Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο για αυτούς που βγάζουν μαύρα φίλε :lol:

Οι υπόλοιποι με 20€ στο πορτοφόλι και 3 κάρτες :P

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Γερμανια λες; Το πηρα απο δω αυτο που λεω. Αλλα και Ελλαδα προσωπικα μονο με καρτα πληρωνω (Γερμανικη κιολας, Ν26) για τα παντα σχεδον

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε συνδεσει το galaxy watch με bluetooth ακουστικα? Εχω μονιμα στο s9+ μου τα ακουστικα Huawei ma61. Οσο και αν προσπαθησα δεν μπορεσα να τα συνδεσω. Συγκεκριμενα ακουστικά παιρνει?

 

Update:

λύθηκε

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικα με την αυτονομία, μετα απο την πρώτη φορτισή του μου εβγαλε αυτονομια 2η.15ω

 

Ειναι φυσιολογικό; γιατι περίμενα περισσότερο, εχω την εκδοση LTE αλλα ενοείται οτι δεν την χρησιμοποιύσα μιας και δεν εχει στην ελλάδα, οπως και το ρολόι κατα 80% ηταν flight mode καμια φορά μονο του εβαζα wifi και bluetooth.

Δείτε στην φώτο παρακάτω την κατανάλωση:

https://ibb.co/c8qcpCW

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πανικός και σε εμένα το βράδυ. Ξυπνάω, πάω να δω τι ώρα είναι και... τίποτα. Το ρολόι δεν ξεκινούσε με τίποτα. Μπαταρία εντωμεταξύ στο 60%. Ούτε το recovery δεν έπαιζε. Το πρωί δοκιμάζω recovery πάνω στον φορτιστή και, μαγικά, έπαιξε. Μετά, τα κλασικά με το app και την γλώσσα... Τώρα (φαίνεται) όλα καλά. Τι στο καλό;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πανικός και σε εμένα το βράδυ. Ξυπνάω, πάω να δω τι ώρα είναι και... τίποτα. Το ρολόι δεν ξεκινούσε με τίποτα. Μπαταρία εντωμεταξύ στο 60%. Ούτε το recovery δεν έπαιζε. Το πρωί δοκιμάζω recovery πάνω στον φορτιστή και, μαγικά, έπαιξε. Μετά, τα κλασικά με το app και την γλώσσα... Τώρα (φαίνεται) όλα καλά. Τι στο καλό;

 

Δεν ξέρω τι εχουν κάνει με το τελευταίο wearable app τα εχουν σκατώσει παντώς,εμένα τις κοπέλας μου το gear s3 μετα την αναβαθμιση σε tizen 4.0.0.2 δεν μετρουσε τιποτα, το εστειλε smartec και παει για αλλαγή μιτρικής και μπαταρίας και όλα αυτά απο μία απλή αναβαθμιση του tizen.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μπαταρία σε εμένα ειναι καθαρα 3 μερες με τρεξιμο γήπεδο με gps, bluetooth μονιμα ανοικτά και συνεχη μέτρηση παλμων. Το φοραω κ το βραδυ εννοειται.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα δοκιμή να το φοράω μόνιμα και μου έβγαλε 5 ημέρες ακριβώς.

Φυσικά δεν άντεξα άλλο γιατί εκτός ότι με ενοχλούσε το βράδυ, μου έκανε πληγές στο χέρι το λουράκι (λογικά στον ύπνο).

Με τους κανονικούς ρυθμούς που το βγάζω το βράδυ και το βάζω ξανά το πρωί, είμαι στις 7 μέρες μόνιμα.

(Αναφέρομαι πάντα στο wifi μοντέλο, όχι lte)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; μηπως να του κάνω ένα reset;

Η επειδή ήταν η πρώτη φόρτιση;

 

Και εμενα τις πρωτες μερες δεν ηταν καλη η μπαταρια. Μν ανησυχείς θα στρωσει το λογισμικο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εχουν κάνει με το τελευταίο wearable app τα εχουν σκατώσει παντώς,εμένα τις κοπέλας μου το gear s3 μετα την αναβαθμιση σε tizen 4.0.0.2 δεν μετρουσε τιποτα, το εστειλε smartec και παει για αλλαγή μιτρικής και μπαταρίας και όλα αυτά απο μία απλή αναβαθμιση του tizen.

Εντωμεταξύ, όταν βρήκα το ρολόι σβηστό και να μην επανεκκινεί, ήταν (πριν σβήσει) σε airplane mode, όποτε αυτό που έπαθε χλωμό να σχετίζεται με το app...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόσφατα κόλλησε και δεν λειτουργούσε καθόλου η touchscreen του. Μόνο με reboot με παρατεταμένη πίεση στο κάτω button επανήλθε
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόσφατα κόλλησε και δεν λειτουργούσε καθόλου η touchscreen του. Μόνο με reboot με παρατεταμένη πίεση στο κάτω button επανήλθε
Είχες πατήσεις μήπως την λειτουργία water lock ;

 

Η μπαταρία ούτε εμένα κρατούσε στην αρχή πάνω από δύο μέρες και μετά με το ζόρι 1.5 μέρα με όλα κλειστά . Αν δεν έχει στρώσει σε 4-5 φορτίσεις υπάρχει θέμα . Το λέω ξανά. Το έστειλα σέρβις και τώρα με 43% είναι στις τρισημιση μέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Είχες πατήσεις μήπως την λειτουργία water lock ;

 

Η μπαταρία ούτε εμένα κρατούσε στην αρχή πάνω από δύο μέρες και μετά με το ζόρι 1.5 μέρα με όλα κλειστά . Αν δεν έχει στρώσει σε 4-5 φορτίσεις υπάρχει θέμα . Το λέω ξανά. Το έστειλα σέρβις και τώρα με 43% είναι στις τρισημιση μέρες.

 

Κοιτα εμενα την πρώτη φόρτιση εβγαλε 2η και 15ω δεν ξερω επειδη ηταν και η φαση που εβαλα και το spotify , τωρα που το φορτίζω για δευτερη φορα περιμένω καλύτερη αυτονομία σε μια γενικη χρήση με μια ώρα ασκησης την ημέρα βλέπω να μου τρώει 25% το λιγότερο βεβαια μετραει και το βραδυ τον υπνο.

παρολα αυτά ειναι σχεδον συνέχεια flight mode,απενεργοποιήμενο bixby φωτεινότητα στο 2 και ανοικτες εφαρμογες παντα προσπαθω να μην εχω καμία, ανα δεκαλεπτο παλμους,και ενοείται οχι always on display μονο στην κίνηση του χεριού μου.

βαση τον παραπάνω παιδιών θα επρεπε και εγω να βγαζω τουλάχιστον 4ημερο

Link to comment
Share on other sites

Screen-20190319-081044-01.jpg

 

Ρωτάει τώρα το ρολόι '' τι παίζει? ''

Άμα πάρω κάνα σφυρί θα σου πω εγώ τι παίζει...:mad:

 

Εμενα μου μιλάει στον πλυθηντικο! :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτά παθαίνει όποιος χρησιμοποιεί Ελληνικά σε tech devices. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτά παθαίνει όποιος χρησιμοποιεί Ελληνικά σε tech devices. ;)
Από την στιγμή που είδα πριν μερικά χρόνια στον chrome να λέει μετά από διακοπή του ίντερνετ "Και κλάααααμα η κυρία", γύρισα τα πάντα στα αγγλικά και ησύχασα.. :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές εχετε αγορασει; Μηπως βρούμε καμια χρήσιμη που δεν ξερουμε; Εγω μονο την wrist camera.
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές εχετε αγορασει; Μηπως βρούμε καμια χρήσιμη που δεν ξερουμε; Εγω μονο την wrist camera.

 

την καμερα gear. βγαζεις φωτο απο το κινητο μεσω του ρολογιου, βλεπεις αυτο που βλεπει η καμερα, ενω δεν ξεκλειδωνει η οθονη του κινητου. πολυ ευχρηστο για μακρινες σελφι κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τόσο άντεξε...2 μήνες περίπου.. έγινε η γρατζουνιά στο τζαμί.. .. ούτε κατάλαβα πως..Δεν χτύπησα ούτε έγραφα πουθενά το χέρι μου..anyway..ξενέρωσα!
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές εχετε αγορασει; Μηπως βρούμε καμια χρήσιμη που δεν ξερουμε; Εγω μονο την wrist camera.

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς με Huawei γιατί λέει ότι ίσως να μην δουλεύει. Θα δοκιμάσω και εγώ την trial έκδοση που έχει αλλά λέω μήπως κάποιος την έχει να είμαστε και σίγουροι.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές εχετε αγορασει; Μηπως βρούμε καμια χρήσιμη που δεν ξερουμε; Εγω μονο την wrist camera.
την καμερα gear. βγαζεις φωτο απο το κινητο μεσω του ρολογιου, βλεπεις αυτο που βλεπει η καμερα, ενω δεν ξεκλειδωνει η οθονη του κινητου. πολυ ευχρηστο για μακρινες σελφι κλπ
Αυτές για να δουλέψουν απαιτούν έξτρα εφαρμογή και στο κινητό;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτές για να δουλέψουν απαιτούν έξτρα εφαρμογή και στο κινητό;

 

τη βαζεις στο ρολοι και στο κινητο. Στο κινητο απλα για να ερχεται σε συνδεση με το ρολοι, δεν τη δουλευεις δηλαδη απο κινητο. μονο αυτο βαζεις και τελος, ειναι πολυ ευχρηστη και απλη ενω δουλευει σωστα. τωρα αν θεωρεις οτι ειναι πεταμενα λεφτα ειναι αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τη βαζεις στο ρολοι και στο κινητο. Στο κινητο απλα για να ερχεται σε συνδεση με το ρολοι, δεν τη δουλευεις δηλαδη απο κινητο. μονο αυτο βαζεις και τελος, ειναι πολυ ευχρηστη και απλη ενω δουλευει σωστα. τωρα αν θεωρεις οτι ειναι πεταμενα λεφτα ειναι αλλο.

Όχι, όχι, δε μίλησα για πεταμένα λεφτά.

Είναι ωραίο για το gimmick της υπόθεσης (αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε θα τη χρησιμοποιήσω ποτέ) απλά δε θέλω να γεμίζω τη συσκευή με εφαρμογές που θα χρησιμοποιήσω μια φορά το μήνα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...