Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορά του Xr με X/Xs είναι αισθητή

Δεν είναι μόνο τα ppi

Σαν οθόνη το xr δεν μπορεί να φτάσει τις άλλες συσκευές

Ειδικά εάν τα έχεις δίπλα δίπλα καταλαβαίνεις διαφορά

Με το ζόρι κάποιοι δεν καταλαβαίνω γιατί θέλετε να τα βάλετε στο ίδιο καλάθι

 

Είναι μια αξιόλογη οθόνη αλλά όχι ίδιες ή ότι δεν καταλαβαίνει το μάτι διαφορες

 

Όταν τα έχεις δίπλα δίπλα κι εσυ Τάσο, πες μας αν οι διαφορές τους αξίζουν 300€+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το θεμα. Οχι αν εχουν διαφορες, σιγουρα μια OLED εχει καλυτερα μαυρα και ειναι στο φως καλυτερη. Αλλα το θεμα ειναι αν αυτο, ο δευτερος φακος (που ειναι μονο για ζουμ, ο κυριος ειναι ιδιος) και το 3D touch δικαιολογουν τη διαφορα στην τιμη μεταξυ XR και XS. Για μενα δε την αξιζε για αυτο πηγα στο XR. Οσο για το X, το τηλεφωνο ειναι υπερβολικα ακριβο για συσκευη 1.5 ετους ωστοσο ενδεχομεως να πουλαει παραπανω σε καποιες αγορες γιατι οι παροχοι ξεστοκαρουν και το δινουν σε προσφορα, στη Γερμανια η ο2 για ενα διαστημα το εδινε με 30GB/μηνα στην ιδια τιμη που εδινε το XR με 10GB.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το θεμα. Οχι αν εχουν διαφορες, σιγουρα μια OLED εχει καλυτερα μαυρα και ειναι στο φως καλυτερη. Αλλα το θεμα ειναι αν αυτο, ο δευτερος φακος (που ειναι μονο για ζουμ, ο κυριος ειναι ιδιος) και το 3D touch δικαιολογουν τη διαφορα στην τιμη μεταξυ XR και XS. Για μενα δε την αξιζε για αυτο πηγα στο XR. Οσο για το X, το τηλεφωνο ειναι υπερβολικα ακριβο για συσκευη 1.5 ετους ωστοσο ενδεχομεως να πουλαει παραπανω σε καποιες αγορες γιατι οι παροχοι ξεστοκαρουν και το δινουν σε προσφορα, στη Γερμανια η ο2 για ενα διαστημα το εδινε με 30GB/μηνα στην ιδια τιμη που εδινε το XR με 10GB.

 

Ακριβώς. Δεν είπα σε κανέναν ότι η Apple κορόϊδεψε τους κατόχους XS. Αντικειμενικά και από ψυχρή εκτίμηση των χαρακτηριστικών και μόνον, το XS έχει μια συνολικά ανώτερη υλοποίηση η οποία όμως υποκειμενικά για εμένα και πολλούς ακόμα δεν αξίζει τη διαφορά των 300+ ευρώ. Όχι ότι είναι ανύπαρκτες οι διαφορές, απλώς δεν κάνουν αίσθηση στην καθημερινότητα των περισσότερων χρηστών.

Μάλιστα έχω και αντίλογο ότι αυτή η ανάλυση ειναι sweet spot. Κάλλιστα μπορώ να επιχειρηματολογήσω ότι τα "μειονεκτήματα" της οθόνης του XR είναι "πλεονεκτήματα" από άλλη σκοπιά.

Όταν λέω ότι τόσα χρόνια δεν βλέπαμε κανένα pixel στα 326 ppi του iphone 4 και μετά, απαντούν με το επιχείρημα "ναι αλλά είναι κοροϊδία 800 ευρώ συσκευή να μην έχει 1080p οθόνη". Γιατί να έχει ρε παιδιά; Για να γκρινιάζουμε μετά για την αυτονομία; Για να θέλουμε περισσότερη ραμ για τα ίδια σενάρια χρήσης, αφού η GPU θα δεσμεύει περισσότερο χώρο στη μνήμη για το καθετί; Για να μην μπορούμε να παίζουμε ό,τι παιχνιδάκι υπάρχει και θα υπάρχει στα 60fps ακατέβατα για χρόνια; Για να έχουμε flickering μόλις κατέβει η φωτεινότητα κάτω απο το 100%; (λόγω amoled, οχι λόγω ανάλυσης φυσικά)

Όποιος ΑΛΗΘΕΙΑ διακρίνει pixels στο XR ή δεν του αρκεί η φωτεινότητα στον ήλιο ή δεν του αρέσει το μαύρο της οθόνης του, ας πάει στο XS να βρει την υγειά του.

Οι υπόλοιποι που δεν έχουμε τέτοια βίτσια με ppi, amoled κλπ θα απολαύσουμε στο μέγιστο το "βασικό" iPhone, έχοντας γνώση του τί προσφέρει για την τιμή του.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

X και XS/ΧR έχουν ακριβως τους ίδιους sensors εμπρός, απλως η νέα γενιά είναι ταχύτερη στο ξεκλείδωμα, λόγω νέων chips. Tο gsmarena πολλές φορές έχει λάθη.

Ορίστε φωτο από τις παρουσιάσεις των μοντέλων Χ, XR και XS στο τέλος.

 

2f4261ddf06bc54a617a7ee9e4fdbdc0.jpg

 

cd8e91a72fca757cfbe3e5bf8bcb3e91.jpg

 

8cfff8f24e07491fd2192da4a30499ac.jpg

 

Thanks protsimer για την διόρθωση δεν το ήξερα

 

Τώρα σχετικά με τις οθόνες επειδή τα είδα από κοντά τα κινητά πριν καταλήξω δεν μπορώ να πω πως με επηρέασε στην επιλογή.

 

Θεωρώ πως και τα δύο ήταν άριστη επιλογή.

 

Το κυριότερο θέμα για εμένα ήταν ο όγκος που όσο παράλογο μπορεί να φαίνεται σε κάποιους εμένα μου έκανε αίσθηση όταν χρησιμοποίησα και τα δύο κινητά.

 

Το x ήταν οριακά όσο χρειάζεται για να το λειτουργώ με το ένα χέρι, ενώ στον xr ξεφευγε.

 

Δυστυχώς δεν παίζουν λεφτά για το xs που θα ήταν το ιδανικό

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω βάλει δίπλα δίπλα και τα συγκρινα

Η διαφορά τους αξίζει πολλά παραπάνω γιατί εγώ δεν τα έδινα με τίποτα 650€ για το XR

 

Εμφανισιακά το θεωρώ άσχημο, έχει παράξενα bezel λες και είναι κινεζικό χωρίς συμμετρία και δεν θα με έκανε ποτέ να το πάρω

Είναι το πρώτο άσχημο iPhone για μένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που διαβαζα και σε αλλα site του εξωτερικου,ειναι το φθηνοτερο Iphone με το νεο design και με ποικιλια χρωματων.

 

Ουτως ή αλλως σε συγκριση με το XS ολα τα αλλα κινητα ειναι προσφορες,για τον πολυ απλο λογο οτι το Xs(και το max)ειναι τα πιο υπερκοστολογημενα κινητα της εταιρειας.

 

Τελος για την οθονη και τις επιδοσεις,εγω ολως τυχαιως τα παραπονα παντα στα μοντελα με τις μικρες ιντσες τα διαβαζα βλεπε Iphone 6,6s,7,8 που αν και ειχαν μικρες ιντσες και αναλυση οθονης,δεν ειχαν μεγαλες μπαταριες.

 

Για παραδειγμα το Iphone που πρωτη φορα ακουγα την πλειοψηφια του κοσμου να λεει τα καλυτερα ηταν το 8plus,ενα κινητο που και 1080p οθονη εχει ολως τυχαιως και απο επιδοσεις δεν ιδρωνει πουθενα.Γιαυτο και στα Plus μοντελα(7 και 8)ειχαν και 3gb ram αντι των μικροτερων με 2.

 

Μακαρι και στην Ευρωπη να ειχαμε αρχικη τιμη τα 750δολλαρια που ειχε το XR στην Αμερικη,και οχι τα 930ευρω που ειχε πχ στην Ελλαδα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, το μόνο που με χαλάει στο XR μου είναι το γενικό πάχος του, στη δουλειά για σύγκριση υπάρχουν και x και Xs...

Προσωπικά από 8+ πήγα σε XR φέτος και θεωρώ ότι έκανα αναβάθμιση (που με τιμολόγιο κλπ, βγήκε σχεδόν δωρεάν). Ήθελα οπωσδήποτε το νέο επεξεργαστή και τη νέα κάμερα... Του χρόνου, μάλλον θα πάω σε κάτι μικρότερο και πιο εύχρηστο. Πάντα με τα φρέσκα specs.

Να χαιρόμαστε όλοι τα μηλαράκια μας, όποιο μοντέλο και να είναι.

Ας σταματήσουν κάποιοι την επίθεση ενάντια του XR.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Από το x πήγα στο xr και δεν το έχω μετανιώσει ούτε μια στιγμή. Τώρα αυτά που λέγονται για την οθόνη τη μόνη κτυπητη διαφορά που μπόρεσα να διακρίνω είναι τα καλύτερα μαύρα της oled. Η ανάλυση δεν ειναι τόσο χάλια όσο επιμένουν κάποιοι που πιθανόν το κρίνουν αφού πρώτα έχουν διαβάσει τα specs...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κάποιοι που δεν έχουν καν iPhone την παρούσα στιγμή, προσπαθούν να επιβεβαιωθούν (?) με το να μας κάνουν κάνουν να νιώσουμε «μειονεκτικά» οι κάτοχοι.

 

Όταν η επαφή σας με το XR γίνει κάτι παραπάνω από τα 30 δλ στη βιτρίνα του Public, ευχαρίστως να λάβουμε υπόψη μας τη γνώμη σας με μεγαλύτερη βαρύτητα. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Ε μα ρε παιδιά πέστε τα επιτέλους! Έλεος πια. Δίπλα-δίπλα με το Χ λέει και βλέπει διαφορά στην ανάλυση της οθόνης. Ο.Κ. τι να πω. Διαφορά στην φωτεινότητα σίγουρα υπάρχει υπέρ του X αλλά στην ανάλυση με γυμνό μάτι όχι. Και σας μιλάω εγώ προσωπικά που είχα ταυτόχρονα και τα 2 και έχει περάσει ΟΛΗ η 2018 σειρά από τα χέρια μου. Και σήμερα είμαι με το "ταπεινό" XR που κατά την άποψή μου είναι το απόλυτο VFM iPhone. Δεν πειράζει παιδιά. Εγώ κρατάω το XRάκι μου χωρίς να αγχώνομαι αν μείνω από μπαταρία στο τέλος της ημέρας...
Link to comment
Share on other sites

Ε μα ρε παιδιά πέστε τα επιτέλους! Έλεος πια. Δίπλα-δίπλα με το Χ λέει και βλέπει διαφορά στην ανάλυση της οθόνης. Ο.Κ. τι να πω. Διαφορά στην φωτεινότητα σίγουρα υπάρχει υπέρ του X αλλά στην ανάλυση με γυμνό μάτι όχι. Και σας μιλάω εγώ προσωπικά που είχα ταυτόχρονα και τα 2 και έχει περάσει ΟΛΗ η 2018 σειρά από τα χέρια μου. Και σήμερα είμαι με το "ταπεινό" XR που κατά την άποψή μου είναι το απόλυτο VFM iPhone. Δεν πειράζει παιδιά. Εγώ κρατάω το XRάκι μου χωρίς να αγχώνομαι αν μείνω από μπαταρία στο τέλος της ημέρας...

 

Δεν είπε κανένας να τα πουλήσετε η ότι είναι κακό τηλέφωνο

Μερικοί θέλετε με το ζόρι να το κάνετε να μοιάζει ίδιο με το x/xs

Τι να κάνουμε αφού έχουν διαφορες

Ναι μπορεί να είναι value for money ή ότι άλλο αλλά δεν είναι κακό να παραδεχτούμε ότι τα αλλά τηλέφωνα είναι λίγο καλύτερα σε οθόνη, εμφάνιση, πάχος, bezel

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανένας να τα πουλήσετε η ότι είναι κακό τηλέφωνο

Μερικοί θέλετε με το ζόρι να το κάνετε να μοιάζει ίδιο με το x/xs

Τι να κάνουμε αφού έχουν διαφορες

Ναι μπορεί να είναι value for money ή ότι άλλο αλλά δεν είναι κακό να παραδεχτούμε ότι τα αλλά τηλέφωνα είναι λίγο καλύτερα σε οθόνη, εμφάνιση, πάχος, bezel

 

Είναι καλύτερα τα XS. Ναι. Σοβαρά είναι. Τουλάχιστον στα χαρτιά. Για την οικονομία της συζήτησης, ας παραδεχθούμε ότι είναι και στην πραγματικοτητα.

Είναι και χειρότερα σε άλλα θέματα όμως.

Κυρίως στην αυτονομία, στον μισό αποθηκευτικό χώρο και στη διαφορά τιμής (μιλώ για επίσημες τιμές).

 

Το XR είναι το iPhone για το 80%+ του κόσμου. Κάνει το 80%+ του XS με το 80% της τιμής του.

Το υπόλοιπο 20% των καταναλωτών θέλει το ΑΠΟΛΥΤΟ (στα χαρτιά ή στην πραγματικότητα ας κρίνει ο καθείς) και θα πληρώσει αναλόγως.

 

Εγώ προσωπικά πήρα το XR 128 white από Amazon.it στα 695 χωρίς ΦΠΑ και θεωρώ ότι αξίζει και το τελευταίο ευρώ.

 

ΥΓ: Στην ανάλυση δεν βλέπει κανείς διαφορά μεταξύ XR-XS, ας μην γελιόμαστε. Εδώ δεν βλέπει κανείς pixel στα 264ppi των iPads τόσα χρόνια. Η φωτεινότητα είναι η ίδια ακριβώς και ελαφρώς υψηλότερη στο XR βάσει μετρήσεων.

Αυτό που όλοι αναφέρουν ως διαφορά είναι στην εντυπωσιακή αντίθεση των amoled, που όντως ισχύει.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Αν αγόραζα σήμερα iPhone θα έπαιρνα με κλειστά μάτια το XR. Ίδιος επεξεργαστής, ίδια κύρια κάμερα, μπαταρία και -200€ από το XS. Από την άλλη δε μπορώ να παραβλέψω ότι όσοι με ρώτησαν ποιο iPhone να πάρουν, ενώ τους είπα XR, τελικά κανείς δε το προτίμησε, οι μισοί κατέληξαν στο περσινό X και οι υπόλοιποι στο XS max

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα τα XS. Ναι. Σοβαρά είναι. Τουλάχιστον στα χαρτιά. Για την οικονομία της συζήτησης, ας παραδεχθούμε ότι είναι και στην πραγματικοτητα.

Είναι και χειρότερα σε άλλα θέματα όμως.

Κυρίως στην αυτονομία, στον μισό αποθηκευτικό χώρο και στη διαφορά τιμής (μιλώ για επίσημες τιμές).

 

Το XR είναι το iPhone για το 80%+ του κόσμου. Κάνει το 80%+ του XS με το 80% της τιμής του.

Το υπόλοιπο 20% των καταναλωτών θέλει το ΑΠΟΛΥΤΟ (στα χαρτιά ή στην πραγματικότητα ας κρίνει ο καθείς) και θα πληρώσει αναλόγως.

 

Εγώ προσωπικά πήρα το XR 128 white από Amazon.it στα 695 χωρίς ΦΠΑ και θεωρώ ότι αξίζει και το τελευταίο ευρώ.

 

ΥΓ: Στην ανάλυση δεν βλέπει κανείς διαφορά μεταξύ XR-XS, ας μην γελιόμαστε. Εδώ δεν βλέπει κανείς pixel στα 264ppi των iPads τόσα χρόνια. Η φωτεινότητα είναι η ίδια ακριβώς και ελαφρώς υψηλότερη στο XR βάσει μετρήσεων.

Αυτό που όλοι αναφέρουν ως διαφορά είναι στην εντυπωσιακή αντίθεση των amoled, που όντως ισχύει.

 

Πάλι βάζεις την δίκη σου προσωπική άποψη σαν επιλογή όλου του κόσμου

 

Δεν είπε κανένας ότι είναι κακό

Ούτε είναι το xs το καλύτερο

 

Είναι προσωπική άποψη και επιλογή του καθενός τι θα πάρει, ποσό θα πληρώσει, τι ζητάει από την συσκευή

 

Συγκεκριμένα το xr με το xs έχουν ομοιότητες, διαφορες, υπέρ και κατά

Ναι σε κάποια σημεία είναι καλύτερο το xr

Δεν το αμφισβητεί κανένας

 

Εσυ το προτιμησες. Άλλοι δεν το προτιμάνε.

 

Επιμένεις όμως να το θεωρείς καλύτερο για το 80% των καταναλωτών ενώ στηρίζεσαι σε δικά σου θέλω και ανάγκες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελένεστε παίδες! Και τα r και τα s είναι πολύ πολύ καλά κινητά! Ο καθένας βάση γούστων αγοράζει!

Εγώ πχ θα αγόραζα x και όχι xr γιατί το πρώτο μου βγάζει πιο ακριβή αίσθηση στο χέρι και γιατί είμαι fan των amoled.

Edited by stefanospets
Link to comment
Share on other sites

Πάλι βάζεις την δίκη σου προσωπική άποψη σαν επιλογή όλου του κόσμου

 

Δεν είπε κανένας ότι είναι κακό

Ούτε είναι το xs το καλύτερο

 

Είναι προσωπική άποψη και επιλογή του καθενός τι θα πάρει, ποσό θα πληρώσει, τι ζητάει από την συσκευή

 

Συγκεκριμένα το xr με το xs έχουν ομοιότητες, διαφορες, υπέρ και κατά

Ναι σε κάποια σημεία είναι καλύτερο το xr

Δεν το αμφισβητεί κανένας

 

Εσυ το προτιμησες. Άλλοι δεν το προτιμάνε.

 

Επιμένεις όμως να το θεωρείς καλύτερο για το 80% των καταναλωτών ενώ στηρίζεσαι σε δικά σου θέλω και ανάγκες

 

Φυσικά γνώμες λέμε όλοι. Κι εσύ πριν το χαρακτήρισες "το ασχημότερο iPhone που έχει βγει". Ε, μάντεψε...δεν συμφωνούν πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά γνώμες λέμε όλοι. Κι εσύ πριν το χαρακτήρισες "το ασχημότερο iPhone που έχει βγει". Ε, μάντεψε...δεν συμφωνούν πολλοί.

 

Ναι το χαρακτήρισα αλλά για το δικό μου γούστο

Δεν είπα ότι το 80% το θεωρεί έτσι

 

Ανακεφαλαιονωντας θα έπρεπε να είχες κάνει διαφορετική διατύπωση στα λεγόμενα σου

 

Πιο σωστό θα ήταν να πεις

Παιδιά το iPhone XR θεωρώ ότι ήταν καλύτερο σε κάποια σημεία που με ενδιαφέρουν, λίγο πιο φθηνό και Νομίζω οτι ήταν η καλύτερη επιλογή για μένα

 

Είναι διαφορετικό όλο αυτό από το να πεις το iPhone XR είναι καλύτερο από το X/xs για το 80% του κόσμου εκεί έξω.

 

Καταλήγουμε στα ήδη γνωστά ότι το XR είναι φθηνότερο, μεγαλύτερη οθόνη, νέος επεξεργαστής, μεγαλύτερη αυτονομία, κάμερα αλλά η επιλογή είναι στο χέρι του καθενός

Αυτά ήταν έτσι κι αλλιώς γνωστά από τον Σεπτέμβριο του 2018. Δεν λέμε κάτι καινούργιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάλι βάζεις την δίκη σου προσωπική άποψη σαν επιλογή όλου του κόσμου

 

Δεν είπε κανένας ότι είναι κακό

Ούτε είναι το xs το καλύτερο

 

Είναι προσωπική άποψη και επιλογή του καθενός τι θα πάρει, ποσό θα πληρώσει, τι ζητάει από την συσκευή

 

Συγκεκριμένα το xr με το xs έχουν ομοιότητες, διαφορες, υπέρ και κατά

Ναι σε κάποια σημεία είναι καλύτερο το xr

Δεν το αμφισβητεί κανένας

 

Εσυ το προτιμησες. Άλλοι δεν το προτιμάνε.

 

Επιμένεις όμως να το θεωρείς καλύτερο για το 80% των καταναλωτών ενώ στηρίζεσαι σε δικά σου θέλω και ανάγκες

 

Η ιδια παντως ειναι η αποψη και των περισσοτερων reviewers. Οτι το XR για το μεγαλυτερο μερος του κοινου ειναι η λογικη επιλογη.

 

Γενικα δε ξερω τι φαση παιζει με το hate στο XR. Απο την αρχη του τοπικ, εισαι μεσα για να κατηγορησεις ενα τηλεφωνο που δεν εχεις. Πηρες το Χ γιατι αυτο σου αρεσε και καλα εκανες αλλα μη μας ζαλιζεις τα συκωτια. Ειναι σα να παω εγω και να πρηζω σε ενα νημα για samsung.

 

Φιλικα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το χαρακτήρισα αλλά για το δικό μου γούστο

Δεν είπα ότι το 80% το θεωρεί έτσι

 

Ανακεφαλαιονωντας θα έπρεπε να είχες κάνει διαφορετική διατύπωση στα λεγόμενα σου

 

Πιο σωστό θα ήταν να πεις

Παιδιά το iPhone XR θεωρώ ότι ήταν καλύτερο σε κάποια σημεία που με ενδιαφέρουν, λίγο πιο φθηνό και Νομίζω οτι ήταν η καλύτερη επιλογή για μένα

 

Είναι διαφορετικό όλο αυτό από το να πεις το iPhone XR είναι καλύτερο από το X/xs για το 80% του κόσμου εκεί έξω.

 

Καταλήγουμε στα ήδη γνωστά ότι το XR είναι φθηνότερο, μεγαλύτερη οθόνη, νέος επεξεργαστής, μεγαλύτερη αυτονομία, κάμερα αλλά η επιλογή είναι στο χέρι του καθενός

Αυτά ήταν έτσι κι αλλιώς γνωστά από τον Σεπτέμβριο του 2018. Δεν λέμε κάτι καινούργιο

 

 

Αναδιατυπώνω λοιπόν για να γίνει πιο κατανοητό:

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ είναι πως: "Το XR είναι το iPhone για το 80%+ του κόσμου. Κάνει το 80%+ του XS με το 80% της τιμής του."

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Η ιδια παντως ειναι η αποψη και των περισσοτερων reviewers. Οτι το XR για το μεγαλυτερο μερος του κοινου ειναι η λογικη επιλογη.

 

Γενικα δε ξερω τι φαση παιζει με το hate στο XR. Απο την αρχη του τοπικ, εισαι μεσα για να κατηγορησεις ενα τηλεφωνο που δεν εχεις. Πηρες το Χ γιατι αυτο σου αρεσε και καλα εκανες αλλα μη μας ζαλιζεις τα συκωτια. Ειναι σα να παω εγω και να πρηζω σε ενα νημα για samsung.

 

Φιλικα. :)

 

Η διαφορά είναι ότι οι reviewers τα 'παιρνουν' από κάπου ενώ εγώ δεν έχω το χρήμα στην μέση για να με επηρεάζει

Δεν ξέρεις τι συσκευή έχω ή τι συσκευή είχα οπότε δεν μπορείς να με κατηγορείς

Δεν είμαι hater του XR

Είμαι αντίθετος με αυτούς που λένε ότι δεν έχει καμία διαφορά με το X/Xs και ίσα ίσα τ θεωρούν και ανώτερο

 

Ώρες ώρες νομίζω ότι κάποιοι είναι σαν τους κατόχους Xiaomi συσκευών που με 200€ θεωρούν ότι είναι iPhone killer και με το ζόρι να είναι το καλύτερο αυτό που έχουν αυτοί

Και ο μεγαλύτερος κιόλας λόγος είναι η τιμή στα όσα λένε

 

Τα τελευταία 15 χρονια που είμαι καταναλωτής με δικά μου λεφτά και όχι του μπαμπά, βλ πω στην αγορά ότι ισχύει το 'οτι πληρώνεις παίρνεις'

Τα υπόλοιπα που λέμε είναι περιττά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι οι reviewers τα 'παιρνουν' από κάπου ενώ εγώ δεν έχω το χρήμα στην μέση για να με επηρεάζει

Δεν ξέρεις τι συσκευή έχω ή τι συσκευή είχα οπότε δεν μπορείς να με κατηγορείς

Δεν είμαι hater του XR

Είμαι αντίθετος με αυτούς που λένε ότι δεν έχει καμία διαφορά με το X/Xs και ίσα ίσα τ θεωρούν και ανώτερο

 

Ώρες ώρες νομίζω ότι κάποιοι είναι σαν τους κατόχους Xiaomi συσκευών που με 200€ θεωρούν ότι είναι iPhone killer και με το ζόρι να είναι το καλύτερο αυτό που έχουν αυτοί

Και ο μεγαλύτερος κιόλας λόγος είναι η τιμή στα όσα λένε

 

Τα τελευταία 15 χρονια που είμαι καταναλωτής με δικά μου λεφτά και όχι του μπαμπά, βλ πω στην αγορά ότι ισχύει το 'οτι πληρώνεις παίρνεις'

Τα υπόλοιπα που λέμε είναι περιττά

 

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Εσύ και ο Fulgore1 έχετε ένα ύφος αφ' υψηλού, περίπου στο στυλ: "καλά μην παίρνετε και πολύ αέρα εσείς με το XR, δεν έχετε το σωστό, το ακριβό iPhone".

Why?

Αφήνω στην άκρη ότι κανείς σας δεν έχει καν iPhone αυτή τη στιγμή, αλλά έχετε γνώμες για το XR ("άσχημο", "overpriced" κ.α.)

 

Εγώ ας πούμε θεωρώ αστεία overpriced όλα τα androids πάνω απο 500€, αλλά δεν πάω στο νήμα των συσκευών να "μειώσω" τους κατόχους ή να τους "βάλω μυαλό".

Εσύ αν και μη κάτοχος iPhone τώρα, επιμένεις να μην γράψει κάποιος ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ περί του XR. Αν πρόκειται απλώς από το ενδιαφέρον σου να μην γράφονται "ανακρίβειες", έχεις ξεπεράσει αυτό το post πολύ πριν.

 

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι Μη κάτοχος iPhone τώρα;

Και τι είμαι;

Από iPhone γράφω

Και επίσης όσοι έχουμε iPhone έχουμε κοινά χαρακτηριστικά πάνω από το 50%

 

Δεν έχω κανένα ύφος

Πριν λίγο καιρό έκανα μια χαρά και την δουλειά μου με iPhone se με 150€ οποτε γιατί να θεωρήσω το iPhone XR φτηνιάρικο;

 

Τέλος πάντων ας λήξει η διαμάχη δεν είχαμε και τέτοια διάθεση. Ίσως κάποιος παρεξήγησε κάποια λεγόμενα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι για την κατανάλωση μπαταρίας.

Πέρυσι είχα το Χ και το τελευταίο 8μηνο το Note 9.

Όταν γύριζα σπίτι το βράδυ είχα: στο Χ 20%, στο Ν9 45% και τώρα με το XR 40%

Εκτός λοιπόν του ότι είναι μια super συσκευή τα ''σπάει'' και η μπαταρία!!! :up:

 

Eγω χαίρομαι γιατί το topic του XR ήταν ''νεκρό'' για 2-3 εβδομάδες και πήρε πάλι τα επάνω του :lol:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Eγω χαίρομαι γιατί το topic του XR ήταν ''νεκρό'' για 2-3 εβδομάδες και πήρε πάλι τα επάνω του :lol:

 

Είναι νεκρό γιατί είναι μια συσκευή που την ρυθμίζεις την βάζεις τσέπη και τέλος

Όπως και τα περισσότερα iPhone

 

Δεν έχουμε και πολλά να πειράζουμε και κάθε μέρα και όλο αυτό δεν έχει θέματα συζήτησης όπως σε άλλες συσκευές με Android που έχεις να πειράξεις και να ασχοληθείς με πολλά πράγματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το XR, vs X, είμαι μακράν καλύτερο σε όλα εκτός ίσως της οθόνης του.

[εγώ βέβαια τα είχα δίπλα μέχρι και χθες που έδωσα το Χ και δεν καταλάβαινα πραγματική διαφορά].

 

 

ps

εγώ είπα, εντάξει;; :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...