Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα, το ρολόι είναι συνδεδεμένο με το κινητό με ΒΤ και όλα είναι οκ, μόλις απενεργοποιήσω το BT, ενεργοποιείται το wi-fi και το ρολόι βγάζει την ένδειξη απομακρυσμένη σύνδεση, μέχρι εδώ όλα καλά, μετά όμως από λίγη ώρα, 5-10 λεπτά, χάνει την σύνδεση με το κινητό και βγάζει την ένδειξη μεμονωμένο... Χωρίς κανένα λόγο, είτε το κινητό είναι σε αναμονή, είτε το έχω στα χέρια μου και διαβάζω ή κάνω browsing ή παίζω κανένα χαζοπαιχνιδο.

Μόλις ανοίξω το ΒΤ συνδέετε και έχουμε πάλι την ίδια διαδικασία... Το θέμα είναι ότι οι ρυθμίσεις στην εφαρμογή, δεν μου εμφανίζονται όλες, ειδικά ο συγχρονισμός wi-fi δικτύων.

Κάποιος με OnePlus 6 μπορεί να μου πει αν έχει την ίδια δομή η εφαρμογή για το ρολόι και αν έχει βρει την ρύθμιση για τα ασύρματα δίκτυα;1453a3af6a3f0f9fe2ad65643b2c3c33.jpg8dd58fc0d4fde2dbbd1e41b772791554.jpg562bdfa4a97060835103d1304de94688.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει λογαριασμο samsung; Χρειαζεται για την απομακρυσμενη συνδεση. Οντως σου λειπει η καρτελα συγχρονισμου wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει λογαριασμο samsung; Χρειαζεται για την απομακρυσμενη συνδεση. Οντως σου λειπει η καρτελα συγχρονισμου wifi.

Λογαριασμό έχω βάλει, έχω κάνει και backup & restore φυσικά σε κάθε "ανωμαλία" που δημιουργείται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κάτοχος και εγώ του s3 Frontier εδώ και λίγες μέρες και είμαι πού ευχαριστημένος !! Το Watch έχει τόση διαφορά ώστε να αξίζει σε σχέση με το frontier ?? Επίσης έχω φάει τον κόσμο να βρω το alluminium ring GW-46mm-07 της ringke σε μαύρο με λευκά γράμματα αλλά πουθενά !! Μήπως κατά τύχη έχει ξεμείνει σε κανέναν ένα ?? Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο ?? Ευχαριστώ ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμό έχω βάλει, έχω κάνει και backup & restore φυσικά σε κάθε "ανωμαλία" που δημιουργείται...

 

κ σε εμέναμμε oneplus-7-pro λειπει αυτο το μενου. κατι κανω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

κ σε εμέναμμε oneplus-7-pro λειπει αυτο το μενου. κατι κανω λάθος;
Δεν νομίζω να κάνεις/κάνω κάτι λάθος, άλλωστε έκανα την διαδικασία (παρόλο που είναι απλή) 3-4 φορές, είναι μάλλον μια ασυμβατότητα που δεν ξέρω αν φταίει η Samsung ή η ONEPLUS...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω xiaomi κινητό και το s3 , προσπαθώ να εγκατάστησω μερικές εφαρμογές αλλα μου λέει ότι δεν εχω το galaxy store.

Μπορώ να το εγκατάστησω κάπως;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ούτε όταν έχεις samsung δεν μπορείς να δεχτείς κλήση στο galaxy watch με wifi. Ίσως στο active2 να γίνεται. Έχω s10plus και τις μόνες επιλογές που βγάζει είναι ειδοποιήσεις, μηνύματα emails

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η δυνατοτητα αφορα το νεο λειτουργικο που θα παρει και το watch σε λιγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω xiaomi κινητό και το s3 , προσπαθώ να εγκατάστησω μερικές εφαρμογές αλλα μου λέει ότι δεν εχω το galaxy store.

Μπορώ να το εγκατάστησω κάπως;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Εφαρμογες σε μη samsung κινητο εγκαθιστάς μεσω της εφαρμογης wear.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ούτε όταν έχεις samsung δεν μπορείς να δεχτείς κλήση στο galaxy watch με wifi. Ίσως στο active2 να γίνεται. Έχω s10plus και τις μόνες επιλογές που βγάζει είναι ειδοποιήσεις, μηνύματα emails

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι στην τελευταία έκδοση tizen αυτή η λειτουργικότητα (κλήσεις) - για την ώρα το active 2.

Θα την πάρουν σύντομα και τα watch...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω κανονικά. S10+ και κλήσεις μέσω wifi..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλω να καλέσω κάποιον από το ρολόι, γιατί η κλήση πηγαίνει στο τηλέφωνο;

Δεν μπορώ να καλώ κάποιον από το Contacts του ρολογιού και να μιλάω κανονικά από το ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος κατοχος του galaxy watch 42mm,, με την χρηση που το κανω μου βγαζει σχεδον 3 μερες ,,το θεμα ειναι οτι τελειωνει πολυ γρηγορα η μπαταρια του S8 ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ bluetooth ,,αν συνδεω με wifi θα τα πηγαινει καλυτερα η μπαταρια του κινητου???
Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλω να καλέσω κάποιον από το ρολόι, γιατί η κλήση πηγαίνει στο τηλέφωνο;

Δεν μπορώ να καλώ κάποιον από το Contacts του ρολογιού και να μιλάω κανονικά από το ρολόι;

Πηγαινε στις ρυθμισεις του κινητου σου στο bluetooth και δες αν επιτρεπεις τις κλησεις στο ρολοι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος κατοχος του galaxy watch 42mm,, με την χρηση που το κανω μου βγαζει σχεδον 3 μερες ,,το θεμα ειναι οτι τελειωνει πολυ γρηγορα η μπαταρια του S8 ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ bluetooth ,,αν συνδεω με wifi θα τα πηγαινει καλυτερα η μπαταρια του κινητου???

 

Το Bluetooth σαφώς και τρώει ποιο γρήγορα την μπαταρία μια βελτίωση θα την δεις κι εγώ το s8 έχω αλλά προσωπικά επειδή το έχω από τότε που βγήκε η μπαταρία έπεσε έτσι κι αλλιώς δραματικά πολύ αυτό εσύ το ξέρεις σαν χρήστης αν απενεργοποιήσεις το Bluetooth το πόση διαφορά θα δεις

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση από το bt τη σήμερον ημέρα είναι ελάχιστη.

Επίσης αν υπολογίσεις τα παράγωγα, δηλαδή ότι δεν θα πιάνεις το κινητό κάθε λίγο και λιγάκι για να δεις ειδοποιήσεις, συν την AOD που μπορείς να την έχεις στο tap 2 show και ανοιχτή στο ρολόι, τελικά περισσότερη αυτονομία έχεις με ένα smartwatch συνδεδεμένο παρά χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά το τελευταίο update του Samsung wear, στις αναπάντητες κλήσεις δεν μου εμφανίζει την πορτοκαλί κουκίδα στην aod, συνδεδεμένο με huawei honor 9. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις του κινητου σου στο bluetooth και δες αν επιτρεπεις τις κλησεις στο ρολοι.

 

Ναι εντάξει είναι αυτό. Το ξανατσέκαρα. Καλεί το ρολόι κανονικά, αλλά ο ήχος πάει στο τηλέφωνο! :X

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει είναι αυτό. Το ξανατσέκαρα. Καλεί το ρολόι κανονικά, αλλά ο ήχος πάει στο τηλέφωνο! :X

Ποιο τηλεφωνο εχεις; Πιστευω ειναι θεμα τηλεφωνου. Οταν ειναι ενεργη η κληση μπορεις να επιλεξεις περα απο το ακουστικο, την ανοικτη ακροαση και την προωθηση σε BT συσκευη;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω επαναφορά του ρολογιού (μήπως και πάρω την νέα έκδοση του tizen εκτός των άλλων) χωρίς να χάσω τις όλες μέχρι τώρα fitness επιδόσεις μου αλλά και την θέση μου στην γενική κατάταξη του Sansung Health;
Link to comment
Share on other sites

To Xiaomi Mi 9T έχω.

Όταν είναι ενεργή η κλήση, μου επιτρέπει να την περάσω στο ρολόι ή στα bluetooth ακουστικά. Δε βολεύει όμως γιατί αν έχω το τηλέφωνο κοντά, μιλάω κι απ' το τηλέφωνο.

Προχθές είχα το τηλέφωνο στο μπουφάν και το μπουφάν στο πορτ μπαγκαζ. Ήθελα να πάρω ένα τηλέφωνο και έπρεπε να σταματήσουμε (συνοδηγός ήμουν) και να ψάχνω το τηλέφωνο για να μιλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω επαναφορά του ρολογιού (μήπως και πάρω την νέα έκδοση του tizen εκτός των άλλων) χωρίς να χάσω τις όλες μέχρι τώρα fitness επιδόσεις μου αλλά και την θέση μου στην γενική κατάταξη του Sansung Health;
Δεν θα παρεις την νεα εκδοση με reset.

 

Απο τη στιγμη που συγχρονιζεις το ρολοι με το health στο κινητο με το ιδιο account τοτε δεν θα χασεις τιποτα. Μπορεις να κανεις και ενα backup καλου κακου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To Xiaomi Mi 9T έχω.

Όταν είναι ενεργή η κλήση, μου επιτρέπει να την περάσω στο ρολόι ή στα bluetooth ακουστικά. Δε βολεύει όμως γιατί αν έχω το τηλέφωνο κοντά, μιλάω κι απ' το τηλέφωνο.

Προχθές είχα το τηλέφωνο στο μπουφάν και το μπουφάν στο πορτ μπαγκαζ. Ήθελα να πάρω ένα τηλέφωνο και έπρεπε να σταματήσουμε (συνοδηγός ήμουν) και να ψάχνω το τηλέφωνο για να μιλήσω.

Περιεργο. Διεγραψε την συνδεση του bt και κανε pairing παλι το ρολοι. Επισης δες στα δικαιωματα των εφαρμογων και οτι εχει σχεση με samsung δωσε δικαιωματα αν δεν εχουν και δοκιμαζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει καποιος πότε θα εμφανίσει αν μας στείλουν μια φωτο viber,messenger και πότε όχι?Σόρρυ αν ξαναειπωθηκε.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ποτέ.

Κάποιες φορές τυγχάνουν διάφορα στο viber συγκεκριμένα, να φαίνεται μια φωτο, να μην δείχνει ειδοποιήσεις καθόλου, να πρέπει να ανάβει η οθόνη του κινητού για να δεις ειδοποίηση στο ρολόι κλπ.

Μην το έχεις σαν μέτρο σύγκρισης δηλαδή, γιατί είναι γενικότερα ότι να 'ναι όπως πάντα η εφαρμογή.

 

Για να έχεις ειδοποιήσεις viber στο κινητό, πρέπει να ανάβει η οθόνη του κινητού. Οπότε -ίσως- για να δεις φωτογραφία σε αυτό, μάλλον θα πρέπει να έχεις ενεργή την προεπισκόπηση μηνύματος, που σου πετάει αυτό το άθλιο pop up στην οθόνη του κινητού με το μήνυμα.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έφαγε ένα σκάλωμα το ρολόι και μετά επανήλθε.

Για την ακρίβεια (κι ενώ ήμουν έξω) η φωτεινότητα της οθόνης από το 1 που την είχα πήγαινε στο τέρμα από μόνη της χωρίς να έχω την επιλογή να την μειώσω γράφοντας πως δεν μπορώ να την αλλάξω γιατί ήταν ενεργοποιημένη η υπαίθρια φωτεινότητα ή κάτι τέτοιο με την συντόμευση να έχει ένα μπλε κύκλο να την περιβάλλει. Φυσικά δεν είχα πειράξει απολύτως τίποτα ούτε και υπήρχε κάποια αντίστοιχη επιλογή στο μενού. Μετά από λίγο ξανά γυρνούσε στο 1 η φωτεινότητα και πάλι άλλαζε στο πρόβλημα που αναφέρω. Για 2 - 3 φορές όλο αυτό και μετά επανήλθε στο φυσιολογικό χωρίς να μου το ξανακάνει μέχρι τώρα.

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κάποιον αυτό για να καταλάβει τι λέω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...