Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από επεξεργαστή δεν θα καταλάβεις πολλές διαφορές

Ούτε και στην κάμερα εάν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα δεις κάτι ουσιώδης

Στη μπαταρία ίσως κάτι γίνει

Ότι πληρώνεις παίρνεις βέβαια

 

Η κάμερα έχει διαφορά εμφανή, ειδικά στις βραδυνές.

Μπαταρία δεν το συζητώ καν.

Επεξεργαστή όντως δεν θα καταλάβει τώρα διαφορά. Όσο περνάει όμως ο χρόνος και βαραίνουν τα πάντα στο software (OS και εφαρμογές), θα είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με τον Α11.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα έχει διαφορά εμφανή, ειδικά στις βραδυνές.

Μπαταρία δεν το συζητώ καν.

Επεξεργαστή όντως δεν θα καταλάβει τώρα διαφορά. Όσο περνάει όμως ο χρόνος και βαραίνουν τα πάντα στο software (OS και εφαρμογές), θα είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με τον Α11.

 

Εγώ με το Xs max δεν είδα καμιά διαφορά σε σχεση με το δικό μου το Χ

Δεν λέω ότι δεν έχει διάφορες απλά δεν τις βλέπεις ειδικά εάν δεν τα βάλεις δίπλα δίπλα και σε ειδικές συνθήκες

Όποιος δεν πολύ ασχολείται δεν καταλαβαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ρο Xr πρόσφατα για τη γυναίκα μου.Προχώρα με κλειστά μάτια...Θα σε καλύψει με το παραπάνω.Έχω το note 8 , αν σε βοηθάω.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ρο Xr πρόσφατα για τη γυναίκα μου.Προχώρα με κλειστά μάτια...Θα σε καλύψει με το παραπάνω.Έχω το note 8 , αν σε βοηθάω.

 

Με κάλυψες πλήρως..Προσπαθω να βρω κάποιον να μου βγάλει τιμολόγιο να πάρω στην ίδια τιμή το Xs αλλά δεν μπορώ να τα καταφέρω οπότε πάμε στο Xr

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και πάλι.Το πήρα απόφαση να πάω στο Xr με την βοήθεια σας,για μένα που δεν έχω δουλέψει ποτέ iPhone και προτιμώ και μια καλή μπαταρία νομίζω θα με βολέψει.Ενα τελευταίο θέμα που διαβασα είναι για κάποια ψιλοκολληματα μερικές φορές στο wifi στην φόρτωση σελίδων.Ισχυει κάτι τέτοιο;Τέλος την γνώμη σας... Μου αρέσει το κίτρινο,το κόκκινο και το άσπρο.Μαλλον από αυτά τα 3 ίσως βγει το κίτρινο είναι κάπως έντονο και επειδή δεν τα έχω πιάσει στα χέρια μου (λίγο το άσπρο) το κόκκινο κάθεται καλά στο μάτι παιδιά;Θα το πάρω από Skroutz ή Bestprice και όποιος έχει κάποια αρνητική εμπειρία από κάποιο κατάστημα παρακαλώ έστω και σε πμ να μου το πει.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ θέματα με το WiFi ή με κολλήματα στην συγκεκριμένη συσκευή.

 

Το χρώμα είναι τελείως υποκειμενικό αλλά αυτή την φορά πραγματικά το κόκκινο είναι στην πιο ωραία απόχρωση που έχει βάλει ποτέ η Apple σε συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ θέματα με το WiFi ή με κολλήματα στην συγκεκριμένη συσκευή.

 

Το χρώμα είναι τελείως υποκειμενικό αλλά αυτή την φορά πραγματικά το κόκκινο είναι στην πιο ωραία απόχρωση που έχει βάλει ποτέ η Apple σε συσκευή...

 

Η αλήθεια είναι ότι είχα καταλήξει στο λευκό αλλά θα ήθελα κάτι πιο ζεστό και μου φαίνεται πολύ ωραίο το κόκκινο

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είχα καταλήξει στο λευκό αλλά θα ήθελα κάτι πιο ζεστό και μου φαίνεται πολύ ωραίο το κόκκινο

 

Πολύ ωραίο και το λευκό κυρλιως λόγω του περιμετρικού αλουμινίου...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο και το λευκό κυρλιως λόγω του περιμετρικού αλουμινίου...

 

Τελικά παρήγγειλα το κόκκινο από το Best price (kiniti.gr όποιος έχει γνώμες έστω και πμ) :p

Έλεγε κατόπιν παραγγελίας (1-7 μέρες).Πρώτη φορά IOS εύχομαι να το χαρώ.Θα ψάξω και κάποια οικονομική και ποιοτική θήκη και τζάμι για μπροστά και είμαστε κομπλέ.Θα κοιτάξω και τις προηγούμενες σελίδες εδώ για θήκες κλπ και όποια άλλη πρόταση καλοδεχουμενη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά θα περιμένεις πολύ καιρό για το παραλάβεις στην τιμή που το παρήγγειλες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά θα περιμένεις πολύ καιρό για το παραλάβεις στην τιμή που το παρήγγειλες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στην τιμή ή στο χρώμα εννοείς;Γιατί το λες αυτό όμως;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά θα περιμένεις πολύ καιρό για το παραλάβεις στην τιμή που το παρήγγειλες...

 

Δυστυχώς για τον George6633 ΔΕΝ κάνεις λάθος....

Link to comment
Share on other sites

Για την τιμή ή για το χρώμα μιλάμε παιδιά;Εκανα κάποιο λάθος ή υπάρχει έλλειψη σε κάτι;Όλα κατόπιν παραγγελίας μου τα έλεγε το συγκεκριμένο σαιτ
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το G6 από το συγκεκριμένο μαγαζί.Μόλις το έκαναν διαθέσιμο, με ειδοποίησαν και όλα καλά.Τώρα δεν ξέρω πόσο θα χρεαιστεί να περιμένεις, αλλά δεν θα έχεις άλλο θέμα νομίζω.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Για την τιμή ή για το χρώμα μιλάμε παιδιά;Εκανα κάποιο λάθος ή υπάρχει έλλειψη σε κάτι;Όλα κατόπιν παραγγελίας μου τα έλεγε το συγκεκριμένο σαιτ

 

Μιλαμε για την διαθεσιμότητα των συσκευών. Στο Best Price και στο Skroutz κοιτάς μόνο όπου υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα της συσκευής. Σε όλες τις άλλες περιπτώσειρ ή θα παραλάβεις μετά από πολύ καιρό ή δεν θα παραλάβεις ποτέ (που είναι και το πιο πιθανό όταν η συσκευή δεν είναι ετοιμοπαράδοτη). Τώρα λοιπόν καταλαβαίνεις πόσο πλασματικές είναι οι χαμηλές τιμές στα Skroutzομάγαζα...

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για την διαθεσιμότητα των συσκευών. Στο Best Price και στο Skroutz κοιτάς μόνο όπου υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα της συσκευής. Σε όλες τις άλλες περιπτώσειρ ή θα παραλάβεις μετά από πολύ καιρό ή δεν θα παραλάβεις ποτέ (που είναι και το πιο πιθανό όταν η συσκευή δεν είναι ετοιμοπαράδοτη). Τώρα λοιπόν καταλαβαίνεις πόσο πλασματικές είναι οι χαμηλές τιμές στα Skroutzομάγαζα...

 

Έστειλα email ακύρωσης,ευτυχώς είχα επιλέξει αντικαταβολή.Οποτε ότι είναι διαθέσιμο άμεσα και όχι κατόπιν παραγγελίας να επιλέγουμε.Οντως στα καταστήματα με τις πιο χαμηλές τιμές γράφει κατόπιν παραγγελίας (εκτός από κάποια που λέει 4-10 μέρες που μπορεί να είναι το ίδιο βασικά).Αμεσα διαθέσιμο το βρίσκω κάπου στα 700€ που και πάλι είναι καλά σε σχέση με τις μεγάλες αλυσίδες που δυστυχώς δεν μπορώ να φτάσω αυτή τη στιγμή...Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια θα συνεχίσω το ψάξιμο λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email ακύρωσης,ευτυχώς είχα επιλέξει αντικαταβολή.Οποτε ότι είναι διαθέσιμο άμεσα και όχι κατόπιν παραγγελίας να επιλέγουμε.Οντως στα καταστήματα με τις πιο χαμηλές τιμές γράφει κατόπιν παραγγελίας (εκτός από κάποια που λέει 4-10 μέρες που μπορεί να είναι το ίδιο βασικά).Αμεσα διαθέσιμο το βρίσκω κάπου στα 700€ που και πάλι είναι καλά σε σχέση με τις μεγάλες αλυσίδες που δυστυχώς δεν μπορώ να φτάσω αυτή τη στιγμή...Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια θα συνεχίσω το ψάξιμο λίγο ακόμα.

 

Αμα έχεις φίλο που δικαιούται εκπτωση ΦΠΑ παρ΄το απο κανονική αλυσίδα στα 700€. Τόσο μου βγήκε. 700 και κάτι ψιλά. Κι ολα τα χρώματα διαθέσιμα και ετοιμοπαράδοτα.

 

Σκεφτόμουν το κόκκινο αλλά τελικά δε μου άρεσε οταν το είδα απο κοντά. Το χτύπησα σε μαύρο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αμα έχεις φίλο που δικαιούται εκπτωση ΦΠΑ παρ΄το απο κανονική αλυσίδα στα 700€. Τόσο μου βγήκε. 700 και κάτι ψιλά. Κι ολα τα χρώματα διαθέσιμα και ετοιμοπαράδοτα.

 

Σκεφτόμουν το κόκκινο αλλά τελικά δε μου άρεσε οταν το είδα απο κοντά. Το χτύπησα σε μαύρο. :cool:

 

Δεν έχω,αυτό είναι το θέμα δεν μπορώ να βρω κανέναν και αναγκαστικά πρέπει να το πάρω από Skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Στα 700 το εχει ο Καραβασίλης, δεν ξέρω τι μαγαζί είναι, δεν έχω ψωνίσει ποτέ. Απο τα "παλιά" σκρουτζομάγαζα, το έχει ο Kaisershop 820 μέχρι χθες.
Link to comment
Share on other sites

Στα 700 το εχει ο Καραβασίλης, δεν ξέρω τι μαγαζί είναι, δεν έχω ψωνίσει ποτέ. Απο τα "παλιά" σκρουτζομάγαζα, το έχει ο Kaisershop 820 μέχρι χθες.

 

Ούτε εγώ έχω ξαναπάρει,αλλά διάβασα καλές κριτικές.Πανω από 700-750€ δεν μπορώ να δώσω κάπου πρέπει να ρισκάρω και πρέπει μέχρι 25/5 να το χω γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό ουσιαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος τρεχει αυτες τις μερες ενα promotion για οσους εχουν καρτες Εθνικης με 20% επιστροφη για αγορες και κινητων.

 

Εχει λοιπον το Iphone xr στα 869ευρω και αν ισχυει το 20%,σου βγαινουν κοντα 170ευρω επιστροφη(σε ποντους για επομενη αγορα)και αρα βγαινει το κινητο στα 700ευρω

 

https://www.germanos.gr/corporate/may_sales/

 

Δεν εχω ρωτησει λεπτομερειες αλλα αν σε ενδιαφερει ψαξτο μηπως και σε βολεψει μιας και λογικα θα εχει καλυτερο αποθεμα και παραπανω ποικιλια σε χρωματα.

 

(καρτα και να μην εχεις εσυ,μπορει να εχει καποιος συγγενης/φιλος να σε βολεψει)

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος τρεχει αυτες τις μερες ενα promotion για οσους εχουν καρτες Εθνικης με 20% επιστροφη για αγορες και κινητων.

 

Εχει λοιπον το Iphone xr στα 869ευρω και αν ισχυει το 20%,σου βγαινουν κοντα 170ευρω επιστροφη(σε ποντους για επομενη αγορα)και αρα βγαινει το κινητο στα 700ευρω

 

https://www.germanos.gr/corporate/may_sales/

 

Δεν εχω ρωτησει λεπτομερειες αλλα αν σε ενδιαφερει ψαξτο μηπως και σε βολεψει μιας και λογικα θα εχει καλυτερο αποθεμα και παραπανω ποικιλια σε χρωματα.

 

(καρτα και να μην εχεις εσυ,μπορει να εχει καποιος συγγενης/φιλος να σε βολεψει)

 

Να σε καλά φιλε μου,θα το κοιτάξω αν μπορώ να βρω έτσι την λύση αλλιώς θα το παραγγείλω από Skroutz και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εσπασε η οθονη και μου ζηταν 500€. Υπαρχει εναλλακτική?

 

Μπα...λέγοντας "οθόνη" βασικά σου αλλάζουν συσκευή ολοκληρη αν δεν κάνω λαθος (καθώς ειναι ενσωματωμένο το Face ID στο πάνελ).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...