Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3. Θέλω να γραφτώ κολυμβητήριο και διαβάζοντας αυτό: Το Galaxy Watch έχει ανθεκτικότητα στο γλυκό νερό έως 50 μέτρα βάθος, σύμφωνα με το πρότυπο πιστοποίησης ISO 22810:2010. Δεν είναι κατάλληλο για καταδύσεις ή υδάτινες δραστηριότητες υψηλής πίεσης. Εάν η συσκευή ή τα χέρια σας είναι βρεγμένα, πρέπει να τα στεγνώνετε καλά πριν το χειρισμό., εσείς τι καταλαβαίνετε; Να το φοράω ή όχι;

 

Για κολύμπι στην επιφάνεια της πισίνας, φόρα το.

Για βουτιές από ύψος και καταδύσεις σε βάθος μεγαλύτερο από 2m, βρες άλλο ρολόι. Υπάρχουν καταδυτικά ρολόγια γι'αυτό το σκοπό.

Άλλο 50m σύμφωνα με το πρότυπο ISO 22810:2010 και άλλο καταδύομαι επανειλημμένα στα 50m και το ρολόι παραμένει άθικτο. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα αυτά. Αν οποιοδήποτε ρολόι δεν γράφει Diver's 100m/200m/300m, όπως λέει και η Samsung: "Δεν είναι κατάλληλο για καταδύσεις".

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Και η samsung ειχε 73% αυξηση σε σχεση με περισυ στο αντιστοιχο Q ... Δηλαδη η ψαλιδα μειωθηκε και αλλο. Εναι πως διαβαζει καποιος τα νουμερα... Και σιγουρα δεν ειναι 10πλασιες πωλησεις ουτε οτι η apple μεγαλωνει τη διαφορα.

Και τα εχεις μπερδεψει. Το apple watch βγηκε πριν το active 2 που κυκλοφορησε 27 Σεπτεμβριου...

 

Δεν τα μπέρδεψα. Το active 2 βγήκε απαξιώνοντας το active 1, που βγήκε μόλις 4 μήνες πριν το 2. Επίσης απαξίωσε το galaxy watch (γι'αυτό και ακόμα σε πολλές περιοχές είμαστε πίσω στο λειτουργικό), ενώ το active 2 SS είναι ένα galaxy watch με άλλο design, λιγότερο μέταλλο και διπλάσια τιμή.

Από το 1 ρολόι στα 2 χρόνια, πήγαμε στα 3 ρολόγια μεσα σε 1 χρόνο.

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για σχέδια, χαρακτηριστικά, τιμολόγηση κλπ, γιατί είναι ευκόλως εννοούμενα.

 

Όπως και να χει, κοντεύουμε στα 5 χρόνια με τη μόδα των ρολογιών και η apple ακόμα παίζει μπάλα μόνη της. Μακάρι να είχε αντίπαλο για να βλέπαμε πρόοδο από όλους, αλλά δυστυχώς με tizen ή wearOS δεν γ** κανείς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η samsung δεν εβγαζε ενα ρολοι καθε δυο χρονια. To 2014 εβγαλε τρια...Βγαζει καθε χρονο ρολοι και αντικαταστατη καθε 2 χρονια σε ενα απο τα ρολογια της. Οπως το galaxy watch(2018) αντικατεστησε το S3(2016) μετα απο δυο χρονια ετσι και το active(2019) αντικατεστησε το gear sport(2017) μετα απο δυο χρονια. Το active 2 ειναι ο αμεσος αντιπαλος του apple watch 5 και φαινεται απο τα χαρακτηριστικα οπως το ecg . Και τις πωλησεις του θα της δουμε στο Q4

Το active 1 σε καμια περιπτωση δεν ηταν αντικατασταστης του galaxy watch και φυσικα αντιπαλος του apple watch. Ειναι μια lite εκδοχη για να χτυπησει την fitbit και την garmin στην Low κατηγορια. Το galaxy watch να εισαι σιγουρος οτι θα παρει και το Tizen 5 οταν του χρονου βγει ο αντικατασταστης του, το watch 2...

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική εξέλιξη το G-keyboard pro.

Και μιας περί φωνητικής πληκτρολογησης ο λόγος : Έχει βρει κανείς αν γίνεται να μπαίνουν σημεία στίξης για την ελληνική γλώσσα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κατέβασα, το έκανα apply το g-keyboard, πήγα στις ρυθμίσεις keyboard του και έβαλα ελληνικά παντού. Πάω να στείλω μήνυμα και ούτε μου αναγνωρίζει τη φωνή ούτε και μπορώ να πληκτρολογήσει. Τί δεν έκανα καλά;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 εκατομμύρια AW στο q3 και λιγότερο από 2 εκατομμύρια Samsung. Με το q3 να βρίσκει την Samsung με νέο ρολόι στην αρχή του q3, ενώ η apple είχε το νέο ρολόι στο q4.

Η άνοδος της Samsung δεν έχει να κάνει με την Apple, η οποία είχε αύξηση 50% σε πωλήσεις σε σχέση με πέρυσι. Έχει να κάνει με το ότι όλοι οι υπόλοιποι είναι ακόμα χειρότεροι.

 

Εντελώς λάθος όλο το σκεπτικό σόυ.

Η άνοδος της κάθε εταιρίας έχει να κάνει με το τι προσφέρει τη συγκεκριμένη περίοδο στην αγορά σε σχέση με τους υπόλοιπους.

Αυτό σημαίνει ότι για να έχει η samsung 2mil πωλήσεις κάτι κάνει σωστά.

Αντίστοιχα το ίδιο και για την Apple.

Το ότι οι υπόλοιποι "δεν το έχουν" προφανώς δεν αφορά τους 2 πρώτους. Let them get their act together.

 

Ετσι πάει το πράγμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η samsung δεν εβγαζε ενα ρολοι καθε δυο χρονια. To 2014 εβγαλε τρια...Βγαζει καθε χρονο ρολοι και αντικαταστατη καθε 2 χρονια σε ενα απο τα ρολογια της. Οπως το galaxy watch(2018) αντικατεστησε το S3(2016) μετα απο δυο χρονια ετσι και το active(2019) αντικατεστησε το gear sport(2017) μετα απο δυο χρονια. Το active 2 ειναι ο αμεσος αντιπαλος του apple watch 5 και φαινεται απο τα χαρακτηριστικα οπως το ecg . Και τις πωλησεις του θα της δουμε στο Q4

Το active 1 σε καμια περιπτωση δεν ηταν αντικατασταστης του galaxy watch και φυσικα αντιπαλος του apple watch. Ειναι μια lite εκδοχη για να χτυπησει την fitbit και την garmin στην Low κατηγορια. Το galaxy watch να εισαι σιγουρος οτι θα παρει και το Tizen 5 οταν του χρονου βγει ο αντικατασταστης του, το watch 2...

 

Ακριβώς έτσι έχει το πράγμα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κατέβασα, το έκανα apply το g-keyboard, πήγα στις ρυθμίσεις keyboard του και έβαλα ελληνικά παντού. Πάω να στείλω μήνυμα και ούτε μου αναγνωρίζει τη φωνή ούτε και μπορώ να πληκτρολογήσει. Τί δεν έκανα καλά;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Μια από τα ίδια... κανείς???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια από τα ίδια... κανείς???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Το κατέβασα, το έκανα apply το g-keyboard, πήγα στις ρυθμίσεις keyboard του και έβαλα ελληνικά παντού. Πάω να στείλω μήνυμα και ούτε μου αναγνωρίζει τη φωνή ούτε και μπορώ να πληκτρολογήσει. Τί δεν έκανα καλά;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κ εγώ το g keyboard. 4-5 δοκιμές που έκανα δεν έχασε ούτε λέξη. Ήταν κάτι που έλειπε από ένα smartwatch. Πολύ καλή εφαρμογή!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλα λετε οτι δουλευει σωστα το g-keyboard. Αλλα, πως ακριβως βαζετε σημεια στιξης (τελεια, ερωτηματικο κλπ κλπ)?

Τα commands "Point", "full point" , "exclamation mark" κλπ ΔΕ δουλευουν. Τι κανετε? πατε "χερατα" και τα βαζετε μετα (τρεχα γυρευε δηλαδη) ή απλα ...βιαζετε την ελληνικη γλωσσα??? :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Το κατέβασα, το έκανα apply το g-keyboard, πήγα στις ρυθμίσεις keyboard του και έβαλα ελληνικά παντού. Πάω να στείλω μήνυμα και ούτε μου αναγνωρίζει τη φωνή ούτε και μπορώ να πληκτρολογήσει. Τί δεν έκανα καλά;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Ρυθμισεις εννοεις προφανως απο τα settings του ρολογιου, σωστα?

Μηπως δεν εχεις ενεργη την ελληνικη γλωσσα της φωνητικης πληκτρολογησης της google στο κινητο? Γιατι δεν εξηγειται να μη σου δουλευει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα κ εγώ το g keyboard. 4-5 δοκιμές που έκανα δεν έχασε ούτε λέξη. Ήταν κάτι που έλειπε από ένα smartwatch. Πολύ καλή εφαρμογή!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το οτι δεν εχασε ουτε λεξη οφειλεται στον καταπληκτικο αλγοριθμο της google, δηλαδη του google voice input, που παιζει καιρο στα κινητα (και δουλευει υποδειγματικα - ακομα και σε "προσβλητικες λεξεις".

Το μεγαλο ερωτηματικο, που παραμενει αναπαντητο, ειναι αν εχει ανακαλυψει κανεις τον τροπο να βαζει σημεια στιξης. Αλλα μαλλον δεν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντελώς λάθος όλο το σκεπτικό σόυ.

Η άνοδος της κάθε εταιρίας έχει να κάνει με το τι προσφέρει τη συγκεκριμένη περίοδο στην αγορά σε σχέση με τους υπόλοιπους.

Αυτό σημαίνει ότι για να έχει η samsung 2mil πωλήσεις κάτι κάνει σωστά.

Αντίστοιχα το ίδιο και για την Apple.

Το ότι οι υπόλοιποι "δεν το έχουν" προφανώς δεν αφορά τους 2 πρώτους. Let them get their act together.

.

 

Ουτε ετσι παει το πραγμα παιδια.

Καπου ενδιαμεσα ειναι η αληθεια και σιγουρα πιο κοντα σε αυτο, που αναφερει ο nikos523.

Η samsung κατασκευαζει το μοναδικο smarwatch (ή, πιο σωστα, τη μοναδικη σειρα smartwatches), που προσφερει σοβαρη εμπειρια χρησης στο android στερεωμα.

Η απαιτηση του κοσμου (τασεις) για υιοθετηση ολοενα και περισσοτερων wearables στην καθημερινοτητα του (συν το fitness trend της εποχης, που καλπαζει) και δεδομενου του "μη ανοιγματος" της apple (βλεπε applewatch) στον κοσμο του android, δινει τη δυνατοτητα στη σαμμυ να παιζει μπαλα μονη της.

Στον αντιποδα εχεις ενα wear os (α ρε κατακαημενη google, κριμα οι ποροι που διαθετεις), που απλα "δε μπορει" (lags, τραγικη αυτονομια, μη σωστη συνδεση hardware/software, αργες αναβαθμισεις κλπ κλπ) και μετα... το χαος.

Αρα ο φιλος εχει μαλλον αρκετο δικιο. Στους τυφλους επικρατει ο μονοφθαλμος.

Αν δηλαδη ανοιγε η μηλια τα μηλορολογα στο android στερεωμα (συμβατοτητα), τοτε το μεριδιο της θα εκτινασσοταν σε επιπεδα της ταξης του 80-90%. Ευκολα κιολας. Η διαφορα στην ποιοτητα ειναι χαωδης...

Να στο θεσω κι αλλιως. Η εξελιξη του tizen στα ρολογια ειναι πολυ μικρη την τελευταια 4ετια. Ενα gear s3 πχ, ελαχιστα παραπανω και πιο ουσιαστικα πραγματα προσφερει απο ενα watch ή ένα watch active. Παρολα αυτα, οταν εχεις μια προϊοντικη κατηγορια, που ειναι hot (βλεπε smartwatches, fitness trackers κλπ), τοτε πουλας και με ενα "μετριο", "στασιμο" προϊον. Σε καμια περιπτωση η εξελιξη αυτων των gadgets δηλαδη, δε συναδει/συμβαδιζει με την γεωμετρικα αυξανομενη ζητηση του κοσμου.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Σημαντική εξέλιξη το G-keyboard pro.

 

Και μιας περί φωνητικής πληκτρολογησης ο λόγος : Έχει βρει κανείς αν γίνεται να μπαίνουν σημεία στίξης για την ελληνική γλώσσα;

Όχι δεν μπαίνουν αφού δεν το υποστηρίζει η ίδια η Google στην ελληνική γλώσσα. Αρε Swype +dragon, τι ωραίες εποχές.

 

 

Εμένα πάντως μου αρκεί που τουλάχιστον μπορώ να απαντήσω, εστως και χωρίς σημεία στίξης, ενώ πριν το ρολόι έχανε την μισή λειτουργικότητα του. Βέβαια τώρα παρουσιάζεται ένα άλλο πρόβλημα και αυτό οφείλεται στο tizen, καθώς δεν έχει εφαρμογές what's up viber και τα λοιπά. Όταν απαντήσεις σε μία ειδοποίηση,η ειδοποίηση χάνεται,με αποτέλεσμα αν θες να στείλεις κάτι έξτρα να πρέπει να ανοίξεις το κινητό και να μπεις στην εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες καλα λετε οτι δουλευει σωστα το g-keyboard. Αλλα, πως ακριβως βαζετε σημεια στιξης (τελεια, ερωτηματικο κλπ κλπ)?

Τα commands "Point", "full point" , "exclamation mark" κλπ ΔΕ δουλευουν. Τι κανετε? πατε "χερατα" και τα βαζετε μετα (τρεχα γυρευε δηλαδη) ή απλα ...βιαζετε την ελληνικη γλωσσα??? :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρυθμισεις εννοεις προφανως απο τα settings του ρολογιου, σωστα?

Μηπως δεν εχεις ενεργη την ελληνικη γλωσσα της φωνητικης πληκτρολογησης της google στο κινητο? Γιατι δεν εξηγειται να μη σου δουλευει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το οτι δεν εχασε ουτε λεξη οφειλεται στον καταπληκτικο αλγοριθμο της google, δηλαδη του google voice input, που παιζει καιρο στα κινητα (και δουλευει υποδειγματικα - ακομα και σε "προσβλητικες λεξεις".

Το μεγαλο ερωτηματικο, που παραμενει αναπαντητο, ειναι αν εχει ανακαλυψει κανεις τον τροπο να βαζει σημεια στιξης. Αλλα μαλλον δεν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ουτε ετσι παει το πραγμα παιδια.

Καπου ενδιαμεσα ειναι η αληθεια και σιγουρα πιο κοντα σε αυτο, που αναφερει ο nikos523.

Η samsung κατασκευαζει το μοναδικο smarwatch (ή, πιο σωστα, τη μοναδικη σειρα smartwatches), που προσφερει σοβαρη εμπειρια χρησης στο android στερεωμα.

Η απαιτηση του κοσμου (τασεις) για υιοθετηση ολοενα και περισσοτερων wearables στην καθημερινοτητα του (συν το fitness trend της εποχης, που καλπαζει) και δεδομενου του "μη ανοιγματος" της apple (βλεπε applewatch) στον κοσμο του android, δινει τη δυνατοτητα στη σαμμυ να παιζει μπαλα μονη της.

Στον αντιποδα εχεις ενα wear os (α ρε κατακαημενη google, κριμα οι ποροι που διαθετεις), που απλα "δε μπορει" (lags, τραγικη αυτονομια, μη σωστη συνδεση hardware/software, αργες αναβαθμισεις κλπ κλπ) και μετα... το χαος.

Αρα ο φιλος εχει μαλλον αρκετο δικιο. Στους τυφλους επικρατει ο μονοφθαλμος.

Αν δηλαδη ανοιγε η μηλια τα μηλορολογα στο android στερεωμα (συμβατοτητα), τοτε το μεριδιο της θα εκτινασσοταν σε επιπεδα της ταξης του 80-90%. Ευκολα κιολας. Η διαφορα στην ποιοτητα ειναι χαωδης...

Να στο θεσω κι αλλιως. Η εξελιξη του tizen στα ρολογια ειναι πολυ μικρη την τελευταια 4ετια. Ενα gear s3 πχ, ελαχιστα παραπανω και πιο ουσιαστικα πραγματα προσφερει απο ενα watch ή ένα watch active. Παρολα αυτα, οταν εχεις μια προϊοντικη κατηγορια, που ειναι hot (βλεπε smartwatches, fitness trackers κλπ), τοτε πουλας και με ενα "μετριο", "στασιμο" προϊον. Σε καμια περιπτωση η εξελιξη αυτων των gadgets δηλαδη, δε συναδει/συμβαδιζει με την γεωμετρικα αυξανομενη ζητηση του κοσμου.

Η apple θα ανοίξει το watch προς το Android μόνα αν αισθανει ότι απειλούνται οι πωλήσεις της , κάτι που προς το παρών δεν συμβαίνει. Και ο ορισμός μονόφθαλμος ταιριάζει γάντι για τα smartwatch της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Η apple θα ανοίξει το watch προς το Android μόνα αν αισθανει ότι απειλούνται οι πωλήσεις της , κάτι που προς το παρών δεν συμβαίνει. Και ο ορισμός μονόφθαλμος ταιριάζει γάντι για τα smartwatch της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ουτε τοτε θα το ανοιξει. Η apple βλεπει το ρολοι, σαν προστιθεμενη αξια, για να μεινει καποιος στο οικοσυστημα της. Και καλα κανει. Οποτε τσαμπα αναμενουμε.

Ας βολευτουμε με το tizen και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κ εγώ το g keyboard. 4-5 δοκιμές που έκανα δεν έχασε ούτε λέξη. Ήταν κάτι που έλειπε από ένα smartwatch. Πολύ καλή εφαρμογή!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έβαλα κι εγώ.μία χαρά παίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κάτοχος galaxy watch active 2 που να διαθέτει αξεσουάρ για πώληση; θήκες, γυαλιά κλπ; αν ναι, ας μου στείλει ένα pm

Εξαιρετικό το active 2. Είχα καιρό να φορέσω στυλατο smartwatch, που να παίζει με Android. Ο ορισμός του καθαρού design, μετά το φοβερό moto 360 1st gen...

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο σίγουρα αξίζει τα χρήματα του μια σοβαρή εφαρμογή που βγήκε μακάρι να βλέπαμε όλο ένα και περισσότερες τέτοιες εφαρμογές μιας και από την ίδια εταιρία δεν βλέπω να βρίσκουμε άσπρη μέρα να κάνει κάποιες προσθηκες.

Μπορεί το Samsung watch να είναι αν όχι το ποιο ολοκληρωμένο ένα από τα ποιο ολοκληρωμένα smartwatch για android αλλά θέλει πολύ δουλειά και μια μεγάλη σοβαρή αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω γιατί δεν την ενδιαφέρει την Samsung το tizen αν ήθελε θα μπορούσαμε να δούμε έναν σοβαρό αντίπαλο για το apple watch μεγαλύτερη μνήμη αυτόνομες εφαρμογές φωνητική πληκτρολόγηση και άλλα πολλά και είναι κρίμα δεν λέω ότι δεν είναι καλό αλλά δεν υπάρχει για εμένα θέμα σύγκρισης με το apple watch είναι δυστυχώς χρόνια μπροστά

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο σίγουρα αξίζει τα χρήματα του μια σοβαρή εφαρμογή που βγήκε μακάρι να βλέπαμε όλο ένα και περισσότερες τέτοιες εφαρμογές μιας και από την ίδια εταιρία δεν βλέπω να βρίσκουμε άσπρη μέρα να κάνει κάποιες προσθηκες.

 

Μπορεί το Samsung watch να είναι αν όχι το ποιο ολοκληρωμένο ένα από τα ποιο ολοκληρωμένα smartwatch για android αλλά θέλει πολύ δουλειά και μια μεγάλη σοβαρή αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω γιατί δεν την ενδιαφέρει την Samsung το tizen αν ήθελε θα μπορούσαμε να δούμε έναν σοβαρό αντίπαλο για το apple watch μεγαλύτερη μνήμη αυτόνομες εφαρμογές φωνητική πληκτρολόγηση και άλλα πολλά και είναι κρίμα δεν λέω ότι δεν είναι καλό αλλά δεν υπάρχει για εμένα θέμα σύγκρισης με το apple watch είναι δυστυχώς χρόνια μπροστά

Παίζει ρόλο και ο παράγοντας τιμή, που αν συγκρίνουμε ανάμεσα σε αυτά τα 2 ρολόγια δεν έχει καμία σχέση.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουτε τοτε θα το ανοιξει. Η apple βλεπει το ρολοι, σαν προστιθεμενη αξια, για να μεινει καποιος στο οικοσυστημα της. Και καλα κανει. Οποτε τσαμπα αναμενουμε.

Ας βολευτουμε με το tizen και βλεπουμε...

Στα airpods που υπάρχει ανταγωνισμός όμως μια χαρά δουλεύουν με Android.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και ο παράγοντας τιμή, που αν συγκρίνουμε ανάμεσα σε αυτά τα 2 ρολόγια δεν έχει καμία σχέση.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα airpods που υπάρχει ανταγωνισμός όμως μια χαρά δουλεύουν με Android.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άλλο τα aipods. Ένα τέτοιο αξεσουάρ δε μπορεί να σε κρατήσει σε μια πλατφόρμα. Ένα οικοσύστημα εφαρμογών όμως, όταν πχ έχεις σκάσει 1000 σε εφαρμογές και όλες παίζουν σε iPhone, ipad, Apple watch κλπ, τότε δύσκολα φεύγεις. Αυτό θέλει η Apple κι αν είσαι χρόνια χρήστης προϊόντων της το πετυχαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και ο παράγοντας τιμή, που αν συγκρίνουμε ανάμεσα σε αυτά τα 2 ρολόγια δεν έχει καμία σχέση.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα airpods που υπάρχει ανταγωνισμός όμως μια χαρά δουλεύουν με Android.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σαφώς και υπάρχει διαφορά τιμής αν και η apple υπέρ κοστολογεί λίγο παραπάνω από ότι άλλες θα μπορούσε με 350€ πάντως αν ήθελε να έβγαζε ας το ανέβασε 400 αρκεί να ήταν πλήρης

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κάτοχος galaxy watch active 2 που να διαθέτει αξεσουάρ για πώληση; θήκες, γυαλιά κλπ; αν ναι, ας μου στείλει ένα pm

 

Εξαιρετικό το active 2. Είχα καιρό να φορέσω στυλατο smartwatch, που να παίζει με Android. Ο ορισμός του καθαρού design, μετά το φοβερό moto 360 1st gen...

Έχω εγώ 1 μεμβράνη, την οποία τη δίνω χωρίς χρήματα. Επίσης σκέψου αν θες να βγάλεις το προστατευτικό της spigen. Του πάει γάντι.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ 1 μεμβράνη, την οποία τη δίνω χωρίς χρήματα. Επίσης σκέψου αν θες να βγάλεις το προστατευτικό της spigen. Του πάει γάντι.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Τη liquid air τη θηκουλα λες; αν ναι, πες μας εντυπώσεις

Για τη ζελατίνα σου έστειλα πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου έγραψα και στο μήνυμα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δίνει τον όγκο που του λείπει, αν έχεις συνηθίσει το 46αρι watch, αλλά και την προστασία που χρειάζεται περιμετρικά.45bb2065cd456542681778f35846557a.jpg1abf8d14a8b8e12cf7d92cbabd496182.jpgd7f5de7caceaaf742919ba7de93a1bbf.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λουράκι σιλικόνης ψάχνω γιατί το δερμάτινο με άσκηση, ιδρώτα κλπ. θα γίνει χάλια

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα airpods που υπάρχει ανταγωνισμός όμως μια χαρά δουλεύουν με Android.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θέλοντας και μη, συνδέονται με bluetooth. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι λειτουργούν όπως λειτουργούν όταν συνδεθούν με iPhone.

Όπως και να χει, δεν ζηλεύει κανείς τα airpods τη σήμερον ημέρα. Το αντίθετο μάλιστα.

Το apple watch δεν θα δουλέψει ποτέ μόνο του με android συσκευή. Ο Ive ήθελε να γίνει έτσι, αλλά ο Cook έριξε άκυρο γιατί ήθελε να γίνει αξεσουάρ για το iPhone. Και απ ότι φαίνεται είχε δίκιο, μιας και τελικά είναι πολύ δυνατό κομμάτι στο οικοσύστημα της apple.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς αυτή την εφαρμογή; Φαίνεται να υποστηρίξει φωνητική πληκτρολόγηση στα Ελληνικά.91456d03444368dcc410c57145632972.jpg
Γιατί δεν μπορώ να βρω αυτήν τη εφαρμογή; Που την βρίσκω;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...