Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα το update εκανα επαναφορά και απο τοτε σταμάτησε να δουλεύει το Αλτιμετρο/Βαρόμετρο.

Διεγραψα την εφαρμογή και την ξανα έβαλα, αλλα τίποτα.

Ξανά έκανα 2 φορές επαναφορά, αλλά και πάλι δε δουλεύουν.

Μπήκα στο Servive menu με *#0*# και διαπίστωσα ότι ο Sensor δεν δουλεύει.

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα μετά από επαναφορά?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update εκανα επαναφορά και απο τοτε σταμάτησε να δουλεύει το Αλτιμετρο/Βαρόμετρο.

Διεγραψα την εφαρμογή και την ξανα έβαλα, αλλα τίποτα.

Ξανά έκανα 2 φορές επαναφορά, αλλά και πάλι δε δουλεύουν.

Μπήκα στο Servive menu με *#0*# και διαπίστωσα ότι ο Sensor δεν δουλεύει.

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα μετά από επαναφορά?

 

Μου έκανε τα ίδια και έκανα πάλι επαναφορά και τώρα δουλεύει. Παραμένει βέβαια το πρόβλημα με το μη- εφικτό update του helth

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε τα ίδια και έκανα πάλι επαναφορά και τώρα δουλεύει. Παραμένει βέβαια το πρόβλημα με το μη- εφικτό update του helth

 

3 φορές έκανα επαναφορά. Δε ξέρω, με βλέπω για service.

Ξέρει κανείς κανένα συνδυασμό πλήκτρων για επαναφορά όπως στα κινητά? Η μονο απο το μενου γίνεται?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση του health κι εγώ έχω θέμα μοι βγάζει ενημέρωση την κάνω και μετά από λίγο μου ξανά βγάζει νέα ενημέρωση
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update εκανα επαναφορά και απο τοτε σταμάτησε να δουλεύει το Αλτιμετρο/Βαρόμετρο.

 

Διεγραψα την εφαρμογή και την ξανα έβαλα, αλλα τίποτα.

 

Ξανά έκανα 2 φορές επαναφορά, αλλά και πάλι δε δουλεύουν.

 

Μπήκα στο Servive menu με *#0*# και διαπίστωσα ότι ο Sensor δεν δουλεύει.

 

 

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα μετά από επαναφορά?

Εμένα μου χάλασε πριν το update, χτες το παρελαβα από το σερβίς. Μια εβδομάδα , αλλαγή μπαταρίας πλακέτας πίσω κάλυμμα και φλασαρισμα στην νέα έκδοση .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν μου αρέσει στην ενημέρωση, για να σβήσω μια ειδοποίηση από το μενού πλέον θέλει σκρολ ενώ πριν είχε ολα τα εικονιδια να φαίνονται

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου άρεσε η αναβάθμιση . Δεν είδα να έχει διαφορά σε ταχύτητα. Τρώει παραπάνω μπαταρία με τις ίδιες ρυθμίσεις , τα εικονίδια ειναι ξεπλημενα και παιδικά . Το μόνο που μου άρεσε είναι η κίνηση των γραφικών στο μενού .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν το έχω πάρει ακόμα αλλά το σκέφτομαι καθώς πέφτει η τιμή του. Ξερω ότι κάνει και για θάλασσα, αντέχει 5 bar, αυτό πρακτικά πως μεταφράζεται? Το έχει χρησιμοποιήσει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χάλασε πριν το update, χτες το παρελαβα από το σερβίς. Μια εβδομάδα , αλλαγή μπαταρίας πλακέτας πίσω κάλυμμα και φλασαρισμα στην νέα έκδοση .

 

Στη δική μου περίπτωση είναι λίγο κουλό και φαντάζομαι πως είναι θέμα της αναβάθμισης.

Δε μπορεί να δούλευε σωστά και μόλις έκανα επαναφορά να σταμάτησε.

Έχω βρει κάτι από xda για το πως φλασαρουμε ξανά το λογισμικό αλλά δε θα μπω στο πειρασμό μη γίνει καμιά στραβή.

Όποτε το σέρβις δε το γλυτώνω. :mad:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση είναι λίγο κουλό και φαντάζομαι πως είναι θέμα της αναβάθμισης.

 

Δε μπορεί να δούλευε σωστά και μόλις έκανα επαναφορά να σταμάτησε.

 

Έχω βρει κάτι από xda για το πως φλασαρουμε ξανά το λογισμικό αλλά δε θα μπω στο πειρασμό μη γίνει καμιά στραβή.

 

Όποτε το σέρβις δε το γλυτώνω. :mad:

Ποιος σου είπε ότι η αναβάθμιση δεν προκαλεί σφάλμα στο hardware μόνιμο; Μετά το πρώτο update όταν το πήρα τον Οκτώβριο χάλασε η μπαταρία . 1 μέρα με το ζόρι . Σέρβις και αλλαγή όλα τα παραπάνω . Το ρόλο ήταν υποδειγματικό σε αισθητήρες και μπαταρία . Στο δεύτερο update κάτι δεν κάθησε καλά και οι αισθητήρες δεν λειτουργούσαν σωστά . Μπαταρία καλή . Αλλά άρχισε να χάνει βήματα , ορόφους κλπ . Ώσπου πριν χαλάσει το βαρόμετρο χάλασε το accelerometer και δεν ξεκλειδωνε με τη κίνηση του χεριού και μετά χάλασε και ο αισθητήρας που αντιλαμβάνεται ότι το φοράς στο χέρι και ζητούσε συνέχεια pin . Όταν μπήκα στο σέρβις μενού είδα και τα fail στο βαρόμετρο . Όλα αυτά σε καινούργια πλακέτα μετά από update .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τώρα το βάζουμε κανονικά στη θάλασσα το ρολόι;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν το έχω πάρει ακόμα αλλά το σκέφτομαι καθώς πέφτει η τιμή του. Ξερω ότι κάνει και για θάλασσα, αντέχει 5 bar, αυτό πρακτικά πως μεταφράζεται? Το έχει χρησιμοποιήσει κανεις;

 

Παίδες τώρα το βάζουμε κανονικά στη θάλασσα το ρολόι;

 

Galaxy Watch has an ISO 22810:2010 certification for wristwatches for 5 ATM rating of 50 meters (165 feet) under defined conditions of pressure, time, velocity and temperature.

This means that both devices are safe to wear while walking in the rain or showering and may be used for shallow-water activities like swimming in a pool or the ocean.

However, Galaxy Watch should not be used for scuba diving, water skiing, or other activities involving sudden temperature changes, high-velocity water activities or submersion below shallow depth.

Rinse in fresh water and dry after use in sea water.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση η μπαταρια εγινε λιγο αθλια και σε σας η μονο σε μενα;;

 

Κανενα λουρακι της προκοπης εχει παρει κανεις; Η μαμα σιλικονη με τη ζεστη δεν αντεχεται.

Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα θέμα με τη μπαταρία μετά την αναβάθμιση,το οποίο λύθηκε με επαναφορά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την άλλη, ίσως έχασε ένα 10%, ίσως όχι.

Εκεί που θα είχα ένα 10% την Κυριακή το βράδυ δηλαδή που το φορτίζω, αυτή τη φορά θα με βγάλει με το ζόρι λογικά μιας και είναι στο 24% τώρα.

Φυσικά σε αυτό μπορεί να παίζουν ρόλο όλες οι αναβαθμίσεις εφαρμογών, το ψάξιμο μετα το νέο update κλπ.

Οπότε ασφαλή συμπεράσματα την άλλη εβδομάδα!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση σε λογισμικό και health χωρίς πρόβλημα στην bt 46 mm version και σε μια εβδομάδα που παρέλαβα το lte πάλι έγιναν όλα χωρίς προβλήματα. Το πρώτο ρολόι είναι ελληνικό και το δεύτερο γερμανικό
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανείς άλλος που είχε πρόβλημα τις προηγούμενες μέρες να κάνει την ενημερωση στο health;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση η μπαταρια εγινε λιγο αθλια και σε σας η μονο σε μενα;;

 

Κανενα λουρακι της προκοπης εχει παρει κανεις; Η μαμα σιλικονη με τη ζεστη δεν αντεχεται.

Και γω είχα θέμα με τη μπαταρία μετά την αναβάθμιση,το οποίο λύθηκε με επαναφορά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα η μπαταρία έχει μειωμένη απόδοση. Μετά από hard reset και στήσιμο όλα από την αρχή συνεχίζει να έχει μειωμένη απόδοση.
Κατάφερε κανείς άλλος που είχε πρόβλημα τις προηγούμενες μέρες να κάνει την ενημερωση στο health;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα που γράφω 10 φορές. Καμία δε τα έχω καταφέρει. Και στο τέλος κάθε φορά μου κάνει disconnect το ρολόι από το S10+.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Galaxy Watch has an ISO 22810:2010 certification for wristwatches for 5 ATM rating of 50 meters (165 feet) under defined conditions of pressure, time, velocity and temperature.

 

This means that both devices are safe to wear while walking in the rain or showering and may be used for shallow-water activities like swimming in a pool or the ocean.

 

However, Galaxy Watch should not be used for scuba diving, water skiing, or other activities involving sudden temperature changes, high-velocity water activities or submersion below shallow depth.

 

Rinse in fresh water and dry after use in sea water.

 

Ευχαριστώ πολύ, των extreme sports δεν είμαστε. Άρα μια χαρά κάνουμε το μπανάκι μας στη θάλασσα, και μετά ντουζάκι με νερό για να καθαρίσει από τα άλατα και είμαστε κομπλέ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εφαγε 62% μπαταρια σε λιγοτερο απο 24ωρο μετα την ενημερωση, αλλα μετα απο μια επανεκκινηση δειχνει σε φυσιολογικα επιπεδα, ισως ελαχιστα κατω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το ρολόι σταμάτησε να μετράει τον ύπνο; 2 βράδια τώρα που έχω κάνει την αναβάθμιση δε μου έχει μετρήσει τίποτα.

Επίσης, τι σπαστικό που το ρολόι συγχρονίζει πλέον μαζί με το κινητό. Πριν ήμουν σε meeting, έβαζα do not disturb στο κινητό, και όλες οι ειδοποιήσεις έρχονταν κανονικά στο ρολόι κι άναβε με το κούνημα του καρπού. Πλέον μπαίνει do not disturb και στο ρολόι. Τι τους ήρθε να το κάνουν αυτό..!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το ρολόι σταμάτησε να μετράει τον ύπνο; 2 βράδια τώρα που έχω κάνει την αναβάθμιση δε μου έχει μετρήσει τίποτα.

Επίσης, τι σπαστικό που το ρολόι συγχρονίζει πλέον μαζί με το κινητό. Πριν ήμουν σε meeting, έβαζα do not disturb στο κινητό, και όλες οι ειδοποιήσεις έρχονταν κανονικά στο ρολόι κι άναβε με το κούνημα του καρπού. Πλέον μπαίνει do not disturb και στο ρολόι. Τι τους ήρθε να το κάνουν αυτό..!!

Δε σου έχει μετρήσει καθόλου τον ύπνο ή δε σου έχει βγάλει την ειδοποίηση που έβγαζε κάθε πρωί; Γιατί εμένα σταμάτησε να δείχνει την ειδοποίηση στο ρολόι, αλλά αν μπω στο Samsung health τα έχει μετρήσει κανονικά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε σου έχει μετρήσει καθόλου τον ύπνο ή δε σου έχει βγάλει την ειδοποίηση που έβγαζε κάθε πρωί; Γιατί εμένα σταμάτησε να δείχνει την ειδοποίηση στο ρολόι, αλλά αν μπω στο Samsung health τα έχει μετρήσει κανονικά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Έχεις δίκιο, τώρα το τσέκαρα κι έχει μετρήσει κανονικά. Άρα, η ειδοποίηση έχει σταματήσει να έρχεται, κρίμα, και ήταν βολική.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσέκαρα το Samsung health και διαπίστωσα ότι η καταγραφή του ύπνου έχει να πάρει δεδομένα απ'τη μέρα που έκανα την αναβάθμιση. Πέρα από το μήνυμα ενημέρωσης που λένε τα παιδιά πιο πάνω.

Ωραία πράγματα, μετά το αλτίμετρο ήρθε και αυτό..

Αύριο το πάω στο σέρβις.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung health πάντως δεν αναβαθμίζεται με τίποτα. Όλο αποσυνδέσεις προκαλεί και αποτυχία αναβάθμισης.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung health πάντως δεν αναβαθμίζεται με τίποτα. Όλο αποσυνδέσεις προκαλεί και αποτυχία αναβάθμισης.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Yup, ακόμη και σήμερα τίποτα. Πρέπει να περιμένουμε να βγει νέα έκδοση που θα διορθώνει αυτό το bug.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...