Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον. Υπηρξε μια πρωτη απαντηςη απο αντιπροσωπεια οτι θα γινει κατεξαιρεση επιστροφη χρηματων !!!!

Ρωτησε γιατι οχι αντικατασταση και λογικα δεν εχουν συσκευες!

 

μια χαρά λοιπόν άρα όντως ήταν hardware

Πάρε τα φράγκα και αγόρασε ότι θες ξανά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πηρα τα λεφτα και ξαναπηρα xs το τελευταιο ατο πλαισιο το οποιο ειχα ηδη κανει κρατηση

Το θεμα μας τωρα ειναι οτι δεν υπαρχουν xs πλεον μην πω και γενικα ιφον; Ειδικα ατην αντιπροσωπεια; Εφτασαν σε σημειο να δινουν λεφτα πιαω αντι για αντικατασταση συσκευης;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ένα δώρο στην γυναίκα μου.που θέλει iphone.

 

Είμαι ανάμεσα σε iphone XS και iphone 11.

 

Σκέφτομαι περισσότερο το XS καθαρά και μόνο για την amoled οθόνη.

Εσείς τι μου προτείνετε ;

Θέλω την γνώμη σας γιατί από το στρατόπεδο της apple έχω φύγει πολλά χρόνια και δεν ξέρω τι παίζει μετά κινητά της.

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ένα δώρο στην γυναίκα μου.που θέλει iphone.

 

Είμαι ανάμεσα σε iphone XS και iphone 11.

 

Σκέφτομαι περισσότερο το XS καθαρά και μόνο για την amoled οθόνη.

Εσείς τι μου προτείνετε ;

Θέλω την γνώμη σας γιατί από το στρατόπεδο της apple έχω φύγει πολλά χρόνια και δεν ξέρω τι παίζει μετά κινητά της.

 

Για γυναικα θα προτεινα το XS για 3 λογους

α)πιο βολικο στο χερι μιας και ειναι μικροτερο σε διαστασεις

β)stainless steel.Αρεσει πολυ εμφανησιακα στις γυναικες ειδικα σε καποια χρωματα τυπου gold.Αν το δεις σε καποιο καταστημα θα καταλαβεις τι εννοω

γ)amoled οθονη.Αυτο το αναφερω τελευταιο καθαρα και μονο οχι γιατι πολυ ασχολουνται με αυτα,αλλα για να νιωσει τωρα και με το dark mode ενα ας το πουμε wow factor.

 

Το iphone 11 εχει αλλα καλα οπως καλυτερη αυτονομια,νεωτερο τσιπακι,καλυτερο video/νυχτερινες,θα εχει λιγο καλυτερη υποστηριξη,wifi6.

Κοινως ειναι πραγματα που συνηθως δεν πολυ κοιτανε οι γυναικες.

 

Πηγαινε μια βολτα και απο μια αλυσιδα να τα δεις και τα δυο απο κοντα καλου κακου μιας και μιλαμε για πολλα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Για γυναικα θα προτεινα το XS για 3 λογους

α)πιο βολικο στο χερι μιας και ειναι μικροτερο σε διαστασεις

β)stainless steel.Αρεσει πολυ εμφανησιακα στις γυναικες ειδικα σε καποια χρωματα τυπου gold.Αν το δεις σε καποιο καταστημα θα καταλαβεις τι εννοω

γ)amoled οθονη.Αυτο το αναφερω τελευταιο καθαρα και μονο οχι γιατι πολυ ασχολουνται με αυτα,αλλα για να νιωσει τωρα και με το dark mode ενα ας το πουμε wow factor.

 

Το iphone 11 εχει αλλα καλα οπως καλυτερη αυτονομια,νεωτερο τσιπακι,καλυτερο video/νυχτερινες,θα εχει λιγο καλυτερη υποστηριξη,wifi6.

Κοινως ειναι πραγματα που συνηθως δεν πολυ κοιτανε οι γυναικες.

 

Πηγαινε μια βολτα και απο μια αλυσιδα να τα δεις και τα δυο απο κοντα καλου κακου μιας και μιλαμε για πολλα λεφτα.

 

Την οθόνη την καταλαβαίνει.

Πήρε φίλος πρόσφατα το 11αρη και κάπως της φάνηκε.

 

Απο εκεί και πέρα το XS μου βγαίνει 590€ λόγο μη ΦΠΑ που το θεωρώ περισσότερο VFM

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ενταξυ αυτο δεν εχει να λεει.Και το 11ρι μπορεις να το αγορασεις χωρις ΦΠΑ. Εγω σου λεω τι βλεπω να εκτιμανε ας το πουμε περισσοτεροι οι γυναικες,ειδικα οταν μιλαμε για κινητα/δωρα(ειδικα σε Iphone).

 

Εαν το 11ρι το ειδε οπως ειπες και δεν την τραβηξε,ενας λογος παραπανω να πας στο XS.

Link to comment
Share on other sites

11αρι και από εμένα

 

Μια χαρά είναι η οθόνη του 11, έχουμε 11pro και XR στην οικογένεια και τα σενάρια όπου φαίνεται κάποια διαφορά στην καθημερινότητα είναι ελάχιστα και πρέπει να το «ψάχνεις» για να το δεις.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απο XS θα πήγαινα στο 11αρι για την αυτονομία του που διαβάζω τα καλύτερα.Η amoled λίγο με ενδιαφέρει.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ακούσει αν έχει ο Γερμανός αυτές τις μέρες προσφορά στα iPhone XS?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ακούσει αν έχει ο Γερμανός αυτές τις μέρες προσφορά στα iPhone XS?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν σου ανοιγει την σελιδα του site του?

Link to comment
Share on other sites

τρεχει μια προσφορα στον γερμανο μεχρι σημερα αλλα πραγματικα δεν μπορεσα 100% να καταλαβω πως θα οφεληθω

 

λεει για iphone -20% σε go for more με καρτες της εθνικης

 

πχ ελεγα να αγορασω το συγκεκριμενο το ειχε 729ευρω

πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση του γερμανου και μου ειπαν θα παρετε εκπτωση -20% σε ποντους

Λεω τι ποσο ειναι αυτο? Μου ειπαν επικοινωνηστε με την τραπεζα. Γραμμη στην εθνικη δεν μπορεσα να βγαλω μετα απο 20΄οποτε το παρατησα

τι ακριβως θα κερδιζα και πως? σε ποντους δηλαδη ποσα θα επαιρνα και πως θα τους εξαργυρωνα?

 

προλαβε κανεις αυτην την προσφορα?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα έπαιρνες το 20% της αξίας σε πόντους στην κάρτα για να τους ξοδέψεις σε επιχειρήσεις που συνεργάζονται με το πρόγραμμα πόντων της Εθνικής Τράπεζας βλ. Σκλαβενίτης...

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζεις ενα προιον στα 1000ευρω. Πληρωνεις 1000ευρω με την καρτα της χ εταιρειας.

 

Εντος 4ημερων απο την αγορα σου γινεται επιστροφη σε ποντους αξιας 20%,δηλαδη 200ευρω.

 

Μπορεις να πας να αγορασεις το οτιδηποτε απο συνεργαζομενες επιχειρησεις με αυτα τα λεφτα.

 

Για παραδειγμα μπορεις να πας να αγορασεις τα Airpods απο τον Κωτσοβολο με το πιστωτικο των 200ευρω,να εξαργυρωσεις τους ποντους και να μην δωσεις καθολου χρηματα.

 

Οι ποντοι αυτοι αν δεν κανω λαθος ισχυουν για 1χρονο,αρα δεν χρειαζεται να τους ξοδεψεις αμεσα(μπορεις πχ να περιμενεις τις γιορτες).

 

Το μονο προβλημα με τους ποντους ειναι

α)πρεπει να εισαι γραμμενος στο προγραμμα της Εθνικης του Go4more

β)η εξαργυρωση των ποντων γινεται μονο για πληρωμη στο καταστημα με την καρτα. Ιντερνετικα δεν γινεται η εξαργυρωση.

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζεις ενα προιον στα 1000ευρω. Πληρωνεις 1000ευρω με την καρτα της χ εταιρειας.

 

Εντος 4ημερων απο την αγορα σου γινεται επιστροφη σε ποντους αξιας 20%,δηλαδη 200ευρω.

 

Μπορεις να πας να αγορασεις το οτιδηποτε απο συνεργαζομενες επιχειρησεις με αυτα τα λεφτα.

 

Για παραδειγμα μπορεις να πας να αγορασεις τα Airpods απο τον Κωτσοβολο με το πιστωτικο των 200ευρω,να εξαργυρωσεις τους ποντους και να μην δωσεις καθολου χρηματα.

 

Οι ποντοι αυτοι αν δεν κανω λαθος ισχυουν για 1χρονο,αρα δεν χρειαζεται να τους ξοδεψεις αμεσα(μπορεις πχ να περιμενεις τις γιορτες).

 

Το μονο προβλημα με τους ποντους ειναι

α)πρεπει να εισαι γραμμενος στο προγραμμα της Εθνικης του Go4more

β)η εξαργυρωση των ποντων γινεται μονο για πληρωμη στο καταστημα με την καρτα. Ιντερνετικα δεν γινεται η εξαργυρωση.

 

Αν ήταν έτσι θα το είχα κάνει

Διάβασα ότι η εξαργύρωση μπορεί να γίνει μόνο με ασύρματες πληρωμές από κινητό

Επίσης δεν ήξερα ότι πχ στα 500€ θα κερδίσω 100€ σε πόντους

Ήθελα να βάλω βενζίνη στα εκο που είναι στο πρόγραμμα go for more

Είμαι και κανονικά εγγεγραμμένος

 

Αν είναι έτσι όπως τα λέτε τότε βλακεία έκανα που δεν αγόρασα εάν και ακόμα προλαβαίνω ε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η προωθητικη ειναι μεχρι τις 29/2,κοινως ηταν μεχρι το Σαββατο.

 

Παρολα αυτα βλεπουμε καθε χρονο καθε 3 και λιγο τετοιες κινησεις απο ολες τις τραπεζες αλλες φορε 10%,αλλες φορες 20%.

 

Γιαυτο και αν ριξεις μια ματια εξαφανιστηκαν πχ τα Apple watch series 5.

 

Το 5ρι 44mm με την επιστροφη εβγαινει στα ιδια χρηματα που πουλαγανε black friday το S4.

 

Μια απο τα ιδια και τα airpods που απο 200ευρω,με την επιστροφη πεφτανε στα 160 πχ και παει λεγοντας.

 

Το Iphone XS των 730ευρω θα ειχε επιστροφη σε ποντους αξιας 146ευρω,και αρα με την εξαργυρωση τους στην ουσια θα εβγαινει το κινητο σχεδον 585ευρω,οταν απο skroutz ξεκιναει απο τα 630-640. Επισης καθολου ασχημα για περσινη ναυαρχιδα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Η προωθητικη ειναι μεχρι τις 29/2,κοινως ηταν μεχρι το Σαββατο.

 

Παρολα αυτα βλεπουμε καθε χρονο καθε 3 και λιγο τετοιες κινησεις απο ολες τις τραπεζες αλλες φορε 10%,αλλες φορες 20%.

 

Γιαυτο και αν ριξεις μια ματια εξαφανιστηκαν πχ τα Apple watch series 5.

 

Το 5ρι 44mm με την επιστροφη εβγαινει στα ιδια χρηματα που πουλαγανε black friday το S4.

 

Μια απο τα ιδια και τα airpods που απο 200ευρω,με την επιστροφη πεφτανε στα 160 πχ και παει λεγοντας.

 

Το Iphone XS των 730ευρω θα ειχε επιστροφη σε ποντους αξιας 146ευρω,και αρα με την εξαργυρωση τους στην ουσια θα εβγαινει το κινητο σχεδον 585ευρω,οταν απο skroutz ξεκιναει απο τα 630-640. Επισης καθολου ασχημα για περσινη ναυαρχιδα.

 

Το xs δεν έχει διαθεσιμότητα

Ήθελα να πάρω το watch 5

Θα μου έβγαινε περίπου 360€ με την επιστροφή εάν ήταν όπως τα λέτε αλλά πλέον πέρασε η προσφορά δεν πειράζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.θα χρειαστώ την πολύτιμη βοήθεια σας.επεσε στα χέρια μου ένα iPad 3 και δεν μπορω να κατεβάσω τίποτα από το store ούτε τα βασικά.τι μπορω να κάνω, το Apple ID από το iPhone είναι καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα.θα χρειαστώ την πολύτιμη βοήθεια σας.επεσε στα χέρια μου ένα iPad 3 και δεν μπορω να κατεβάσω τίποτα από το store ούτε τα βασικά.τι μπορω να κάνω, το Apple ID από το iPhone είναι καινούργιο.

 

Σε πρώτη φάση να απευθυνθείς στο σωστό μέρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=119

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Πριν λίγες ημέρες απέκτησα το iphone 64 XS. Επειδή είναι η πρώτη μου συσκευή με λειτουργικό εκτός android έχω ζοριστεί λίγο.

Το κύριο μου πρόβλημα είναι ότι κατά την εγκατάσταση του iphone(μεταφορά από LG G5) η λειτουργία "move to ios" εβγαζε error, όποτε μέχρι σήμερα προσπαθώ να βρω τρόπους να περάσω χειροκίνητα contacts, call logs, sms. Τα προβήματα όμως που έχω είναι τα εξής παρακάτω :

 

1) Οι επαφές παρά το αυτόματο sync με gmail δεν περνούν όλες στο iphone. Επίσης εκανα extract τις contacts χειροκίνητα από gmail σε αρχείο vcard και έπειτα ανέβασμα σε icloud και μου εμφάνισε μήνυμα ότι "Δεν είναι δυνατή η εισαγωγή αυτής της Vcard επειδή περιέχει μη έγκυρα δεδομένα επαφής".

 

2) Τις επαφές στο LG G5 τις είχα ομαδοποιημένες (π.χ. διάφορες ομάδες πελατών). Στο Iphone, σε όσες επαφές έχουν περάσει, δεν είναι ομαδοποιημένες και δεν βρίσκω και κάποια επιλογή για ομαδοποίηση.

 

3) Δεν έχω βρεί ένα τρόπο να περάσω τα sms από το LG στο Iphone. Προσπάθησα με κάποια προγράμματα όπως π.χ. AnyTrans και Syncios και δεν εβγαλα άκρη μιας και είναι αδύνατη η σύνδεση με το LG G5 ( εκανα και usb debugging). Γνωρίζει

 

4) Το ίδιο, όπως παραπάνω, και με τα call logs.

 

5) To Viber κάνει backup κατευθείαν σε Google Drive αλλά μετά δεν έχω βρει τρόπο να κάνω restore αυτό το backup στο iphone.

 

Γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα με το οποίο είναι δυνατή η μεταφορα των παραπάνω δεδομένων από android σε ios;

(εχω κάνει όλα τα παραπάνω backup στο super backup (android), αλλά από ότι είδα στο apple store δεν παρέχεται η ίδια εφαρμογή).

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το move to iOS μπορεί να σου τα μεταφέρει (όσα γίνεται). Εγώ θυμάμαι ότι δούλεψε τέλεια πριν ένα χρόνο όταν μετέφερε η σύζυγος τα δεδομένα της από S9+ στο XR.

 

Επίσης ιστορικό viber/WhatsApp τα ξεχνάς από πλατφόρμα σε πλατφόρμα. Δεν μεταφέρονται από google drive σε iCloud και αντιστρόφως.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...