Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρώ μόνο ότι ο safari κάποιες φορές δεν ανοίγει σελίδες

Επίσης μετά από εναλλαγή WiFi σε δεδομένα έχω την εντύπωση ότι δεν φορτώνει πάλι σελίδες για κάποιο χρόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πρόσφατα τον Firefox γιατί πολλοί λένε ότι κάνει καλύτερη διαχείρηση κατανάλωσης και είναι πιο γρήγορος (αυτό το αντιλήφθηκα αμέσως)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς που δεν το κάνει πιέστε πιο δυνατά. :D

 

https://forums.macrumors.com/threads/popping-noise-iphone-xs-max.2143735/

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και σε εσενα το κανει; να το παω στο σερβις;

Link to comment
Share on other sites

και σε εσενα το κανει; να το παω στο σερβις;

 

 

 

Όχι δεν ακούω κάτι.

Και βέβαια να το πας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ακούω κάτι.

Και βέβαια να το πας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το πήγα και μου έδειξαν και εκθεσιακά το έκαναν Επίσης κι ήταν ένας κύριος ακόμα εκεί με ένα XX και το έκανε και το δικό του , μου είπαν στο istorm στο Κολωνάκι πως είναι το NFC και η ασύρματη φόρτιση εκεί γι αυτό το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα και μου έδειξαν και εκθεσιακά το έκαναν Επίσης κι ήταν ένας κύριος ακόμα εκεί με ένα XX και το έκανε και το δικό του , μου είπαν στο istorm στο Κολωνάκι πως είναι το NFC και η ασύρματη φόρτιση εκεί γι αυτό το κάνει

 

 

 

Αφού είδες με τα μάτια σου ότι το κάνουν όλα και σου έδωσαν και εξήγηση τέλος.

Απλά αναρωτιέμαι πόσο πίεση ασκείς γιατί στο δικό μου δεν ακούω κάτι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

πιεζεις οσο θα πιεζεσ το κουμπι για να το κλειδωσεις , μπορει να στο κανει λιγο πιο πανω λιγο πιο κατω απο αυτο που εχω κυκλωσει
Link to comment
Share on other sites

πιεζεις οσο θα πιεζεσ το κουμπι για να το κλειδωσεις , μπορει να στο κανει λιγο πιο πανω λιγο πιο κατω απο αυτο που εχω κυκλωσει

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα τζάμπα το ψάχνεις

Έτσι είναι η κατασκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με 34% υπόλοιπο και 90 10 WiFi data.

 

bab748a32dbae9a60bc5130a260d0cd1.jpg

24103a642e870900ade1f764cd3f2e18.jpg

 

Μια χαρά τα πάει η 13.2.2 και σε αυτονομία.

Νομίζω είναι ότι καλύτερο έχουμε δει στη 13.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να το κάνουμε το update τις 13.2.2 ?

Ναι, φυσικά και να κάνεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έγινε σ’ ευχαριστώ πολυ!

Λογικα δεν ειναι η εκδοση που ειχαν αναφερει παρα πολλα lag,η 13.2 αν θυμαμαι καλα ειταν..

Link to comment
Share on other sites

Έγινε σ’ ευχαριστώ πολυ!

Λογικα δεν ειναι η εκδοση που ειχαν αναφερει παρα πολλα lag,η 13.2 αν θυμαμαι καλα ειταν..

Όχι δεν είναι αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διορθώνει πράγματα

Τώρα δεν είναι και τέλεια ακόμα αλλά κοντεύουμε σε καλό ποσοστό απροβληματιστης λειτουργίας

Μέχρι Χριστούγεννα ίσως είμαστε εντάξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Λίγο πιο πίσω σε κάτι post να πω την γνώμη μου.

Βάζω σε όλα τα κινητά μου την μεμβράνη νανοτεχνολογιας ZAGG από Media Markt και ως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος και μετά από πολύ δυνατές πτώσεις με την οθόνη.

Σίγουρα το γυαλί και ίσως αυτήν που λέει ο φίλος από irepair να καλύτερες αλλά πραγματικά άμα δεις από γωνία την οθόνη νομίζεις ότι φοράει γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Λίγο πιο πίσω σε κάτι post να πω την γνώμη μου.

Βάζω σε όλα τα κινητά μου την μεμβράνη νανοτεχνολογιας ZAGG από Media Markt και ως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος και μετά από πολύ δυνατές πτώσεις με την οθόνη.

Σίγουρα το γυαλί και ίσως αυτήν που λέει ο φίλος από irepair να καλύτερες αλλά πραγματικά άμα δεις από γωνία την οθόνη νομίζεις ότι φοράει γυαλί.

Φίλε μου είχα βάλει από αυτές που λες σε δύο s7 Edge, το ένα έπεσε και έσπασε η οθόνη!, το άλλο μετά από κάνα χρόνο ήτανε όλο ζουπηγμένο σαν χαρακιές! Τώρα στο XS max έβαλα τζάμι στην Αμερική που το αγόρασα

μαζί με μιά δερμάτινη θήκη και είναι όλα καλά! Εδώ στην Ελλάδα δεν ξέρω τι βάζει αλλά και πως το βάζει η Apple, πάντως εκεί είχαν ένα μηχάνημα σαν καλίμπρα, έβαζε το τζάμι σε ένα πλαίσιο, με το τηλέφωνο σε ένα άλλο στον πάγκο και το κατέβαζε με ένα μοχλό και το κολλούσε!. Επίσης ευχαριστώ τον φίλο για τις πληροφορίες που μας έδωσε για την αναβάθμιση!.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Λίγο πιο πίσω σε κάτι post να πω την γνώμη μου.

Βάζω σε όλα τα κινητά μου την μεμβράνη νανοτεχνολογιας ZAGG από Media Markt και ως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος και μετά από πολύ δυνατές πτώσεις με την οθόνη.

Σίγουρα το γυαλί και ίσως αυτήν που λέει ο φίλος από irepair να καλύτερες αλλά πραγματικά άμα δεις από γωνία την οθόνη νομίζεις ότι φοράει γυαλί.

 

Πιο πολυ να προσεχεις βασικα μην σου ραγισει η πισω πλατη γιατι εκει μετα θα σου το αλλαξουν το κινητο ολο και το κοστος ειναι παρα πολυ υψηλο,παρα για το κοστος οθονης.

 

Και στις 2 περιπτωσεις πιο πολυ ρολο παιζει η θηκη που του φοραει καποιος(αν του φοραει βεβαια),παρα η μαρκα του screen protector/tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δύο ερωτήσεις παίζει καμιά διαφορά στην μπαταρία το 4G βόλτεμε το 4G χωρίς βόλτεκαι δεύτερον αξίζει να δώσω το iPhone ΧS max για το iPhone 11 το απλό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δύο ερωτήσεις παίζει καμιά διαφορά στην μπαταρία το 4G βόλτεμε το 4G χωρίς βόλτεκαι δεύτερον αξίζει να δώσω το iPhone ΧS max για το iPhone 11 το απλό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στο πρωτο ερωτημα, υπάρχει μια μικρή διαφορά υπέρ του VoLTE επειδη ο πομποδέκτης δεν χρειάζεται να αλλάζει από 4G σε 3G και πάλι πίσω σε κάθε κλήση., αλλά μένει μόνιμα σε 4G.

 

Στο δεύτερο ερώτημα, θα κερδίσεις σε αυτονομία και κάμερα, θα χάσεις την amoled. Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ερωτημα, υπάρχει μια μικρή διαφορά υπέρ του VoLTE επειδη ο πομποδέκτης δεν χρειάζεται να αλλάζει από 4G σε 3G και πάλι πίσω σε κάθε κλήση., αλλά μένει μόνιμα σε 4G.

 

Στο δεύτερο ερώτημα, θα κερδίσεις σε αυτονομία και κάμερα, θα χάσεις την amoled. Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

 

 

 

Από που προκύπτει ότι το απλό iPhone 11 έχει καλύτερη μπαταρία???!!!Νομίζω κανείς λάθος

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει ότι το απλό iPhone 11 έχει καλύτερη μπαταρία???!!!Νομίζω κανείς λάθος

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Περα απο τα διαφορα τεστ που εχουν γινει ηδη, η λογικη λεει οτι το 11 με ιδια σε μεγεθος μπαταρια με το xs max αλλα με μικροτερη οθονη, με χαμηλοτερη αναλυση και τον νεο Α13 εχει καλυτερη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει ότι το απλό iPhone 11 έχει καλύτερη μπαταρία???!!!Νομίζω κανείς λάθος

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το iphone 11 με το iphone xs max εχουν πανω κατω την ιδια μπαταρια.

 

Παρολα αυτα το XS max εχει παραπανω καταναλωση απο το απλο 11ρι.

 

Το XS max εχει μια οθονη 6,5 ιντσων,αναλυσης 1242x2688

Το απλο 11 εχει μια οθονη 6,1 ιντσων,αναλυσης 1792χ828

 

Με λιγα λογια το XS max οχι μονο εχει μεγαλυτερη οθονη αλλα εμφανιζει σε αυτη τα διπλασια pixel απο το απλο 11ρι.

 

Γιαυτο το λογο το XS max ειχε χειροτερη αυτονομια οχι απο το απλο 11ρι,αλλα και απο το Iphone XR.

 

Αν ακομα δεν πιστευεις τα παραπανω,δες τα στην πραξη απο GSmarena

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_11-review-1993p3.php

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_xs_max-review-1829p3.php

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ερωτημα, υπάρχει μια μικρή διαφορά υπέρ του VoLTE επειδη ο πομποδέκτης δεν χρειάζεται να αλλάζει από 4G σε 3G και πάλι πίσω σε κάθε κλήση., αλλά μένει μόνιμα σε 4G.

 

Στο δεύτερο ερώτημα, θα κερδίσεις σε αυτονομία και κάμερα, θα χάσεις την amoled. Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

 

Η amoled δεν θυσιάζεται για καμιά αυτονομία....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η amoled δεν θυσιάζεται για καμιά αυτονομία....

 

 

 

Εγώ την αποφεύγω συνειδητά προς το παρόν, λόγω flickering.

Ποντάρω όμως στις micro led στο μέλλον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση...όταν κάνω FaceTime και παταω να αλλαξει η καμερα ωστε να μην δειχνει εμενα αλλα να λειτουργει η πισω,ωστε να δειξω καποιον αλλο,τοτε μου βγαζει μνμα οτι χρησιμοποιειται απο αλλο προγραμμα και κολαει δειχνοντας μαυρη οθονη στον συνομιλητη μου και εγω δεν μπορω να αλλαξω καμερα η' κατι αλλο!!!Γνωριζει καποιος κατι???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...