Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iRepair και μη γνήσια οθόνη; Θα κλαίς και το κινητό και τα ευρώ που θα δώσεις.Βρες μια άλλη λύση.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

 

γιατι το λες αυτο? εχεις καποια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

γιατι το λες αυτο? εχεις καποια εμπειρια?

 

Ναι τουλαχιστον στα Χανιά προσωπικα δεν περναω απο εξω καν.Και με φιλων κινητα τραγικη καταληξη... αλλαγες σε οθονες οπου δεν λειτουργουσαν μετα ακουστικα ηχεια οχι να το παμε αθηνα γιατι εδω δεν εχουμε και κατι τετοια κουφα.

Καμια εμπιστοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

Να πω καταρχήν οτι είμαι χρόνια με android κινητα με τα καλά τους και τα κακά τους.

Είχα κάποια περίοδο πριν 5-6 χρονια ενα 5s που μου έκανε δώρο η αδερφή μου και πραγματικά ηταν φοβερό!

Με έπιασε βέβαια και του πέρασα ενα upgrade ios και αυτό ηταν..τα έπαιξε και σερνόταν.

 

Μετά ξανα κύλισα σε android..

 

Σκεφτομαι να δοκιμάσω πάλι σε iphone και να πάρω της αδερφής μου που εχει ενα XS και εκείνη να παρει το 12.

Θελω μια εφαρμογή το clubhouse να χρησιμοποιήσω και υπάρχει μονο για ios.

Ωστόσο θελω να ρωτήσω επειδη βλεπω πολυ Youtube.. και μαλιστα εχω το Premium, θελω να μάθω εαν μπορεις να μικρυνεις το παράθυρο και να παίζει μικρότερο οπως στο Android ή πχ να ακους youtube την ώρα που εχεις google maps.

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Πιστευετε οτι κανα 2 χρονάκια την βγάζει το κινητο ?

Ειμαι χρήστης με πολλά email, πολυ ms teams για επαγγελματικους λογους.

 

Ευχαριστώ,

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το premium μπορείς να κάνεις αυτά που θες. Όσον αφορά την άλλη απορία σου, βγάζει άνετα και αξιοπρεπέστατα το xs για την επόμενη διετία. Εκεί που υστερεί μόνο σε σχέση με τα νεότερα είναι η κάμερα και φυσικά λόγω παλαιότητας η μπαταρία που ίσως χρειαστεί να αλλάξεις κάποια στιγμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Να πω καταρχήν οτι είμαι χρόνια με android κινητα με τα καλά τους και τα κακά τους.

Είχα κάποια περίοδο πριν 5-6 χρονια ενα 5s που μου έκανε δώρο η αδερφή μου και πραγματικά ηταν φοβερό!

Με έπιασε βέβαια και του πέρασα ενα upgrade ios και αυτό ηταν..τα έπαιξε και σερνόταν.

 

Μετά ξανα κύλισα σε android..

 

Σκεφτομαι να δοκιμάσω πάλι σε iphone και να πάρω της αδερφής μου που εχει ενα XS και εκείνη να παρει το 12.

Θελω μια εφαρμογή το clubhouse να χρησιμοποιήσω και υπάρχει μονο για ios.

Ωστόσο θελω να ρωτήσω επειδη βλεπω πολυ Youtube.. και μαλιστα εχω το Premium, θελω να μάθω εαν μπορεις να μικρυνεις το παράθυρο και να παίζει μικρότερο οπως στο Android ή πχ να ακους youtube την ώρα που εχεις google maps.

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Πιστευετε οτι κανα 2 χρονάκια την βγάζει το κινητο ?

Ειμαι χρήστης με πολλά email, πολυ ms teams για επαγγελματικους λογους.

 

Ευχαριστώ,

 

Δεν μπορείς σε μικρότερο παράθυρο, ωστόσο μπορείς να ακούς τον ήχο ενώ έχεις ανοιχτούς τους χάρτες

Link to comment
Share on other sites

athanaso77 μηπως δεν μπορώ αυτο για το youtube να παιζει σε μικρότερο παραθυρο?

Ο φίλος απο κάτω leo06 λεει οτι δεν γίνεται..

 

Ουσιαστικά νομίζω λέγεται split screen αυτό.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

athanaso77 μηπως δεν μπορώ αυτο για το youtube να παιζει σε μικρότερο παραθυρο?

Ο φίλος απο κάτω leo06 λεει οτι δεν γίνεται..

 

Ουσιαστικά νομίζω λέγεται split screen αυτό.

 

Μόνο στα iPad

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορείς σε μικρότερο παράθυρο, ωστόσο μπορείς να ακούς τον ήχο ενώ έχεις ανοιχτούς τους χάρτες

 

Μπορείς να έχεις και Picture in Picture με ένα μικρό trick στις συντομεύσεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο στα iPad

 

Δες το link που ανέβασα ακριβώς από πάνω...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις και Picture in Picture με ένα μικρό trick στις συντομεύσεις...

..

 

 

Ευχαριστώ τον «παλιό» του φόρουμ! Απίστευτο ότι μπορώ σε iOS να παίζω YouTube με κλειδωμένη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα παίδες.

Ήθελα να δοκιμάσω για πρώτη φορά το iOS και έτσι πριν λίγο καιρό πήρα να δοκιμάσω ένα μεταχειρισμένο XS. Ενώ στην αρχή πήγαινε καλα, τώρα τελευταία μου κάνει κάτι πολύ περίεργο. Την ώρα που το χρησιμοποιώ η οθόνη σβήνει για ένα-δυο δευτερόλεπτα και μετα ξανα ανοίγει μόνη της. Άλλες φορές σβήνει η οθόνη και κλειδώνει, και πρέπει να το ξεκλειδώσω για να το χρησιμοποιήσω.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει για αυτό; Δεν έχω καθόλου εμπειρία με iphone οπότε οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Ήθελα να δοκιμάσω για πρώτη φορά το iOS και έτσι πριν λίγο καιρό πήρα να δοκιμάσω ένα μεταχειρισμένο XS. Ενώ στην αρχή πήγαινε καλα, τώρα τελευταία μου κάνει κάτι πολύ περίεργο. Την ώρα που το χρησιμοποιώ η οθόνη σβήνει για ένα-δυο δευτερόλεπτα και μετα ξανα ανοίγει μόνη της. Άλλες φορές σβήνει η οθόνη και κλειδώνει, και πρέπει να το ξεκλειδώσω για να το χρησιμοποιήσω.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει για αυτό; Δεν έχω καθόλου εμπειρία με iphone οπότε οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη!

 

Δεν έχει σχέση με την εμπειρία σου

Πιθανόν το κουμπί έχει κάποιο θέμα και πιέζεται χωρίς Εσυ να κανείς κάτι

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε θέμα το πλήκτρο δεν θα κλείδωνε κάθε φορά; Πολλές φορές ανοίγει και κλείνει χωρίς κλείδωμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε θέμα το πλήκτρο δεν θα κλείδωνε κάθε φορά; Πολλές φορές ανοίγει και κλείνει χωρίς κλείδωμα.

 

Είναι πολύ περίεργο όλο αυτό

Κάνε αρχικά μια επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου

Με προβληματίζει όμως ότι ίσως έχει θέμα η μητρική σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Ήθελα να δοκιμάσω για πρώτη φορά το iOS και έτσι πριν λίγο καιρό πήρα να δοκιμάσω ένα μεταχειρισμένο XS. Ενώ στην αρχή πήγαινε καλα, τώρα τελευταία μου κάνει κάτι πολύ περίεργο. Την ώρα που το χρησιμοποιώ η οθόνη σβήνει για ένα-δυο δευτερόλεπτα και μετα ξανα ανοίγει μόνη της. Άλλες φορές σβήνει η οθόνη και κλειδώνει, και πρέπει να το ξεκλειδώσω για να το χρησιμοποιήσω.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει για αυτό; Δεν έχω καθόλου εμπειρία με iphone οπότε οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη!

 

Έχεις θήκη στο κινητό; Αν ναι, σου κάνει το ίδιο πρόβλημα και χωρίς θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις θήκη στο κινητό; Αν ναι, σου κάνει το ίδιο πρόβλημα και χωρίς θήκη;

 

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

 

Edit: Το κάνει και χωρίς θήκη

 

Είναι πολύ περίεργο όλο αυτό

Κάνε αρχικά μια επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου

Με προβληματίζει όμως ότι ίσως έχει θέμα η μητρική σου

 

Μπορώ να το κάνω αυτό χωρίς να χαθούν εφαρμογές-αρχεια; Μπορώ να το κάνω μέσα από το μενού;

Edited by yanniliki
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

 

 

 

Μπορώ να το κάνω αυτό χωρίς να χαθούν εφαρμογές-αρχεια; Μπορώ να το κάνω μέσα από το μενού;

 

Πρέπει να κανείς πρώτα πλήρες αντίγραφο

Μετά να κανείς επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου

Μετά όταν ανοίξει η συσκευή να επαναφέρεις το αντίγραφο

 

Εάν δεν γνωρίζεις τίποτα από αυτά τότε πρέπει μα τα πάρουμε βήμα βήμα

 

Όπως σου ανέφερε ο από πάνω αφαίρεσε και την θήκη σου

Ειδικά εάν είναι μαγνητική

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κανείς πρώτα πλήρες αντίγραφο

Μετά να κανείς επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου

Μετά όταν ανοίξει η συσκευή να επαναφέρεις το αντίγραφο

 

Εάν δεν γνωρίζεις τίποτα από αυτά τότε πρέπει μα τα πάρουμε βήμα βήμα

 

Όπως σου ανέφερε ο από πάνω αφαίρεσε και την θήκη σου

Ειδικά εάν είναι μαγνητική

 

Μια απλή θήκη είναι, το δοκίμασα χωρίς την θήκη αλλά το κάνει και πάλι.

 

Δυστυχώς δεν έχω ιδέα πως γίνεται η διαδικασία. Είναι εύκολο να μου στείλεις κάποιο λινκ με την διαδικασία η να μου πεις έστω αναφορικά τι να κάνω και με ποια σειρά?

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή θήκη είναι, το δοκίμασα χωρίς την θήκη αλλά το κάνει και πάλι.

 

Δυστυχώς δεν έχω ιδέα πως γίνεται η διαδικασία. Είναι εύκολο να μου στείλεις κάποιο λινκ με την διαδικασία η να μου πεις έστω αναφορικά τι να κάνω και με ποια σειρά?

 

 

Οδηγίες

 

https://support.apple.com/el-gr/HT201252

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία γιατί δεν έχω PC κοντά, ούτε πολύ καλή σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου.

Εύχομαι να είστε όλοι καλά.

 

Μην μπορώντας να βρω αξιοπρεπες anroid κινητό στις 5,8" με 6", εχω σχεδόν κατασταλάξει στο xs για το πρώτο μου iphone, θέλοντας να πειραματιστω με το ios και να δω αν μου ταιριάζει.

Θα ήθελα να κάνω τέσσερις ερωτησουλες στους κατόχους πριν προβώ στην αγορά του.

- Εξακολουθεί να θεωρείται καλή αγορά εν έτη 2021, με την προοπτική να το κρατήσει κάποιος κάνα δυο χρονακια ακόμα;

- Επειδή είμαι εντελώς άσχετος με τα iphone, η υγεία της μπαταρίας σε τι βάθος χρόνου καταπονείται; Αν βρεις, για παράδειγμα, ένα μεταχειρισμένο με υγεία μπαταρίας στο 90% είναι καλά; Τι διάστημα απαιτείται για να φτάσει στο 80%, που απ' ότι διαβάζω χρήζει αντικατάστασης;

Γενικά η μπαταρία τι sot έχει συνήθως; Χρειάζεται και 2η φόρτιση μέσα στην ημέρα;

 

- Αν θέλαμε να παρομοιάσουμε το chipset που φοράει με έναν sd, ποιος θα ήταν αυτός;

 

- Η κάμερα είναι καλή; Χαζεύοντας αρκετά συγκριτικά στο YouTube, μου φάνηκε παραπάνω από ικανοποιητική αλλά θα ήθελα και τη δική σας άποψη.

Αυτή τη στιγμή έχω το κινητό της υπογραφής, αν θέλετε να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου.

Εύχομαι να είστε όλοι καλά.

 

Μην μπορώντας να βρω αξιοπρεπες anroid κινητό στις 5,8" με 6", εχω σχεδόν κατασταλάξει στο xs για το πρώτο μου iphone, θέλοντας να πειραματιστω με το ios και να δω αν μου ταιριάζει.

Θα ήθελα να κάνω τέσσερις ερωτησουλες στους κατόχους πριν προβώ στην αγορά του.

- Εξακολουθεί να θεωρείται καλή αγορά εν έτη 2021, με την προοπτική να το κρατήσει κάποιος κάνα δυο χρονακια ακόμα;

- Επειδή είμαι εντελώς άσχετος με τα iphone, η υγεία της μπαταρίας σε τι βάθος χρόνου καταπονείται; Αν βρεις, για παράδειγμα, ένα μεταχειρισμένο με υγεία μπαταρίας στο 90% είναι καλά; Τι διάστημα απαιτείται για να φτάσει στο 80%, που απ' ότι διαβάζω χρήζει αντικατάστασης;

Γενικά η μπαταρία τι sot έχει συνήθως; Χρειάζεται και 2η φόρτιση μέσα στην ημέρα;

 

- Αν θέλαμε να παρομοιάσουμε το chipset που φοράει με έναν sd, ποιος θα ήταν αυτός;

 

- Η κάμερα είναι καλή; Χαζεύοντας αρκετά συγκριτικά στο YouTube, μου φάνηκε παραπάνω από ικανοποιητική αλλά θα ήθελα και τη δική σας άποψη.

Αυτή τη στιγμή έχω το κινητό της υπογραφής, αν θέλετε να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

 

Είναι πολύ αξιόλογη συσκευή ακόμα και σήμερα

Ναι με 90% υγεία είναι μια χαρά

Όταν πέσει στο 80% είναι ώρα για αλλαγή, κάτι που μπορεί σε εσένα να συμβεί σε 2 έτη ενώ εμένα σε 1. Δεν υπάρχει σαφή απάντηση σε αυτό

Ο επεξεργαστής κάνει πολύ καλά την δουλειά του και δεν χρειάζεται να γνωρίζει κανείς βαθμούς από σκορ και λοιπά. Όλα λειτουργούν ομαλά

Οι κάμερες ήταν πάντα πολύ καλά σε αυτές τις συσκευές. Στα νεότερα 11/12 έχει βελτιωθεί και η νυχτερινή λήψη που ήταν λίγο πρόβλημα στα παλαιότερα μοντέλα

 

Σε μια καλή τιμή θα έχεις συσκευή για 3 έτη με όλες τις αναβαθμίσεις και δεν θα σου λείπει και τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Να είσαι καλά.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned
  • 1 month later...

Και η δική μου μπαταρία είναι για αλλαγή το μόνο πρόβλημα είναι οτι στην Κρήτη δεν υπάρχει καν η δυνατότητα αντικαταστασης μπαταρίας γνήσιας αν ακολουθήσω την διαδικασία με αποστολή κουριερ και πίσω θα μείνω το λιγότερο 7-8 μέρες χωρίς τηλέφωνο σωστα;
Η μόνοι εμπιστοσύνης είναι η procare στο Ηράκλειο (Apple Certified Technical Coordinator) αλλα δυστηχώς μου είπαν δεν εχουν γνησιες μπαταρίες αλλα ΟΕΜ καλης ποιότητας αλλα επειδή δεν ειναι γνήσια θα εχω το γνωστό ”genuine message‘ για την μπαταρία.
Τι προτείνετε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Νομίζω το καλύτερο είναι να βρεις μια συσκευή αντικατάστασης για λίγες ημέρες και να στείλεις το iPhone σε επίσημο service. Αν πάρεις ένα τηλέφωνο στη document και τους ρωτήσεις αν έχουν ετοιμοπαράδοτη μπαταρία, την ίδια μέρα που θα την πάρουν τη συσκευή σου, μπορεί και να σου την στείλουν πίσω κιόλας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, zerokill said:

Και η δική μου μπαταρία είναι για αλλαγή το μόνο πρόβλημα είναι οτι στην Κρήτη δεν υπάρχει καν η δυνατότητα αντικαταστασης μπαταρίας γνήσιας αν ακολουθήσω την διαδικασία με αποστολή κουριερ και πίσω θα μείνω το λιγότερο 7-8 μέρες χωρίς τηλέφωνο σωστα;
Η μόνοι εμπιστοσύνης είναι η procare στο Ηράκλειο (Apple Certified Technical Coordinator) αλλα δυστηχώς μου είπαν δεν εχουν γνησιες μπαταρίες αλλα ΟΕΜ καλης ποιότητας αλλα επειδή δεν ειναι γνήσια θα εχω το γνωστό ”genuine message‘ για την μπαταρία.
Τι προτείνετε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εννοειται να βαλεις original μπαταρια! Βρες ενα αλλο τηλεφωνο για μια βδομαδα, δεν εγινε και τιποτα...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...