Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακούστε κάτι τρελό!Το πρωί η μπαταρία μου ήταν 91% υγείας και τώρα επειδή έκανα αρκετές δουλειές ζεστάθηκε αρκετά και το κοίταξα και πήγε 89!!Πως έγινε αυτό;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ακούστε κάτι τρελό!Το πρωί η μπαταρία μου ήταν 91% υγείας και τώρα επειδή έκανα αρκετές δουλειές ζεστάθηκε αρκετά και το κοίταξα και πήγε 89!!Πως έγινε αυτό;

 

Κωρονοϊός φίλε.

Βάλε το αμέσως σε καραντίνα.

Να εκκενωθεί και να απολυμανθεί αμέσως το νήμα

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Κωρονοϊός φίλε.

Βάλε το αμέσως σε καραντίνα.

Να εκκενωθεί και να απολυμανθεί αμέσως το νήμα

Χαχα μπορεί!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει η υγεία της μπαταρίας είναι μάλλον το μόνο που δέν πρέπει να κοιτάμε.Ακυρη τελείως

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει η υγεία της μπαταρίας είναι μάλλον το μόνο που δέν πρέπει να κοιτάμε.Ακυρη τελείως

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Ναι ρε συ συμφωνώ απλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση πως εδώ και 2-3 μήνες ήταν σταθερά στο 91 και μέσα σε μερικές ώρες έπεσε στο 89!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ συμφωνώ απλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση πως εδώ και 2-3 μήνες ήταν σταθερά στο 91 και μέσα σε μερικές ώρες έπεσε στο 89!!

 

Γιατι πολυ απλα δεν ειναι ακριβες η ενδειξη υγειας της μπαταριας,το εχουμε γραψει ποσες φορες.

 

 

Εχω το Iphone 11 απο οταν βγηκε και η υγεια της μπαταριας μου δειχνει 100%.

Προφανως και δεν ειναι στην πραγματικοτητα τοσο.

Για να δεις ποια ειναι η πραγματικη υγεια της μπαταριας πρεπει να πας την συσκευη να γινουν μετρησεις σε εργαστήριο. Κανενα software προγραμμα δεν σου δινει 100% σωστη μετρηση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πολυ απλα δεν ειναι ακριβες η ενδειξη υγειας της μπαταριας,το εχουμε γραψει ποσες φορες.

 

 

Εχω το Iphone 11 απο οταν βγηκε και η υγεια της μπαταριας μου δειχνει 100%.

Προφανως και δεν ειναι στην πραγματικοτητα τοσο.

Για να δεις ποια ειναι η πραγματικη υγεια της μπαταριας πρεπει να πας την συσκευη να γινουν μετρησεις σε εργαστήριο. Κανενα software προγραμμα δεν σου δινει 100% σωστη μετρηση.

Συμφωνώ απλά το έγραψα γιατί μου έκανε εντύπωση !Απο κει και πέρα δεν μου επηρεάζει σε κάτι την εντύπωση μου για το κινητό κτλ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε κοιταξε να δεις και εμενα καποια στιγμη που θα πεσει στο 99 και 98% εντυπωση θα μου κανει οταν θα το δω απο το πουθενα,αλλα πραγματικα σιγα τα αυγά :lol:

 

Αυτο ειναι λιγοτερο εμφανες στα καινουργια Iphone που ουτως ή αλλως εχουν και μεγαλυτερες μπαταριες μεσα.

 

Στο Iphone xs προφανως και ποναει πιο πολυ(για λογους αυτονομιας)να βλεπεις την υγεια της μπαταριας στο 95% μιας και δεν εχει μεγαλη μπαταρια(σχεδον 2650mah)σε σχεση πχ με το Iphone 11 pro max που εχει 4000μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

16 μήνες και ειμαι στο 84%.

 

περίπου σε 2 ετη ειναι λογικο να πέφτουν στο 80 οι μπαταρίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χωρίς λόγο το κινητό έχει αρχίσει και ζεσταίνεται στην πλάτη!Γιατι;Στο fb μπήκα απλά και άρχισε να ζεσταίνεται !Πως μπορώ να δω μέσω καμίας εφαρμογής ίσως αν υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χωρίς λόγο το κινητό έχει αρχίσει και ζεσταίνεται στην πλάτη!Γιατι;Στο fb μπήκα απλά και άρχισε να ζεσταίνεται !Πως μπορώ να δω μέσω καμίας εφαρμογής ίσως αν υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης ;

 

Κάτι κολλάει στο παρασκήνιο

Επανεκκίνηση κάνε αρχικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κολλάει στο παρασκήνιο

Επανεκκίνηση κάνε αρχικά

 

Οταν σας είχα πει για την μπαταρία είχε γίνει κάτι αντίστοιχο !Ημουν για κανα δυο ώρες στο fb και στον browser και είχε φτάσει να καίει πίσω μετά από αρκετή ώρα και έπεσε πολύ γρήγορα η μπαταρία και μετά είδα την μεταβολή στην υγεία!Του έκανα λοιπόν επανεκκίνηση και δεν ξαναζεσταθηκε τόσο!Τωρα πάλι τα ίδια!Νομιζω ότι φταίει το fb γιατί τώρα που σου γράφω από τον browser δεν το νιώθω να ζεσταίνεται !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν σας είχα πει για την μπαταρία είχε γίνει κάτι αντίστοιχο !Ημουν για κανα δυο ώρες στο fb και στον browser και είχε φτάσει να καίει πίσω μετά από αρκετή ώρα και έπεσε πολύ γρήγορα η μπαταρία και μετά είδα την μεταβολή στην υγεία!Του έκανα λοιπόν επανεκκίνηση και δεν ξαναζεσταθηκε τόσο!Τωρα πάλι τα ίδια!Νομιζω ότι φταίει το fb γιατί τώρα που σου γράφω από τον browser δεν το νιώθω να ζεσταίνεται !

 

πολυ πιθανόν

κρατάει τον επεξεργαστή ψηλά γι αυτο καίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανόν

κρατάει τον επεξεργαστή ψηλά γι αυτο καίει

 

Ξέρω ποσο κακή εφαρμογή είναι το fb και βαριά επίσης αλλά δυστυχώς πλέον έχει γίνει η καθημερινότητα μας!Επιπλεον δεν θυμάμαι πιο παλιά να μου έκανε τέτοια θέματα !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ποσο κακή εφαρμογή είναι το fb και βαριά επίσης αλλά δυστυχώς πλέον έχει γίνει η καθημερινότητα μας!Επιπλεον δεν θυμάμαι πιο παλιά να μου έκανε τέτοια θέματα !

 

Τυχαίνει με τις αναβαθμίσεις κάποιες εκδόσεις να έχουν προβλήματα

Εγώ δεν την έχω καθόλου την εφαρμογή εδώ και χρόνια όποτε δεν μπορώ να σου πω

 

Βάλε το cpu status lite και όταν δεις την συσκευή να ζεσταίνεται άνοιξε και κοιτά. Λογικά θα δουλεύει ο επεξεργαστής πάνω από 30-40% σταθερά και γι αυτό καίει η πλάτη της συσκευής

 

Βέβαια δεν μπορείς να βρεις εύκολα τι είναι αυτό που κολλάει

 

Εγώ αυτό το πρόβλημα το είχα με το viber

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπέρα παιδιά

αξίζει η αγορά του iphone Xs στα 720 που το έχει ο κωτσόβολος??

με άτοκες δόσεςι πάντα

 

Για εμενα δεν θα το έπαιρνα

Ακριβά το δίνουν όλες οι αλυσίδες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα δεν θα το έπαιρνα

Ακριβά το δίνουν όλες οι αλυσίδες

 

το σκεφτομαι γιατι 720 euro μου φαινονται καλη τιμη για το συγκεκριμενο

αν ισχει οτι θα το υποστηριζει η apple για τα επομενα 4 χρονια

οπως και να το κανουμε τα iphone εναι πιο σταθερα απο τα android

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κακή μπαταρία όμως. Πολύ βασικό.

 

Σε σύγκριση με τα μεταγενέστερα μοντέλα, ακόμα και με το XR, ναι έχει κακή μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικά ενω παρήγγειλα το xs μου είπαν οτι δεν το έχουν διαθέσιμο πιθανή ημ/νια παραλαβής απο τον προμηθευτή τους τέλος Απρίλη.

Οπότε κατέληξα στο iphone 11 ελπίζω για καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικά ενω παρήγγειλα το xs μου είπαν οτι δεν το έχουν διαθέσιμο πιθανή ημ/νια παραλαβής απο τον προμηθευτή τους τέλος Απρίλη.

Οπότε κατέληξα στο iphone 11 ελπίζω για καλύτερα...

Καλύτερη μπαταρία, καλύτερη κάμερα, καλύτερο επεξεργαστή, χειρότερη οθόνη χωρίς όμως να ενοχλεί στη καθημερινή χρήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...