Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως σας φαίνεται το Android Q παιδιά; Μου κάνει εντύπωση που δεν γράφει κανείς τόσες μέρες γι'αυτό!

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχει πολλές διαφορές αλλά τα πάει πολύ ωραία-καλο το dark mode.

Γύρισα σε Pie όμως γιατί δεν έπαιζε το tapatalk,οι εφαρμογές του Nas και ήθελα τα καλουδια του root.

Link to comment
Share on other sites

Από Amazon?εδώ Ελλάδα δεν έχει τίποτα ε;
Για το pixel 3 XL δε έχει Ελλάδα. Καλύτερα από αμαζον φίλε μου

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

ΌΛΑ μαζί 40 ευρώ.

2 τμχ

NILLKIN SUPER FROSTED BACK COVER BLACK FOR GOOGLE PIXEL 3 XL

 

2τμχ

Nillkin Amazing H+ Pro tempered glass screen protector for Google Pixel 3 XL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

ΌΛΑ μαζί 40 ευρώ.

2 τμχ

NILLKIN SUPER FROSTED BACK COVER BLACK FOR GOOGLE PIXEL 3 XL

 

2τμχ

Nillkin Amazing H+ Pro tempered glass screen protector for Google Pixel 3 XL

 

Έλα σε τι εννοείς ; Στείλε πμ

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Σκέφτομαι τη μετάβαση σε pixel 3 η Pixel 3 XL. Θέλω να εχω κ τις 2 κάρτες μου ομως...

 

Υπάρχει κανεις που να εχει δοκιμάσει την e-sim της cosmote αν παίζει κανονικά?

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

 

Σκέφτομαι τη μετάβαση σε pixel 3 η Pixel 3 XL. Θέλω να εχω κ τις 2 κάρτες μου ομως...

 

 

 

Υπάρχει κανεις που να εχει δοκιμάσει την e-sim της cosmote αν παίζει κανονικά?

Δεν μπορεί να παίξει σαν δικαρτο επειδή έχει e-sim. Μόνο επιλογή μετά από reboot ποια θες να λειτουργήσει.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα είδα τα s10+/p30 pro , βγάλαμε μια σελφι με τον πωλητή της Samsung και εν τέλει ομολόγησε ότι το pixel έχει καλύτερη κάμερα
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα είδα τα s10+/p30 pro , βγάλαμε μια σελφι με τον πωλητή της Samsung και εν τέλει ομολόγησε ότι το pixel έχει καλύτερη κάμερα

 

Αυτό εννοείται. Ειδικά στη selfie, δεν υπάρχει αντίπαλος.

Link to comment
Share on other sites

Απλα τα δίνω όλα μαζί και όχι χωριστά!!!

αν δωσεις μονο τα τζαμακια τα θελω..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κάποιο τρόπο να μην αποθηκεύονται και οι 2 φωτογραφίες στο πορτραίτο; Θα ήθελα μόνο τη θολή.

Είμαι root σε περίπτωση που χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες με zag tempered glass.το ένα είχε σημάδι και το άλλο φουσκάλες όπου τα πέταξα και τα 2 και μαζί 26 εύρο.πηγα στο media mark και έβαλα την μεμβράνη και έκατσε τέλεια .είναι λες και δεν φοράει τίποτα.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Απόψε ήρθε και το update του Απριλίου, με μικροαλλαγές.

 

- Improves Voice-Unlocking performance for Google Assistant

 

- Adjust Wi-Fi connectivity during eSIM activation on certain carriers

 

- Improves Bluetooth connectivity on Pixel devices

 

- Removes screen flash when ambient display wakes for some Pixel 3 device

 

Εν τω μεταξύ ήρθε και ένα update πριν καμιά εβδομάδα μέσω του play store της εφαρμογής της κάμερας, όπου κατά την εναλλαγή των modes είναι θολή η εικόνα από πίσω πλέον που έδειχνε η κάμερα και δεν μαυρίζει η εικόνα, έχει dark mode στις ρυθμίσεις της κάμερας πλέον, έβαλαν και flash μέσω οθόνης στην σελφι το βράδυ.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Εν τω μεταξύ ήρθε και ένα update πριν καμιά εβδομάδα μέσω του play store της εφαρμογής της κάμερας, όπου κατά την εναλλαγή των modes είναι θολή η εικόνα από πίσω πλέον που έδειχνε η κάμερα και δεν μαυρίζει η εικόνα, έχει dark mode στις ρυθμίσεις της κάμερας πλέον, έβαλαν και flash μέσω οθόνης στην σελφι το βράδυ.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

29/03 κυκλοφορησε το update της καμερας.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7812920#post7812920

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να είστε εντάξει όσοι θέλατε 2 sim με Android Q beta 2..

Τη πέρασα αλλά δεν έχω 2η sim να δοκιμάσω.

https://www.xda-developers.com/android-q-dual-sim-dual-standby-support-pixel-3/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι τη μετάβαση σε pixel 3 (όχι το xl) για 2 κυρίως λόγους.

1) Μέγεθος. Δεν αντέχω τα μεγάλα κινητά

2) Κάμερα

 

Παρ'όλα αυτά βλέπω από δω και από κει διάφορα παράπονα για lag, κολλήματα γενικά εκτός της κάμερας κ.λπ. και σκεφτόμουν μήπως πάρω galaxy 10e ή galaxy 9.

 

Γενικά, όσοι είστε κάτοχοι, έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα; Το όποιο lag έχει πόσο ενοχλητικό είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι τη μετάβαση σε pixel 3 (όχι το xl) για 2 κυρίως λόγους.

1) Μέγεθος. Δεν αντέχω τα μεγάλα κινητά

2) Κάμερα

 

Παρ'όλα αυτά βλέπω από δω και από κει διάφορα παράπονα για lag, κολλήματα γενικά εκτός της κάμερας κ.λπ. και σκεφτόμουν μήπως πάρω galaxy 10e ή galaxy 9.

 

Γενικά, όσοι είστε κάτοχοι, έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα; Το όποιο lag έχει πόσο ενοχλητικό είναι;

 

Δεν υπάρχει ο όρος lag σε αυτό το κινητό...

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να είστε εντάξει όσοι θέλατε 2 sim με Android Q beta 2..

Τη πέρασα αλλά δεν έχω 2η sim να δοκιμάσω.

https://www.xda-developers.com/android-q-dual-sim-dual-standby-support-pixel-3/

Αν ισχύει όντως, έλυσαν ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα που είχα μιας και γενικά είχα δικαρτες συσκευές.
Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι τη μετάβαση σε pixel 3 (όχι το xl) για 2 κυρίως λόγους.

1) Μέγεθος. Δεν αντέχω τα μεγάλα κινητά

2) Κάμερα

 

Παρ'όλα αυτά βλέπω από δω και από κει διάφορα παράπονα για lag, κολλήματα γενικά εκτός της κάμερας κ.λπ. και σκεφτόμουν μήπως πάρω galaxy 10e ή galaxy 9.

 

Γενικά, όσοι είστε κάτοχοι, έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα; Το όποιο lag έχει πόσο ενοχλητικό είναι;

Δεν έχει λαγκ το κινητό, εκτός από την κάμερα καμιά φορά που αν βιάζεσαι δεν ανοίγει μπαμ και βγάζεις επιτόπου φωτογραφία. Και αν βιάζεσαι, αργεί όντως πολύ να τραβήξει σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες. Κατά τα άλλα καλό είναι το κινητό και δεν κολλάει καθόλου πουθενά. Το e από την άλλη είναι πανέμορφο, και έχει και την wide κάμερα. Αν δεν σε νοιαζουν τόσο τα updates και δεν θες καθαρό αντροιντ πάντως σκέψου σοβαρά και το e.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει όντως, έλυσαν ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα που είχα μιας και γενικά είχα δικαρτες συσκευές. Δεν έχει λαγκ το κινητό, εκτός από την κάμερα καμιά φορά που αν βιάζεσαι δεν ανοίγει μπαμ και βγάζεις επιτόπου φωτογραφία. Και αν βιάζεσαι, αργεί όντως πολύ να τραβήξει σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες. Κατά τα άλλα καλό είναι το κινητό και δεν κολλάει καθόλου πουθενά. Το e από την άλλη είναι πανέμορφο, και έχει και την wide κάμερα. Αν δεν σε νοιαζουν τόσο τα updates και δεν θες καθαρό αντροιντ πάντως σκέψου σοβαρά και το e.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Ακομα και μετα την ενημερωση της καμερας, εχει αυτο το "προβλημα" η καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και μετα την ενημερωση της καμερας, εχει αυτο το "προβλημα" η καμερα?
Ναι, την βελτίωσαν λίγο αλλά σε ταχύτητα δεν φτάνει άλλες ναυαρχίδες. Ειδικά αν βιάζεσαι αυτά τα δευτερόλεπτα φαίνονται αιώνας.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την βελτίωσαν λίγο αλλά σε ταχύτητα δεν φτάνει άλλες ναυαρχίδες. Ειδικά αν βιάζεσαι αυτά τα δευτερόλεπτα φαίνονται αιώνας.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Το αποτελεσμα ομως, σε ανταμειβει! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν θα δεις σε Pixel συσκευή.

Έχω το δικό μου σχεδόν 1 χρόνο και μόνο lag δεν έχω δει.

Λειτουργεί άψογα, λες και το έχω ενεργοποιήσει σήμερα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Ξέχασα να αναφέρω πως είναι σημαντικό για μένα να έχω 2 sim, αλλά από ότι είδα με το καινούριο update μπορείς να έχεις 2. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος όταν το δοκιμάσει;

 

Για την ιστορία να πω, πως μάλλον θα προτιμούσα το s9 από το s10e κυρίως λόγω εμφάνισης.

 

Γενικά δεν καταλαβαίνω τη bezeless μόδα και από τα notch, τις κάμερες πάνω στην οθόνη και την αναδιπλούμενη κάμερα (mi mix 3) προτιμώ είτε να μην υπάρχει καθόλου μπροστινή κάμερα είτε να έχει bezels το κινητό :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...