Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρες σε όλους... Έχω βάλει το pujie black που θεωρώ ότι σε always screen on είναι εξαιρετικό αλλά έχω ένα θέμα. Όταν κλείνω το ρολόϊ το βράδυ, το πρωί δεν μπαίνει το watchface με τίποτα. Πρέπει να κάνω απεγκατασταση και πάλι εγκατάσταση για να λειτουργήσει... Έχει κάποιος κάποια ανάλογη εμπειρία???

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία ιδέα κάποιος???

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα κάποιος???

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν στο κάνει μόνο σε αυτό το watchface τότε είναι δικό του πρόβλημα και πρέπει να μιλήσεις με αυτόν που το ανέβασε στο store .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,έπειδη ψάχνω πριν την αγορά και δεν βρίσκω,μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος αν μπορεί να είναι sync με 2 τηλέφωνα; οχι ταυτόχρονα αλλα να μπορείς πχ να το δουλέυεις με το Ν1 τηλέφωνο ,και μετά που θα πέρνεις τη Ν2 συσκευή να μήν χρειάζεται να κάνεις τη διαδικασία του pair σετάρισμα απο την αρχή

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή πληκτρολόγιο της mobiteca που αναγνωρίζει ελληνικά ευθύνεται εδώ και ένα μήνα για περίεργα battery drain . Δυστυχώς το τηλέφωνό μου έχει βγάλει ειδοποίηση ότι φταίει η εφαρμογή μόνο όταν το φορτίζω και μόνο έτσι κλείνει μέσω της ειδοποίησης . Αλλιώς ακόμη και αν δεν είναι τίποτα ανοικτό στο task manager θα φάει 30% μπαταρία σε μισή μέρα ... Κρίμα και είναι χρήσιμη εφαρμογή .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάνο,οπότε δεν θα γίνεται σε κανένα watch της αγοράς..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το ringke με έχει σώσει 2-3 φορές από χτύπημα σε τοίχο γωνία. Πραγματικά οτι καλύτερο σε προστασία και χωρίς να προσθέτει όγκο στο ρολόι.

 

Παιδιά είναι στα χτυπήματα είναι must !! Έχω το Ringke Black Bezel για 46mm και το δίνω στην μισή τιμή γιατί βαρέθηκα το χρώμα !! Αν κάποιος φίλος το θέλει ας μου στείλει p.m είναι το παρακάτω !! Ευχαριστώ ;)

 

https://www.skroutz.gr/s/19502752/Ringke-Bezel-Ring-Samsung-Galaxy-Watch-46mm-Gear-S3-Black.html

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ρολόι έχει... service loop. :p Αν χαλάσει ο σένσορας αλτίμετρου & βαρόμετρου (FAIL στο σχετικό test με *#0*#) ετοιμαστείτε για πολλές επισκέψεις/αποστολές. Εγώ πάω για δεύτερη τώρα, ευτυχώς που έχουν την τσάμπα διαδικασία με ACS από κατάστημα.

 

Σχετικά εδώ.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ρολόι έχει... service loop. :p Αν χαλάσει ο σένσορας αλτίμετρου & βαρόμετρου (FAIL στο σχετικό test με *#0*#) ετοιμαστείτε για πολλές επισκέψεις/αποστολές. Εγώ πάω για δεύτερη τώρα, ευτυχώς που έχουν την τσάμπα διαδικασία με ACS από κατάστημα.

 

Σχετικά εδώ.

Από τότε που μου το έφτιαξε η smartec ο αισθητήρας δουλεύει απροβληματιστα . Όταν το έστελναν σε άλλη εταιρεία πήγε 4 φορές χωρίς επισκευή στο service .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που μου το έφτιαξε η smartec ο αισθητήρας δουλεύει απροβληματιστα . Όταν το έστελναν σε άλλη εταιρεία πήγε 4 φορές χωρίς επισκευή στο service .

Αμ και εμένα Smartec το έφτιαξε (ξέχασα να το αναφέρω, αυτή έχει ACS δωρεάν από καταστήματα) και πάλι χάλασε...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή ιστορία, λάθος υλοποίηση και θέση του αισθητήρα και κακό app θα έλεγα.

Παθών, 3φορες επισκευή στη σμαρτεκ και εντέλει αντικατάσταση μετά από ένα χρόνο λειτουργίας.

Εδώ και 2 μήνες φοράω το καινούριο και περιμένω να ξανά χαλάσει πάλι.

Από τη εμπειρία μου, ίσως φταίει η πολύωρη χρήση σε κατάσταση ιδρώτα, λόγο της θέσης του αισθητήρα.

Ήδη σε mobile τη εγκατέλειψα τη Samsung... σιγά σιγά και στο ρολόι να ησυχάσουμε από δαυτη

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αγορά 12/18, πρώτη επισκευή 10/19, δεύτερη σύντομα και... ελπίζω να προλάβω αντικατάσταση μέσα στην εγγύηση των 2 ετών.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι αναμεσα σε galaxy smartwatch 46 ,active 2 44 και gt2 huawei 46.Μετα απο ολα αυτα τα προβληματα που διαβαζω τείνω πιο πολυ προς το gt2.Ποια η γνωμη σας(παρακαλω αντικειμενικη και οχι απο φανατικους με καποια εταιρια)
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Το gt2 έχει απίστευτη αυτονομία. Αυτό.

Σαν smartwatch δεν συγκρίνεται ούτε κατά διάνοια με το GW.

Το gw πέρα από τα feature του, μπορεί να δείχνει και σαν σοβαρό ρολόι για πιο επίσημες περιπτώσεις, με μια ατσάλινη καδένα και μια ατσάλινη στεφανή.

Link to comment
Share on other sites

Το gt2 έχει απίστευτη αυτονομία. Αυτό.

Σαν smartwatch δεν συγκρίνεται ούτε κατά διάνοια με το GW.

Το gw πέρα από τα feature του, μπορεί να δείχνει και σαν σοβαρό ρολόι για πιο επίσημες περιπτώσεις, με μια ατσάλινη καδένα και μια ατσάλινη στεφανή.

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι παραπανω εχει το GW.Σοβαρο ρολοι δειχνει και το gt2 και να σου πω μου αρεσει και λιγο πιο πολυ ειδικα αυτο με το καφε λουρακι,απλα θελω να μαθω τι παραπανω κανει το gw για να αποφασίσω.

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι παραπανω εχει το GW.Σοβαρο ρολοι δειχνει και το gt2 και να σου πω μου αρεσει και λιγο πιο πολυ ειδικα αυτο με το καφε λουρακι,απλα θελω να μαθω τι παραπανω κανει το gw για να αποφασίσω.
Έχει store και μπορεις να βάζεις εφαρμογές. Εγώ έχω βάλει μέχρι και εφαρμογή ίντερνετ ράδιο και μια φορά που ξεχασα το κινητό σπίτι εκεί που καθόμουν συνδέθηκα στο wifi και ακουγα ραδιο και έβλεπα YouTube . Έχει αυτόνομους χάρτες με εφαρμογή here και συνεργάζεται και με Google maps . Ανοίγω την διαδρομή στο κινητό και ακούω τις οδηγίες από το ρολόι με ενδείξεις για στροφές και ταυτόχρονα δόνηση . Μπορείς να εγκαταστήσεις Spotify , tidal . Εφαρμογές όπως Strava και under armor . Μπορείς ακόμη αν έχεις έξυπνο σπίτι να χειρίζεσαι τις συσκευές σου από αυτό με την ανάλογη εφαρμογή ...

Κοινώς δεν έχουν καμία σχέση ως συσκευές .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που μου λείπει αρκετά ειναι να μπορούσα να στειλω και να λάβω φωνητικά μηνύματα μακάρι να το προσθέσουν
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. εχω ενα θέμα με το samsung galaxy watch. Σήμερα φορούσα ασύρματα ακουστικά bt και οταν χτύπησε το τηλέφωνο το σήκωσα απο το ρολοι. Ομως οταν ολοκληρώθηκε το τηλεφώνημα έψαχνα να βρω πως θα τερματίσω την κληση απο το ρολοι αλλα δεν υπήρχε επιλογή. έπρεπε να περιμένω να κλείσει το τηλέφωνο ο αλλος απο την αλλη γραμμή. Πως γινεται να τερματίσω μια κληση απο το ρολοι ?
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχεις το κόκκινο κουμπάκι για τερματισμό ...39b30f40f651ec12cd8232197d30dacf.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Υποψηφιος αγοραστης πλεον active 2 και σκαφτομαι,αξιζει το 100αρικο το stainless??Δυστυχώς στη περιοχη μου δεν τα εχει κανενα κατάστημα στην έκθεση για να τα δω.Το ασημι το αλουμινένιο μπλεδιζει καπως η μου φαινεται??
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα τόνο μπλε, δεν είναι τελείως μαύρο όπως το ατσάλινο.

 

Υποψηφιος αγοραστης πλεον active 2 και σκαφτομαι,αξιζει το 100αρικο το stainless??Δυστυχώς στη περιοχη μου δεν τα εχει κανενα κατάστημα στην έκθεση για να τα δω.Το ασημι το αλουμινένιο μπλεδιζει καπως η μου φαινεται??
Link to comment
Share on other sites

Έχω το active 2 και επειδή ερχόταν με δερμάτινο λουράκι είπα να πάρω ένα με σιλικόνη για το τρέξιμο κλπ. Βρήκα το αυθεντικό της samsung γύρω στα 35€ μέσω ebay από Κορέα, για το οποίο πλήρωσα και τέλη εκτελωνισμού άλλο ένα 20€!!! Από ποιο ποσό και πάνω χρεώνουν τελωνείο τελικά; Μου φάνηκε τελείως νταβατζιλίκι η συγκεκριμένη χρέωση...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το active 2 και επειδή ερχόταν με δερμάτινο λουράκι είπα να πάρω ένα με σιλικόνη για το τρέξιμο κλπ. Βρήκα το αυθεντικό της samsung γύρω στα 35€ μέσω ebay από Κορέα, για το οποίο πλήρωσα και τέλη εκτελωνισμού άλλο ένα 20€!!! Από ποιο ποσό και πάνω χρεώνουν τελωνείο τελικά; Μου φάνηκε τελείως νταβατζιλίκι η συγκεκριμένη χρέωση...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Από 22€ μαζί με τα μεταφορικά χρεώνεται ΦΠΑ και έξοδα .

Πόσο έκανε από Ελλάδα και βρήκες τα 35€ καλή τιμή;...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...