Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα χτες δεν δούλευε το gesture του καρπού και το ρολόι κλείδωνε συνέχεια με το pin όταν έσβηνε η οθόνη . Συνήλθε κάποια στιγμή αλλά έχει χαλάει ο αισθητήρας του βαρόμετρου. Το είδα και στο service menu. Πάει για δεύτερη φορά στο service μέσα σε 6 μήνες .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Χθες σε ένα γνωστό μου στο κολυμβητηριο είχε κάνει 2 χιλιόμετρα κ του έγραφε 3 χιλιόμετρα. Ακόμα και το stratos που έχω μετράει καλύτερα. Ολόκληρη σαμι κ κάνει κάτι τέτοιες ομορφιές.. Θέλω να έρθω στο watch αλλά το θέλω κ για άθληση φυσικά δεν αναιρει ότι είναι δυνατό σε όλα τα υπόλοιπα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό το service menu?

 

Με τους ορόφους που γράφει αβέρτα έχει βγάλει κάποιος άκρη?

Στο πληκτρολόγιο για κλήσεις θα γράψεις *#0*#

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Χθες σε ένα γνωστό μου στο κολυμβητηριο είχε κάνει 2 χιλιόμετρα κ του έγραφε 3 χιλιόμετρα. Ακόμα και το stratos που έχω μετράει καλύτερα. Ολόκληρη σαμι κ κάνει κάτι τέτοιες ομορφιές.. Θέλω να έρθω στο watch αλλά το θέλω κ για άθληση φυσικά δεν αναιρει ότι είναι δυνατό σε όλα τα υπόλοιπα

Υπαρχει περιπτωση να είχε κανει λάθος ρύθμιση στο μήκος της πισίνας? Να γράψει λιγότερο το περιμένω περισσότερο οχι.

 

 

 

και μια ερώτηση απο εμένα

Δουλέυει κανεις το ρολόι μαζι με bluetooth ακουστικα/earbuds?? Οι κλήσεις απο το τήλεφωνο όταν μεταφέρονται στο ρολόι ακούγονται και απο τα ακουστικά? Επειδη πήρα μόλις τωρα earbuds και δυσκολέυομαι στην γενικότερη συνδεσμολογία υπάρχει κανείς να δώσει βοήθεια.

Οταν εχω συνδεδεμένα και τα 2 με το κινητο, διαλέγει να στέλνει τις κλήσεις στο ρολόι και στο κινητό βγάζει τα ακουστικα με ενδειξη no phone. ΑΝ κανω unpair τα ακουστικα και τα συνδέσω με το ρολόι σαν BT headset μπορώ να ακουσω μουσική αλλα πάλι η κλήση όταν μεταφερθεί στο ρολόι χρησιμοποιεί το ηχείο και το μικροφωνο του ρολογιού και όχι των ακουστικών.

Εχει καποιος αντίστοιχη εμπείρια να με γλυτώσει απο την τρέλα που δεν βρίσκω?!?!?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία αλλά προσπάθησε μην βρεις άκρη στις σύνθετες ρυθμίσεις ηχου-διαχωρισμος ήχου εφαρμογης

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

 

Δουλέυει κανεις το ρολόι μαζι με bluetooth ακουστικα/earbuds?? Οι κλήσεις απο το τήλεφωνο όταν μεταφέρονται στο ρολόι ακούγονται και απο τα ακουστικά? Επειδη πήρα μόλις τωρα earbuds και δυσκολέυομαι στην γενικότερη συνδεσμολογία υπάρχει κανείς να δώσει βοήθεια.

 

Οταν εχω συνδεδεμένα και τα 2 με το κινητο, διαλέγει να στέλνει τις κλήσεις στο ρολόι και στο κινητό βγάζει τα ακουστικα με ενδειξη no phone. ΑΝ κανω unpair τα ακουστικα και τα συνδέσω με το ρολόι σαν BT headset μπορώ να ακουσω μουσική αλλα πάλι η κλήση όταν μεταφερθεί στο ρολόι χρησιμοποιεί το ηχείο και το μικροφωνο του ρολογιού και όχι των ακουστικών.

 

Εχει καποιος αντίστοιχη εμπείρια να με γλυτώσει απο την τρέλα που δεν βρίσκω?!?!?

 

Δουλεύω καθημερινά Sennheiser momentum και Airpods.

Τα ακουστικά πρέπει να είναι συνδεδεμένα με το κινητό και ΟΧΙ με το ρολόι.

Έτσι σε κάθε κλήση που κάνεις ή απαντάς από το ρολόι, γράφει "check your phone" (γιατί την μεταφέρει στο τηλέφωνο) και αυτόματα η κλήση είναι στα bluetooth ακουστικά.

Ο μόνος λόγος να συνδέσεις τα ακουστικά με το bluetooth του ρολογιού, είναι αν θέλεις να παρατήσεις το κινητό σπίτι και να βγεις με τα ακουστικά και το ρολόι έξω.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όποτε τρέχω και δεν έχω μαζί μου το κινητό λαμβάνω τις κλήσεις στα ασύρματα ακουστικά.

Όταν έχω μαζί το κινητό προτιμώ να στέλνω τη μουσική στα ακουστικά από το κινητό . Ακόμα και έτσι όμως ανά χιλιόμετρο λαμβάνω τα στατιστικά του της διαδρομής τα οποία μετράει το ρολόι , κατόπιν τα στέλνει στο κινητό και από εκεί πάνε στα ασύρματα ακουστικά. Ελπίζω να μη σε μπερδεψα...

Όμως επειδή δεν θέλω να κουβαλάω κινητό μαζί μου όταν τρέχω σκέφτομαι να πουλήσω το 46 gw και να πάρω την lte version.

Αν κάποιος το πουλάει ας μου στείλει πμ

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω καθημερινά Sennheiser momentum και Airpods.

Τα ακουστικά πρέπει να είναι συνδεδεμένα με το κινητό και ΟΧΙ με το ρολόι.

Έτσι σε κάθε κλήση που κάνεις ή απαντάς από το ρολόι, γράφει "check your phone" (γιατί την μεταφέρει στο τηλέφωνο) και αυτόματα η κλήση είναι στα bluetooth ακουστικά.

Ο μόνος λόγος να συνδέσεις τα ακουστικά με το bluetooth του ρολογιού, είναι αν θέλεις να παρατήσεις το κινητό σπίτι και να βγεις με τα ακουστικά και το ρολόι έξω.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Το κακο έιναι οτι το ρολόι έιναι μόνιμα συνδεδεμένο με το κινητό. Οταν λοιπόν ανοίξω τα ακουστικά κρατάει την ρυθμίση και στέλνει την κλήση στο ρολόι. Αν παω στο BT μενου του κινητού στα ακουστικα γράφει Connected(no phone) και πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις τους, να κλείσω το phone audio και να το ξανανοιξω και τοτε δίνει προταιρεότητα και στέλνει την κλήση στα ακουστικα. Αν αποσυνδεθουν τα ακουστικά την επόμενη πρέπει να το ξανακάνω.

Ελεγα να μπορούσα να αποφύγω την διαδικασία αυτή.

 

 

Χωρίς να έχω wireless headphones για ρίξε μια ματιά εδώ

Το call audio που έχει μαλλον ειναι μονο για το LTE μοντελο. Μπορει να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κακο έιναι οτι το ρολόι έιναι μόνιμα συνδεδεμένο με το κινητό. Οταν λοιπόν ανοίξω τα ακουστικά κρατάει την ρυθμίση και στέλνει την κλήση στο ρολόι. Αν παω στο BT μενου του κινητού στα ακουστικα γράφει Connected(no phone) και πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις τους, να κλείσω το phone audio και να το ξανανοιξω και τοτε δίνει προταιρεότητα και στέλνει την κλήση στα ακουστικα. Αν αποσυνδεθουν τα ακουστικά την επόμενη πρέπει να το ξανακάνω.

 

Ελεγα να μπορούσα να αποφύγω την διαδικασία αυτή.

 

 

 

 

 

 

 

Το call audio που έχει μαλλον ειναι μονο για το LTE μοντελο. Μπορει να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος?

Ποια ακουστικά χρησιμοποιείς φίλε μου;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει λάβει κανείς την ενημέρωση στο wifi μοντέλο;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα βήματα πως μηδενιζουν;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως μηδενιζουν εκτός από αυτοματα με την αλλαγή της ημέρας.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πρχοθες τα εξής: Blitzwolf BW-FYE5
Δυστυχώς δεν τα έχω δουλέψει.

Ψάξε λίγο όμως το ενδεχόμενο να φταίνε τα ακουστικά ή το τηλέφωνο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα με την αναβάθμιση και η αυτονομία είναι η ίδια, μέχρι στιγμής.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα με την αναβάθμιση και η αυτονομία είναι η ίδια, μέχρι στιγμής.
Wifi ή LTE;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι η bluetooth έκδοση αγορασμένο από Ινδία με αλλαγή σε xar
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δουλέυει κανεις το ρ

ολόι μαζι με bluetooth ακουστικα/earbuds?? Οι κλήσεις απο το τήλεφωνο όταν μεταφέρονται στο ρολόι ακούγονται και απο τα ακουστικά? Επειδη πήρα μόλις τωρα earbuds και δυσκολέυομαι στην γενικότερη συνδεσμολογία υπάρχει κανείς να δώσει βοήθεια.

Οταν εχω συνδεδεμένα και τα 2 με το κινητο, διαλέγει να στέλνει τις κλήσεις στο ρολόι και στο κινητό βγάζει τα ακουστικα με ενδειξη no phone. ΑΝ κανω unpair τα ακουστικα και τα συνδέσω με το ρολόι σαν BT headset μπορώ να ακουσω μουσική αλλα πάλι η κλήση όταν μεταφερθεί στο ρολόι χρησιμοποιεί το ηχείο και το μικροφωνο του ρολογιού και όχι των ακουστικών.

Εχει καποιος αντίστοιχη εμπείρια να με γλυτώσει απο την τρέλα που δεν βρίσκω?!?!?

 

Εγω χρησιμοποιω απο την πρωτη στιγμη το ρολοι και διαφορα bluetooth ακουστικα συνδεδεμενα με το τηλεφωνο. Ποτε δεν ειχα καποια προβλημα στη χρηση. Απανταω σε κληση απο το ρολοι και μιλαω απο το bluetooth ακουστικο. Στο προηγουμενο gear 2 neo που ειχα για αρκετα χρονια αν απαντουσες απο το ρολοι μιλουσες απο το ρολοι. Αν ηθελες να στειλεις την κληση στο ακουστικο ειχε επιλογη στην οθονη το ρολοι.

 

Βασικη ομως ερωτηση.. Τι τηλ. εχεις?

 

Γιατι αυτο που ξερω ειναι τετοιου ειδους ασυμβατοτητες - προβληματα αντιμετωπιζει ο γαμπρος μου που το εχει παρει αλλα το δουλευει με xiaomi.

 

Αυτο φοβηθηκα και προσφατα απο το S7 edge πηγα στο A50 και οχι σε Xiaomi που σκεφτομουν αφου ειχα ηδη παρει το ρολοι σχεδον απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας. . Και με τα 2 Samsung τηλεφωνα δεν ειχα ποτε τετοια προβληματα.

 

Προσφατα διαβαζα και σε ενα review απο χρηστη Xiaomi mi9 και περιεγραφε αυτο το προβλημα με galaxy watch. Αρα πιστευω οτι εχει να κανει με ασυμβατοτητα το ρολογιου με αλλης μαρκας τηλεφωνα.

Τωρα αν εσυ εχεις Samsung τοτε υπαρχει σιγουρα αλλο θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μετά από κάτι κοπανίδια αρχισα να σκέφτομαι τη θήκη της spigen, σήμερα παρέλαβα και τοποθέτησα πολύ εύκολα σύμφωνα με τις οδηγίες που περιέχονται μέσα στη συσκευασία της θηκης.

Βασικά το αναφέρω για τη ευκολία διότι σε ξένα eshop που διάβαζα reviews λέγαν διάφορα, κάποιοι είχαν θέμα με τη τοποθέτηση, άλλους τους κάλυπτε το μικρόφωνο, κάποιοι είπαν ότι δεν στρέφει πλέον η στεφάνη...

Επηρεασμένος αρκετά λοιπόν και με επιφύλαξη τη αγόρασα.

Είναι πραγματικά μια χαρά, το ρολόι στο καρπό έχει καλύτερη αίσθηση λόγο το ότι δεν εξέχει ο αισθητήρας HR πλέον.

Η εφαρμογή σε όλη τη κάσα δεν είναι σφιχτή αλλά ούτε και χαλαρή, η προστασία στη στεφάνη είναι πολύ καλή και δεν εμποδίζει η θήκη τη περιστροφή της.

Το ρολόι αλλάζει αισθητική, γίνεται πιο G-Shock, αυτό σε κάποιους ίσως δεν αρέσει...

Το υλικό δεν είναι μαλακή σιλικόνη, είναι αρκετά πιο σκληρό, σαν καουτσούκ θα το χαρακτήριζα.

Πιστεύω πως αξίζει τα λεφτά και θα τα αξίζει ακόμα περισσότερο αν σε βάθος χρόνου προστατέψει σωστά το ρολόι.

 

20190524-232114.jpg

 

20190524-232153.jpg

 

20190524-232325.jpg

 

Edit.

Ξέχασα να αναφέρω το ένα και μοναδικό μειονέκτημα.

Επειδή το ρολόι το έχω πολύ καιρό στο καρπό είχα συνηθίσει να επιστρέφω τη στεφάνη χωρίς περιορισμούς, αυτο πλέον το ξεχνάς...

Περιστρέφεται από το ένα και μοναδικό προσβάσιμο άνοιγμα που έχει η θήκη, αυτό είναι ένα θέμα και προφανώς θέλει συνήθεια, αλλιώς συμβιβάζεσαι...θα δείξει.

Edited by bretsos
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ακομα τπτ!!

 

Ούτε σε μένα. Είναι από την Ρουμανία μάλλον γιατί όταν του κάνω reset ξεκινάει με αυτή την γλώσσα. Διάβασα τέλος του μήνα θα έρθει για τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...