Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις εύστοχες και γρήγορες απαντήσεις... Τελικά τα είδα για πολλοστή φορά από κοντα. Το xs και το 11 pro πολύ μικρα για τα γούστα μου. Δε μπορώ να συνηθίσω πιστεύω τόσο μικρή οθόνη. Το 11 το απλό δε μου άρεσαν καθόλου τα bezel στο πλάι. Τελικώς xs max ή 11 pro max.. Να κάνω παιδιά μια αλλη ερώτηση. Υπάρχει φόβος αν το παραγγείλω από το σκρουτζ (ανακατασκευασμενα για καινούργια κλπ)

 

Από όπου θέλεις μπορείς να το πάρεις καινούργιο δεν θα έχεις πρόβλημα

Βέβαια έχουν αρκετή διαφορά στην τιμή το xs max και 11 pro max αλλά εσυ αποφασίζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από όπου θέλεις μπορείς να το πάρεις καινούργιο δεν θα έχεις πρόβλημα

 

Βέβαια έχουν αρκετή διαφορά στην τιμή το xs max και 11 pro max αλλά εσυ αποφασίζεις

Απλά έχω ακούσει ότι μπορεί να πωλούνται στο σκρουτζ ανακατασκευασμενα για καινούργια για αυτό ρωτάω. Σε περίπτωση φοράς από σκρουτζ 1 χρόνο εγγύηση σωστά?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις εύστοχες και γρήγορες απαντήσεις... Τελικά τα είδα για πολλοστή φορά από κοντα. Το xs και το 11 pro πολύ μικρα για τα γούστα μου. Δε μπορώ να συνηθίσω πιστεύω τόσο μικρή οθόνη. Το 11 το απλό δε μου άρεσαν καθόλου τα bezel στο πλάι. Τελικώς xs max ή 11 pro max.. Να κάνω παιδιά μια αλλη ερώτηση. Υπάρχει φόβος αν το παραγγείλω από το σκρουτζ (ανακατασκευασμενα για καινούργια κλπ)

 

Ακριβώς εκει είναι η ένσταση μου, στην μικρή οθόνη

Αν μπορείς να φτάσεις το 12 pro max εννοείται πως είναι η καλύτερη λύση.

Δεν θα έχεις θέμα με σκρουτζομαγαζα αρκεί να διαλέξεις κάποιο με πολλές αξιολογήσεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχω ακούσει ότι μπορεί να πωλούνται στο σκρουτζ ανακατασκευασμενα για καινούργια για αυτό ρωτάω. Σε περίπτωση φοράς από σκρουτζ 1 χρόνο εγγύηση σωστά?

 

Δεν ισχύει αυτό

Ψώνισε από κάποιο κατάστημα με αρκετές αξιολογήσεις και εντάξει

Με απόδειξη από ελληνικό κατάστημα έχεις 2 έτη εγγύηση βέβαια με λίγο τρέξιμο κάποιες φορές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις εύστοχες και γρήγορες απαντήσεις... Τελικά τα είδα για πολλοστή φορά από κοντα. Το xs και το 11 pro πολύ μικρα για τα γούστα μου. Δε μπορώ να συνηθίσω πιστεύω τόσο μικρή οθόνη. Το 11 το απλό δε μου άρεσαν καθόλου τα bezel στο πλάι. Τελικώς xs max ή 11 pro max.. Να κάνω παιδιά μια αλλη ερώτηση. Υπάρχει φόβος αν το παραγγείλω από το σκρουτζ (ανακατασκευασμενα για καινούργια κλπ)

 

 

 

Στα σκρουτζομαγαζα βλέπω ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Ήδη ένας γνωστός μου περιμένει 1 μήνα για 2 11αρια και μάλλον θα του δώσουν πίσω τα χρήματα. (Προκατάθεση του ποσού λόγω τιμολογίου)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα σκρουτζομαγαζα βλέπω ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Ήδη ένας γνωστός μου περιμένει 1 μήνα για 2 11αρια και μάλλον θα του δώσουν πίσω τα χρήματα. (Προκατάθεση του ποσού λόγω τιμολογίου)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

σε πολλα apple προιοντα βλεπω πλασματικες τιμες

εχουν δηθεν την πιο φθηνη τιμη αλλα για να βρεις διαθεσιμο σε καποιες φορες περνας και 100ευρω απο το πρωτο φθηνοτερο καταστημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε πολλα apple προιοντα βλεπω πλασματικες τιμες

 

εχουν δηθεν την πιο φθηνη τιμη αλλα για να βρεις διαθεσιμο σε καποιες φορες περνας και 100ευρω απο το πρωτο φθηνοτερο καταστημα

 

 

Ακριβώς έτσι είναι.

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τις πλασματικές τιμές δεν υπάρχει σχεδόν καμία διαθεσιμότητα στα νέα μοντέλα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τις πλασματικές τιμές δεν υπάρχει σχεδόν καμία διαθεσιμότητα στα νέα μοντέλα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Δυστυχώς έτσι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα σκρουτζομαγαζα βλέπω ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Ήδη ένας γνωστός μου περιμένει 1 μήνα για 2 11αρια και μάλλον θα του δώσουν πίσω τα χρήματα. (Προκατάθεση του ποσού λόγω τιμολογίου)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Η (ίσως αδικαιολόγητη) καθυστέρηση γίνεται όταν ζητάς τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ. Εγώ το αγόρασα με τιμολόγιο ΜΕ ΦΠΑ (όπου είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα) και μου ήρθε σε 1 εβδομάδα κερδίζοντας το 100ρικο διαφοράς από το ετοιμοπαράδοτο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εγω ηρθα απο S7 edge και μονο υποβαθμιση δεν μου φανηκε, βασικα θα πορουσα να πω οτι ειναι και πιο ξεκουραστη στα ματια. Σαν ποιοτητα, ιδιες μου φαινονται. ΜΟΝΟ υπο γωνια και σε σκοτεινα βιντεακια φαινετε οτι ειναι LCD, κατα τα αλλα μια χαρα, και δεν εχω και θεμα στην αναλυση ολα καλα. Επισης ξενχασες να αναφερεις οτι το 11 εχει 10 σκαλες επανω καλυτερη καμερα, αυτο και μονο για μενα θα με πηγαινε εκει.

 

Δηλαδη ηρθες απο s7 edge στην οθονη του 11 και τη βρηκες σαν ποιοτητα ιδιες. Μαλιστα....:wacko::ninja::cry::cry::X:X

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ηρθες απο s7 edge στην οθονη του 11 και τη βρηκες σαν ποιοτητα ιδιες. Μαλιστα....:wacko::ninja::cry::cry::X:X

 

Δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά εάν δεν τα βάλεις δίπλα δίπλα και εάν δεν έχεις εκπαιδευμένο μάτι

Επίσης δεν είναι κακή η οθόνη του iPhone 11

Δίπλα δίπλα ένας που δεν πολύ γνωρίζει την βγάζει και ανώτερη από τις amoled των υπολοίπων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλή χρονιά!

Έχω xs max από Vodafone ενός χρόνου. Η εγγύηση είναι διετής ή έληξε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα κ καλή χρονιά!

Έχω xs max από Vodafone ενός χρόνου. Η εγγύηση είναι διετής ή έληξε;

 

Αν έχεις την απόδειξη αγοράς είναι δύο χρόνια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το αποφάσισα και παρήγγειλα το xs max από σκρουτζ. Διάλεξα μαγαζί με καλές αξιολογήσεις κάνα 30ρι πιο ακριβό από την πιο χαμηλή τιμή αλλά το έχει σε αμεση παραλαβή που με ενδιέφερε. Ελπίζω να μην έχω παρατράγουδα με το καταστημα. Θέλω να κανω 2 ερωτήσεις. Αν είναι ευρωπαϊκό που με διαβεβαιωσαν ότι είναι, δεν ισχύει η εγγύηση του 2ου χρόνου ως προϊόν αγορασμένο στην ευρωπαϊκή ενωση? Και η 2η είναι μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλο τζαμακι για προστασία? Διάβασα πολλοί προτιμούν το belkin.. Ευχαριστώ και πάλι όλους για απαντήσεις

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το αποφάσισα και παρήγγειλα το xs max από σκρουτζ. Διάλεξα μαγαζί με καλές αξιολογήσεις κάνα 30ρι πιο ακριβό από την πιο χαμηλή τιμή αλλά το έχει σε αμεση παραλαβή που με ενδιέφερε. Ελπίζω να μην έχω παρατράγουδα με το καταστημα. Θέλω να κανω 2 ερωτήσεις. Αν είναι ευρωπαϊκό που με διαβεβαιωσαν ότι είναι, δεν ισχύει η εγγύηση του 2ου χρόνου ως προϊόν αγορασμένο στην ευρωπαϊκή ενωση? Και η 2η είναι μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλο τζαμακι για προστασία? Διάβασα πολλοί προτιμούν το belkin.. Ευχαριστώ και πάλι όλους για απαντή

Σοφή επιλογή... εγγύηση σε καλύπτει κανονικά isystem , infoquest... παρε τζαμάκι belkin η Spigen... τώρα για θήκη από άποψη προστασίας otterbox / uag... άμα θες κάτι να συνδιάζει και τα δυο παρε spigen

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το αγόρασα το καλοκαίρι από το κατάστημα της απλ στη Νέα Υόρκη, ξέρει να μου πεί κάποιος? ένα χρόνο, ή δύο εγγύηση έχω?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το αγόρασα το καλοκαίρι από το κατάστημα της απλ στη Νέα Υόρκη, ξέρει να μου πεί κάποιος? ένα χρόνο, ή δύο εγγύηση έχω?

 

Ένα έτος έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Σοφή επιλογή... εγγύηση σε καλύπτει κανονικά isystem , infoquest... παρε τζαμάκι belkin η Spigen... τώρα για θήκη από άποψη προστασίας otterbox / uag... άμα θες κάτι να συνδιάζει και τα δυο παρε spigen
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Για να ρωτήσω σχετικά με την εγγύηση δίνοντας το ΙΜΕΙ παίρνω τηλέφωνο στην infoquest? Και κάτι ακόμα. Με τις θήκες spigen είναι συμβατό το γυαλί της ίδιας εταιρείας ή ξεκολλάει στις γωνιες?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Για να ρωτήσω σχετικά με την εγγύηση δίνοντας το ΙΜΕΙ παίρνω τηλέφωνο στην infoquest? Και κάτι ακόμα. Με τις θήκες spigen είναι συμβατό το γυαλί της ίδιας εταιρείας ή ξεκολλάει στις γωνιες?

 

Ναι, τα tempered glass της Spigen είναι απολύτως συμβατά με τις θήκες της.

 

Όσον αφορά την εγγύηση, ότι θα δεις εδώ, αυτό θα σου πουν και οι ίδιοι... https://checkcoverage.apple.com/gr/el/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

UAG θηκη οτι καλυτερο παιδια,καλυπτει την συσκευη απολυτα,εγω πηρα την μαυρη με το carbon,απο αγγελεια 15€

Τωρα οσο αναφορα για τζαμακι,πηγαινε στο x-mobile στο Αιγαλεω το παλικαρι ειναι μαεστρος σε τοποθετηση tembered glass!

Link to comment
Share on other sites

UAG θηκη οτι καλυτερο παιδια,καλυπτει την συσκευη απολυτα,εγω πηρα την μαυρη με το carbon,απο αγγελεια 15€

Τωρα οσο αναφορα για τζαμακι,πηγαινε στο x-mobile στο Αιγαλεω το παλικαρι ειναι μαεστρος σε τοποθετηση tembered glass!

 

Σχετικό είναι αυτό που λες

Εγώ την θεωρώ ότι χειρότερο

Να δώσει κάποιος 1200€ και να το βάλει μέσα σε αυτή την θήκη δεν το θεωρώ ότι καλύτερο

Καθένας ότι του αρέσει άρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη από άποψη αντοχής μπορεί να είναι ότι καλύτερο αλλά για μένα μου κάνει κάτι σε teenager φάση.. Τελευταία βολεύομαι με original σιλικόνης apple που για τα συντηρητικά γούστα μου είναι ότι καλύτερο. Εναλλακτικά έχω 2 της Spigen η μια clear

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό είναι αυτό που λες

Εγώ την θεωρώ ότι χειρότερο

Να δώσει κάποιος 1200€ και να το βάλει μέσα σε αυτή την θήκη δεν το θεωρώ ότι καλύτερο

Καθένας ότι του αρέσει άρα

 

+1

Σκέτη καταστροφή αυτές οι κακομουτσουνες θήκες. Προστατευτικες βεβαία αλλά εμφανισιακά χαλί μαύρο.

Οτι βολεύει τον καθένα βέβαια και οποία προτεραιότητα έχει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...