Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο βοήθεια παρακαλώ γιατί θέλω να αλλάξω τηλέφωνο και διστάζω, έχω στο iphone xsmax 1300 επαφές στο icloud που το έχω και προεπιλεγμένο και 800 επαφές gmail ( oi 770 είναι οι ίδιες ) αν γίνει η μεταφορά στο νέο θα μεταφερθούν όλες η μόνο του icloud?

 

Εάν πάρεις iPhone απλά κάνε ένα πλήρες αντίγραφο στο iTunes

Μετά το περνάς στην άλλη συσκευή και είσαι σαν να κρατάς ακριβώς αυτήν

 

Εάν πάρεις Android τότε

Μπαίνεις iCloud.com

Κατεβάζεις όλες τις επαφές σε αρχείο επαφών .vcf

Μετά μπαίνεις Gmail.com

Κανείς εισαγωγή επαφών από vcf

Κάποια στιγμή θα εμφανιστούν στο νέο σου τηλέφωνο αφού έχεις βάλει το λογαριασμό σου μέσα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λίγο βοήθεια παρακαλώ γιατί θέλω να αλλάξω τηλέφωνο και διστάζω, έχω στο iphone xsmax 1300 επαφές στο icloud που το έχω και προεπιλεγμένο και 800 επαφές gmail ( oi 770 είναι οι ίδιες ) αν γίνει η μεταφορά στο νέο θα μεταφερθούν όλες η μόνο του icloud?

 

βλέπω ότι έχεις το XS Max,οποτε να υποθεσω οτι θα πας στο 11

Δεν χρειάζεται να κανείς απολύτως τίποτα!!!Απλά να έχεις δίπλα δίπλα τα κινητά!!!!Όλα γίνονται αυτόματα!!!!Αν δεν έχεις το παλιό παρά μόνο το καινούριο, μπορείς να περάσεις όλες τις iCloud και μετα βαζοντας και το gmail λογαριασμο περνας και ολες τις επαφες του gmail!!!!Απλα και ευκολα!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι έχεις το XS Max,οποτε να υποθεσω οτι θα πας στο 11

Δεν χρειάζεται να κανείς απολύτως τίποτα!!!Απλά να έχεις δίπλα δίπλα τα κινητά!!!!Όλα γίνονται αυτόματα!!!!Αν δεν έχεις το παλιό παρά μόνο το καινούριο, μπορείς να περάσεις όλες τις iCloud και μετα βαζοντας και το gmail λογαριασμο περνας και ολες τις επαφες του gmail!!!!Απλα και ευκολα!!

Ναι τι 11promax περιμένω και θα κρατήσω το παλιό οπότε θα κάνω αυτό, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να μεταβώ στην καινούρια έκδοση 13.2

 

Η αντιμετωπίζετε προβλήματα?

 

 

 

Έχει θέμα με το multitasking η 13.2

Βλέπω ήδη βγήκε beta 13.3 με fix για αυτό.

Οποτε θα σου έλεγα να περιμένεις την 13.3 σε μερικές εβδομάδες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να μεταβώ στην καινούρια έκδοση 13.2

 

Η αντιμετωπίζετε προβλήματα?

 

 

 

Μόλις γύρισα στην 13.1.3

Ήταν πολύ ενοχλητικά τα reloads.

Εύχομαι να το μαζέψουν στην επόμενη ενημέρωση.

 

 

https://www.macrumors.com/2019/11/05/ios-13-3-multitasking-bug-fix/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα ακριβώς έκανα ένα τεστ. Ξεκίνησα ένα βίντεο στο YouTube στο πεντάλεπτο το σταμάτησα και ασχολήθηκα για κανα δεκάλεπτο με αλλά πράγματα.. Γύρισα και ήταν εκεί που το άφησα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δίνω 25€ στην istorm για το belkin σε τρεις μήνες πρόβλημα.

Δίνω αλλά 15€ στην document σε τρεις μήνες πάλι τα ίδια.

 

Κάνω κάτι εγώ ή είναι θέμα τύχης πόσο θα κρατήσει ;

 

7c5c7bf8e5782d9c8a196e98c4ecbb77.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δίνω 25€ στην istorm για το belkin σε τρεις μήνες πρόβλημα.

Δίνω αλλά 15€ στην document σε τρεις μήνες πάλι τα ίδια.

 

Κάνω κάτι εγώ ή είναι θέμα τύχης πόσο θα κρατήσει ;

 

7c5c7bf8e5782d9c8a196e98c4ecbb77.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλλαξε θηκη στο πιεζει και το πεταει

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε θηκη στο πιεζει και το πεταει
Δεν είναι οι θήκες.

Ούτε η δερμάτινη της apple ούτε μια διάφανη που πήρα από document έρχονται σε επαφή με το τζαμάκι.

Φοβάμαι μήπως κάποια ξαφνική υπερθέρμανση μου το κάνει και πάντα πάνω δεξιά εκεί που πίσω έχουμε μητρική.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Βάλε νανοτεχνολογια από istorm και καθάρισες.
Λίγο πιο κατανοητός.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις σε ένα κατάστημα iRepair όπου δίνουν τη συγκεκριμένη προστασία. Είναι σαν ζελατίνα αλλά σύμφωνα με τα λεγόμενά τους προστατεύει όσο το τζαμακι ή και καλύτερα. Το πέρασα σε ένα Samsung A70 ενώ οι ίδιοι το φορούσαν στις δικές τους συσκευές (iPhone 8 plus).

Η συγκεκριμένη προστασία (ζελατίνα) είναι ένα μεγάλο κομμάτι όπου το βάζει σς ένα μηχάνημα, δίνει τα στοιχεία της συσκευής και το μηχάνημα το βγάζει ακριβώς στα μέτρα της συσκευής. Υπάρχει η επιλογή να δηλώσεις πως φοράς θήκη οπότε δίνει ελάχιστο "αέρα" ώστε να μη το σηκώνει η θήκη.

Τη φοράω δύο εβδομάδες χωρίς κανένα θέμα. Σύντομα θα το βάλω και στο xs max μιας και το τζαμακι έχει ένα σημαδάκι και μου την δίνει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι για χαρακιά ή γρατζουνιά, για πτώση ξεκίνα το κλάμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ποσο σίγουρος είσαι γι αυτό που λες??

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Irepair ή istorm τα κάνουν αυτά ;

 

IRepair έχουν την συγκεκριμένη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι μεμβράνη και όχι τζαμάκι προστασίας. Σε περίπτωση πτώσης δεν σου προσφέρει καμμία προστασία.

Είναι πολύ καλό για χαρακιές ή γρατζουνιές αλλά μέχρι εκεί.

Το έχω τοποθετήσει σε δυο κινητά, είναι μια πολύ καλή επιλογή αλλά για την χρησιμότητα που σου ανέφερα.

Το τζαμάκι σου προσφέρει καλύτερη προστασία σε σύγκριση με την μεμβράνη.

Κάνε μια καλή επιλογή σε αυτό και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άμα πιεσεται αυτό το σημείο στο κινητό σας κάνει και εσάς ένα θόρυβο σαν κλικ η έχω πρόβλημα 7CNgHFd_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι μεμβράνη και όχι τζαμάκι προστασίας. Σε περίπτωση πτώσης δεν σου προσφέρει καμμία προστασία.

Είναι πολύ καλό για χαρακιές ή γρατζουνιές αλλά μέχρι εκεί.

Το έχω τοποθετήσει σε δυο κινητά, είναι μια πολύ καλή επιλογή αλλά για την χρησιμότητα που σου ανέφερα.

Το τζαμάκι σου προσφέρει καλύτερη προστασία σε σύγκριση με την μεμβράνη.

Κάνε μια καλή επιλογή σε αυτό και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτοί επιμένουν πως δεν είναι ζελατίνα. Άλλωστε τζαμακι τους ζήτησα οπότε μπορούσαν πολύ απλά να μου βάλουν ένα τζαμάκι (που ήταν και πιο ακριβό). Επίσης το φορούσαν και οι ίδιοι στις συσκευές τους. Άλλωστε κι εγώ όπως τα έπιασα είδα κάτι τελείως διαφορετικό από τις ζελατίνες (τις οποίες ΠΟΤΈ δεν χρησιμοποιώ γιατί τις θεωρώ άχρηστες).

Τέλος, μου έχει συμβεί μια φορά σε μένα, δύο σε συγγενικά πρόσωπα και σε έναν ακόμη φίλο μου, να σπάσει η οθόνη και το τζαμάκι να μείνει ανέπαφο.

Οπως είπα, μόνο η ιστορία θα αποδείξει αν προστατεύει ισάξια με το τζαμάκι ή όχι.

Κρατάω το γεγονός πως ούτως ή άλλως θα αγόραζα τζαμάκι οπότε δεν είχαν λόγο να με κοροϊδέψουν κι επίσης το φορούσαν και οι ίδιοι ενώ μπορούσαν να βάλουν οποίο τζαμάκι θέλουν (εκτός κι αν δεν νοιάζονται για τη συσκευή τους).

Ξαναλέω πως δεν έχει καμία σχέσει με το υγρό που βάζουν στα media markt

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άμα πιεσεται αυτό το σημείο στο κινητό σας κάνει και εσάς ένα θόρυβο σαν κλικ η έχω πρόβλημα 7CNgHFd_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

 

 

 

Ναι και το δικό μου όταν το είχα έκανε έναν τέτοιο ήχο οταν το πίεζες στο σημείο αυτό.

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς που δεν το κάνει πιέστε πιο δυνατά. :D

 

https://forums.macrumors.com/threads/popping-noise-iphone-xs-max.2143735/

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί επιμένουν πως δεν είναι ζελατίνα. Άλλωστε τζαμακι τους ζήτησα οπότε μπορούσαν πολύ απλά να μου βάλουν ένα τζαμάκι (που ήταν και πιο ακριβό). Επίσης το φορούσαν και οι ίδιοι στις συσκευές τους. Άλλωστε κι εγώ όπως τα έπιασα είδα κάτι τελείως διαφορετικό από τις ζελατίνες (τις οποίες ΠΟΤΈ δεν χρησιμοποιώ γιατί τις θεωρώ άχρηστες).

Τέλος, μου έχει συμβεί μια φορά σε μένα, δύο σε συγγενικά πρόσωπα και σε έναν ακόμη φίλο μου, να σπάσει η οθόνη και το τζαμάκι να μείνει ανέπαφο.

Οπως είπα, μόνο η ιστορία θα αποδείξει αν προστατεύει ισάξια με το τζαμάκι ή όχι.

Κρατάω το γεγονός πως ούτως ή άλλως θα αγόραζα τζαμάκι οπότε δεν είχαν λόγο να με κοροϊδέψουν κι επίσης το φορούσαν και οι ίδιοι ενώ μπορούσαν να βάλουν οποίο τζαμάκι θέλουν (εκτός κι αν δεν νοιάζονται για τη συσκευή τους).

 

Ξαναλέω πως δεν έχει καμία σχέσει με το υγρό που βάζουν στα media markt

Το έχω δοκιμάσει αλλά το αφαίρεσα μετά από 1 μήνα γιατί δεν μου άρεσε η αίσθηση της αφής ( κολλάει) Μπορείς να βάλεις και tempered glass από πάνω η και αντίστροφα για καλύτερη προστασία ( αν δεν σε ενοχλεί ο λίγος όγκος παραπάνω ) το έχω δεί και αυτό σε αρκετούς

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα από τον γείτονα (document) και μου έβαλε καινούργιο tempered.

Στην συζήτηση που είχα με το αφεντικό συμφώνησε ότι μάλλον κάποια υπερθέρμανση της μητρικής πετάει την κόλλα πάνω δεξιά.

Ο τεχνικός πάντως υποστήριξε ότι και τα τζαμάκια θέλουν την αλλαγή τους λόγω της ελαιοφοβικής τους επίστρωσης που χάνεται με την χρήση.

Σε δουλειά να βρισκόμαστε.

 

Με την 13.2.2 επιστρέψαμε στην κανονικότητα ως αναφορά τα reloads.

Εύχομαι να μην χαλάσανε την αυτονομία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα από τον γείτονα (document) και μου έβαλε καινούργιο tempered.

Στην συζήτηση που είχα με το αφεντικό συμφώνησε ότι μάλλον κάποια υπερθέρμανση της μητρικής πετάει την κόλλα πάνω δεξιά.

Ο τεχνικός πάντως υποστήριξε ότι και τα τζαμάκια θέλουν την αλλαγή τους λόγω της ελαιοφοβικής τους επίστρωσης που χάνεται με την χρήση.

Σε δουλειά να βρισκόμαστε.

 

Με την 13.2.2 επιστρέψαμε στην κανονικότητα ως αναφορά τα reloads.

Εύχομαι να μην χαλάσανε την αυτονομία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όταν θα έχεις πιο συγκεκριμένη εικόνα για την αυτονομία, δώσε μας το οκ να προχωρήσουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω δοκιμάσει αλλά το αφαίρεσα μετά από 1 μήνα γιατί δεν μου άρεσε η αίσθηση της αφής ( κολλάει) Μπορείς να βάλεις και tempered glass από πάνω η και αντίστροφα για καλύτερη προστασία ( αν δεν σε ενοχλεί ο λίγος όγκος παραπάνω ) το έχω δεί και αυτό σε αρκετούς

 

Ναι, υπάρχει η αίσθηση ότι κολλάει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...