Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθαρά και μόνο για saving... δε ξέρω αν τελικά αυτό που μπορεί να χάσω από το μεγάλο αδερφάκι δικαιολογεί τη διαφορά στην τιμή

 

Αν εχεις σκοπο να αγορασεις ενα απο τα νεα iphone με το που βγουν,και αρα δεν θες να εχεις μεγαλη χασουρα απο την αμεση πωλητη του xs max αργοτερα,τσιμπα το Iphone XR τωρα.

 

Αλλιως δεν εχει νοημα αυτο που ρωτας γιατι οντως θα πας σε ενα ναι μεν φθηνοτερο κινητο,αλλα και κατωτερο απο το xs max.

 

Εκτος αν πηγες και αγορασες το XS max 256gb στα τυφλα και το εχεις μετανιωσει,τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις την original δερμάτινη της apple και είσαι κομπλέ. Το X μου έχει φάει πέντε καλές τούμπες και δεν έχει πάθει τίποτα.

 

Ποση προστασια μπορει να δωσει η δερματινη οταν ειναι ανοιχτη και στο κατω μερος της;

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εχεις σκοπο να αγορασεις ενα απο τα νεα iphone με το που βγουν,και αρα δεν θες να εχεις μεγαλη χασουρα απο την αμεση πωλητη του xs max αργοτερα,τσιμπα το Iphone XR τωρα.

 

Αλλιως δεν εχει νοημα αυτο που ρωτας γιατι οντως θα πας σε ενα ναι μεν φθηνοτερο κινητο,αλλα και κατωτερο απο το xs max.

 

Εκτος αν πηγες και αγορασες το XS max 256gb στα τυφλα και το εχεις μετανιωσει,τι να πω.

 

Αυτο ακριβως θελω να κανω :) Ουσιαστικα να γλυτωσω τη μεγαλη πτωση και να κανω τη δουλεια μου απροβληματιστα μεχρι τον Οκτωβρη...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ε αρα οπως εισαι ξεκινας για να το βαλεις σε αγγελιες γιατι αργοτερα που θα σκασουν και τα αλλα μοντελα δυσκολα θα φευγει,μιας και ως γνωστον τον Σεπτεμβριο γινεται ενας μικρος χαμουλης στις αγγελιες.

 

Οχι οτι και με το xr δεν θα εχεις χασουρα οταν το δωσεις αργοτερα,αλλα λογω χαμηλοτερης τιμης θα φυγει πιο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τέσσερα χρόνια με το 6 αράκι συνεχίζουμε με το XR .Ελπιζω να βγει το ίδιο αξιόπιστο
Link to comment
Share on other sites

Στη ίδια κατάσταση είμαι και θέλω να το πάρω. Καλό το 6 αλλά δείχνει την ηλικία του σιγά σιγά.

Αν θες ενημέρωσε για εντυπώσεις όταν το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Στη ίδια κατάσταση είμαι και θέλω να το πάρω. Καλό το 6 αλλά δείχνει την ηλικία του σιγά σιγά.

Αν θες ενημέρωσε για εντυπώσεις όταν το πάρεις.

 

Τι ακριβως εντυπωσεις περιμενεις να διαβασεις σε σχεση με ενα κινητο του 2014 ?

 

Επειδη πιο παλια ειχε περασει το 6ρι απο τα χερια μου(μεχρι που βγηκε στην φορα το θεμα με το bendgate και εφαγε ποδι),ειναι σε ολα μα ολα χειροτερο περαν της θυρας ακουστικων. Μονο κατοχοι Iphone 7plus και πανω θα εντυπωσιαστουν λιγοτερο απο αυτο

 

Οθονη,μπαταρια και αυτονομια,στερεο ηχεια,καμερα,επιδοσεις,αποθηκευτικος χωρος,face id,ποικιλια χρωματων,ασυρματη φορτιση,αδιαβροχοποιηση και η λιστα δεν τελειωνει.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Στον φίλο που λέει για το Μαξ. Πουλάς τώρα το Μαξ και χάνεις χ ευρώ. Πουλάς Οκτώβρη το χρ χάνεις ψ ευρώ. Οπότε κρατάς το εργαλείο ως έχει και τον Οκτώβρη το πουλάς χάνοντας χ+ψ ευρώ. Το θεωρώ παράλογο να κάνεις τέτοια κίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Στη ίδια κατάσταση είμαι και θέλω να το πάρω. Καλό το 6 αλλά δείχνει την ηλικία του σιγά σιγά.

Αν θες ενημέρωσε για εντυπώσεις όταν το πάρεις.

 

Εντυπώσεις δεν υπάρχουν

Χαοτική είναι η διαφορά των συσκευών

Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης του Xr με ένα iPhone 6/6s/7

Οι συσκευές από το X και μετά είναι εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας και ποιότητας δεν συγκρίνονται με τις Apple συσκευές της παλιάς σχολής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.. Εγώ έκανα τη μετάβαση στο xs Max από 6s plus και έπαθα τεχνολογικό σοκ... Κατά κάποιο τρόπο το προτιμώ έτσι, να αλλάζω τη συσκευή μετά από χρόνια να την ευχαριστιέμαι πιο πολύ (πέραν του οικονομικού που δεν θέλω να έχω πάγιο κάθε χρόνο)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος άλλος κάτοχος iphone xr πρόβλημα στο μικρόφωνο;Πολλές φορές κατά την κλήση οι συνομιλητές μου δεν με ακούνε καθόλου ή ακούγομαι χαμηλόφωνα. Εκανα δοκιμή ηχογράφησης και λειτουργεί κανονικά.Έχετε το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος άλλος κάτοχος iphone xr πρόβλημα στο μικρόφωνο;Πολλές φορές κατά την κλήση οι συνομιλητές μου δεν με ακούνε καθόλου ή ακούγομαι χαμηλόφωνα. Εκανα δοκιμή ηχογράφησης και λειτουργεί κανονικά.Έχετε το ίδιο πρόβλημα;

 

Ένα παρόμοιο πρόβλημα αναφέρθηκε σήμερα στην ενότητα του iPhone 7

Μήπως έχει καμία σχέση με κακή ποιότητα δικτύου ή με καμία τελευταία ενημέρωση του iOS?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος άλλος κάτοχος iphone xr πρόβλημα στο μικρόφωνο;Πολλές φορές κατά την κλήση οι συνομιλητές μου δεν με ακούνε καθόλου ή ακούγομαι χαμηλόφωνα. Εκανα δοκιμή ηχογράφησης και λειτουργεί κανονικά.Έχετε το ίδιο πρόβλημα;

 

Θα σου πρότεινα να βάλεις καινούργια SIM αν την έχεις καιρό

Και μετά βλέπεις

Αυτό έκανα και εγώ

7.90 ευρώ έχει σε COSMOTE

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος άλλος κάτοχος iphone xr πρόβλημα στο μικρόφωνο;Πολλές φορές κατά την κλήση οι συνομιλητές μου δεν με ακούνε καθόλου ή ακούγομαι χαμηλόφωνα. Εκανα δοκιμή ηχογράφησης και λειτουργεί κανονικά.Έχετε το ίδιο πρόβλημα;

 

 

 

Είχα αυτό το πρόβλημα στο Χ. Στο Xr δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Για αρχή θα αλλάξω sim.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα αυτό το πρόβλημα στο Χ. Στο Xr δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πως το αντιμετώπισες στο x;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Για αρχή θα αλλάξω sim.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Πως το αντιμετώπισες στο x;

 

 

 

Δεν μου το έκανε συνέχεια, μόνο κάποιες φορές. Δεν το αντιμετώπισα. Δοκίμασε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Για αρχή θα αλλάξω sim.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως το αντιμετώπισες στο x;

 

Κάνε και μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλά κλείσε την κλειδοθηκη πριν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που μου τυχαίνει με το XR και δεν έχω ιδέα είναι ότι μερικές φορές όταν θέλω να κάνω μια κλήση μου βγαίνει ένα μήνυμα ότι αυτή η γραμμή δεν είναι διαθέσιμη και εάν θέλω να κάνω κλήση με την άλλη .Μια SIM έχω.. Ποια άλλη γραμμή εννοεί ο ποιητής ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το έκανε συνέχεια, μόνο κάποιες φορές. Δεν το αντιμετώπισα. Δοκίμασε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου μόνο όχι ολική επαναφορά συστήματος

Εάν και δεν φταίει αυτό. Κάτι άλλο είναι προφανώς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1ωρα περιπου θελει για να φορτισει μεχρι το 40% και περιπου 3ωρες για να φορτισει πληρως απο 0%,αρα θα ελεγα οτι μαλλον γυρω στην 1ωρα και 40λεπτα περιπου για να φορτισει απο το ποσοστο που λες.
Link to comment
Share on other sites

Δυο ώρες και κάτι έκανε για να φορτίσει ..Οι μανίσιοι φορτιστές είναι όλοι ίδιοι ? Γιατί χρησιμοποιώ τον φορτιστή από το 6 αρι που είχα
Link to comment
Share on other sites

Δυο ώρες και κάτι έκανε για να φορτίσει ..Οι μανίσιοι φορτιστές είναι όλοι ίδιοι ? Γιατί χρησιμοποιώ τον φορτιστή από το 6 αρι που είχα

 

1Α είναι όλοι οι φορτιστές για τα iPhone

Εκτός και εάν έχεις κάποιο θέμα με τον φορτιστή ή με το καλώδιο και αργεί παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...