Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με την εγγύηση, αν κάτι πάθει τι κάνετε και δεύτερο το θέμα αλλαγής μπαταρίας όταν χρειαστεί;
Link to comment
Share on other sites

Κανένας απο 6Τ σε pixel να μας κάνει συγκριτικό; Σκέφτομαι να δώσω το 6Τ για 3XL.

 

Dash charge?

Μπαταρια;

Στυλ;

Software?

bezels?

notch?

Software?

Ram?

Storage?

 

6 πράγματα που χρησιμοποιείς καθημερινά και στο Pixel είσαι αμεσα πολύ χειρότερος.

 

Ένας φίλος πάνω έγραφε ότι δεν έχει δει κανένα απολύτως πρόβλημα με τα 4 ραμ, και 2 γραμμές πιο κάτω αναρωτιόταν γιατί δεν του έρχονται ειδοποιήσεις από το viber ( το έκοβε η ραμ)

 

Τι να πεις.

 

Εχει και τα καλά του, όπως η (υπερτιμημένη πάντως) κάμερα, τα ηχεία και το πολύ καλό μοτέρ δονησης αλλά μέχρι εκεί.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Κανένας απο 6Τ σε pixel να μας κάνει συγκριτικό; Σκέφτομαι να δώσω το 6Τ για 3XL.

 

Το 6T είναι καλύτερο μόνο στην ενσωματωμένη μνήμη και στη ραμ.

Μπαταρία οκ καλύτερη επίσης αλλά και με το 3xl μέσα στη μέρα δεν μένεις σε καμία περίπτωση.

Πουθενά αλλού.

 

Οθόνη?

Κάμερες ότι καλύτερο υπάρχει όχι μόνο σε σύγκριση με το 6T.

Ήχος?

Ip68?

Ασύρματη φόρτιση.?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το 6T είναι καλύτερο μόνο στην ενσωματωμένη μνήμη και στη ραμ.

Μπαταρία οκ καλύτερη επίσης αλλά και με το 3xl μέσα στη μέρα δεν μένεις σε καμία περίπτωση.

Πουθενά αλλού.

 

Α μπράβο. Τα είχα ξεχάσει αυτά.

 

Εκτός από αυτά που γράφω πιο πάνω, είναι και η ραμ και ο αποθηκευτικός χώρος.

 

Για μενα είναι μεγάλο downgrade το Pixel, η κάμερα από μόνη της ΔΕΝ μπορεί να είναι selling point.

 

Την οποία κάμερα την έχουμε υπερθεματισει τόσο πολύ, χωρίς να πρέπει. Πρέπει να κάνει σοβαρό tone down στο hdr η Google, όλες οι φωτο φαίνονται ψεύτικες πια, λες και τους έχεις περάσει hdr φίλτρο από το instagram.

Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι ζήτησε κάποιον που είχε ή έχει και τις δύο συσκευές έτσι ώστε να μπορεί να κάνει κάποιο συγκριτικό.

Παίξε αγόρι μου με την συσκευή σου, και άσε κάποιον που μπορεί να βοηθήσει.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dash charge?

 

Μπαταρια;

 

Στυλ;

 

Software?

 

bezels?

 

notch?

 

Software?

 

Ram?

 

Storage?

 

 

 

6 πράγματα που χρησιμοποιείς καθημερινά και στο Pixel είσαι αμεσα πολύ χειρότερος.

 

 

 

Ένας φίλος πάνω έγραφε ότι δεν έχει δει κανένα απολύτως πρόβλημα με τα 4 ραμ, και 2 γραμμές πιο κάτω αναρωτιόταν γιατί δεν του έρχονται ειδοποιήσεις από το viber ( το έκοβε η ραμ)

 

 

 

Τι να πεις.

 

 

 

Εχει και τα καλά του, όπως η (υπερτιμημένη πάντως) κάμερα, τα ηχεία και το πολύ καλό μοτέρ δονησης αλλά μέχρι εκεί.

Μην λέμε ότι θέλουμε, δεν φταίει η ram άμα δεν έρχονται ειδοποιήσεις στο viber, δεν λειτουργεί έτσι το Android. Με αυτό το σκεπτικό το viber δουλεύει οριακά σε συσκευές με 4gb ram και απαιτεί περισσότερη για να δουλέψει σωστά? Δηλαδή κινητά με Android one και 1gb ram δεν μπορούν να έχουν viber? Ανεξαρτήτως μνήμης οι εφαρμογές αυτού του είδους οφείλουν να ξυπνάνε λόγω gcm (cloud messaging). Αν δεν ξυπνάνε και δεν έχουμε ειδοποιήσεις φταίει κάτι άλλο, όχι η ram.

 

Sent from my Pixel 2 XL

Link to comment
Share on other sites

Dash charge?

Μπαταρια;

Στυλ;

Software?

bezels?

notch?

Software?

Ram?

Storage?

 

6 πράγματα που χρησιμοποιείς καθημερινά και στο Pixel είσαι αμεσα πολύ χειρότερος.

 

Ένας φίλος πάνω έγραφε ότι δεν έχει δει κανένα απολύτως πρόβλημα με τα 4 ραμ, και 2 γραμμές πιο κάτω αναρωτιόταν γιατί δεν του έρχονται ειδοποιήσεις από το viber ( το έκοβε η ραμ)

 

Τι να πεις.

 

Εχει και τα καλά του, όπως η (υπερτιμημένη πάντως) κάμερα, τα ηχεία και το πολύ καλό μοτέρ δονησης αλλά μέχρι εκεί.

 

 

Τροποποίησες το μήνυμά,

Δηλαδή η μνήμη ram οφείλεται για προβλήματα σε ειδοποιήσεις viber?

Και το pixel xl 3 βγάζει "ψεύτικες" φωτογραφίες σαν να έχει ενσωματωμένο φίλτρο Instagram (όπως έγραψες και έσβησες) και το 6T βγάζει πολύ φυσικές ναι?

Δηλαδή τι άλλο θα διαβάσουμε θεέ μου αναρωτιέμαι..

 

Είχα λίγες μέρες το 6Τ και μάλιστα την McLaren έκδοση.

Σε καμία περίπτωση δεν θα άφηνα το ταπεινό pixelaki μου γι το 6Τ.

 

Καλό χρυσό το 6Τ και η oneplus ολόκληρη αλλά προτιμώ τις ελλείψεις του 3 xl από τις ελλείψεις του 6Τ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον αναφέρεται σε μένα... Και συγνώμη που δεν έγραψα τη συνέχεια και γίνονται παρανοήσεις που μπορεί να μπει κάποιος που ενδιαφέρεται για τη συσκευή και να μείνει με λανθασμένη εντύπωση...

Καταρχήν έγραψα για το Messenger του Facebook και όχι για το Viber.

Όταν μου πρότεινε κάποιος να κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής, έφαγα φλασιά και πήγα στις εφαρμογές και είδα ότι είχα κάνει την ******* όταν έστησα το τηλέφωνο να κάνω μεταφορά εφαρμογών από την προηγούμενη συσκευή και μου είχε περάσει μέχρι και εφαρμογές της Huawei... Hard Reset επιτόπου, στήσιμο και πέρασμα μια μια τις εφαρμογές απ' την αρχή και λυπάμαι που θα στεναχωρήσω το φίλο, αλλά από τότε δεν έχω χάσει ούτε μια ειδοποίηση από καμία εφαρμογή. Και ειδικά από το Messenger που καιγόμουν λόγω πελατών.

Και πάλι συγνώμη που δεν έκανα update και έμεινε η απορία-παρανόηση σε κάποιους, γιατί αυτά σ' ένα τέτοιο forum θα πρέπει να γράφονται αναλυτικά.

 

Πάμε παρακάτω...

Software - Τρομερό, γρήγορο, απροβλημάτιστο

Bezels - Με τέτοιες Ηχειάρες, όχι απλά αδιάφορο αλλά και δεκτό 1000%

Notch - Ηχειάρες, Καμεράρα, το ίδιο με το από πάνω

Στυλ - Προσωπικό γούστο του καθενός, ΕΝΤΕΛΩΣ αδιάφορο

Storage - Cloud ή πέρασμα στον υπολογιστή. Γιατί μη μου πεις ότι ακόμα και με κάρτα μνήμης δεν τα περνάς και αλλού, γιατί είτε θα λες

ψέμματα, είτε θα κάνεις το μεγαλύτερο λάθος που μπορείς να κάνεις, μιας και όλοι ξέρουμε πόσο εύκολα μπορεί να χαλάσει ακόμα και η

καλύτερη κάρτα μνήμης.

Ram - Με ανοιχτές εφαρμογές σχεδόν μόνιμα και συνεχόμενο άνοιγμα και δουλειά σε:

Facebook Messenger το κανονικό όχι το lite

Facebook το κανονικό όχι το lite

Instagram

Youtube

Gmail

Google Ads

Facebook Ads

Google Analytics

Facebook Pages Manager

Chrome

Δε μου έχει κλείσει ποτέ ούτε μια εφαρμογή και πηγαίνει σφαίρα... Αν αυτό είναι κακή διαχείριση Ram οοοοοκ το δέχομαι ασυζητητί!!!

Μπαταρία - Με όλες τις εφαρμογές που μόλις ανέφερα + τηλέφωνα - μηνύματα - browsing σε διάφορες εφαρμογές στυλ gazzetta, tapatalk κλπ - παιχνίδι bubbles όχι κάτι τρομερά απαιτητικό αλλά και πάλι, το να μου βγάζει 7 με 9 ώρες οθόνη κάθε μέρα (που σημαίνει ότι για να βγάζω τέτοιες ώρες σε μια μέρα, πόσο πολύ δουλεύω με το τηλέφωνο), νομίζω δεν το λες κακό, ε? Εκτός αν το 1+ βγάζει τίποτα 12ωρα και δεν το ξέρω... Θα ανεβάσω φωτογραφία το βράδυ με τις ώρες οθόνης για του λόγου το αληθές.

Camera - Πήγα να σχολιάσω κι εδώ, αλλά γελάει και το πληκτρολόγιο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον αναφέρεται σε μένα... Και συγνώμη που δεν έγραψα τη συνέχεια και γίνονται παρανοήσεις που μπορεί να μπει κάποιος που ενδιαφέρεται για τη συσκευή και να μείνει με λανθασμένη εντύπωση...

Καταρχήν έγραψα για το Messenger του Facebook και όχι για το Viber.

Όταν μου πρότεινε κάποιος να κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής, έφαγα φλασιά και πήγα στις εφαρμογές και είδα ότι είχα κάνει την ******* όταν έστησα το τηλέφωνο να κάνω μεταφορά εφαρμογών από την προηγούμενη συσκευή και μου είχε περάσει μέχρι και εφαρμογές της Huawei... Hard Reset επιτόπου, στήσιμο και πέρασμα μια μια τις εφαρμογές απ' την αρχή και λυπάμαι που θα στεναχωρήσω το φίλο, αλλά από τότε δεν έχω χάσει ούτε μια ειδοποίηση από καμία εφαρμογή. Και ειδικά από το Messenger που καιγόμουν λόγω πελατών.

Και πάλι συγνώμη που δεν έκανα update και έμεινε η απορία-παρανόηση σε κάποιους, γιατί αυτά σ' ένα τέτοιο forum θα πρέπει να γράφονται αναλυτικά.

 

Πάμε παρακάτω...

Software - Τρομερό, γρήγορο, απροβλημάτιστο

Bezels - Με τέτοιες Ηχειάρες, όχι απλά αδιάφορο αλλά και δεκτό 1000%

Notch - Ηχειάρες, Καμεράρα, το ίδιο με το από πάνω

Στυλ - Προσωπικό γούστο του καθενός, ΕΝΤΕΛΩΣ αδιάφορο

Storage - Cloud ή πέρασμα στον υπολογιστή. Γιατί μη μου πεις ότι ακόμα και με κάρτα μνήμης δεν τα περνάς και αλλού, γιατί είτε θα λες

ψέμματα, είτε θα κάνεις το μεγαλύτερο λάθος που μπορείς να κάνεις, μιας και όλοι ξέρουμε πόσο εύκολα μπορεί να χαλάσει ακόμα και η

καλύτερη κάρτα μνήμης.

Ram - Με ανοιχτές εφαρμογές σχεδόν μόνιμα και συνεχόμενο άνοιγμα και δουλειά σε:

Facebook Messenger το κανονικό όχι το lite

Facebook το κανονικό όχι το lite

Instagram

Youtube

Gmail

Google Ads

Facebook Ads

Google Analytics

Facebook Pages Manager

Chrome

Δε μου έχει κλείσει ποτέ ούτε μια εφαρμογή και πηγαίνει σφαίρα... Αν αυτό είναι κακή διαχείριση Ram οοοοοκ το δέχομαι ασυζητητί!!!

Μπαταρία - Με όλες τις εφαρμογές που μόλις ανέφερα + τηλέφωνα - μηνύματα - browsing σε διάφορες εφαρμογές στυλ gazzetta, tapatalk κλπ - παιχνίδι bubbles όχι κάτι τρομερά απαιτητικό αλλά και πάλι, το να μου βγάζει 7 με 9 ώρες οθόνη κάθε μέρα (που σημαίνει ότι για να βγάζω τέτοιες ώρες σε μια μέρα, πόσο πολύ δουλεύω με το τηλέφωνο), νομίζω δεν το λες κακό, ε? Εκτός αν το 1+ βγάζει τίποτα 12ωρα και δεν το ξέρω... Θα ανεβάσω φωτογραφία το βράδυ με τις ώρες οθόνης για του λόγου το αληθές.

Camera - Πήγα να σχολιάσω κι εδώ, αλλά γελάει και το πληκτρολόγιο...

 

Σωστός :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένας απο 6Τ σε pixel να μας κάνει συγκριτικό; Σκέφτομαι να δώσω το 6Τ για 3XL.

 

Εγώ που είχα και τα δύο

Θεωρώ το Pixel ανώτερο, μην δείτε specs κτλ κτλ.,πρέπει να το κρατήσεις για να καταλάβεις

Εγώ που το έδωσα ψήνουμε να το ξανά πάρω πάλι

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον αναφέρεται σε μένα... Και συγνώμη που δεν έγραψα τη συνέχεια και γίνονται παρανοήσεις που μπορεί να μπει κάποιος που ενδιαφέρεται για τη συσκευή και να μείνει με λανθασμένη εντύπωση...

Καταρχήν έγραψα για το Messenger του Facebook και όχι για το Viber.

Όταν μου πρότεινε κάποιος να κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής, έφαγα φλασιά και πήγα στις εφαρμογές και είδα ότι είχα κάνει την ******* όταν έστησα το τηλέφωνο να κάνω μεταφορά εφαρμογών από την προηγούμενη συσκευή και μου είχε περάσει μέχρι και εφαρμογές της Huawei... Hard Reset επιτόπου, στήσιμο και πέρασμα μια μια τις εφαρμογές απ' την αρχή και λυπάμαι που θα στεναχωρήσω το φίλο, αλλά από τότε δεν έχω χάσει ούτε μια ειδοποίηση από καμία εφαρμογή. Και ειδικά από το Messenger που καιγόμουν λόγω πελατών.

Και πάλι συγνώμη που δεν έκανα update και έμεινε η απορία-παρανόηση σε κάποιους, γιατί αυτά σ' ένα τέτοιο forum θα πρέπει να γράφονται αναλυτικά.

 

Πάμε παρακάτω...

Software - Τρομερό, γρήγορο, απροβλημάτιστο

Bezels - Με τέτοιες Ηχειάρες, όχι απλά αδιάφορο αλλά και δεκτό 1000%

Notch - Ηχειάρες, Καμεράρα, το ίδιο με το από πάνω

Στυλ - Προσωπικό γούστο του καθενός, ΕΝΤΕΛΩΣ αδιάφορο

Storage - Cloud ή πέρασμα στον υπολογιστή. Γιατί μη μου πεις ότι ακόμα και με κάρτα μνήμης δεν τα περνάς και αλλού, γιατί είτε θα λες

ψέμματα, είτε θα κάνεις το μεγαλύτερο λάθος που μπορείς να κάνεις, μιας και όλοι ξέρουμε πόσο εύκολα μπορεί να χαλάσει ακόμα και η

καλύτερη κάρτα μνήμης.

Ram - Με ανοιχτές εφαρμογές σχεδόν μόνιμα και συνεχόμενο άνοιγμα και δουλειά σε:

Facebook Messenger το κανονικό όχι το lite

Facebook το κανονικό όχι το lite

Instagram

Youtube

Gmail

Google Ads

Facebook Ads

Google Analytics

Facebook Pages Manager

Chrome

Δε μου έχει κλείσει ποτέ ούτε μια εφαρμογή και πηγαίνει σφαίρα... Αν αυτό είναι κακή διαχείριση Ram οοοοοκ το δέχομαι ασυζητητί!!!

Μπαταρία - Με όλες τις εφαρμογές που μόλις ανέφερα + τηλέφωνα - μηνύματα - browsing σε διάφορες εφαρμογές στυλ gazzetta, tapatalk κλπ - παιχνίδι bubbles όχι κάτι τρομερά απαιτητικό αλλά και πάλι, το να μου βγάζει 7 με 9 ώρες οθόνη κάθε μέρα (που σημαίνει ότι για να βγάζω τέτοιες ώρες σε μια μέρα, πόσο πολύ δουλεύω με το τηλέφωνο), νομίζω δεν το λες κακό, ε? Εκτός αν το 1+ βγάζει τίποτα 12ωρα και δεν το ξέρω... Θα ανεβάσω φωτογραφία το βράδυ με τις ώρες οθόνης για του λόγου το αληθές.

Camera - Πήγα να σχολιάσω κι εδώ, αλλά γελάει και το πληκτρολόγιο...

 

Ειδικά αυτό το "7 με 9 ώρες οθόνη σε μια μέρα" μου είπε πολλά.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αυτό το "7 με 9 ώρες οθόνη σε μια μέρα" μου είπε πολλά.

 

Καλημέρα!

Για το 7 μην αμφιβάλλεις.

Έχω δει μέχρι 7μιση ώρες sot στο 18 ωρο.

Κάτω από 6 ώρες sot προσωπικά δεν πέφτω και εννοείται σε βάθος 15-18 ωρών χωρίς μέσα στη μέρα να χρειάζεται φόρτιση.

Όσο απίστευτο και να σου φαίνεται αυτοί είναι οι χρόνοι που βγάζει.

Πάρε και screenshot από προηγούμενη μέρα έτσι για του λόγου του αληθές!

https://www.dropbox.com/sh/2po0hgyrhbc3tdm/AAD3hbVJYCvoiD5t5FhHPsxDa?dl=0

Edited by XP130TD
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω κάπου 5.30-6 ώρες καθημερινά sot. Για εμένα είναι κάπου 10% παραπάνω από το 1+6 που είχα, με 150 εφαρμογές φορτωμένο.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dash charge?

Μπαταρια;

Στυλ;

Software?

bezels?

notch?

Software?

Ram?

Storage?

 

6 πράγματα που χρησιμοποιείς καθημερινά και στο Pixel είσαι αμεσα πολύ χειρότερος.

 

Ένας φίλος πάνω έγραφε ότι δεν έχει δει κανένα απολύτως πρόβλημα με τα 4 ραμ, και 2 γραμμές πιο κάτω αναρωτιόταν γιατί δεν του έρχονται ειδοποιήσεις από το viber ( το έκοβε η ραμ)

 

Τι να πεις.

 

Εχει και τα καλά του, όπως η (υπερτιμημένη πάντως) κάμερα, τα ηχεία και το πολύ καλό μοτέρ δονησης αλλά μέχρι εκεί.

 

Ούτε στην ONEPLUS να δούλευες......:lol::lol::lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρατήρησε κάνεις αυξημένη χρήση μπαταρίας από Google play services τις τελευταίες δυο ημέρες;

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρατήρησε κάνεις αυξημένη χρήση μπαταρίας από Google play services τις τελευταίες δυο ημέρες;

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Στο βγάζει σαν google play services στη λίστα; Εμένα δεν εμφανίζεται καν στα στατιστικά.

(Είμαι όλη μέρα σε wifi αν έχει σχέση αυτό.)

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο βγάζει σαν google play services στη λίστα; Εμένα δεν εμφανίζεται καν στα στατιστικά.

(Είμαι όλη μέρα σε wifi αν έχει σχέση αυτό.)

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Αν πατήσεις πάνω δεξιά στις τρεις βουλιτσες και επιλέξεις show full device usage, σίγουρα θα στο βγάλει...03eac4cb4cf4d2a8d1b5a81f72d660d5.jpg

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις πάνω δεξιά στις τρεις βουλιτσες και επιλέξεις show full device usage, σίγουρα θα στο βγάλει...03eac4cb4cf4d2a8d1b5a81f72d660d5.jpg

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Τελικά υπάρχει έχεις δίκιο ! Είναι πολύ χαμηλά. Μήπως τρέχει σε εσένα μόνιμα κανένας συγχρονισμός;

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

a1f7dd98ac28281e21508c834e9fc0d2.jpg

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

scorpio είναι πολύ υψηλό σε σένα

Τα Play Services είναι γνωστό πρόβλημα στο Android και δυστυχώς δεν υπάρχει σωτηρία.

Δοκίμασε κανένα restart ή κανένα clear cache στα services. Δες και ποια έκδοση έχεις και αν υπάρχει καινούρια και για κάποιο λόγο δεν την έχεις.

Link to comment
Share on other sites

scorpio είναι πολύ υψηλό σε σένα

 

Τα Play Services είναι γνωστό πρόβλημα στο Android και δυστυχώς δεν υπάρχει σωτηρία.

 

Δοκίμασε κανένα restart ή κανένα clear cache στα services. Δες και ποια έκδοση έχεις και αν υπάρχει καινούρια και για κάποιο λόγο δεν την έχεις.

Του έκανα μια πλήρη φόρτιση και ένα restart και νομίζω ότι έστρωσε ή τουλάχιστον δεν είναι τόσο υψηλό όσο πριν. Την τελευταία έκδοση στα services έχω και μάλιστα είμαι και beta tester. Μήπως φταίει αυτό;97c44d036f323cce3cf67d49241e6031.jpg

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα μια πλήρη φόρτιση και ένα restart και νομίζω ότι έστρωσε ή τουλάχιστον δεν είναι τόσο υψηλό όσο πριν. Την τελευταία έκδοση στα services έχω και μάλιστα είμαι και beta tester. Μήπως φταίει αυτό;97c44d036f323cce3cf67d49241e6031.jpg

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Όταν είσαι με δεδομένα τότε θα έχει μεγάλη κατανάλωση στα play services. Με WiFi είναι χαμηλά

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό που έχεις τώρα φαίνεται αρκετά νορμάλ, ειδικά αν είχε και τίποτα updates να γίνουν.

Παίζει πάντως να φταίει και αυτό με τη beta, έχω δει συχνά πυκνά τέτοια θεματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχετικό με την συσκευή αλλά και άσχετο γιατί θα αναφερθώ και σε άλλη.

Το νοτς όπως έχω ξαναγράψει είναι πάρα πολύ άσχημο. Εγώ το έχω κρύψει , δεν μπορώ να το βλέπω.

Το θέμα είναι άλλο. Παρουσιάστηκε το καινούριο s10. Δείτε στην εικόνα με κρυμμένη την μπροστά κάμερα πόση status bar πιάνει. Το τεράστιο νοτς του pixel σε σχέση με το μικρότερο χώρο που πιάνουν οι κάμερες του s10+ , στην πραγματικότητα καλύπτουν ίδιο πάχος status bar, όσο μικρό/μεγάλο και αν είναι το νοτς ή "η τρύπα" στην προκειμένη . Δηλαδή χαμένο χωρο. Η μόνη διαφορά είναι στην ομορφιά του τηλεφώνου, προς το παρόν τουλάχιστον.

 

(Με κάποια εφαρμογή τύπου nacho notch προφανώς τα εικονίδια στην παρακάτω φωτογραφία του σήματος, wifi , μπαταρίας κτλ, θα πάνε επάνω στην μαύρη μπάρα και όχι κάτω από αυτή )

98755adef9de2a66c5110cecc6b349a0.jpg

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...