Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eννοείται το 11, εχω το xsmax και η γυναίκα μου το xs το οποίο είναι τραγικό από μπαταρία, ενώ το max ok

 

δεν ειναι τραγικο. απλα το άλλο ειναι αρκετά καλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια χαρά είναι η μπαταρία του xs ,το 11 αντε να βγαζει μια ωρα παραπανω αυτο ειναι ολο και ολο.

Το 11 είναι επίσης μεγάλη συσκευή στα χέρια ,κατα την άποψη μου χάλια οθόνη για τα δικά μου τα μάτια και με μεγαλύτερα μπεζελ .Όσα συγκριτητα και να δεις απόδοσης μεταξύ 11 και XS ερχονται ακριβως στα ιδια οσων αφορα επεξεργαστες κτλ .Καποιον που θελει την συσκευη χωρις θηκες κτλ το xs ειναι κοσμημα σε σχεση με το απλο 11.

Τέλος το μόνο καλύτερο πράμα που έχει το 11αρι είναι η κάμερα (βέβαια κάποιοι προτιμούν όπως 'γώ το portrait mode σε σχεση με το wide )παρολαυτα ναι ειναι καλυτερη .Σε νυχτερινη ληψη ναι ειναι επισης πολυ καλυτερο το 11 αλλα αυτο λυνεται με το app neural cam pro που τα φερνει αρκετα κοντα και εκει .Το 11 δεν ειναι upgrade του XS ειναι upgrade του ΧR .Το upgrade του xs ειναι το 11pro.

Link to comment
Share on other sites

τελικά ενω παρήγγειλα το xs μου είπαν οτι δεν το έχουν διαθέσιμο πιθανή ημ/νια παραλαβής απο τον προμηθευτή τους τέλος Απρίλη.

Οπότε κατέληξα στο iphone 11 ελπίζω για καλύτερα...

Η μή διαθεσιμότητα σε βοήθησε να κάνεις την σωστή επιλογή.

Ανώτερο σε όλα το 11.

Πλην της οθόνηs, που στο 95% των περιπτώσεων, εάν βάλεις xs και 11 δίπλα δίπλα...θα παλεύεις πολλές ώρες για να καταλάβεις ποια είναι η OLED και ποια η IPS LCD.

Μεγειά το εργαλείο. Να είσαι 100% σίγουρος ότι έκανες την καλύτερη επιλογή σε iPhone (τιμή/απόδοση/μελλοντικής υποστήριξης αυτήν την στιγμή).

:)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γράφω και εδώ ότι ισχύει και για το μεγάλο μοντέλο... Προς πανταχού ενδιαφερόμενους, τρέχει προσφορά στις μεγάλες αλυσίδες για τη συσκευή, ειδικά για τις μεγάλες εκδόσεις 256 & 512GB.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ!

εβγαλα το κινητο απο τη θηκη (UAG Monarch) να το κρατησω λιγο γυμνο , και ετσι οπως το χαζευω και το χαιδευα :lol::lol: πατησα πισω λιγο πιο κατω απο το μηλο με τον αντιχειρα και κανει ενα κλικ καθε φορα που το παταω. Ειναι φυσιολογικο;;;;; εχω φρικαρει , δεν εχει πεσει ποτε εννοειτε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΣΟΣ!

εβγαλα το κινητο απο τη θηκη (UAG Monarch) να το κρατησω λιγο γυμνο , και ετσι οπως το χαζευω και το χαιδευα :lol::lol: πατησα πισω λιγο πιο κατω απο το μηλο με τον αντιχειρα και κανει ενα κλικ καθε φορα που το παταω. Ειναι φυσιολογικο;;;;; εχω φρικαρει , δεν εχει πεσει ποτε εννοειτε

 

Δεν είσαι ο μόνος, αν το ψάξεις στο internet θα διαπιστώσεις ότι συμβαίνει σε αρκετούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος, αν το ψάξεις στο internet θα διαπιστώσεις ότι συμβαίνει σε αρκετούς.

Ειναι ελλατωμα? δικαιουμαι αλλαγη συσκευης ή επιστροφη χρηματων?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι ελλατωμα? δικαιουμαι αλλαγη συσκευης ή επιστροφη χρηματων?

 

Δεν θεωρείται πρόβλημα. Δες και τις απαντήσεις στο άλλο θέμα που έκανες την ίδια ερώτηση... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8002095#post8002095

 

Θα υπήρχε λόγος να ασχοληθείς αν το παρατηρούσες στην αρχή και το άλλαζες στα πλαίσια του DOA. Τώρα δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε αυτή τη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται πουλάω το δικό μου xs 256 GB space Grey

Έκανε 1 φόρτιση είναι πραγματικά καινούριο

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλημέρα. Είμαι σε αναζήτηση μεταχειρισμένου xs. Μπορείτε να μου πείτε αν η συσκευή έχει βγάλει κάποιο συστηματικό θεματακι; Κάτι που να πρέπει να προσέξω κατά τον έλεγχο μεταχειρισμένης συσκευής;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα παιδιά, έχω το iPhone Xs από 25 Νοεμβρίου 2019 αγορασμένο από Cosmote.

Η υγεία της μπαταρίας έχει πέσει στο 87%.. το φορτίζω μόνο με τον φορτιστή που είχε η συσκευασία του κινητού. είναι φυσιολογική η τόσο μεγάλη πτώση της υγείας? Μέσα σε 10 μέρες από την αγορά είχε πέσει στο 98% και έπεφτε σταδιακά, μερικές φόρες έμενε σε κάποιο ποσοστό για αρκετό καιρό( 1-1.5 μηνά Μαξ πχ).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω το iPhone Xs από 25 Νοεμβρίου 2019 αγορασμένο από Cosmote.

Η υγεία της μπαταρίας έχει πέσει στο 87%.. το φορτίζω μόνο με τον φορτιστή που είχε η συσκευασία του κινητού. είναι φυσιολογική η τόσο μεγάλη πτώση της υγείας? Μέσα σε 10 μέρες από την αγορά είχε πέσει στο 98% και έπεφτε σταδιακά, μερικές φόρες έμενε σε κάποιο ποσοστό για αρκετό καιρό( 1-1.5 μηνά Μαξ πχ).

 

Δεν έτυχε να έχει μέσα η συσκευή σου καλή μπαταρία

Δεν μπορείς να κανείς κάτι

Απλά όταν πέσει στο 80% τότε θα αρχίσεις να βάζεις στο πρόγραμμα να την αλλάξεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά, έχω το iPhone Xs από 25 Νοεμβρίου 2019 αγορασμένο από Cosmote.

Η υγεία της μπαταρίας έχει πέσει στο 87%.. το φορτίζω μόνο με τον φορτιστή που είχε η συσκευασία του κινητού. είναι φυσιολογική η τόσο μεγάλη πτώση της υγείας? Μέσα σε 10 μέρες από την αγορά είχε πέσει στο 98% και έπεφτε σταδιακά, μερικές φόρες έμενε σε κάποιο ποσοστό για αρκετό καιρό( 1-1.5 μηνά Μαξ πχ).

 

Ή είσαι όντως πολύ άτυχος... ή ο αλγόριθμος που υπολογίζει το ποσοστό είναι ότι να ‘ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα.μια ερώτηση γιατί δεν μου έχει ξανατύχει.Ένας φιλος θέλει να μου

Στείλει ένα iPhone XS από Αγγλία κλειδωμένο.υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει; Και αν ναι κόστος περίπου;; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα.μια ερώτηση γιατί δεν μου έχει ξανατύχει.Ένας φιλος θέλει να μου

Στείλει ένα iPhone XS από Αγγλία κλειδωμένο.υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει; Και αν ναι κόστος περίπου;; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

iCloud locked ή carrier locked;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.μια ερώτηση γιατί δεν μου έχει ξανατύχει.Ένας φιλος θέλει να μου

Στείλει ένα iPhone XS από Αγγλία κλειδωμένο.υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει; Και αν ναι κόστος περίπου;; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Αν είναι icloud locked τότε δεν ξεκλειδώνει. Δεν νομίζω να εννοεί τέτοια συσκευή

Αν είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο τότε το κόστος εξαρτάται από τον πάροχο. Κάθε ένας ζητάει διαφορετικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι icloud locked τότε δεν ξεκλειδώνει. Δεν νομίζω να εννοεί τέτοια συσκευή

Αν είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο τότε το κόστος εξαρτάται από τον πάροχο. Κάθε ένας ζητάει διαφορετικά

 

Σωστά σε πάροχο είναι κλείδωμενο. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σε πάροχο είναι κλείδωμενο. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Παλαιότερα είχα ξεκλειδώσει ένα δικό μου

Τότε η διαδικασία ήταν ως εξής

Του έλεγες τα στοιχεία της συσκευής, σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένο και πχ σου έλεγε 80€

Έδινες τα λεφτά περίμενες 2 μέρες και εντάξει

Μέσο κάποιας σελίδας που είχα βρει στο ίντερνετ

 

Τώρα δεν γνωρίζω πως ακριβώς γίνεται αλλά δεν νομίζω να έχει τεράστια διαφορά η όλη διαδικασία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα ξεκλειδώσει ένα δικό μου

Τότε η διαδικασία ήταν ως εξής

Του έλεγες τα στοιχεία της συσκευής, σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένο και πχ σου έλεγε 80€

Έδινες τα λεφτά περίμενες 2 μέρες και εντάξει

Μέσο κάποιας σελίδας που είχα βρει στο ίντερνετ

 

Τώρα δεν γνωρίζω πως ακριβώς γίνεται αλλά δεν νομίζω να έχει τεράστια διαφορά η όλη διαδικασία

Σε ευχαριστώ παρά πολύ.μόλις το παραλάβω θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα ξεκλειδώσει ένα δικό μου

Τότε η διαδικασία ήταν ως εξής

Του έλεγες τα στοιχεία της συσκευής, σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένο και πχ σου έλεγε 80€

Έδινες τα λεφτά περίμενες 2 μέρες και εντάξει

Μέσο κάποιας σελίδας που είχα βρει στο ίντερνετ

 

Τώρα δεν γνωρίζω πως ακριβώς γίνεται αλλά δεν νομίζω να έχει τεράστια διαφορά η όλη διαδικασία

Ebay νομίζω έχει resellers

Link to comment
Share on other sites

Ebay νομίζω έχει resellers

 

Έχει κι εκεί και ξέρω

Υπάρχουν πολλοί τρόποι πιστεύω κάποιος εύκολα βρίσκει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για αλλαγη οθονης ειναι οκ να μην βαλω την αυθεντικη?

βλεπω εδω https://irepair.gr/repairs/επισκευή-iphone-xs δυο ποιοτητες

Εχει δοκιμασει κανεις αν ειναι ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγη οθονης ειναι οκ να μην βαλω την αυθεντικη?

βλεπω εδω https://irepair.gr/repairs/επισκευή-iphone-xs δυο ποιοτητες

Εχει δοκιμασει κανεις αν ειναι ενταξει?

 

Υπάρχει κίνδυνος να χάσεις αδιαβροχοποιηση και Face ID. Προσωπικά μια και έξω επισήμους και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κίνδυνος να χάσεις αδιαβροχοποιηση και Face ID. Προσωπικά μια και έξω επισήμους και τέλος.

 

Αδιάβροχο ποίηση είναι ένα αυτοκόλλητο που ξανά κολλάνε μετά όποτε δεν είναι κάτι τόσο τραγικό

Και στην μη αυθεντικές βρίσκεις πακέτο οθονη μαζί με αυτό το αυτοκόλλητο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγη οθονης ειναι οκ να μην βαλω την αυθεντικη?

βλεπω εδω https://irepair.gr/repairs/επισκευή-iphone-xs δυο ποιοτητες

Εχει δοκιμασει κανεις αν ειναι ενταξει?

 

 

iRepair και μη γνήσια οθόνη; Θα κλαίς και το κινητό και τα ευρώ που θα δώσεις.Βρες μια άλλη λύση.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...