Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Σε S4 Αμερικής (verizon) μπορώ να βάλω ελληνική γλώσσα? Αν ναι, πως?

 

Ευχαριστώ.

 

Αν είσαι Root δοκίμασε το πρόγραμμα MoreLocale 2 όπως αναφέρει πιο πάνω ο Tyxerakias.

 

Δεν το έχω ψάξει αλλά μπορεί να μην είναι τόσο εύκολο, η Verizon είναι τραγική και κλειδώνει τον bootloader των συσκευών της τελείως, παλιότερα ήθελε hardware hack για να κάνεις οτιδήποτε. Αν δε γίνεται root λοιπόν δε γίνεται τίποτα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το morelocale 2 μπορεί να δουλέψει και χωρίς root ,χρησιμοποιώντας adb και fastboot απο το pc .

http://droider.eu/2013/07/22/morelocale-2-not-working-on-4-2-2-without-su-or-pm/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το morelocale 2 μπορεί να δουλέψει και χωρίς root ,χρησιμοποιώντας adb και fastboot απο το pc .

http://droider.eu/2013/07/22/morelocale-2-not-working-on-4-2-2-without-su-or-pm/

 

A ωραίο tip αυτό αν δουλεύει... :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Root δοκίμασε το πρόγραμμα MoreLocale 2 όπως αναφέρει πιο πάνω ο Tyxerakias.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Τελικά το έκανα root και δούλεψε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλημερα θα ηθελα μια βοηθεια αγορασα απο ebay samsung s3 t999 αλλα δεν μπορω να βρω πως θα βαλω ελληνικα μπορεις καποιος να με καθοδηγησει ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει κανενα απο αυτα δηλ morelocale και κατι παρεμφερει.... καποια αλλη ιδεα?

 

Σε ποια έκδοση είσαι ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 εχεις να προτεινεις κατι....σωσε με

 

Αν είσαι root ναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ναι root ειμαι

 

ναι αλλα δεν θελω μονο ελληνικα για πληκτρολογιο αλλα γενικα να ειναι ολα μεταφρασμενα και κατι αλλο οταν βαλω το ελληνικο πληκτρολογιο μετα απο αυτο γραφω ελληνικα και γραφει αγγλικα κουλοοοοοο βεβαια αλλα αυτο γινετε

 

κατι αλλο τπτ και με αυτο...

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας,

 

Μια φίλη αγόρασε από Αμερική το παρακάτω τηλ: Samsung SGH-I747, Samsung Galaxy S III LTE AT&T.

Και διαπίστωσε στο σεταρισμα ότι δεν έχει ελληνικά. Φοράει την 4.1.2 . Τι μπορεί να κάνει; να περάσει με odin firmware που υποστηρίζει ελληνικά, και ποια; λογικά θα χάσει και την εγγύηση, ή δεν καλύπτεται, γιατί από τι είδα δεν έχει έρθει τέτοιο μοντέλο σε Ευρώπη!!

Link to comment
Share on other sites

Στα πιο πάνω μηνύματα βρίσκεται η απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στα πιο πάνω μηνύματα βρίσκεται η απάντηση.

 

Της φίλης μας είναι unlocker, λες ότι δεν θα μπορέσουμε να του βάλουμε με odin άλλο official firmware; θα δημιουργήσει πρόβλημα στο κινητό; θα γράψει ο counter;

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει τα ίδια Firmware που παίρνει το I9300 οπότε αν πας να το περάσεις απλά θα καταστρέψεις το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει τα ίδια Firmware που παίρνει το I9300 οπότε αν πας να το περάσεις απλά θα καταστρέψεις το κινητό.

 

Για το i9300 συμφωνώ ότι θα του κάνει ζημιά, αλλά για το i9305 LTE, δεν έχει τα ίδια Chip;

Είδα ότι έχει άλλο ChipsetMSM 8960 i747, Exynos 4412 i9305. Λογικά θα έχουν βγάλει στο XDA-Developers root and custom rom για την συσκευή!!

Edited by jsjim
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα και απο μενα παιδια.

εχω και γω ενα s3 και ειπα να κανω το τεστ με το *#0*# για να ελενξω τα χρωματα κυριως..

ε στο μπλε ειδα καθαρα οτι ειναι παντα μια σκια στην οθονη. το πλαισιο απο το navigon

πανω δλδ το κυκλακι με τα χιλιομετρα, κατω αριστερα το βελακι, πανω η μπαρα που λεει που να στρηψεις κλπ.

εχει κανενας αλλος κατι τετοιο ? με καλυπτει η εγγυηση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου, έχω αγορασει ενα s4 απο αμερικη της Verizon!!!! Με ποιον τροπο μπορω να περασω μια ελληνική rom για να εχω ελληνικα!!! Περα απο αυτο με εχει εκνευρισει το μηνυμα οτι δεν εχω καρτα της verizon και μα μην έχω ποτε καλο σημα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενας????

 

Τι περιμένεις να σου πούμε φίλε μου; έχεις αγοράσει κινητό το οποίο όχι μόνο προορίζεται για την Αμερικάνικη (και μόνο) αγορά αλλά είναι και κλειδωμένο σε εκεί παροχο.

Δεν νομίζω να έχει ασχοληθεί κάποιος με τέτοιο ζήτημα (αλλαγή ολόκληρης ρομ)

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις μια εφαρμογή (locale κατι, λέγεται, έχει παίξει σχετικό θέμα εδώ, ψάξτο) για να έχεις Ελληνικά (και πάλι, όχι και σίγουρα και απαιτεί και να είσαι root)

 

ΕDIT: το βρήκα, morelocale 2 και όπως είπα, απαιτεί root

Διάβασε κι εδώ για περισσότερα. ελπίζω να σε βοήθησα κάπως

καλή επιτυχία

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας ! θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειας σας σχετικά με ενα πρόβλημα που μου προέκυψε στην οθόνη s3 του κινητού. θα προσπαθήσω να αποτυπώσω ακριβώς το πρόβλημα .κίνηση μου 1η ( και μάλλον το η δημιουργία του προβλήματος )πληροφορίες συσκευής πατώντας το παρατεταμένα και για αρκετή ώρα στην συνεχεία σου λέει πόσα βήματα ακόμα θες να γίνεις ο << προγραμματιστής του τηλεφώνου >> κίνηση μου 2η επιλογές προγραμματιστή κλίκαρα κάποια κουτάκια όπως εμφάνιση αγγιγμάτων /εμφάνιση θέση δείκτη . και άλλα διάφορα για να δω πια είναι η λειτουργία τους μετά τα ξεκλίκαρα ..... μετά όμως ...... και βγαίνοντας στην αρχική οθόνη ενα κόκκινο φως γύρω γύρω απο την οθόνη σαν πλαίσιο ξεκίνησε να αναβοσβήνει σε κάποιες άχσετες στιγμές . το θέμα τα μου λοιπόν ειναι τα εξής :

1) πως βγαίνεις από την λειτουργία ως προγραμματιστής ;

2) τι πρέπει να εχω κλικαρισμένο στης επιλογές του προγραμματιστή ;

ελπίζω να είμαι όσο πιο λεπτομερείς γίνεται να βρω βοήθεια .συγνώμη αν κούρασα απλά είναι τελείος κουλό αυτό που έπαθα και αν εχω κάνει κάποιο λάθος σορρυ είμαι καινούργια στο φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ! θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειας σας σχετικά με ενα πρόβλημα που μου προέκυψε στην οθόνη s3 του κινητού. θα προσπαθήσω να αποτυπώσω ακριβώς το πρόβλημα .κίνηση μου 1η ( και μάλλον το η δημιουργία του προβλήματος )πληροφορίες συσκευής πατώντας το παρατεταμένα και για αρκετή ώρα στην συνεχεία σου λέει πόσα βήματα ακόμα θες να γίνεις ο << προγραμματιστής του τηλεφώνου >> κίνηση μου 2η επιλογές προγραμματιστή κλίκαρα κάποια κουτάκια όπως εμφάνιση αγγιγμάτων /εμφάνιση θέση δείκτη . και άλλα διάφορα για να δω πια είναι η λειτουργία τους μετά τα ξεκλίκαρα ..... μετά όμως ...... και βγαίνοντας στην αρχική οθόνη ενα κόκκινο φως γύρω γύρω απο την οθόνη σαν πλαίσιο ξεκίνησε να αναβοσβήνει σε κάποιες άχσετες στιγμές . το θέμα τα μου λοιπόν ειναι τα εξής :

1) πως βγαίνεις από την λειτουργία ως προγραμματιστής ;

2) τι πρέπει να εχω κλικαρισμένο στης επιλογές του προγραμματιστή ;

ελπίζω να είμαι όσο πιο λεπτομερείς γίνεται να βρω βοήθεια .συγνώμη αν κούρασα απλά είναι τελείος κουλό αυτό που έπαθα και αν εχω κάνει κάποιο λάθος σορρυ είμαι καινούργια στο φόρουμ

 

αυτο που πρεπει να ξετικαρεις ειναι το προβολη οριων διαταξης μεσα στις επιλογες προγραμματιστη.αλλα και πανω πανω υπαρχει διακοπτης που απενεργοποιει ολες τις επιλογες προγραμματιστη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...