Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεσω wifi και η τηλεοραση με καλωδιο στον ιδιο router

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

 

Κάτι στο router σου είναι τότε.

Αν έχει κανένα firewall o router σου, κάντο disable.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι στο router σου είναι τότε.

Αν έχει κανένα firewall o router σου, κάντο disable.

 

Ναι μάλλον για κάτι τέτοιο το βλέπω δεν έχει άλλη εξήγηση...thanx StratosGR!

Link to comment
Share on other sites

Το allshare το δουλευετε βρε παιδια? Εχω μια samsung led με allshare και δεν μπορω να βρω απο το s2 την τηλεοραση και αναποδα..η τηλεοραση ειναι κανονικα στο δικτυο μου με καλωδιο και βλεπει ιντερνετ και επισης βλεπει vuze sto mac...τι πρεπει να κανω??

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

 

εχεις βαλει το προγραμμα και στον υπολογιστη ή οχι?εμενα βλεπει παντως και το κινητο την τηλεοραση και το αναποδο και tv-pc , pc-tv ,pc-s2 , s2-pc

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει το προγραμμα και στον υπολογιστη ή οχι?εμενα βλεπει παντως και το κινητο την τηλεοραση και το αναποδο και tv-pc , pc-tv ,pc-s2 , s2-pc

 

Οχι σε υπολογιστη δεν εχω βαλει καποιο προγραμμα..χρειαζεται κατι τετοιο?? Επισης να προσθεσω οτι δεν εχω pc, I am a Mac :-)

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε υπολογιστη δεν εχω βαλει καποιο προγραμμα..χρειαζεται κατι τετοιο?? Επισης να προσθεσω οτι δεν εχω pc, I am a Mac :-)

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

 

Ε βρε Ευθύμη....Και σε ρώτησα αν έχεις dlna server, αλλά δεν απάντησες!

Σαφώς και πρέπει.

Ψάξε για DLNA SERVER SAMSUNG MAC και θα βρεις διάφορες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Ε βρε Ευθύμη....Και σε ρώτησα αν έχεις dlna server, αλλά δεν απάντησες!

Σαφώς και πρέπει.

Ψάξε για DLNA SERVER SAMSUNG MAC και θα βρεις διάφορες επιλογές.

 

Α μάλιστα αυτόν το server εννοούσες! Ωραία κάτι θα βρω και θα το τεστάρω και επανέρχομαι! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα το να πάρει ρεύμα από το usb.Δε θα παίξει..

Χρειάζεται περισσότερο ρεύμα ο adaptor, απ' όσο μπορεί να δώσει το usb.Θέλει φορτιστή.

 

Και από το usb να μην επαρκεί το ρεύμα, είναι αλλιώς να είναι ο adapter πίσω από την tv και να συνδέσεις εκεί τον φορτιστή. Η ποιότητα εικόνας τους όμως είναι η ίδια με αυτά που είναι χώρια ο adapter;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θέλω να στήσω ένα mini pc μόνο για σερφάρισμα τα βασικά, οπότε με το mhl καλώδιο θα συνδέσω το κινητό με την οθόνη με hdmi καλώδιο, χρειάζομαι ένα πληκτρολόγιο και ένα ποντίκι τα οποία πρέπει απ'ότι κατάλαβα να είναι universal ασύρματα bluetooth δηλαδή να μην έχουν το στικάκι και να μπορούν να συνδεθούν κατευθείαν με το bluetooth του κινητού. Το κινητό θα φορτίζει από το mhl εφόσον για να λειτουργήσει πρέπει να είναι και ο φορτιστής συνδεδεμένος?

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στήσω ένα mini pc μόνο για σερφάρισμα τα βασικά, οπότε με το mhl καλώδιο θα συνδέσω το κινητό με την οθόνη με hdmi καλώδιο, χρειάζομαι ένα πληκτρολόγιο και ένα ποντίκι τα οποία πρέπει απ'ότι κατάλαβα να είναι universal ασύρματα bluetooth δηλαδή να μην έχουν το στικάκι και να μπορούν να συνδεθούν κατευθείαν με το bluetooth του κινητού. Το κινητό θα φορτίζει από το mhl εφόσον για να λειτουργήσει πρέπει να είναι και ο φορτιστής συνδεδεμένος?

 

Από ότι θυμάμαι φορτίζει ταυτόχρονα αλλά θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι και θα κάνω edit για επιβεβαίωση ;)

Link to comment
Share on other sites

Stinger έχεις να προτείνεις κάποιο πληκτρολόγιο και ποντίκι τα οποία να είναι συμβατά. Αν το έχεις δοκιμάσει εννοώ. Αν φορτίζει ταυτόχρονα θα 'ναι καλά.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth keyboard με ενδιαφερει και μένα..

Γιατί ενα Νοκια sw-8u που εχω δεν το καταφερα να δουλεψει

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Stinger έχεις να προτείνεις κάποιο πληκτρολόγιο και ποντίκι τα οποία να είναι συμβατά. Αν το έχεις δοκιμάσει εννοώ. Αν φορτίζει ταυτόχρονα θα 'ναι καλά.

 

Bluetooth keyboard με ενδιαφερει και μένα..

Γιατί ενα Νοκια sw-8u που εχω δεν το καταφερα να δουλεψει

 

Τα πληκτρολόγια που είναι συμβατά συνήθως έχουν και το "android" στην περιγραφή τους. Ψάξτε στο ebay πχ για "Android BT keyboard". Τώρα για τα ποντίκια έχω δοκιμάσει 5-6 και δουλεύουν όλα! Από φθηνό noname κινέζικο μέχρι 30eur microsoft.

 

Το keyboard που έχω εγώ δεν θα το βρείτε στην αγορά ακόμα, καθώς είναι πρωτότυπο και θα γίνει εισαγωγή από αλυσίδα σύντομα :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ότι το microsoft wireless desctop 8000 (bluetooth) δουλέυει και σε galaxy2 και σε Ν8. Κάπως ακριβό βέβαια. Αλλα νομίζω όλα της microsoft δουλεύουν.
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ότι το microsoft wireless desctop 8000 (bluetooth) δουλέυει και σε galaxy2 και σε Ν8. Κάπως ακριβό βέβαια. Αλλα νομίζω όλα της microsoft δουλεύουν.

 

ενα wireless 5000 της MS που εχω , δουλευει σε Ν8 τελεια!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια ποιο bt ποντικακι προτεινετε?για ασυρματο,χωρις usb στικακι εννοω

 

μπορω λετε μαζι να βαλω ασυρματα παντα ,χωρις usb και keyboard?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο bt ποντικακι προτεινετε?για ασυρματο,χωρις usb στικακι εννοω

 

μπορω λετε μαζι να βαλω ασυρματα παντα ,χωρις usb και keyboard?

 

Ναι, παίζουν συγχρόνως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παίζουν συγχρόνως.

 

αχα:D,ωραια ,για προτεινετε αμα μπορειτε κανενα συνδιασμο

mouse+keyboard,γιατι δεν εχω ιδιεα πως να τα αναζητησω αυτα τα χωρις usb

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Logitech MX 5500 και Logitech Revolution mouse παιζουν κανονικα :D Tα δοκιμασα σημερα, εβαλα και το κινητο στην TV και ηταν πληρως λειτουργικα, σα να εχεις ενα μικρο pc :D οποιος το εχει παιζει μια χαρα, για να το παρετε για το κινητο με την καμια ομως, 140 ευρω για αυτη τη χρηση δεν λεει :P

 

Ο παραπάνω φίλος έχει δίκιο.Στους τελευταίους kernel της samsung έχει αφαιρεθεί το hid.

Και επειδή οι custom στηρίζονται σε αυτούς....

 

Λοιπον οπως προειπα εμενα με το MX 5500 keyboard και το MX revolution mouse δουλεψε κανονικα.Κρατατε πατημενα τα κουμπια connect στην καθε συσκευη και βαζετε το κινητο να ψαξει. Ειχα και τα 2 πανω συγχρονως και παιζαν απροβληματιστα. Φοραω Official ICS.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πως μπορω να προσθεσω στο go launcher ex τριτη γραμμη περιστροφης, εννοω την μπαρα που βρισκοντε οι επαφες, τηλεωνο, μηνυματα κλπ που οταν την περιστρεψεις προσθετεις συντομευσεις προγραμματων, χρησιμοποιω s2 v4.03

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά τι ρωτάς, πηγαίνεις ρυθμίσεις->ρυθμίσεις οθόνης->γραμμή του dock.

Μέχρι 3 μπορείς να βάλεις. 3χ4=12 συντομεύσεις δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργεί το link :confused:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε official ics???? Χαιρομαι που δουλευουν και τα 2 παντως θα το ψαξω!!!!

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες εκανα προσθατα αναβαθμιση στο go launcher ex ( τρεχω ics4.03 σε gs2 ) και παρστηρω οτι δεν μπορω ουτε να προσθεσω ουτε διαγραψω καποιο widget. Το εχει προσεξει κανεις, ενω πριν την αναβαθμιση δεν ειχα θεμα, εκτος και αν πατησα κατι που μπλοκαρει τις αλλαγες και δεν πηρα χαμπαρι....
Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργεί το link :confused:

 

Μπες στο link που δίνει που το χει ανεβάσει στο xda και κατέβασε το από κει.

 

Παιδες εκανα προσθατα αναβαθμιση στο go launcher ex ( τρεχω ics4.03 σε gs2 ) και παρστηρω οτι δεν μπορω ουτε να προσθεσω ουτε διαγραψω καποιο widget. Το εχει προσεξει κανεις, ενω πριν την αναβαθμιση δεν ειχα θεμα, εκτος και αν πατησα κατι που μπλοκαρει τις αλλαγες και δεν πηρα χαμπαρι....

 

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Απλά δε βγαίνει πια το Χ όταν θες να διαγράψεις κάτι, το σέρνεις στο πάνω μέρος της οθόνης που είναι ο κάδος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...