Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά και το ρύζι δοκίμασα και μια εφαρμογή που βγάζει έναν ήχο και φεύγει η υγρασία!Το γρύλισμα παραμένει

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά και το ρύζι δοκίμασα και μια εφαρμογή που βγάζει έναν ήχο και φεύγει η υγρασία!Το γρύλισμα παραμένει

 

Ε τότε χάλασε δεν υπάρχει άλλη εξήγηση

Δοκιμάζεις να στείλεις την συσκευή για επισκευή και ότι γίνει

Η συσκευή είναι αδιάβροχη δεν έπρεπε να το πάθει αυτό τόσο εύκολα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε χάλασε δεν υπάρχει άλλη εξήγηση

Δοκιμάζεις να στείλεις την συσκευή για επισκευή και ότι γίνει

Η συσκευή είναι αδιάβροχη δεν έπρεπε να το πάθει αυτό τόσο εύκολα.

 

Ε αυτό λέω κ εγώ αλλά τι να πω!Παντως ο δείκτης δεν δείχνει κόκκινος ,ελπίζω μόνο να μην φαίνεται και από αλλου αν έχει μπει υγρασία !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό λέω κ εγώ αλλά τι να πω!Παντως ο δείκτης δεν δείχνει κόκκινος ,ελπίζω μόνο να μην φαίνεται και από αλλου αν έχει μπει υγρασία !

 

Μπορεί να είναι από κάτι άλλο

Μπορεί από το πέσιμο

Μπορεί οτιδήποτε

Εάν δεν το στείλεις δεν θα έχεις και την απάντηση εάν το φτιάξουν ή όχι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι από κάτι άλλο

Μπορεί από το πέσιμο

Μπορεί οτιδήποτε

Εάν δεν το στείλεις δεν θα έχεις και την απάντηση εάν το φτιάξουν ή όχι

 

Ναι σωστά!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τα xs δεν έχουν αντοχή σε βάθος 2μ για μισή ώρα όπως λένε; Δηλαδή η πιστοποίηση που διαφημίζουν μούφα είναι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τα xs δεν έχουν αντοχή σε βάθος 2μ για μισή ώρα όπως λένε; Δηλαδή η πιστοποίηση που διαφημίζουν μούφα είναι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κανένα IP68 προϊόν δεν έχει 100% εξασφαλισμένη αδιαβροχοποίηση.

Είναι water resistant, όχι water proof.

Υπό συνθήκες δηλαδή ΙΣΩΣ εισχωρήσει νερό στη συσκευή, αλλά όχι ποσότητα που θα την καταστήσει άχρηστη.

https://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code#Second_digit:_Liquid_ingress_protection

 

"The equipment is suitable for continuous immersion in water under conditions which shall be specified by the manufacturer. However, with certain types of equipment, it can mean that water can enter but only in such a manner that it produces no harmful effects. The test depth and duration is expected to be greater than the requirements for IPx7, and other environmental effects may be added, such as temperature cycling before immersion."

 

Πάντως το ότι "βράχηκαν" τα ηχεία (που είναι στο (εξωτερικό μέρος της συσκευής) δεν σημαίνει ότι εισχώρησε νερό ΜΕΣΑ στη συσκευή.

Γι' αυτό και ο δείκτης υγρασίας της συσκευής του δεν έδειξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες αλλά από την άλλη κανονικά στο περιστατικό του φίλου δεν θα έπρεπε να πάθει τίποτα. Τεσπα έχω ακούσει και πιο τραβηγμένα περιστατικά ότι πχ χύθηκε ποτήρι με νερό στη συσκευή και παρουσίασε πρόβλημα αυτό με ανησυχεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το αφήνω να πέσει ούτε σταγόνα

Ένα τώρα είναι αδιάβροχο ή δεν είναι αυτό μόνο η εταιρεία έχει κέρδος

Δεν μπορείς να ανοίξεις την συσκευή να αλλάξεις οτιδήποτε τόσο κολλημένα που είναι όλα

 

Όλα αυτά γίνονται για να το πηγαίνεις στο επίσημο service και να δίνεις τα κατοστάρικα έτσι αέρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το προσέχω αρκετά, δεν υπάρχει λόγος άλλωστε.. Άλλος γνωστός μου είπε ότι το βούτηξε και σε πισίνα το καλοκαίρι και έβγαζε φωτός χωρίς να του παρουσιάσει θέμα.. Τι να πεις..

Είναι και παγίδα κάτι βιντεάκια στο YouTube από κάτι reviewers που όχι απλά το βρέχουν κάνουν και κολύμπι μαζί του. Αλλά εκεί δεν βγαίνει η Apple να τος διαψεύσει άλλωστε κέρδος έχει όπως είπες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το προσέχω αρκετά, δεν υπάρχει λόγος άλλωστε.. Άλλος γνωστός μου είπε ότι το βούτηξε και σε πισίνα το καλοκαίρι και έβγαζε φωτός χωρίς να του παρουσιάσει θέμα.. Τι να πεις..

Είναι και παγίδα κάτι βιντεάκια στο YouTube από κάτι reviewers που όχι απλά το βρέχουν κάνουν και κολύμπι μαζί του. Αλλά εκεί δεν βγαίνει η Apple να τος διαψεύσει άλλωστε κέρδος έχει όπως είπες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η πιστοποίηση δεν δίνεται από την apple

Είναι συγκεκριμένες οι προδιαγραφές

Από εκεί και πέρα ότι θέλει ο καθένας κάνει με την συσκευή του

Τώρα τι συμβαίνει με την αδιαβροχοποιηση

Έστω ότι εγώ το ξεχάσω 10 μέρες μέσα σε ένα κουβα με νερό

Χαλάει

Το πάω για επισκευή. Βλέπουν ότι πήρε υγρασία. Μπορούν να ξέρουν εάν το είχες 20’ σε βάθος έως 1m?

Δεν μπορεί κάποιος να δώσει εγγύηση για κάτι το οποίο είναι τόσο ασαφές.

 

Εάν ο καθένας μας είχε μαγαζί-επιχείρηση και του ερχόταν συσκευή που είχε πάρει υγρασία πως θα ήξερε ότι ο κάτοχος το είχε υπό συνθήκες που λέει η πιστοποίηση και όχι σε 20 μέτρα βάθος για 10 μέρες;

Ούτε εγώ θα έδινα εγγύηση.

Πιστοποίηση θα έδινα γιατί περνάει από τεστ

 

Όλα αυτά όμως είναι πράγματα τα οποία απλά έχει ο χρήστης στην ευχέρεια του. Εγώ δεν το λέω αδιαβροχοποιηση. Το λέω μια άλφα προστασία σε μικρή έκθεση υγρασίας κατά την καθημερινή χρήση.

 

Η εταιρεία στο πουλάει σαν πλεονέκτημα για σένα αλλά κερδίζει πολλά η ίδια αφού σε αναγκάζει να πας σε επίσημο σέρβις ότι και αν συμβεί

 

 

Κλείνοντας ας μην βάζει ο καθένας την συσκευή του στο νερό και ας μην περιμένει από την τσιμούχα να του κρατήσει στεγανή την συσκευή των 700-800...1400€

 

Τώρα εάν ο κουβάς που έπεσε είχε μέσα χλωρίνη είχε καθοριστικό για πιάτα είχε υγρά μπαταρίας ούτε αυτό μπορεί κάποιος να το πιστοποιήσει όποτε προσέχουμε για να έχουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η πιστοποίηση δεν δίνεται από την apple

Είναι συγκεκριμένες οι προδιαγραφές

Από εκεί και πέρα ότι θέλει ο καθένας κάνει με την συσκευή του

Τώρα τι συμβαίνει με την αδιαβροχοποιηση

Έστω ότι εγώ το ξεχάσω 10 μέρες μέσα σε ένα κουβα με νερό

Χαλάει

Το πάω για επισκευή. Βλέπουν ότι πήρε υγρασία. Μπορούν να ξέρουν εάν το είχες 20’ σε βάθος έως 1m?

Δεν μπορεί κάποιος να δώσει εγγύηση για κάτι το οποίο είναι τόσο ασαφές.

 

Εάν ο καθένας μας είχε μαγαζί-επιχείρηση και του ερχόταν συσκευή που είχε πάρει υγρασία πως θα ήξερε ότι ο κάτοχος το είχε υπό συνθήκες που λέει η πιστοποίηση και όχι σε 20 μέτρα βάθος για 10 μέρες;

Ούτε εγώ θα έδινα εγγύηση.

Πιστοποίηση θα έδινα γιατί περνάει από τεστ

 

Όλα αυτά όμως είναι πράγματα τα οποία απλά έχει ο χρήστης στην ευχέρεια του. Εγώ δεν το λέω αδιαβροχοποιηση. Το λέω μια άλφα προστασία σε μικρή έκθεση υγρασίας κατά την καθημερινή χρήση.

 

Η εταιρεία στο πουλάει σαν πλεονέκτημα για σένα αλλά κερδίζει πολλά η ίδια αφού σε αναγκάζει να πας σε επίσημο σέρβις ότι και αν συμβεί

 

 

Κλείνοντας ας μην βάζει ο καθένας την συσκευή του στο νερό και ας μην περιμένει από την τσιμούχα να του κρατήσει στεγανή την συσκευή των 700-800...1400€

 

Τώρα εάν ο κουβάς που έπεσε είχε μέσα χλωρίνη είχε καθοριστικό για πιάτα είχε υγρά μπαταρίας ούτε αυτό μπορεί κάποιος να το πιστοποιήσει όποτε προσέχουμε για να έχουμε

 

Προσέχουμε εννοείται αλλά όταν έχεις δυο δίδυμα 22 μηνών να τρέχουν πέρα δώθε ε κάποιες φορές σε πιάνουν απροετοίμαστο !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άμα πιεσεται αυτό το σημείο στο κινητό σας κάνει και εσάς ένα θόρυβο σαν κλικ η έχω πρόβλημα 7CNgHFd_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε δεν είναι μασίφ το κινητό να πούμε για να μην κάνει θορύβους . Τόσα πράγματα έχει μέσα ,προφανώς θα σου κάνει κάτι . Μην ασχολείσαι κ μη ψάχνεσαι με τέτοια

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα σε Max δεν το κάνει βέβαια έχω ακούσει και στο παρελθόν σε κάποιους με xs να το κάνει.. Δεν αποτελεί όμως πρόβλημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα σε Max δεν το κάνει βέβαια έχω ακούσει και στο παρελθόν σε κάποιους με xs να το κάνει.. Δεν αποτελεί όμως πρόβλημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

αν σε καποια το κανει και σε καποια οχι , ειναι ελλατωματικο , να το παω σερβις ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγάλεις άκρη ούτε από την άλλη όπως είπα έχει θέμα.. Για να σου φύγει η ιδέα αν έχεις χρόνο πήγαινε το να πάρεις και επίσημη απάντηση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγάλεις άκρη ούτε από την άλλη όπως είπα έχει θέμα.. Για να σου φύγει η ιδέα αν έχεις χρόνο πήγαινε το να πάρεις και επίσημη απάντηση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το πήγα και μου έδειξαν και εκθεσιακά το έκαναν Επίσης κι ήταν ένας κύριος ακόμα εκεί με ένα XX και το έκανε και το δικό του , μου είπαν στο istorm στο Κολωνάκι πως είναι το NFC και η ασύρματη φόρτιση εκεί γι αυτό το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Η 13.2.2 καταπίνει την μπαταρία σαν να μην υπάρχει αύριο ...

 

Ετσι ακριβως. Την καλυτερη αυτονομια την ειχα στην 13.2 και τωρα στη 13.3 beta 2

Link to comment
Share on other sites

Η 13.2.2 καταπίνει την μπαταρία σαν να μην υπάρχει αύριο ...

 

Εγώ έχω καλή αυτονομία σε 13.2.2 με iPhone X

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η 13.2.2 καταπίνει την μπαταρία σαν να μην υπάρχει αύριο ...

 

Και εγώ βλέπω ότι είναι η καλύτερη έκδοση όσον αφορά τη μπαταρία από τότε που ήρθε το iOS 13.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια πιστευετε ειναι καλη τιμη για να πουλησω το iphone xs 64gb gold που εχει ραγισει το γυαλλι πισω (εχει κανει αρκετες γραμμες) ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια πιστευετε ειναι καλη τιμη για να πουλησω το iphone xs 64gb gold που εχει ραγισει το γυαλλι πισω (εχει κανει αρκετες γραμμες) ?

 

450 πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...