Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ! θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειας σας σχετικά με ενα πρόβλημα που μου προέκυψε στην οθόνη s3 του κινητού. θα προσπαθήσω να αποτυπώσω ακριβώς το πρόβλημα .κίνηση μου 1η ( και μάλλον το η δημιουργία του προβλήματος )πληροφορίες συσκευής πατώντας το παρατεταμένα και για αρκετή ώρα στην συνεχεία σου λέει πόσα βήματα ακόμα θες να γίνεις ο << προγραμματιστής του τηλεφώνου >> κίνηση μου 2η επιλογές προγραμματιστή κλίκαρα κάποια κουτάκια όπως εμφάνιση αγγιγμάτων /εμφάνιση θέση δείκτη . και άλλα διάφορα για να δω πια είναι η λειτουργία τους μετά τα ξεκλίκαρα ..... μετά όμως ...... και βγαίνοντας στην αρχική οθόνη ενα κόκκινο φως γύρω γύρω απο την οθόνη σαν πλαίσιο ξεκίνησε να αναβοσβήνει σε κάποιες άχσετες στιγμές . το θέμα τα μου λοιπόν ειναι τα εξής :

1) πως βγαίνεις από την λειτουργία ως προγραμματιστής ;

2) τι πρέπει να εχω κλικαρισμένο στης επιλογές του προγραμματιστή ;

ελπίζω να είμαι όσο πιο λεπτομερείς γίνεται να βρω βοήθεια .συγνώμη αν κούρασα απλά είναι τελείος κουλό αυτό που έπαθα και αν εχω κάνει κάποιο λάθος σορρυ είμαι καινούργια στο φόρουμ

 

Και μια συμβουλή δεν πειραζουμε ότι δεν ξέρουμε για να μάθουμε τι κάνει αλλιώς μπορεί να βρεθείς με τηλέφωνο για format και άντε από την αρχή να το στησεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για σας ρε παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω, μου έφερε μια ξαδέλφη μου από Αμερική το t-mobile samsun galaxy s 2 πως θα το ξεκλειδώσω να δέχεται τις ελληνικές sim και να του βάλω ελληνικό μενού μέσα έψαξα και βρήκα έναν οδηγό για το Samsung galaxy s2 αλλά δεν λειτουργεί άρα πρέπει να βρω έναν οδηγό για το t-mobile υπάρχει κανένα link να μου δώσετε γιατί διαβάζω διαβάζω και δεν βρίσκω κάτι ευχαριστώ!!!!
TAO
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
φιλε tao,ακριβωσ ιδια περιπτωση και εγω ..s2 απο t-mobile..κατω απο τη μπαταρια εχει εναν αριθμο imei με τον οποιο καποια site σου δινουνε κωδικο και ξεκλειδωνει,δεν τουσ εμπιστευομαι ομωσ να τουσ δωσω 30ε.Υπαρχει και η 9volto.gr που απο οτι μου ειπανε τα φτιαχνει αλλα ειμαι στην επαρχια.Αν βεβαια εχεισ βρει ηδη λυση ,δωσε τα φωτα σου.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά εχω το samsung galaxy s4 sgh m919 πως μπορώ να βάλω και εγω ελληνικο μενού? Από αμερική μου το έχουν στείλει και μένα. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω το samsung galaxy s4 sgh m919 πως μπορώ να βάλω και εγω ελληνικο μενού? Από αμερική μου το έχουν στείλει και μένα. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

ότι βλέπεις πιο πάνω.;)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μου στειλανε απο αμερικη ενα s4 verizon υπαρχει τροπος να το κανω να δουλεψει σωστα για τα δικα μας δυκτια? Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου στειλανε απο αμερικη ενα s4 verizon υπαρχει τροπος να το κανω να δουλεψει σωστα για τα δικα μας δυκτια?

 

Απ' όσο γνωρίζω χρειάζεται region unlock από κάποιο service χωρίς να είναι σίγουρο κιόλας ότι θα σου δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εκανα καποιες αλχιμιες και δουλεψε η καρτα της cosmote και με internet απλα δεν με αφηνει να εχω 4G

σκεφτομουνα να φωρτωσω ενα image απο καποιο αλλο s4 το εχει δωκιμασει κανεις?

το κλειδωμα στο software δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

βασικα εκανα καποιες αλχιμιες και δουλεψε η καρτα της cosmote και με internet απλα δεν με αφηνει να εχω 4G

σκεφτομουνα να φωρτωσω ενα image απο καποιο αλλο s4 το εχει δωκιμασει κανεις?

το κλειδωμα στο software δεν ειναι?

 

Προσωπικά δεν θα στο συνιστούσα και μάλλον θα brickareis τη συσκευή σου φλασάροντας image του κανονικού ευρωπαϊκού S4.

Δεν μπορείς να έχεις 4G στην Ευρώπη και δεν πιστεύω πως είναι θέμα software αλλά hardware μιας και πρόκειται για θέμα συχνοτήτων.

 

Αφού το τηλέφωνο σου είναι πλέον λειτουργικό θα σου συνιστούσα να το αφήσεις ως έχει μιας και από εγγύηση δεν υποστηρίζεται εδώ η συσκευή σου.

 

Αν σου είναι εύκολο πάντως γράψε και το τρόπο που το κατάφερες μήπως μελλοντικά το χρειαστεί κάποιος. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, έχω αγοράσει το παραπάνω τηλέφωνο, το οποίο είναι ξεκλείδωτο αλλα δεν έχει εγκατεστημένη την ελληνική γλώσσα. Υπάρχει τρόπος να βάλω ελληνικά ? To λογισμικό του είναι

4.4.2

build number KOT49H.I545VRUFNC5

Κάθε βοήθεια πολύτιμη :)

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση βρίσκεται στο πιο πάνω μήνυμα. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρετε; Το έχουτε δει; Ξέρετε αν αξίζει; Τουλάχιστον στα specs μην είναι μούφα :)

 

Μου το δίνουν φτηνά και λέω να το έχω σαν τάμπλετ. Ξέρω ότι δεν παίρνει sim και micro sd. Σαν κινητό δεν με ενδιαφέρει και τόσο. Θα το έχω κυρίως για ίντερνετ, παιχνίδια, κάνα office κ.λπ.

 

Αν γνωρίζετε κάτι ενημερώστε ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τι περιμένεις να σου πούμε φίλε μου; έχεις αγοράσει κινητό το οποίο όχι μόνο προορίζεται για την Αμερικάνικη (και μόνο) αγορά αλλά είναι και κλειδωμένο σε εκεί παροχο.

Δεν νομίζω να έχει ασχοληθεί κάποιος με τέτοιο ζήτημα (αλλαγή ολόκληρης ρομ)

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις μια εφαρμογή (locale κατι, λέγεται, έχει παίξει σχετικό θέμα εδώ, ψάξτο) για να έχεις Ελληνικά (και πάλι, όχι και σίγουρα και απαιτεί και να είσαι root)

ΕDIT: το βρήκα, morelocale 2 και όπως είπα, απαιτεί root

Διάβασε κι εδώ για περισσότερα. ελπίζω να σε βοήθησα κάπως

καλή επιτυχία

 

Δεν απαιτει root το morelocal.Το περασα μια φορα μια χαρα σε κινητο αγορασμενο από expansys

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά υπάρχει η δίκαρτη έκδοση που έχω μπανίσει στο merimobiles.

http://www.merimobiles.com/samsung-galaxy-s5-G9008W-dual-sim-4Glte-smartphone_p/meri8552.htm

Σκέφτομαι να την αγοράσω βάζοντας μεταφορά με απλό ταχυδρομείο. Υπάρχει καμία πιθανότητα να περάσει ελεύθερα στο τελωνείο ή όχι ;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα σε ολους μολισ πηρα το s3 747i της at&t απο κινα αλλα δεν μπωρω να παρω την αναβαθμιση απο at&t γιατι το κινητο ηρθε root με περασμενη την 4.3 Ι9300ZSENA1 μηπως μπωρει να με βοηθηση καποιος πωσ να το αναβαθμισω εχει 2g ram ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφέρον άποψη αλλα δν γνωρίζω να σου απαντήσω. Στην Ελλάδα την συγκεκριμένη έκδοση θα την δούμε λέτε; Και αν ναι ποτε με το καλό;
Link to comment
Share on other sites

Αν σου είναι εύκολο πάντως γράψε και το τρόπο που το κατάφερες μήπως μελλοντικά το χρειαστεί κάποιος.

 

 

 

τι χρειαζόμαστε, επιστρέφει ένας φίλος των άλλο μηνά από Αμερική και εχει αυτο το τηλέφωνο.

ποιος ειναι ο τροπος για να λειτουργισει εδω;

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχει δοκιμασει κανεις καποιο miracast/ezcast wifi dongle για την τηλεοραση που να ειναι συμβατο με samsung galaxy s5? Να εχει δοκιμασει στην πραξη οτι παιζει π.χ. το screen mirroring?

 

Βλεπω για παραδειγμα αυτο http://www.measy.com.cn/pr...oduct81_en.htm το οποιο απο οτι λεει ειναι συμβατο με S3/S4 αλλα δεν αναφερει S5. Εχει καποια διαφορα το S5 σε αυτο το θεμα με S3/S4?

Edited by ivamvako
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις καποιο miracast/ezcast wifi dongle για την τηλεοραση που να ειναι συμβατο με samsung galaxy s5? Να εχει δοκιμασει στην πραξη οτι παιζει π.χ. το screen mirroring?

 

Βλεπω για παραδειγμα αυτο http://www.measy.com.cn/pr...oduct81_en.htm το οποιο απο οτι λεει ειναι συμβατο με S3/S4 αλλα δεν αναφερει S5. Εχει καποια διαφορα το S5 σε αυτο το θεμα με S3/S4?

 

είδα κάτι reviews στο youtube και λέγανε ότι είνια χάλια. αν δεν κάνω λάθος δεν έχει screen mirroring. μόνο στέλνει φωτό και βίντεο από την συσκευή στην τηλεόραση

Link to comment
Share on other sites

Αμα παρω ενα android tv dongle, απο αυτα τα φθηνα των 50€ που βάζεις πανω στην tv, και λειτουργουν σαν ενα Android tablet κατα καποιο τροπο, υπάρχει καποιος τροπος, software, κατι, να επικοινωνει με το smarphone galaxy-s5, και πχ να βλεπω φωτο και βίντεο απο το κινητο στην tv? Ή να στείλω την εικόνα απο το xbmc που τρέχει στο κινητο, στην tv?
Link to comment
Share on other sites

Το miracast εχει screen mirroring κανονικα. Μηπως εννοεις το chromecast που μεχρι τωρα δεν ειχε;

 

όχι μιλάω για το ezcast συγκεκριμένα που είχα δει κάτι βίντεο στο youtube και έλεγαν ότι δεν έχει mirroring. το ξανά έψαξα για του λόγου το αληθές και είδα μερικά βίντεο που όντως το δείχνουν να υποστηρίζει mirrorring. φαντάζομαι πρόκειται για κάποιο update. όπως και να χει η γνώμη μου είναι αν κάποιος θέλει να προχωρήσει σε αγορά τέτοιου dongle να δώσει κάτι παραπάνω και να πάρει το chromecast.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι προτινεις το chromecast;

Εγω που το εχω ειμαι ευχαριστημενος μονο απο την ευκολια και αμεσοτητα που εχει αλλα γενικα δεν κανει και πολλα πραγματα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...