Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να το κάνω έχει κανένας το s8 και να το έκανε? Η αν είναι εύκολο να μου πείτε βήμα βήμα πως το κάνατε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα στο κινητό δεν μου εμφανίζει πουθενά το κλήσεις και μηνύματα

Δες το ακριβως επανω ποστ.

 

Διέγραψε το ρολόι απο το Bluetooth του s8.

Μετά κάνε νεα ζεύξη.

Ακολουθησε τον οδηγό https://gr.gizchina.com/2019/12/14/galaxy-watch-kliseis-kai-minymata-meso-wi-fi-how-to/

και θα εμφανιστεί το ρολόι στο μενου κλίσεις και μηνύματα, που γραφει ο οδηγος

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η εφαρμογη που υπαγορευεις στα ελληνικα που αγορασα προσφατα ευθυνεται για το battery drain . Μολις ανοιξα το ρολοι μετα την φορτιση μου εβγαλε μηνυμα οτι συνεχιζε να τρωει μπαταρια και επρεπε να την κλεισω . Αυτη τη στιγμη το ρολοι ειναι εδω και 2 ωρες με 100% μπαταρια. Φοβαμαι οτι αν ανοιξω παλι την εφαρμογη θα εχω battery drain. Να σημειωσω οτι την ειχα κλεισει απο τον task manager οπως οτι και το ρολοι το εκλεισα και το ανοιξα παλι αλλα αυτη επεμενε στο drain . Επρεπε να την "σκοτωσει" το λειτουργικο....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά είναι ότι μπαίνω στης ρυθμίσεις του κινητού πηγαίνω σύνθετες λειτουργίες και δεν μου εμφανίζει πουθενά το κλήσεις και μηνύματα δεν το έχει καν...
Link to comment
Share on other sites

Δες το ακριβως επανω ποστ.

 

Διέγραψε το ρολόι απο το Bluetooth του s8.

Μετά κάνε νεα ζεύξη.

Ακολουθησε τον οδηγό https://gr.gizchina.com/2019/12/14/galaxy-watch-kliseis-kai-minymata-meso-wi-fi-how-to/

και θα εμφανιστεί το ρολόι στο μενου κλίσεις και μηνύματα, που γραφει ο οδηγος

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Στο καινουργιο Android δεν ταιριαζει ο οδηγος αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Έχω μια απορία ,το αλτομετρο δείχνει ορισμένες φορές ότι να ναι μετρησεις.Καταλαβαινω ότι το υψόμετρο το υπολογίζει από τον αισθητήρα πίεσης που διαθέτει το κινητό και από την τοποθεσία που λαμβάνει μέσω του κινητου.

Επειδή έχω τσεκαρει το βαρόμετρο με το κινητό (και όσο ακριβείς μπορεί να είναι αυτές οι ενδείξεις του κινητού) δείχνει να λειτουργεί σωστά και με σχετική ακρίβεια για αισθητήρας smartwatch ,το υψόμετρο πάλι είναι εκτός πραγματικότητας κάποιες φορές .Όχι ότι με ενδιαφέρει να βλέπω το υψόμετρο από το ρολόι ,αλλά έχω απορία αν και κάποιος άλλος έχει το ίδιο θέμα και πως μπορεί να λυθεί

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω την εφαρμογή που δείχνει το υψόμετρο και το βαρόμετρο στο active2 και δεν τη βρίσκω. Πώς λέγεται για να την κατεβάσω;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω την εφαρμογή που δείχνει το υψόμετρο και το βαρόμετρο στο active2 και δεν τη βρίσκω. Πώς λέγεται για να την κατεβάσω;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Alti-barometer. Κανονικά είναι προεγκατεστημένη και έχει και σχετικό widget.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα ,

 

Έχω μια απορία ,το αλτομετρο δείχνει ορισμένες φορές ότι να ναι μετρησεις.Καταλαβαινω ότι το υψόμετρο το υπολογίζει από τον αισθητήρα πίεσης που διαθέτει το κινητό και από την τοποθεσία που λαμβάνει μέσω του κινητου.

 

Επειδή έχω τσεκαρει το βαρόμετρο με το κινητό (και όσο ακριβείς μπορεί να είναι αυτές οι ενδείξεις του κινητού) δείχνει να λειτουργεί σωστά και με σχετική ακρίβεια για αισθητήρας smartwatch ,το υψόμετρο πάλι είναι εκτός πραγματικότητας κάποιες φορές .Όχι ότι με ενδιαφέρει να βλέπω το υψόμετρο από το ρολόι ,αλλά έχω απορία αν και κάποιος άλλος έχει το ίδιο θέμα και πως μπορεί να λυθεί

Λογικό είναι . Επειδή επιρρεαζεται από την ατμοσφαιρική πίεση και όχι από το πραγματικό υψόμετρο . Για αυτό θέλει μια χειροκίνητη ρύθμιση σε υψόμετρο που ξέρουμε ανά τα κατά διαστήματα . Πχ εγώ ξέρω του σπιτιού μου . Μετά λειτουργεί σωστά .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη βρίσκω πουθενά. Ούτε εγκατεστημένη ούτε στο galaxy store. Υπάρχει περίπτωση να μην κυκλοφορεί για το active2;

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη βρίσκω πουθενά. Ούτε εγκατεστημένη ούτε στο galaxy store. Υπάρχει περίπτωση να μην κυκλοφορεί για το active2;

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Αυτη είναι, Κάνε αναζήτηση στα ελληνικά όπως το βλέπεις στη φώτο

 

Screenshot-20191230-175053-Galaxy-Store.jpg

 

Α

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημά είναι ότι μπαίνω στης ρυθμίσεις του κινητού πηγαίνω σύνθετες λειτουργίες και δεν μου εμφανίζει πουθενά το κλήσεις και μηνύματα δεν το έχει καν...

 

Ούτε σε εμένα, λογικά επειδή έχω το s7 με 8 android

Link to comment
Share on other sites

Αυτη είναι, Κάνε αναζήτηση στα ελληνικά όπως το βλέπεις στη φώτο

 

 

 

Screenshot-20191230-175053-Galaxy-Store.jpg

 

 

 

Α

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ούτε σε εμένα, λογικά επειδή έχω το s7 με 8 android

Ήθελε τα ελληνικά για να το βρει. Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια σε s8 με galaxy watch 42 δεν δείχνει πουθενά αυτήν την επιλογή για κλήσεις μέσω wifi.

 

Επίσης θέλει να κάνω μια ολική επαναφορά να δω αν χάλασε η μπαταρία η κάτι τρώει πολύ την μπαταρία διότι δεν γίνεται σε 1 ώρα να μου τρώει 10% σχεδόν μπαταρία 12 με 13 Μαξ ώρες μου κρατάει

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

800 θερμίδες για να της κάψεις πρέπει να τρέχεις 3 ώρες σερί μην σου πω 4..οχι να κοιμάσαι που σε αντίστοιχες ώρες καις 20

 

Το πόσες θερμίδες καίει κάποιος ανά ώρα ύπνου, εξαρτάται από το BMR του. Το BMR εξαρτάται από τη μυϊκή μάζα του καθενός καθώς και από άλλους παράγοντες.

Εν συντομία, σε μία ώρα ύπνου καις το 85% των θερμίδων που θα έκαιγες ξύπνιος.

Ο μαθηματικός τύπος είναι αυτός:

Calories burned while sleeping = (BMR / 24) x number of hours asleep x 0.85

Ένας άνθρωπος με BMR=2200kcal καίει σε 8 ώρες ύπνου, 623kcal.

Your mileage may vary. Σίγουρα δεν καις μόνο 20kcal σε 8 ώρες ύπνου. Εκτός αν είσαι αρκούδα σε χειμερία νάρκη.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/325074.php

Link to comment
Share on other sites

Ταιριάζει απόλυτα! Έτσι ακριβώς είναι στη 10 όπως τα δείχνει!! Σε μένα μα αναβαθμισμένο τηλέφωνο έτσι ακριβώς τα δείχνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Samsung A7 2018 με Android 9 δεν μου εχει μεσα στις Ρυθμίσεις -> Σύνθετες λειτουργίες -> Κλήση και μήνυμα σε άλλες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20191230-214531-Galaxy-Watch-Plug-In.jpg

 

Μονο αυτά μπορώ να έχω με το s7 και android 8.

Άμα θες και ειδοποιήσεις από κλήσεις να πας s9 και πάνω, αγαπημένη samsung λίγα τα ψωμιά σου....

Όχι επειδή δεν μπορώ να έχω όλες τις ειδοποιήσεις αλλά επειδή έχεις παραγίνει σαν εταιρία με τους χαζό exynos και πιστεύεις πως θα ξανά τρέξω να πάρω ναυαρχίδα σου...

Link to comment
Share on other sites

Samsung A7 2018 με Android 9 δεν μου εχει μεσα στις Ρυθμίσεις -> Σύνθετες λειτουργίες -> Κλήση και μήνυμα σε άλλες συσκευές

 

Εμένα και που την έχει στο note 9, την απενεργοποίησα ήδη. Από την ώρα που την ενεργοποίησα είχα συνέχεια αποσυνδέσεις ενώ το κινητό ήταν πάνω μου.

Επίσης όταν ήμουν σπίτι κλείδωνε στο wifi μόνιμα μετά την αποσύνδεση και δεν γυρνούσε στο BT ούτε χειροκίνητα, μόνο με επανεκκίνηση.

Μόλις το απενεργοποίησα, δεν έκανε ούτε μία αποσύνδεση.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Πάτα κι εσύ ενημέρωση λογισμικού στο ρολόι μήπως στη βγάλει. Αλλιώς το πότε μόνο η samsung μπορεί να στο πει ....!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία!

Δυστυχώς δεν υπάρχει ενημέρωση λογισμικού στο ρολόι απ' όσο έψαξα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναβάθμιση λέει. Θα έχεις καλύτερη αντίστροφη μέτρηση λέει..

 

unnamed.png

 

:lol: :p

 

Τελικά ήθελε update η εφαρμογή. Βέβαια, είχα ρίξει μια ματιά για updates το πρωί και μου είχε βγάλει μια άσχετη. Τώρα έβγαλε 4 και την αντίστροφη μέτρηση και όλα ΟΚ.

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Κάθισα σήμερα το έκανα μια επαναφορά μήπως και καμιά εφαρμογή που είχα περάσει έτρωγε τόσο πολύ ενέργεια διότι δεν γίνεται 11 με 12 ώρες αυτονομία να μου βγάζει.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Σε εμένα με φωτεινότητα 100% χωρίς AOD ,ενεργοποιημενο gps και WiFi,αρκετές ειδοποιήσεις και με μιάμιση με δύο ώρες συνεχούς λειτουργίας λόγω μέτρησης ασκήσεων κτλ και μια δυο κλήσεις που μιλούσα από το ρολόι μου έβγαλε 2.5 μέρες και το φόρτισα στο 22%.

Μου φαίνεται αρκετά λογικό ,αλλά σκέφτομαι ότι με AOD θα βγάζει μια μερα Μαξ...

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις έχω ανοικτές το έχω συνδεμένο μέσω Bluetooth με το κινητό κλειστεί AOD φωτεινότητα στο 4 και δεν το πειράζω σχεδόν καθόλου και ούτε ολοκληρωμένη μέρα δεν μου βγάζει μάλλον θέλει να το στείλω για αλλαγή μπαταρίας διότι χθες το έκανα επαναφορά το έβγαλα κατά της 6 το απόγευμα και μέχρι της 8 και που το έκανα δοκιμή έπεσε στο 70 κάτι
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με τις ρυθμίσεις;

Το WiFi sync το έχετε όλοι; ανεξάρτητα το συσκευή έχετε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με τις ρυθμίσεις;

Το WiFi sync το έχετε όλοι; ανεξάρτητα το συσκευή έχετε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από ότι έχω καταλάβει είναι πρόβλημα του one plus . Με Huawei , xiaomi και φυσικά samsung υπάρχει η ρύθμιση .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...