Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λήγει εδώ το θέμα

Ας ελπίσουμε να βρεθεί λύση με την συσκευή σου

Εάν σου δώσουν άλλη συσκευή και δεις ότι λύθηκε το πρόβλημα ενημέρωσε μας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λήγει εδώ το θέμα

Ας ελπίσουμε να βρεθεί λύση με την συσκευή σου

Εάν σου δώσουν άλλη συσκευή και δεις ότι λύθηκε το πρόβλημα ενημέρωσε μας

 

φιλε Τασο βρεθηκε λυση με ενημέρωσαν τηλεφωνικά οτι θα γινει επισκευή... και όχι αντικατάσταση όπως συνηθίζεται δηλαδή.. το θέμα ήταν όπως είπα είχε αδύναμη κεραία... όπου ένας τεχνικός που ασχολήθηκε πολύ με το θέμα μου το τσέκαρε με άλλες συσκευές και πράγματι όπως μου είπε δεν το έκανε συνεχεια το πρόβλημα γιαυτο και ήταν δύσκολο να το καταλάβει... όπως και να έχει θα παραλάβω την πέμπτη την συσκευή και θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

φιλε Τασο βρεθηκε λυση με ενημέρωσαν τηλεφωνικά οτι θα γινει επισκευή... και όχι αντικατάσταση όπως συνηθίζεται δηλαδή.. το θέμα ήταν όπως είπα είχε αδύναμη κεραία... όπου ένας τεχνικός που ασχολήθηκε πολύ με το θέμα μου το τσέκαρε με άλλες συσκευές και πράγματι όπως μου είπε δεν το έκανε συνεχεια το πρόβλημα γιαυτο και ήταν δύσκολο να το καταλάβει... όπως και να έχει θα παραλάβω την πέμπτη την συσκευή και θα ενημερώσω

 

και τι θα κάνει θα ζεστάνει την μητρική να αλλάξει τσιπ wifi?

παράξενα μας τα λες δεν κάνουν τέτοια στο επίσημο σέρβις. από την εμπειρία μου εάν έχει πρόβλημα η μητρική τότε σου δίνουν συσκευή ανακατασκευης. δεν έχουν εξοπλισμό να κάνουν παρεμβάσεις σε μητρικές αλλά επίσης και την άδεια της apple

εάν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι παραπάνω για το επίσημο σέρβις στην Ελλάδα ας μας ανημερωσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

φιλε Τασο βρεθηκε λυση με ενημέρωσαν τηλεφωνικά οτι θα γινει επισκευή... και όχι αντικατάσταση όπως συνηθίζεται δηλαδή.. το θέμα ήταν όπως είπα είχε αδύναμη κεραία... όπου ένας τεχνικός που ασχολήθηκε πολύ με το θέμα μου το τσέκαρε με άλλες συσκευές και πράγματι όπως μου είπε δεν το έκανε συνεχεια το πρόβλημα γιαυτο και ήταν δύσκολο να το καταλάβει... όπως και να έχει θα παραλάβω την πέμπτη την συσκευή και θα ενημερώσω

 

Και σε ποιο εξουσιοδοτημένο πήγες αν γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

και τι θα κάνει θα ζεστάνει την μητρική να αλλάξει τσιπ wifi?

παράξενα μας τα λες δεν κάνουν τέτοια στο επίσημο σέρβις. από την εμπειρία μου εάν έχει πρόβλημα η μητρική τότε σου δίνουν συσκευή ανακατασκευης. δεν έχουν εξοπλισμό να κάνουν παρεμβάσεις σε μητρικές αλλά επίσης και την άδεια της apple

εάν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι παραπάνω για το επίσημο σέρβις στην Ελλάδα ας μας ανημερωσει

 

επισκευη μου ειπαν......! δεν εχω ιδεα... μπορει να μην το καταλαβα εγω σωστα...! αρα θα παρω συσκευη ανακατασκευης?

 

δεν εχω ακουσει και καλα λογια για της συσκευες ανακατασκευης.... ελπιζω να ειναι ολα οκ...

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

επισκευη μου ειπαν......! δεν εχω ιδεα... μπορει να μην το καταλαβα εγω σωστα...! αρα θα παρω συσκευη ανακατασκευης?

 

δεν εχω ακουσει και καλα λογια για της συσκευες ανακατασκευης.... ελπιζω να ειναι ολα οκ...

 

Άστο ας περιμένουμε μην το αναλύουμε άδικα

Όταν παραλάβεις ενημέρωσε μας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Είναι φυσιολογικό σε κινητό μιας βδομάδας να έχει πέσει η υγεία της μπαταρίας στο 98%?

Και επίσης έχω προσέξει ότι έχω battery drain χωρίς χρήση του κινητού και δεν μπορώ να βρω από που προέρχεται..ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να βελτίωσω την μπαταρία;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα..Είναι φυσιολογικό σε κινητό μιας βδομάδας να έχει πέσει η υγεία της μπαταρίας στο 98%?

Και επίσης έχω προσέξει ότι έχω battery drain χωρίς χρήση του κινητού και δεν μπορώ να βρω από που προέρχεται..ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να βελτίωσω την μπαταρία;

 

Όχι δεν είναι καθόλου φυσιολογικό να χάσεις 2% σε μια εβδομάδα σε καινούργια συσκευή. Ίσως έχει θέμα η μπαταρία της συσκευής. Το παρακολουθείς και θα πράξεις αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγινε αντικατασταση τελικα πηγα σημερα το πηρα....

 

και επιτελους εχω 100% battery health......!!!!!! :D

 

ειχε φτασει 86 το αλλο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγινε αντικατασταση τελικα πηγα σημερα το πηρα....

 

και επιτελους εχω 100% battery health......!!!!!! :D

 

ειχε φτασει 86 το αλλο... :lol:

 

με ανακατασκευασμενο?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

με ανακατασκευασμενο?

 

ναι...!!! αλλα ειναι σε φοβερη κατασταση.. και ολα δουλευουν τελεια..!! πλεον εχω full σημα...!

 

το μονο θεμα που παρατηρω ειναι οταν κατεβαζω απο appstore τοτε αργει αρκετα το browsing... το ιδιο και με το Bluetooth.... μονο με το 5G wifi ειναι οκ...!

Link to comment
Share on other sites

ναι...!!! αλλα ειναι σε φοβερη κατασταση.. και ολα δουλευουν τελεια..!! πλεον εχω full σημα...!

 

το μονο θεμα που παρατηρω ειναι οταν κατεβαζω απο appstore τοτε αργει αρκετα το browsing... το ιδιο και με το Bluetooth.... μονο με το 5G wifi ειναι οκ...!

 

Μια χαρά είσαι. Με γεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος ενός iPhone XS 64gb 1 μήνα περίπου και θα ήθελα τη βοήθεια σας σε 2 θέματα.

1ο η μπαταρία έπεσε στο 97% μέσα στις πρώτες 15 μέρες, είναι φυσιολογικό ή θα χρειαστεί να τρέχω με service?

2ο μόνο όταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή Facebook αρχίζει να καίει η πλάτη του κινητού δίπλα στην κάμερα μετά από 1-2 λεπτά χρήσης με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να αφήνω το κινητό. Σχεδόν μήνα που το έχω το κινητό μόνο σε αυτή την εφαρμογή το κάνει αυτό, κ μάλιστα τόσο γρήγορα. Υπαρχει λύση;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος ενός iPhone XS 64gb 1 μήνα περίπου και θα ήθελα τη βοήθεια σας σε 2 θέματα.

1ο η μπαταρία έπεσε στο 97% μέσα στις πρώτες 15 μέρες, είναι φυσιολογικό ή θα χρειαστεί να τρέχω με service?

2ο μόνο όταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή Facebook αρχίζει να καίει η πλάτη του κινητού δίπλα στην κάμερα μετά από 1-2 λεπτά χρήσης με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να αφήνω το κινητό. Σχεδόν μήνα που το έχω το κινητό μόνο σε αυτή την εφαρμογή το κάνει αυτό, κ μάλιστα τόσο γρήγορα. Υπαρχει λύση;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Καλησπερα φίλε !Το κινητό το έχεις πάρει καινούργιο;Σε ρωτάω γιατί κ εγώ το έχω πάρει καινούργιο από τον Φλεβάρη και είμαι τώρα στο 92% υγεία μπαταρίας!Αυτο που παρατήρησα είναι ότι εάν του έκανα φορτίσεις όταν το κινητό έπεφτε κάτω από το 20% μου έπεφτε πιο γρήγορα η υγεία!Οποτε πλέον το φορτιζω εκεί στο 25-30% και έχει σταθεροποιηθεί σε αυτό το νούμερο κανένα 2 μηνο τώρα!Επισης με το Facebook που λες είναι γενικά μια βαριά και ενεργοβόρα εφαρμογή που τρώει πολλούς πόρους από το κινητό όπως επίσης και ενέργεια!Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει θέματα υπερθέρμανσης όπως μας τα περιγράφεις και μάλιστα τόσο γρήγορα!Βαλε κάποια εφαρμογή που δείχνει τον επεξεργαστή πως δουλεύει εκείνη τη στιγμή να δεις πως τι γίνεται και τι θερμοκρασίες δείχνει!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο το πήρα. Θα το βάζω κ γώ όταν θα είναι 20-30% ελπίζοντας να μη πέσει κάτω από 90% μέχρι Αύγουστο-Σεπτέμβριο(10 μηνες χρήσης δηλαδή).

Το πρόβλημα με το Facebook δεν το θεωρώ φυσιολογικό, διέγραψα μια φορά την εφαρμογή και την ξανά κατέβασα μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα αλλά τίποτα. 2 λεπτά χρήσης και ζεσταίνεται πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο το πήρα. Θα το βάζω κ γώ όταν θα είναι 20-30% ελπίζοντας να μη πέσει κάτω από 90% μέχρι Αύγουστο-Σεπτέμβριο(10 μηνες χρήσης δηλαδή).

Το πρόβλημα με το Facebook δεν το θεωρώ φυσιολογικό, διέγραψα μια φορά την εφαρμογή και την ξανά κατέβασα μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα αλλά τίποτα. 2 λεπτά χρήσης και ζεσταίνεται πολύ.

 

Αυτό είναι θέμα με το Facebook και μένα δεν μου φαίνεται φυσιολογικό!Ισως εάν έκανες ένα hard reset για αρχή και εάν συνέχιζε μια επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έχω το 7αρι και δεν είναι καν χλιαρό στο fb.

 

Πως είναι δυνατόν να υπερθερμαίνεται το XS?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έχω το 7αρι και δεν είναι καν χλιαρό στο fb.

 

Πως είναι δυνατόν να υπερθερμαίνεται το XS?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

οταν ο επεξεργαστης κολλαει και δουλευει ψηλα, αμεσως ζεστενεται η συσκευη.

κατι δεν τον αφηνει να δουλεψει σωστα κι ετσι εχουμε αυτα τα αποτελεσματα

το facebook μπορει ο χρηστης να το εχει εκεινη την ωρα να τρεχει αλλα μπορει κατι αλλο να κανει την ζημια οχι απαραιτητα αυτο. ομως εαν πχ κατι αλλο απασχολει τον επεξεργαστη και τον χρησιμοποιει στο 25% τοτε με το facebook μπορει ο επεξεργαστης να φτασει να δουλευει στο 50-60-70. ετσι ολα αυτα οδηγουν σε προβληματα υπερθερμανσης και κολληματα και ολα τα αλλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οταν ο επεξεργαστης κολλαει και δουλευει ψηλα, αμεσως ζεστενεται η συσκευη.

κατι δεν τον αφηνει να δουλεψει σωστα κι ετσι εχουμε αυτα τα αποτελεσματα

το facebook μπορει ο χρηστης να το εχει εκεινη την ωρα να τρεχει αλλα μπορει κατι αλλο να κανει την ζημια οχι απαραιτητα αυτο. ομως εαν πχ κατι αλλο απασχολει τον επεξεργαστη και τον χρησιμοποιει στο 25% τοτε με το facebook μπορει ο επεξεργαστης να φτασει να δουλευει στο 50-60-70. ετσι ολα αυτα οδηγουν σε προβληματα υπερθερμανσης και κολληματα και ολα τα αλλα

 

Σωστός ο Τάσος !Νομιζω ότι στην μπαταρία στις ρυθμίσεις μπορεί να δει ο φίλος εάν δουλεύει στο παρασκήνιο το Facebook και του απασχολεί τον επεξεργαστή αφού την κλείσει !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset και τώρα φαίνονται πολύ καλύτερα τα πράγματα, στα πρώτα 5 λεπτά ζεστάθηκε πολύ λιγότερο σ σχέση με παλιά που στο 2λεπτο έκαιγε. Ευχαριστώ!

 

Επίσης είχα το iPhone 6 την προηγούμενη 5ετια και δεν μου παρουσίασε ποτέ το παραμικρό. Στη μετάβαση είχα τα 2 κινητά δίπλα δίπλα και όλα τα αρχεία μου περάστηκαν αυτόματα όταν άνοιξα το νέο Κινητο. Ίσως το πρόβλημα να δημιουργήθηκε επειδή δεν έκανα clean install όλες τις εφαρμογές μου.

 

Ελπίζω να λύθηκε το θέμα με το hard restart

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset και τώρα φαίνονται πολύ καλύτερα τα πράγματα, στα πρώτα 5 λεπτά ζεστάθηκε πολύ λιγότερο σ σχέση με παλιά που στο 2λεπτο έκαιγε. Ευχαριστώ!

 

Επίσης είχα το iPhone 6 την προηγούμενη 5ετια και δεν μου παρουσίασε ποτέ το παραμικρό. Στη μετάβαση είχα τα 2 κινητά δίπλα δίπλα και όλα τα αρχεία μου περάστηκαν αυτόματα όταν άνοιξα το νέο Κινητο. Ίσως το πρόβλημα να δημιουργήθηκε επειδή δεν έκανα clean install όλες τις εφαρμογές μου.

 

Ελπίζω να λύθηκε το θέμα με το hard restart

Μακάρι να λύθηκε το θέμα !!Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας δες αν τρέχει στο παρασκήνιο η εφαρμογή αφού την έχεις κλείσει !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο το πήρα. Θα το βάζω κ γώ όταν θα είναι 20-30% ελπίζοντας να μη πέσει κάτω από 90% μέχρι Αύγουστο-Σεπτέμβριο(10 μηνες χρήσης δηλαδή).

 

Το πρόβλημα με το Facebook δεν το θεωρώ φυσιολογικό, διέγραψα μια φορά την εφαρμογή και την ξανά κατέβασα μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα αλλά τίποτα. 2 λεπτά χρήσης και ζεσταίνεται πολύ.

 

 

 

Ακριβώς το ίδιο και γώ με την υγεία. 20 κύκλοι και είναι στο 98%

Σε γενικές γραμμές προερχόμενος από mate 20 pro η μπαταρία του xs είναι για κλάματα.

Αν έχει κανείς καμΙα βοήθεια τουλάχιστον να μην καταναλώνει όταν δεν το χρησιμοποιώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές προερχόμενος από mate 20 pro η μπαταρία του xs είναι για κλάματα.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Mate20pro μπαταρια 4200mah

Iphone xs μπαταρια 2658mah

 

Επρεπε να το αγορασεις το κινητο για να βγαλεις αυτο το συμπερασμα ή μηπως δεν το περιμενες?

 

Περαν τουτου οσοι θελετε σοβαρη αυτονομια μπαταρια,πηγαινετε στο 11 pro max(ή στην χειροτερη τελος παντων σε καποιο απο τα νεα Iphone).

 

Μην περιμενετε θαυματα απο την μπαταρια του xs,ειδικα οσο περναει ο καιρος και παιρνει και αλλα updates.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...