Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη παρέα σας από σήμερα παιδιά..

Δεν μπορώ να βρω με τίποτα πως φεύγει η μπάρα απο κάτω, θέλω τα κλασσικά πλήκτρα.

Το έχει κανείς εύκαιρο;

Φαίνεται πολύ καλό τη πρώτη ώρα χρήσης!!

Link to comment
Share on other sites

Στη παρέα σας από σήμερα παιδιά..

Δεν μπορώ να βρω με τίποτα πως φεύγει η μπάρα απο κάτω, θέλω τα κλασσικά πλήκτρα.

Το έχει κανείς εύκαιρο;

Φαίνεται πολύ καλό τη πρώτη ώρα χρήσης!!

 

Καλορίζικο!

Μήπως δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα σε pixel 3 xl?

Ψάχνω και εγώ τώρα αλλά δεν το βρίσκω.

 

Στο Pixel xl 2 η αλλαγή αυτή γινόταν από τις ρυθμίσεις στην θέση "κινήσεις" αν θυμάμαι καλά.

 

Τώρα στο 3xl στις κινήσεις δεν βλέπω επιλογή τέτοια.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις την μπάρα χωρίς ρουτ δεν υπάρχει κάτι.

Για να εξαφανιστεί τελείως και να πας με gestures βάλε το fluid το οποίο δουλεύει πολύ καλά στην συσκευή. Απλά θες έναν υπολογιστή να κάνεις μια πολύ μικρή διαδικασία (γράφει στην περιγραφή της εφαρμογής παραπάνω)!

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο 3 δεν μπορείς να έχεις την κλασική διάταξη πλήκτρων αλλά μόνο τα καινούργια gestures. Παρακάτω θα βρεις μία λύση αλλά θα αλλάξεις launcher.

https://www.androidpolice.com/2018/10/20/pixel-3s-gesture-navigation-new-multitasking-ui-can-disabled-itll-cost-pixel-launcher/

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκευτομαι να βαλω για ανταλλαγή το note 9 που εχω, αξίζει η μεταβαση σε pixel 3 xl; ποια τα + και ποια τα - ;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκευτομαι να βαλω για ανταλλαγή το note 9 που εχω, αξίζει η μεταβαση σε pixel 3 xl; ποια τα + και ποια τα - ;

 

Θα σου πω την γνώμη μου, που είχα 4 μήνες (ρεκόρ) note 9.

Μετά pixel xl 2 για λίγο και εδώ και 2 μήνες pixel xl 3.

 

Το Note 9 είναι ποιο ολοκληρομενη συσκευή.

Ξεκάθαρα.

Όχι από το pixel xl 3 μόνο,

αλλά γενικότερα η ποιο ολοκληρομενη συσκευή που είχα ποτέ.

 

Τρέλα αλλαγής έχω γι αυτό το άλλαξα.

 

Μερικά + του 3 xl έναντι του note 9 όπως τα βλέπω εγώ:

 

Καλύτερο κράτημα στο χέρι.

Καλύτερο ήχο.

Καλύτερες κάμερες *ειδικά η selfie. (στα μάτια μου τουλάχιστον).

Αναβαθμίσεις χωρίς καθυστέρηση.

 

Μερικά + του note 9 έναντι του 3 xl.

Οθόνη.

Doual sim.

Micro sd.

Ram.

Εσωτερικός χώρος αποθήκευσης.

Επίσημο service στην χώρα μας.

 

 

Σε μπαταρία και χρόνους χρήσης και sot δεν απέχουν πολύ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

α μια χαρα. ασε και εγω το εχω απο τελος αυγουστου το note 9 και δεν μπήκα καν στο τρυπακι να το αλλαξω αν και τα αλλαζω καθε 2,3 μηνες. αλλα λεω με μαυρη καρδια να παρω τιποτα αλλο μεχρι να βγει το note 10. και το μονο που μου αρεσει ειναι το pixel. ευχαριστω για την απάντηση φιλε μου να σε καλα, εχει βαλει ενα παιδι σε διπλανό φορουμ για ανταλλαγή και λεω να στειλω,
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

α μια χαρα. ασε και εγω το εχω απο τελος αυγουστου το note 9 και δεν μπήκα καν στο τρυπακι να το αλλαξω αν και τα αλλαζω καθε 2,3 μηνες. αλλα λεω με μαυρη καρδια να παρω τιποτα αλλο μεχρι να βγει το note 10. και το μονο που μου αρεσει ειναι το pixel. ευχαριστω για την απάντηση φιλε μου να σε καλα, εχει βαλει ενα παιδι σε διπλανό φορουμ για ανταλλαγή και λεω να στειλω,

 

Και μένα πχ μόνο το xl 3 μου κίνησε το ενδιαφέρον για αλλαγή.

Για παράδειγμα στο μυαλό μου (πριν βγουν τα νέα s10) τα είχα ως τα δύο καλύτερα τηλέφωνα για τα γούστα μου.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

το μονο που με κολλάει ειναι η εγγύησή αν μου φαει καμια τουμπα μετα δεν ξερω πως θα το στειλω google.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

το μονο που με κολλάει ειναι η εγγύησή αν μου φαει καμια τουμπα μετα δεν ξερω πως θα το στειλω google.

 

Αν φάει τούμπα έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις χρήση εγγύησης. :)

 

Έχει αναφερθεί ότι σε περίπτωση που χρειαστεί service εντός εγγύησης,

Επικοινωνείς με την Google και σε καθοδηγούν για την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις..

 

Τώρα σε περίπτωση service εκτός εγγύησης δεν ξέρω αν μπορείς να ακολουθήσεις αυτή τη διαδικασία και να πληρώσεις την επισκευή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχεται ιδεα αν λειτουργει το wificalling?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νεο πότε θα ξεκινησει το beta προγραμμα για την επομενη έκδοση Android;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νεο πότε θα ξεκινησει το beta προγραμμα για την επομενη έκδοση Android;
Η 9 είχε έρθει 7/3 οπότε κάπου εκεί λογικά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Η 9 είχε έρθει 7/3 οπότε κάπου εκεί λογικά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Είναι απλή η διαδικασία?

Πχ με μια εγγραφή στο πρόγραμμα beta παίρνεις ota?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όχι, την dp1 την φλασαρεις. Αν θυμάμαι καλά, η dp2 είχε έρθει κάνα 2μηνο μετά, όπου από εκεί και πέρα έρχονταν ΟΤΑ οι υπόλοιπες εκδόσεις.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά και η Oreo dp1 μου είχε έρθει με οτα αφού γράφτηκα στο πρόγραμμα beta..Και μάλιστα μετά επέλεξα να γυρίσω πίσω στη P απο το beta program και έσκασε οτα που το γύρισε σε p.

Έκανε επαναφορά εργοστασιακών βέβαια θυμάμαι.

Οπότε λογικά έτσι θα ναι πάλι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για προστασια οθονης τι προτεινεται?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θυμαμαι ηταν οταν κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Δε θυμαμαι κατι αλλο.

Εχει περασει λιγος καιρός από το nexus 6 :P

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Θα αξιζε η αλλαγη απο το 2 χλ στο 3 χλ?

 

Το μονο σημαντικο + που βρηκα στο 3, ειναι ο cpu απο το 2.

Και η καλύτερη οθόνη σίγουρα, και wide selfie(σε πολλά άτομα χρησιμεύει). Αν αξίζει, εξαρτάται πόσο θα δώσεις διαφορά. Σε γενικές γραμμές όμως δεν είναι upgrade με την έννοια αυτή. Το 3XL είναι βελτιωμένο στα σημεία! Νομίζω ότι είναι καλύτερα να περιμένεις το 4. Ο CPU δεν θα σου δώσει κάτι. Ίδια ραμ έχουν άρα ούτε μελλοντικά αν το πάμε δεν κερδίζεις. Για καλύτερα ηχεία, καλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα στα σημεία πρέπει να βρεις μικρή διαφορά να δώσεις. Διαφορετικά 4αρι που λογικά θα έχει ακόμα περισσότερες βελτιώσεις.

Φυσικά όλα είναι και υποκειμενικά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και η καλύτερη οθόνη σίγουρα, και wide selfie(σε πολλά άτομα χρησιμεύει). Αν αξίζει, εξαρτάται πόσο θα δώσεις διαφορά. Σε γενικές γραμμές όμως δεν είναι upgrade με την έννοια αυτή. Το 3XL είναι βελτιωμένο στα σημεία! Νομίζω ότι είναι καλύτερα να περιμένεις το 4. Ο CPU δεν θα σου δώσει κάτι. Ίδια ραμ έχουν άρα ούτε μελλοντικά αν το πάμε δεν κερδίζεις. Για καλύτερα ηχεία, καλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα στα σημεία πρέπει να βρεις μικρή διαφορά να δώσεις. Διαφορετικά 4αρι που λογικά θα έχει ακόμα περισσότερες βελτιώσεις.

Φυσικά όλα είναι και υποκειμενικά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Σαν διαφορα, θα ειναι 80 ευρω απο την τσεπη μου για το 3χλ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...