Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα προγράμματα είναι κυρίως για μαγνητικά μέσα αποθήκευσης (σκληροί δίσκοι κτλ). Το S6 χρησιμοποιεί UFS 2.0 που είναι κάτι σαν SSD οπότε μην περιμένεις πολλά.

 

Ρίξε μια ματιά σ' αυτό όμως.

Edited by super_f
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προγράμματα είναι κυρίως για μαγνητικά μέσα αποθήκευσης (σκληροί δίσκοι κτλ). Το S6 χρησιμοποιεί UFS 2.0 που είναι κάτι σαν SSD οπότε μην περιμένεις πολλά.

 

Ρίξε μια ματιά σ' αυτό όμως.

 

Το δοκίμασα και αυτό αλλά τίποτα. Μου βρίσκει μόνο φώτο από facebook και κάποιες παλιές φώτο που είχα διαγράψει. Τίποτα όμως απ' τις πρόσφατες που χάθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή DiscDigger από το playstore . Βάλε την δωρεάν έκδοση που είναι μόνο για φωτογραφίες και θα τις βρεις!!
Link to comment
Share on other sites

Σύγνώμη για το offtopic, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να δώ τι έχει αποθηκευτεί σε backup που έχω κάνει στο samsung account? και αν θα μπορούσα κάπου να τα κάνω extract? Προσπαθώ να κάνω restore στο καινουργιο μου τηλέφωνο, το backup που είχα κάνει στο s6 και δυστυχώς δεν μου κάνει τα μηνύματα, ενώ όλα τα υπόλοιπα τα κάνει. Μου βγάζει error ότι κάτι λείπει.

 

Ευχαιστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα. Μόλις αγόρασα ένα Samsung s4 sgh-i337 at&t unlocked. Όλα δουλεύουν κανονικά εκτός από το 4g που δεν ενεργοποιείται καθόλου! Ξέρει κάποιος να μου κάτι γιαυτό? Τι φταίει? Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα , έχω φέρει από Αμερική το Samsung SCH-i545 - Galaxy S4 - Verizon

Λειτουργεί κανονικά με Cosmoκάρτα , όμως δεν μπορώ να συνδεθώ σε δίκτυο 3g.

Το διαπίστωσα όταν πήγα να κάνω χρήση του πασχαλινού δώρου της Cosmoκάρτα για το 1 gb

Τι συμβαίνει ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σαν λιγουρης κι εγω μιας και δεν μου εβγαζε αναβαθμιση το kies πηγα να φλασαρω την marshmallow την ρομ της κοσμοτε μεσω odin. Δυστυχως απετυχε και απο τοτε το κινητο ειναι σε μια φαση αποσυνθεσης. Ανοιγει σε emergency το knox μου γραφει 0χ1 (4) δεν ξερω αν φταιει αυτο και κλειδωσε η αν γινεται κατι λαθος... Αν μπορειτε καποιος να βοηθησει διοτι εμεινα χωρις τηλέφωνο...

13139039_10208609717993473_7644489248440838133_n.jpg?oh=0919681dec6a2e84890b1d3a14775338&oe=57329770

και μια εικόνα της οθονης μου αν βοηθαει...

Επίσης όταν το φλασαρισμα μεσω όντιν κανει φειλ μου βγάζει volume size is too big 307200<409600

Odin : invalid ext4 image

Edited by mikepanag
Link to comment
Share on other sites

Σαν λιγουρης κι εγω μιας και δεν μου εβγαζε αναβαθμιση το kies πηγα να φλασαρω την marshmallow την ρομ της κοσμοτε μεσω odin. Δυστυχως απετυχε και απο τοτε το κινητο ειναι σε μια φαση αποσυνθεσης. Ανοιγει σε emergency το knox μου γραφει 0χ1 (4) δεν ξερω αν φταιει αυτο και κλειδωσε η αν γινεται κατι λαθος... Αν μπορειτε καποιος να βοηθησει διοτι εμεινα χωρις τηλέφωνο...

13139039_10208609717993473_7644489248440838133_n.jpg?oh=0919681dec6a2e84890b1d3a14775338&oe=57329770

και μια εικόνα της οθονης μου αν βοηθαει...

Επίσης όταν το φλασαρισμα μεσω όντιν κανει φειλ μου βγάζει volume size is too big 307200,προσπαθησε να φλασαρεις με Odin την ρομ.Πανε στο sammobile.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

TWRP Recovery ειναι η λυση σε πολλα προβλημτα για εμενα ,αφου το εχω brikari αρκετες φορες το s5 g900f που εχω ..

λοιπον αν δεν σου περναει μεσο odin ,firmware απο το samobile και σου βγαζει fail στο τελος ,δοκιμασε να φλασαρης μεσο odin αυτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Σαν λιγουρης κι εγω μιας και δεν μου εβγαζε αναβαθμιση το kies πηγα να φλασαρω την marshmallow την ρομ της κοσμοτε μεσω odin. Δυστυχως απετυχε και απο τοτε το κινητο ειναι σε μια φαση αποσυνθεσης. Ανοιγει σε emergency το knox μου γραφει 0χ1 (4) δεν ξερω αν φταιει αυτο και κλειδωσε η αν γινεται κατι λαθος... Αν μπορειτε καποιος να βοηθησει διοτι εμεινα χωρις τηλέφωνο...

13139039_10208609717993473_7644489248440838133_n.jpg?oh=0919681dec6a2e84890b1d3a14775338&oe=57329770

και μια εικόνα της οθονης μου αν βοηθαει...

Επίσης όταν το φλασαρισμα μεσω όντιν κανει φειλ μου βγάζει volume size is too big 307200<409600

Odin : invalid ext4 image

Η ρόμ που πήγες να περάσεις είχε ασυμβατότητα μεγέθους στο partition του hidden image και γι αυτό απέτυχε η εγκατάσταση της. Δοκίμασε κάποια άλλη ρομ που θα έχει ίδιο ή μικρότερο μεγέθους hidden image, ή να στο πω αλλιώς, δοκιμάζεις άλλες ρομ μέχρι να σου περάσει κάποια.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΝΕΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΤΑΡΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ. ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΑΚΟΜΗ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΑ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΥΚΟΛΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τελικα λυθικε το θεμα ήταν πρόβλημα της ρομ τελικα δοκιμασα την Ελληνικη vodafone και την πηρα κανονικα... Μαλλον δεν του άρεσε αυτη της cosmote Τωρα αναμονη μεχρι την unbranded να την δοκιμασω αφου δεν υπαρχει θεμα κλειδωματος μητρικης. Και αναφερω το κλειδωμα της μητρικής γιατι αυτο μου ειπαν απο τη samsung και τρελαθηκα. Τελος παντων τελος καλο όλα καλα... Ευχαριστω πολυ για τις οδηγίες
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στο Samsung Galaxy SIII η μπαραρία αδειαζει γρήγορα με ελάχιστη χρήση και το τηλέφωνο κλείνει ακόμα και όταν το ποσοστό φόρτισης φτάνει 36%.

Φταίει η μπαταρία ή γίνεται κάποια ρύθμιση και πώς;;;

Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung Galaxy SIII η μπαραρία αδειαζει γρήγορα με ελάχιστη χρήση και το τηλέφωνο κλείνει ακόμα και όταν το ποσοστό φόρτισης φτάνει 36%.

 

 

Φταίει η μπαταρία ή γίνεται κάποια ρύθμιση και πώς;;;

 

 

 

Νεα μπαταρια θελεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung Galaxy SIII η μπαραρία αδειαζει γρήγορα με ελάχιστη χρήση και το τηλέφωνο κλείνει ακόμα και όταν το ποσοστό φόρτισης φτάνει 36%.

Φταίει η μπαταρία ή γίνεται κάποια ρύθμιση και πώς;;;

Ποιά ρομ έχεις φίλε; Βάλε καμία CM να ζωντανέψει το κινητό.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος ενός Galaxy S4 και έχω ένα πρόβλημα με τη συσκευή μου.

Ενώ το τηλέφωνο είναι κλειστό, όταν πατήσω το power button για να ανοίξει, κάνει την κλασσική δόνηση της εκκίνησης, εμφανίζεται το logo της Samsung και του μοντέλου και αμέσως μετά κάνει restart. Στη συνέχεια πάλι το ίδιο. Εμφάνιση logo και restart και αυτό γίνεται μέχρι να του βγάλω την μπαταρία.

 

Δοκίμασα να μπω στο System Recovery με το power button + vol. up button + home button. Πριν του κάνω hard reset, έκανα wipe την cache. Όταν τελείωσε το wipe έκανα reboot το κινητό και άνοιξε κανονικά. Την ίδια στιγμή δοκίμασα να το απενεργοποιήσω και να το εκκινήσω πάλι ώστε να δω αν θα κολλήσει στο σημείο με το logo. Συνέβει πάλι το ίδιο. Ακριβός όπως την πρώτη φορά.

 

Δοκιμάζω να μπω πάλι στο System Recovery αλλά δεν τα καταφέρνω με τίποτα. Αυτό συνεχίζει τα restart.

 

Το κινητό, δεν έχει γίνει root.

Έχει την ROM με την οποία ήρθε απ' την αγορά.

 

Το κινητό έχει μια κάρτα SD 64GB η οποία έχει γίνει encrypted μέσα απ' την συσκευή.

Έχω δοκιμάσει να βάλω την κάρτα στον υπολογιστή ή και σε άλλη Samsung συσκευή και ενώ βλέπω όλα τα αρχεία μου, όταν πάω να ανοίξω κάτι, μου εμφανίζει σε μήνυμα πως το αρχείο είναι corrupted. Λογικό, λόγω της κρυπτογράφησης.

 

Πριν σταλθεί στο service, υπάρχει τρόπος από την πλευρά μου να καταφέρω να το ανοίξω, έστι ώστε να βγάλω την κρυπτογράφηση των αρχείων απ' την κάρτα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηρθε φιλος απο αμερικη και αφησε στο βαφτιστηρι του ενα s3 αλλα μολις βαζουμε καρτα σιμ μας λεει οτι δεν υποστηριζετε..παιζει να θελει ξεκλειδωμα ή συμβαινει κατι αλλο??

Με οτι σιμ και να βαλαμε δεν την διαβαζει..Ανοιγει κανονικα για λειτουργια αλλα τηλεφωνο γιοκ..

Ξερει καποιος τι παιζεται??

 

Σταλθηκε απο το Galaxy S5

Link to comment
Share on other sites

κλειδωμενο σε παροχο θα ειναι.

μιλας με την εταιρεια μπας και σε δωσουν κωδικο να το ξεκλειδωσεις.

η ψαχνεις αλλον τροπο

 

Sent from my V967S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να δεις στο ebay για πωλητες που ξεκλειδωνουν τηλέφωνα ή σε κανα τοπικο κατάστημα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει εναν κλωνο Samsung το οποιο μ εχει μπερδεψει με τα χαρακτηριστικα του.Τι θελω να πω..Στις πληροφοριες της συσκευης λεει τα εξης.Galaxy S6 Αριθμ Μοντελου SM-G920G Εκδοση Android 5.0.2!Στο CPU-Z που κατεβασα λεει εντελως αλλα..Samsung Galaxy S5 Μοντελο SM-G900F.Αυτο ακριβως το μοντελο αναγραφεται και στο πισω μερος της συσκευης.Θα ηθελα να μου πειτε τι εχει γινει με το κινητο και υπαρχει αυτη η αντιφαση!
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει εναν κλωνο Samsung το οποιο μ εχει μπερδεψει με τα χαρακτηριστικα του.Τι θελω να πω..Στις πληροφοριες της συσκευης λεει τα εξης.Galaxy S6 Αριθμ Μοντελου SM-G920G Εκδοση Android 5.0.2!Στο CPU-Z που κατεβασα λεει εντελως αλλα..Samsung Galaxy S5 Μοντελο SM-G900F.Αυτο ακριβως το μοντελο αναγραφεται και στο πισω μερος της συσκευης.Θα ηθελα να μου πειτε τι εχει γινει με το κινητο και υπαρχει αυτη η αντιφαση!

 

Αμα έχεις μονο αυτό το πρόβλημα μην το ψάχνεις καθόλου.Μόνο πρόσεχε οταν πας στο σουπερμαρκετ.Μην περνάς κοντα απο τις μπανάνες !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια καμμια αλλη βοηθεια στο να το ξεκλειδωσω?

Ειναι κλειδωμενο λογικα απο την Τ-mobile και θελουν χρηματα για να ξεκλειδωσει..αν το ρουταρω με καποιο αλλο λογισμικο θα εχει αποτελεσμα ή οχι?

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...