Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος για πιο λόγο δεν φαίνεται η επιλογή;;

 

Έχω Vodafone. Μήπως παίζει ρόλο;;

Δεν παίζει ρόλο η κάρτα λογικά. Εγώ μια κάρτα νάνο έχω μέσα κοσμοτε καρτοκινητο και τίποτα άλλο, και μου εμφανίζει την επιλογή για να προσθέσω esim. Περίεργο πολύ..

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε pixel 2 XL νομίζω αν θυμάμαι καλά υπήρχε επιλογή και πλέον δεν υπάρχει.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όταν μιλάω με κάποιον συχνά σταματάνε να με ακούνε, σαν να χάνεται το σήμα.

Ενώ εγώ τους ακούω. Εκείνη την ώρα που βλέπω το σήμα δείχνει φουλ + 4G.

Τι παίζει να είναι; Θέμα τις συσκευής ή φταίει τπτ το τελευταίο update?

 

Το χει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ Pixel, αλλά ίδιο φαινόμενο έχω παρατηρήσει σε όλες τις συσκευές που είχα ενεργό το VoLTE ή WiFiCalling (Cosmote).

Εάν το υποστηρίζει η συσκευή σου (δεν το γνωρίζω) και το έχεις ενεργό, κλείστο και πιθανότατα το πρόβλημά σου θα λυθεί. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όταν μιλάω με κάποιον συχνά σταματάνε να με ακούνε, σαν να χάνεται το σήμα.

Ενώ εγώ τους ακούω. Εκείνη την ώρα που βλέπω το σήμα δείχνει φουλ + 4G.

Τι παίζει να είναι; Θέμα τις συσκευής ή φταίει τπτ το τελευταίο update?

 

Το χει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

 

Για να δείχνει 4g θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το volte στην Cosmote. αν δεν έχεις volte κατά την διάρκεια της κλήσης δεν θα έπρεπε να γυρνάει σε 4g, οπότε μήπως στην περιοχή δεν υπάρχει κάλυψη 2g, 3g?

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα μαγκες. Δλδ είναι κακό που δείχνει 4g? Γιατί;.

Έχω vorafone εγώ και όχι cosmote.

Επίσης δε βρήκα καμία ρύθμιση για volte. Πώς το ρυθμίζω;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα μαγκες. Δλδ είναι κακό που δείχνει 4g? Γιατί;.

Έχω vorafone εγώ και όχι cosmote.

Επίσης δε βρήκα καμία ρύθμιση για volte. Πώς το ρυθμίζω;

 

Δεν εχει την δυνατοτητα αυτην η vod

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα μαγκες. Δλδ είναι κακό που δείχνει 4g? Γιατί;.

Έχω vorafone εγώ και όχι cosmote.

Επίσης δε βρήκα καμία ρύθμιση για volte. Πώς το ρυθμίζω;

 

Το 4G νομίζω δεν υποστηρίζει φωνή. Οπότε σε μία κλήση κανονικά θα έπρεπε να γυρίσει σε 3G-2G για να πραγματοποιηθεί εκτός και υποστηρίζει ο πάροχος VoLTE. Γενικότερα η αλλαγή σε 2-3G ή το VoLTE είναι οι 2 επικρατέστεροι τρόποι να γίνει από την μεριά του παρόχου. Υπάρχει και τρόπος από κινητό αλλά πρέπει να το υποστηρίζει, που είναι η ταυτόχρονη λειτουργία του σε 4G και 2G-3G που όμως σημαίνει κατανάλωση οπότε δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο το έχει βάλει η google στο Pixel

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γυρνάει σε H ή H+ οταν παιρνω τηλ.

Αλλά θυμάμαι οτι το ειδα την ωρα που δεν με ακουγαν και ελεγε 4G.

 

Οπότε αφου η vodafone δεν εχει volte τι μπορεί να γίνεται; Να κολλάει το κινητό και να μενει σε 4G και να μην με ακουνε;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γυρνάει σε H ή H+ οταν παιρνω τηλ.

Αλλά θυμάμαι οτι το ειδα την ωρα που δεν με ακουγαν και ελεγε 4G.

 

Οπότε αφου η vodafone δεν εχει volte τι μπορεί να γίνεται; Να κολλάει το κινητό και να μενει σε 4G και να μην με ακουνε;

 

Δεν ξέρω ακριβώς πως λειτουργεί η όλη τεχνολογία και το switch που γίνεται οπότε εδώ δεν μπορώ να πω. Από όσο γνωρίζω η αλλαγή αυτή γίνεται από τον πάροχο αλλά δεν ξέρω το κινητό τι ρόλο παίζει σε αυτή την αλλαγή.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει σε κανέναν άλλον;
Σε μένα ναι, με Vodafone κι εγώ. Αλλά δεν έχω παρατηρήσει αυτό που είπες με το αν εμφανίζει το 4g εκείνη τη στιγμή.

Πάντως αυτό που έχω δει είναι ότι όταν το κάνει αυτό, το κάνει όταν έχω μέρες να του κάνω επανεκκίνηση... Μόλις κάνω επανεκκίνηση στρώνουν οι κλήσεις και δεν έχω θέμα ακόμα και για εβδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

Το update μαϊου το ξεχάσανε;;;χαχαχα παιδιά όλα τρέχουν ρολόι εδώ στο pixel ,,και από σήμα και από όλα εμένα μου πιάνει σημα ακόμα και στο γκαράζ...
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το update μαϊου το ξεχάσανε;;;χαχαχα παιδιά όλα τρέχουν ρολόι εδώ στο pixel ,,και από σήμα και από όλα εμένα μου πιάνει σημα ακόμα και στο γκαράζ...

 

06/05 update...εμενα απο θεμα ωρας, μετα τις 22:00 ερχεται παντα. :p

Link to comment
Share on other sites

06/05 update...εμενα απο θεμα ωρας, μετα τις 22:00 ερχεται παντα. :p

Του Απριλίου πάντως είχε έρθει 1 του μήνα.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Του Απριλίου πάντως είχε έρθει 1 του μήνα.
Κάθε πρώτη Δευτέρα του μήνα έρχονται τα update.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλα στην google δουλευεις; χαχαχαχα 22.05mm ηρθε το update.

 

Σε νικησα! :p 22:00 ακριβως, οπως ειχα πει. 21:59 δεν ειχε ερθει. (Pixel 2 XL)

 

*Το παραξενο ειναι, οτι για πρωτη φορα, δεν αναφερεται-ανακοινωσε πουθενα τι ακριβως βελτιωσεις κλπ διορθωνει στο κινητο.

 

*"Χωρις να ειμαι σιγουρος αν υπηρχε πριν, μπηκε η επιλογη για νυχτερινο φωτισμο στην καρτελα προβολη στις ρυθμισεις.

 

http://i63.tinypic.com/wt7hat.png

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Σε νικησα! :p 22:00 ακριβως, οπως ειχα πει. 21:59 δεν ειχε ερθει. (Pixel 2 XL)

 

*Το παραξενο ειναι, οτι για πρωτη φορα, δεν αναφερεται-ανακοινωσε πουθενα τι ακριβως βελτιωσεις κλπ διορθωνει στο κινητο.

 

*"Χωρις να ειμαι σιγουρος αν υπηρχε πριν, μπηκε η επιλογη για νυχτερινο φωτισμο στην καρτελα προβολη στις ρυθμισεις.

 

http://i63.tinypic.com/wt7hat.png

χαχαχχα ναι αστα .επεσες μεσαααααααααααα.. εμενα ηταν 200 μβ εκανα και μια επαναφορα νομιζω οτι παει ακομα ποιο σφαιρα το τηλ.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους με Android Q η Google διορθώνει τις τραγικές επιλογές με Pie οπως το αθλιο gesture navigation system που ειχα καυτηριάσει που καποιοι εδω μου ελεγαν οτι τους βολεψαν ιδανικα η οτι μονο σε λεπτομερειες πασχει που επιδεχεται βελτιωση:lol:

 

Και οτι ηταν καθαρά θεμα υποκειμενικων προτιμήσεων(στυλ μου αρέσει δεν μου αρέσει)

 

Παλι καλα η Google λειτουργεί και η ιδια με υποκειμενικά κριτήρια:shifty::rolleyes:

 

What a joke.:wacko:

 

Με 1 χρόνο καθυστέρηση το κανει οπως έπρεπε να ηταν εξ αρχης και οχι να πειραματιζεται με μπούρδες.

https://www.gizchina.com/2019/05/07/android-q-to-come-with-full-screen-swipe-gestures/

https://www.androidpolice.com/2019/05/07/google-sneaks-in-new-navigation-bar-for-android-q/

 

Βάζουν επιτέλους με καθυστέρηση ετων dark mode και theming third party app.

https://www.androidpolice.com/2019/05/07/google-officially-confirms-android-q-is-launching-with-a-dark-theme/

 

Τους ηρθε το Αγιο φως εν ετη 2019 εκει στην Google να διορθώσουν πολλες ανισορροπίες και τραγικές επιλογές οι ελλείψεις σε stock Android τοσα χρόνια που καυτηριάζαμε και μας έλεγαν και haters η οτι η κριτική μας ειναι καθαρά θέμα υποκειμενικό.

 

Αντε με Android W να παρεχουν και διαχωρισμό ηχο κλήσεων απο ηχο notification.:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους με Android Q η Google διορθώνει τις τραγικές επιλογές με Pie οπως το αθλιο gesture navigation system που ειχα καυτηριάσει που καποιοι εδω μου ελεγαν οτι τους βολεψαν ιδανικα η οτι μονο σε λεπτομερειες πασχει που επιδεχεται βελτιωση:lol:

 

Και οτι ηταν καθαρά θεμα υποκειμενικων προτιμήσεων(στυλ μου αρέσει δεν μου αρέσει)

 

Παλι καλα η Google λειτουργεί και η ιδια με υποκειμενικά κριτήρια:shifty::rolleyes:

 

What a joke.:wacko:

 

Με 1 χρόνο καθυστέρηση το κανει οπως έπρεπε να ηταν εξ αρχης και οχι να πειραματιζεται με μπούρδες.

https://www.gizchina.com/2019/05/07/android-q-to-come-with-full-screen-swipe-gestures/

https://www.androidpolice.com/2019/05/07/google-sneaks-in-new-navigation-bar-for-android-q/

 

Βάζουν επιτέλους με καθυστέρηση ετων dark mode και theming third party app.

https://www.androidpolice.com/2019/05/07/google-officially-confirms-android-q-is-launching-with-a-dark-theme/

 

Τους ηρθε το Αγιο φως εν ετη 2019 εκει στην Google να διορθώσουν πολλες ανισορροπίες και τραγικές επιλογές οι ελλείψεις σε stock Android τοσα χρόνια που καυτηριάζαμε και μας έλεγαν και haters η οτι η κριτική μας ειναι καθαρά θέμα υποκειμενικό.

 

Αντε με Android W να παρεχουν και διαχωρισμό ηχο κλήσεων απο ηχο notification.:lol:

Στο android w προφανώς θα κάνουν την μπάρα κάτω διάφανη, και όχι μαύρη η άσπρη ανάλογα την εφαρμογή που μπαίνεις.. σαν τα iPhone δηλαδή όπως ήταν εξ αρχής του Χ.

Δηλαδή πόσο σκέψη χρειάζεται για να το κάνεις αυτό ρε Google;;

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο android w προφανώς θα κάνουν την μπάρα κάτω διάφανη, και όχι μαύρη η άσπρη ανάλογα την εφαρμογή που μπαίνεις.. σαν τα iPhone δηλαδή όπως ήταν εξ αρχής του Χ.

Δηλαδή πόσο σκέψη χρειάζεται για να το κάνεις αυτό ρε Google;;

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Κάτσε να βάλει unlimited accent color customization πρώτα:lol:

 

Επίσης η Google θα μετριάσει αρκετά την κάκιστη αφαίρεση του baterry saver mode με Pie με το νεο location sharing reminder με Q που θα παρέχει ευελιξία και μεγαλύτερο έλεγχο στους ίδιους τους χρήστες τα της χρήση Location από τις εφαρμογές.

https://www.androidpolice.com/2019/05/07/android-q-beta-3-adds-location-sharing-reminders-for-background-apps/

https://www.gsmarena.com/android_10_q_will_focus_on_security_privacy_and_wellbeing-news-36935.php

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...