Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποντάρω ότι αυτό εννοεί

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο που εχει κυκλωσει ο Ηλιας ειναι...!!!

 

Φοράει screen protector;Αν ναι μήπως πήρε αέρα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχω το S4 και σημερα βρηκα αυτο το σημαδι πανω αριστερα στην οθονη!μηπως ξερει κανεις τι μπορει ειναι???

[ATTACH]34799[/ATTACH]

 

Κλασικη γρατζουνια.

Δοκιμασε ομως μ ενα ελαφρως υγρο χαρτακι να δεις αν φευγει, γιατι ισως να παιζει και χνουδι κολημενο...1%

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα κ με μωρομαντηλο,αλλα τιποτα!!!δεν εχει καποια αμοιχη!φαινεται σαν να εχει παρει αερα,αλλα δν εχω τοποθετησει καποια μεμβρανη!αν το κανω με οινοπνευμα καθαρο???
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα κ με μωρομαντηλο,αλλα τιποτα!!!δεν εχει καποια αμοιχη!φαινεται σαν να εχει παρει αερα,αλλα δν εχω τοποθετησει καποια μεμβρανη!αν το κανω με οινοπνευμα καθαρο???

 

Περασε το με το νυχι σου ελαφρα.

Σε περιπτωση που σκαλωσει λιγο ειναι γρατζουνια.

Αν εχει μεμβρανη τοτε μαλλον εχει παρει χνουδακι και τωρα ετυχε να το δεις η ακομα περασε κατι κατω απ το digitiser.

Προσπαθησε να το αγνοησεις.

Link to comment
Share on other sites

Περασε το με το νυχι σου ελαφρα.

Σε περιπτωση που σκαλωσει λιγο ειναι γρατζουνια.

Αν εχει μεμβρανη τοτε μαλλον εχει παρει χνουδακι και τωρα ετυχε να το δεις η ακομα περασε κατι κατω απ το digitiser.

Προσπαθησε να το αγνοησεις.

 

Το εχω περασει κ ειναι οπως κ η υπολοιπη οθονη!δν ειναι γρατζουνια!δεν εχω μεμβρανη,οπως το πηρα το εχω!με εχει ξενερωσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στο digitizer και την amoled υπαρχει ενα λεπτο στρωμα διαφανης κολλας.....

Κατι εχει παθει σε εκεινο το σημειο...

Πηγαινε το σε καποιο service και θα στο φτιαξουν...

Ελλατωμα φαινεται να ειναι οποτε δεν θα πληρωσεις κατι.......

Link to comment
Share on other sites

Το ελπιζω!το εχω 3μηνες,κατω δν εχει πεσει ποτε!!!μονος μου δεν μπορω να κανω κατι???

 

Τι να σου πω.....

Αν ηταν στο κεντρο της οθονης θα σου ελεγα να το πατησεις λιγο (με ελεγχομενη πιεση φυσικα....) για να διαπιστωσεις αν αλλαξει το σχημα..

Αλλα τοσο ακρη που ειναι....δυσκολα να πατηθει....

Link to comment
Share on other sites

Εχω το S4 και σημερα βρηκα αυτο το σημαδι πανω αριστερα στην οθονη!μηπως ξερει κανεις τι μπορει ειναι???

[ATTACH]34799[/ATTACH]

 

Αν δεν μας το λεγες δεν θα το βλεπε κανεις...μην δινεις σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Εχω το εξής πρόβλημα: εχω το s2 και πήρα πρόσφατα την tv samsung f7000.Το κινητό έχει all share και η tv all share cast.Οταν πάω να προβάλλω φωτογραφίες από το κινητό στην tv(screen mirroring) δε γίνεται τίποτα.Προφανώς είναι άλλο το all share και άλλο το all share cast.Ξερει κανείς αν το s2 υποστηρίζει all share cast? Αν όχι, τι μπορώ να κάνω για να βλέπω την οθόνη του κινητού Ασύρματα στην tv?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω νέο θέμα αφού κ εγώ αναφέρομαι σε σημάδι..έχετε παρατηρήσει οτι το bezel δεν είναι απόλυτα συμμετρικό γύρω από τ συσκευή? εμένα ας πούμε πάνω δεξιά κάνει ένα φουσκωματάκι σε άλλο που είδα σε κατάστημα το είχε πάνω στην μέση..

 

http://img211.imageshack.us/img211/7271/w7m.png

Edited by Venisk
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα και το δικο μου περιμετρικα.............Τιποτα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω νέο θέμα αφού κ εγώ αναφέρομαι σε σημάδι..έχετε παρατηρήσει οτι το bezel δεν είναι απόλυτα συμμετρικό γύρω από τ συσκευή? εμένα ας πούμε πάνω δεξιά κάνει ένα φουσκωματάκι σε άλλο που είδα σε κατάστημα το είχε πάνω στην μέση..

 

http://img211.imageshack.us/img211/7271/w7m.png

 

Φίλε μου το bezel είναι απόλυτα συμμετρικό. Το δικό σου είναι ελαττωματικό. Στην θέση σου θα το πήγαινα για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το πάτησα λίγο στο γραφείο κ ίσιωσε αρκετά! Φαίνεται τεράστιο στην φωτογραφία επειδή είναι πολύ κοντά..:lol:

 

http://img14.imageshack.us/img14/2776/7fmc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε λέγεται τούμπα, πτώση. Πολλές φορές τα κινητά πέφτουν κάτω. Οταν το πήρες το κουτί ήταν σφραγισμένο?
Link to comment
Share on other sites

Yeap σφραγισμένο και ολοκαίνουριο..εγώ το λέω ελλατωματικό κομμάτι αν έπεφτε θα είχε σημάδι πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Yeap σφραγισμένο και ολοκαίνουριο..εγώ το λέω ελλατωματικό κομμάτι αν έπεφτε θα είχε σημάδι πιστεύω.

 

Οτι εχει πιεστει ειναι σιγουρο.

Μπορει να εφαγε τουμπα στο εργοστασιο. Εκατομμυρια φτιαχνονται, ολο και καποια θα ειναι ατυχα. Ισως να τα στελνουν Ελλαδα φτηνοτερα......;;;;;ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Εχω το εξής πρόβλημα: εχω το s2 και πήρα πρόσφατα την tv samsung f7000.Το κινητό έχει all share και η tv all share cast.Οταν πάω να προβάλλω φωτογραφίες από το κινητό στην tv(screen mirroring) δε γίνεται τίποτα.Προφανώς είναι άλλο το all share και άλλο το all share cast.Ξερει κανείς αν το s2 υποστηρίζει all share cast? Αν όχι, τι μπορώ να κάνω για να βλέπω την οθόνη του κινητού Ασύρματα στην tv?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα. Έχω ενα παλαιότερο μοντέλο σαμσουνγκ d7000 και εννοείται πως μπορω να προβάλλω από το s2 και φωτογραφίες και βίντεο. Παλιότερα το έκανα με το all share. Τώρα με την τελευταία αναβάθμιση αντικαταστάθηκε το all share από το samsung link, πάλι όμως γίνεται. Θεωρώ ότι και η δική σου τιβι που είναι νεώτερο μοντέλο θα μπορεί να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...