Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μόλις το είδα σε ευχαριστώ! Το μόνο κακό είναι ότι απεγκατέστησα το AllShare! Που μπορώ να το βρω??

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1249169

Στο δευτερο ποστ εχει το αρχειακι.απ'ο,τι ειδα πρεπει με καποιον root explorer να το περασεις στο system/app

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1249169

Στο δευτερο ποστ εχει το αρχειακι.απ'ο,τι ειδα πρεπει με καποιον root explorer να το περασεις στο system/app

 

Είσαι super σ' ευχαριστώ!

 

Τελικά και από εκεί που μου είπες και από τηνsamsung που το κατέβασα δεν μπορώ να το κάνω installation to AllShare. Από το Astro Manager που έχω δεν το κάνει δυστυχως... any ideas??

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου.

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και από εκεί που μου είπες και από τηνsamsung που το κατέβασα δεν μπορώ να το κάνω installation to AllShare. Από το Astro Manager που έχω δεν το κάνει δυστυχως... any ideas??

 

αν το εβαλες στο system/app κανε και ενα reboot και πες

Link to comment
Share on other sites

αν το εβαλες στο system/app κανε και ενα reboot και πες

 

εχω το αρχειο εγκατάστασης στην sd κάρτα μου. τι να κάνω ακριβώς? να μεταφέρω το αρχείο στο system/app και να το τρέξω από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

εχω το αρχειο εγκατάστασης στην sd κάρτα μου. τι να κάνω ακριβώς? να μεταφέρω το αρχείο στο system/app και να το τρέξω από εκεί?

 

δεν το τρεχεις.το μεταφερεις στο system/app κανεις ενα reboot και κανονικα πρεπει να το εχεις μετα

Link to comment
Share on other sites

Τωρα νοιωθω λιγο βλαμμενος αλλα δεν εχει system/apps το system file...που να το βαλω??!!

 

Sent by Tapatalk from my GS2

Link to comment
Share on other sites

Τωρα νοιωθω λιγο βλαμμενος αλλα δεν εχει system/apps το system file...που να το βαλω??!!

 

Sent by Tapatalk from my GS2

 

αυτο δε παιζει...σιγουρα υπαρχει :)

 

με root explorer πρεπει να κανεις τι διαδικασια...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο υπαρχει! Απλα με το astro manager δεν με αφηνει να κανω paste οποτε πρεπει να παω μαλλον με αυτο τον root explorer που λες...θα σου πω αν τα καταφερω..ευχαριστω ξανα!

 

Sent by Tapatalk from my GS2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει.. Κατάφερε κάποιος από εσάς να συνδέσει ταυτόχρονα πληκτρολόγιο-ποντίκι-tv και να δουλέψει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το ίδιο mouse με τον Dj_Blade αλλά με Omega 5 και τον κερνελ που έχει δεν μου δουλεύει. Συγκεκριμένα αν και βλέπει κάποια στιγμη το ποντίκι και το ανανγνωρίζει δεν μπορώ να κάνω σύνδεση. Τι μπορει να φταίει? Rom, kernel ή το modem? Ποιό επηρεάζει το bluetooth?

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγω με την omega φιλε μου...τελικα βρήκες κάποια λύση?

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τον ανταπτορα για την τηλεοραση με την hdmi απο e-bay στις νεες τηλεορασεις μου παιζει κανονικα και βγαζει σημα συνδεω και το καλωδιο ρευματοσ του κινητου στον ανταπτορα.στις δυο τηλεορασεις που τον δοκιμασα παιζει που ειναι καινουργιες full hd στην δικια μου βγαζει μαυρη οθονη και γραφει 480p η τηλεοραση ειναι philips. 32pfl5403d και εχει 4εξοδους hdmi καμια ιδεα?????χρειαζεται να ρυθμισουμε μηπως τιποτα στο κινητο??
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Έχω μία Samsung UE40D6500, τεχνολογίας LED την οποία και την έχω με καλώδιο δικτύου πάνω στον router. Στο ίδιο δίκτυο μπαίνω και με wifi με το Galaxy S2. Ηθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος καμιά καλή ιδέα με το αν μπορεί να πραγματοποιηθεί σύνδεση αυτών των δύο συσκευών ώστε να μπορώ να προβάλλω φωτογραφίες, videos που έχω τραβήξει κτλ. Η τηλεόρασή μου δεν διαθέτει wireles..

 

ελα φιλε μου λοιπον εχω την d7000 εχω , εισαι σιγουρος οτι δεν εχει wireless?εμενα εχει αν κ εγω την εχω με ehternet ,γινεται μεσω του προγραμματος all share που εχει μεσα ηδη η τηλεοραση . κανονικα παιζει κ βλεπει ολα τα αρχεια σου απο το pc ακομα κ blu ray stream .απλα τι θεμα παιζει : εχει καπως προεπιλεγμενους φακελους που διαβαζει απο τα windows και δε μπορουσα να βρω πως αλλαζουν , οποτε αυτο που εκανα κ το παραμετροποιησα ειναι να εγκαταστησω και το all share στο pc και δουλευει σουπερ και επισης μαζι με το galaxy s2 που εχει κ αυτο το all share κανεις παπαδες , στελνεις ταινια απο τον υπολογιστη στο κινητο , κινητο -τηλεοραση, υπολογιστης-τηλεοραση και ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγω με την omega φιλε μου...τελικα βρήκες κάποια λύση?

 

Να σου πω την αλήθεια επειδή το έχω σετάρει αρκετά καλά το κινητό και είχα αρκετή δουλεια αυτές τις ημέρες δίστασα να αλλάξω κάτι και να πρέπει να το ξανασετάρω από την αρχή αν κάτι δεν πάει καλά. Ωστόσο θα εκτιμούσα αν κάποιος μας έλεγε τι από τα τρία (rom, kernel ή modem) πρέπει να αλλάξουμε, ώστε να περιορίσουμε τις απώλειες αν κάτι δεν πάει καλά :lol:

 

(υποψιάζομαι πάντως ότι μάλλον πρέπει να αλλαχθεί το modem. O Dj_Blade έχει το XXKI1, όπως μου είπε και του δουλεύει σχετικά καλά).

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει σε stock; Χρειαζεται root το κινητο;

 

δεν χρειαζεται root, official παιζει

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Με OMEGA 7 πάντως που δοκίμασα με διάφορα modems δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει, οπότε μάλλον πρέπει να μην φταίει μόνο το modem αλλά τελικά να δουλεύει μόνο με κάποιους συγκεκριμένους συνδυασμούς rom + kernel + modem.
Link to comment
Share on other sites

Με OMEGA 7 πάντως που δοκίμασα με διάφορα modems δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει, οπότε μάλλον πρέπει να μην φταίει μόνο το modem αλλά τελικά να δουλεύει μόνο με κάποιους συγκεκριμένους συνδυασμούς rom + kernel + modem.

 

Εγω δοκίμασα και με τις official KJ2, KJ3 αλλα δεν δουλέυει το ποντικάκι...δοκίμασα και διαφορους kernels ,modems αλλα τίποτα...

ίσως δεν δουλεύει το συγκεκριμένο mouse(turbo x).

Κάποιος με άλλης μάρκας mouse?:worry:

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

UPDATE:

Πήγα στο public και άρχισα να δοκιμάζω bluetooth ποντίκια.... κανένα δεν δούλεψε.

Δυστυχώς είναι θέμα rom,με τις 2.3 και 2.3.4 δουλεύει μια χαρά...

Ας ελπίσουμε να το φτιάξει η Samsung, έχει δημιουργηθεί και ανάλογο θέμα με το πρόβλημα στο XDA...

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

αυτό που είναι κ φθηνό πληκτρολόγιο θα λεγε πολύ..:)

 

http://www.amazon.com/GTMax-Bluetooth-Wristband-SmartPhone-Viewsonic/dp/B0057DTUGU

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

το οποίο ΔΕν έρχεται Ελλάδα
We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order.
Link to comment
Share on other sites

το οποίο ΔΕν έρχεται Ελλάδα

 

Για δες εδώ

 

Εγώ ότι είχα στα pc στο σπίτι από ποντίκια κ πληκτρολόγια δούλεψαν όλα για να είμαι ειλικρινής.. Microsoft, Logitech κ ένα μ' έκαψες Innovator, όλα Bluetooth συνδεδεμένα στο κινητό με καλώδιο usb OTG κλασσικά. KK5 fw

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ

 

Εγώ ότι είχα στα pc στο σπίτι από ποντίκια κ πληκτρολόγια δούλεψαν όλα για να είμαι ειλικρινής.. Microsoft, Logitech κ ένα μ' έκαψες Innovator, όλα Bluetooth συνδεδεμένα στο κινητό με καλώδιο usb OTG κλασσικά. KK5 fw

 

Τα έχεις με bluetooth ή με usb otg μας μπέρδεψες :p (τουλάχιστον εμένα)

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις με bluetooth ή με usb otg μας μπέρδεψες :p (τουλάχιστον εμένα)

 

Είτε bluetooth πληκτρολόγιο, είτε bluetooth ποντίκι δεν έχει κ ένα στικάκι usb που μπαίνει στον υπολογιστή κ έτσι επικοινωνεί?

 

Εγώ συνέδεσα το καλώδιο usb OTG στο κινητό ώστε σε αυτό να συνδέσω το bluetooth στικάκι με το οποίο επικοινωνεί ασύρματα είτε το ποντίκι είτε το πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...