Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα η αυτονομία του active 2 είναι λιγότερο από τη μισή του GW46.

Με όλα ανοιχτά χωρίς AOD, πάει 5 μέρες το 46. Με την "περιττή" ( lol ) AOD και όλα τα υπόλοιπα, βγάζει κάτι παραπάνω από 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα χωρίς Aod το GW46 βγάζει αρκετές μέρες ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Άρα η αυτονομία του active 2 είναι λιγότερο από τη μισή του GW46.

Με όλα ανοιχτά χωρίς AOD, πάει 5 μέρες το 46. Με την "περιττή" ( lol ) AOD και όλα τα υπόλοιπα, βγάζει κάτι παραπάνω από 2 μέρες.

 

Είχα το galaxy watch και τώρα το active 2. Η διάρκεια είναι πολύ κοντά. Κάθε χρήστης διαφέρει πολύ στο πως το δουλεύει οπότε μην ακούτε πόσες μέρες βγάζει ο κάθε ένας αλλά πόσο του έβγαζε το ένα και πόσο το άλλο εφόσον Δεν άλλαξε χρήση. Εγώ καταρχάς βλέπω τρομερή αναμονή όταν δεν το φοράω αλλά και γενικά πολύ καλή διαχείριση. Πήγα 4 ωρες ποδήλατο και το είχα στο κινητό απλά για να μιλάω όχι για tracking και έφαγε 4%.. Πολύ καλά γιατί το δούλευα στο δρόμο. Γενικά μου αρέσει πολύ που είναι πιο μικρό και ελαφρύ, απίστευτα βολικό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι ξαφνικά σταμάτησαν να έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι...

Όταν έρχεται κλήση ανάβει η οθόνη και μου δείχνει αναγνώριση, αλλά δεν έρχεται καμία άλλη ειδοποίηση.

Τί μπορεί να συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά στο ρολόι και δυστυχώς δεν έγινε τίποτα.

Μόνο οι κλήσεις εμφανίζονται.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε μια χαρά μου έρχονται.. Μήπως να πας να του ρίξουν μια ματιά καλύτερα στην smartec?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά οι ειδοποιήσεις επανήλθαν κανονικά.

Πιθανολογώ ότι κάποιο σκάλωμα θα είχε φάει το ρολόι ή το ίδιο το κινητό ή κάποια εφαρμογή.

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Για ένα περίεργο λόγο σταμάτησε από μόνο του το sleep tracking. Δεν έχω αλλαξει του τον τελευταίο καιρό και έχω συνεχείς παλμούς. Τα 2 τελευταία βραδιά όμως ειναι κενό. Εχετε ιδέα γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Για ένα περίεργο λόγο σταμάτησε από μόνο του το sleep tracking. Δεν έχω αλλαξει του τον τελευταίο καιρό και έχω συνεχείς παλμούς. Τα 2 τελευταία βραδιά όμως ειναι κενό. Εχετε ιδέα γιατι;
Είναι από την "υπερχρηση" φίλε μου μάλλον. :-)

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι από την "υπερχρηση" φίλε μου μάλλον. :-)

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχαχαχα!! Μάλλον απο την πολυ χρηση, Ναι!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι αναλογα το watchface η μπαταρια του κραταει απο 2 1/2 μερες μεχρι 6 μερες. Το πιο απλο με παει 6 μερες.χωρις AOD
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι αναλογα το watchface η μπαταρια του κραταει απο 2 1/2 μερες μεχρι 6 μερες. Το πιο απλο με παει 6 μερες.χωρις AOD

6 μέρες δεν έχω δει ποτέ εδώ και 15 μήνες. Χρησιμοποιώντας το σαν smartwatch όμως, όχι μόνο να βλέπω την ώρα.

Ισχύει αυτό με τα watchfaces, ειδικά αν έχει animation μπορεί να σου ρίξει την αυτονομία ακόμη και στο μισό.

Πάντα και σε όλες τις περιπτώσεις χωρίς ΑOD.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όσοι από εσάς έχετε στο κινητό σας Android 10 συνεχίζετε να λαμβάνετε κανονικά όλες τις ειδοποιήσεις που έχετε επιλέξει να εμφανίζονται στο ρολόι;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Όσοι από εσάς έχετε στο κινητό σας Android 10 συνεχίζετε να λαμβάνετε κανονικά όλες τις ειδοποιήσεις που έχετε επιλέξει να εμφανίζονται στο ρολόι;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με Note 10+ κανονικότατα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και με note 9, κανένα πρόβλημα. Το μόνο σπαστικό είναι ότι δεν χτυπάνε οι ειδοποιήσεις στο ρολόι όταν το κινητό είναι σε do not disturb (εννοείται χωρίς sync του DND στο ρολόι).

Δεν άλλαξε βέβαια με το android 10, αλλά με το one UI 1.5 στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα περίεργο πρόβλημα με τη μπαταρία του ρολογιού, το οποίο συνεχίζει και μετα την επαναφορά που του έκανα. Όσο και να το φορτίσω, δηλαδή είτε στο 90, 93 , 97 , 100 % ,μόλις το βγάλω από το φορτιστή μέσα σε μισή ώρα θα έχει χάσει 6-7 % χωρις να το αγγίξω. μετά η μπαταρία σταθεροποιείται και κρατάει κανονικά δηλαδη μπορεί να χάνω και μόνο 1% την ώρα. το έχει συναντήσει κανένας αυτό ξανά?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα περίεργο πρόβλημα με τη μπαταρία του ρολογιού, το οποίο συνεχίζει και μετα την επαναφορά που του έκανα. Όσο και να το φορτίσω, δηλαδή είτε στο 90, 93 , 97 , 100 % ,μόλις το βγάλω από το φορτιστή μέσα σε μισή ώρα θα έχει χάσει 6-7 % χωρις να το αγγίξω. μετά η μπαταρία σταθεροποιείται και κρατάει κανονικά δηλαδη μπορεί να χάνω και μόνο 1% την ώρα. το έχει συναντήσει κανένας αυτό ξανά?
Ατο να κανει μία πλήρης αποφόρτιση και μετά το ξαναβλέπεις.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κινητό huawei p30 pro, αν θέλω να σηκώνω την κλήση από το ρολόι και να πηγαίνει σε ασύρματα ακουστικά γίνεται?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ατο να κανει μία πλήρης αποφόρτιση και μετά το ξαναβλέπεις.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

να το αφήσω αλλα δεν κάνει ζημιά στη μπαταρία αυτό? πάντως χθες βράδυ γύρισα αργά και το άφησα στη μπαταρία μέχρι το πρωί. για πρώτη φορά δεν μου το έκανε και επίσης έκανε κανα 2ωρο να πέσει από το 100%

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα αναβάθμιση την εφαρμογή φωνητικής υπαγόρευσης . Μεσα στις διορθώσεις ήταν και το battery drain . Βάζω την εφαρμογή ως default παλι και κάνω μια φωνητικη πληκτρολογιση . Μέσα σε 2 λεπτά η μπαταρία από 98% πήγε στο 94%. Το ξηλωσα τελείως και η μπαταρία μετά από 4 ώρες πήγε στο 91% Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με κινητό huawei p30 pro, αν θέλω να σηκώνω την κλήση από το ρολόι και να πηγαίνει σε ασύρματα ακουστικά γίνεται?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

???

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

???

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

τα ακουστικα που θα ειναι συνδεδεμενα? αν ειναι στο τηλεφωνο λογικα γινεται.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...