Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα με τις κλήσεις δεν μπορώ να το λύσω...

Το ρολόι έχει συγχρονιστεί με όλα...

Όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις, λαμβάνω ειδοποίηση στο ρολόι αλλά έχω την δυνατότητα να την απορρίψω ή να στείλω μήνυμα απόρριψης.

Δεν εμφανίζει το "πράσινο τηλέφωνο" ως επιλογή για να απαντήσω.

Είμαι με LeEco Le Max 2, Official Indian EUI 5.8.019S (Android 6.0.1)... Αναβάθμιση δεν υπάρχει σε official και άμα παίξω με costum roms δεν κάνει καθόλου pairing...

Υπάρχει λύση;

Η μόνη λύση είναι ν'αλλάξεις συσκευή.

Είναι καθαρά θέμα συμβατότητας.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε θέμα με την ακτινοβολία που φοράμε όλη την μέρα σχεδόν το ρολόι στο χέρι μας?

 

Πιθανόν...κανείς όμως δε θα στο πει γιατί αν είχες έπρεπε να μην υπάρχουν...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα burn in αν χρησιμοποιούμε watchface σε aod?αν μπορεί ας με κατατοπιζει κάποιος γιατί διαβάζω διαφορά στο ίντερνετ άλλοι λένε ότι υπάρχει πρόβλημα και άλλοι ότι δεν υπάρχει κανένα ,επίσης κάπου διάβασα ότι υπάρχει watchface που κάνει ακόμα και τον ήχο από τον μηχανισμό ενός ρολογιού ,ξέρετε ποιο είναι;
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

επίσης κάπου διάβασα ότι υπάρχει watchface που κάνει ακόμα και τον ήχο από τον μηχανισμό ενός ρολογιού ,ξέρετε ποιο είναι;

 

Σχεδον ολα, ακομα και τα "μαμα"

Παρατεταμένο πάτημα στο καντράν - Προσαρμογή - Ήχος χτύπων (εαν εχει)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μας πείραξε.

Η ακτινοβολία που τρώμε απο Όλα τα αλλα δεν μας ενοχλεί!!!!

 

Για όλα μας ενοχλεί.. αλλά το ρολογακι το κουβαλάμε σκουλαρίκι επάνω μας . Συνεχώς . Άλλο το κινητό που το πιάνουμε το αφήνουμε ..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μας πείραξε.

Η ακτινοβολία που τρώμε απο Όλα τα αλλα δεν μας ενοχλεί!!!!

 

Προφανώς όλα ενοχλούν.. Και όπως λέει ο φίλος πόσο μάλλον και που το έχεις κολλημένο πάνω σου. Το ΒΤ έχει ακτινοβολία όσο το 1/10 της κεραίας σήματος κινητού περίπου. Φαντάσου να έχεις και GPS ανοιχτά κλπ. Προσωπικά το έχω flight mode συνέχεια εκτός αν είμαι έξω όπου το συνδέω με κινητό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα s9 και πήρα ένα galaxy 46 και όταν πάω να το συνδέσω και είναι συνδεδεμένο μου ξανά βγάζει το προγραμμα μήνυμα για σύνδεση ξανά οπότε χάνει την επικοινωνία και ξανά από την αρχή συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα s9 και πήρα ένα galaxy 46 και όταν πάω να το συνδέσω και είναι συνδεδεμένο μου ξανά βγάζει το προγραμμα μήνυμα για σύνδεση ξανά οπότε χάνει την επικοινωνία και ξανά από την αρχή συνέχεια

 

Βαλε το κινητό σε αγγλικό μενού.

Κανε την σύνδεση με το ρολόι κσι μετα βάλτο πάλι στα ελληνικά.

Ειναι μπαγκ το εχουν αναφέρει πολλα παιδιά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το κινητό σε αγγλικό μενού.

Κανε την σύνδεση με το ρολόι κσι μετα βάλτο πάλι στα ελληνικά.

Ειναι μπαγκ το εχουν αναφέρει πολλα παιδιά παραπάνω.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου να για την αμεση απάντηση αυτό ήταν και το είχα και στο gt active το ίδιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όλα ενοχλούν.. Και όπως λέει ο φίλος πόσο μάλλον και που το έχεις κολλημένο πάνω σου. Το ΒΤ έχει ακτινοβολία όσο το 1/10 της κεραίας σήματος κινητού περίπου. Φαντάσου να έχεις και GPS ανοιχτά κλπ. Προσωπικά το έχω flight mode συνέχεια εκτός αν είμαι έξω όπου το συνδέω με κινητό
Με την ισχύ που έχει το ΒΤ, των 10 μετρων, ούτε καν πλησιάζει στο 1/10

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με την ισχύ που έχει το ΒΤ, των 10 μετρων, ούτε καν πλησιάζει στο 1/10

 

Είναι πολύ αυτό ή λίγο? Με μπερδεψατε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ αυτό ή λίγο? Με μπερδεψατε

 

Είναι απλό. Το ρολόι χρησιμοποιεί bluetooth. Ως γνωστόν τα ακουστικά bluetooth έχουν σχεδιαστεί εδώ και χρόνια να είναι μέσα στο αφτί, δίπλα στον εγκέφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Με την ισχύ που έχει το ΒΤ, των 10 μετρων, ούτε καν πλησιάζει στο 1/10

 

Τι να σου πω. Εγω Έτσι ξέρω από άτομο που έκανε εργασια πάνω σε αυτά.. Και μένα κιτ φάνηκε πολυ και λογικό το συμπέρασμα σου..αλλα ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από χθες μου κάνει το εξής το ρολόι.το φορτίζω. Το αφήνω πριν κοιμηθώ με 100%. Χωρίς να το χρησιμοποιήσω και όταν σηκώνομαι έχει 65% μπαταρία. Τι μπορεί να φταίει? Το αγόρασα αρχές Ιανουαρίου. Συνήθως μου βγάζει 4 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι η κατανάλωση 21953a01e9d1dd39e6eb139f80a2f380.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν αφήνω συνέχεια τον φορτιστή πάνω στην πρίζα υπάρχει περίπτωση να χαλάσει ή να πάθει το οτιδήποτε; Μέχρι τώρα τον βάζω μόνο όταν θέλω να φορτίσω το ρολόι και μετά τον βγάζω.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το φοράω πέφτει πολύ σιγά.Απο της 12 το βράδυ μέχρι της 11 το πρωί έχασε 35% ενώ ήταν αφημένο στο γραφείο.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο σκαλωμα έφαγε το Samsung health απ ότι φαίνεται.

Κάνε ένα restart και update αν υπάρχει, να δεις πως θα πάει.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα επαναφορά και το έστησα από την αρχή και το εκανε αυτό. Θα το κάνω μια ένα restart και βλέπουμε

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω να όταν τρέχω να γράφει με πόση ταχύτητα τρέχω περίπου .??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από χθες μου κάνει το εξής το ρολόι.το φορτίζω. Το αφήνω πριν κοιμηθώ με 100%. Χωρίς να το χρησιμοποιήσω και όταν σηκώνομαι έχει 65% μπαταρία. Τι μπορεί να φταίει? Το αγόρασα αρχές Ιανουαρίου. Συνήθως μου βγάζει 4 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι η κατανάλωση 21953a01e9d1dd39e6eb139f80a2f380.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Εχεις κάνει το τελευταίο update.*

Ποιές εφαρμογές εχεις στο ρολόι να σου στέλνουν ειδοποιήσεις?

Έχεις ανοιχτό το wifi ?

Edited by tasos1971
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Εχεις κάνει το τελευταίο update.*

Ποιές εφαρμογές εχεις στο ρολόι να σου στέλνουν ειδοποιήσεις?

Έχεις ανοιχτό το wifi ?

Ναι τσέκαρα δεν έχει κάποιο άλλο update. Το wifi το έχω στο αυτόματο και ειδοποιήσεις μόνο κλήσεις και social media. Έτσι Το Έχω εδώ Και 2 μήνες που το έχω. Πρώτη φορά είδα τέτοια κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι τσέκαρα δεν έχει κάποιο άλλο update. Το wifi το έχω στο αυτόματο και ειδοποιήσεις μόνο κλήσεις και social media. Έτσι Το Έχω εδώ Και 2 μήνες που το έχω. Πρώτη φορά είδα τέτοια κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε μου προφανως καποιο σκαλωμα εφαγε το s health ή μετρουσε κατι συνεχεια απο σκαλωμα (εκτος αν το εβαλες εσυ, πχ παλμους) και θεωρω οτι γιαυτο σου εχασε τοσο. Νομιζω οτι δεν χρειαζοταν επαναφορα, απλα μια επανεκινηση να ξεκολλησει λιγο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου προφανως καποιο σκαλωμα εφαγε το s health ή μετρουσε κατι συνεχεια απο σκαλωμα (εκτος αν το εβαλες εσυ, πχ παλμους) και θεωρω οτι γιαυτο σου εχασε τοσο. Νομιζω οτι δεν χρειαζοταν επαναφορα, απλα μια επανεκινηση να ξεκολλησει λιγο.
Ναι μάλλον αυτό έφταιγε. Σήμερα έχασε 1% . Οπότε κατι τετοιο ήταν. Επαναφορά έκανα για άλλο λόγο.οχι για αυτό.Και την έκανα πριν το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...