Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, δώστε μια μικρή βοήθεια...

Μόλις πήρα το Galaxy Watch 46mm... Κατάφερα και έκανα το pairing και όλα καλά μέχρι τώρα, όμως...

1) Δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις από εφαρμογές

2) Όταν πάω να πραγματοποιήσω κλήση από το ρολόι, λέει ότι το "Call audio is turned off." και πρέπει να το ενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις του Bluethooth του τηλεφώνου (παρ' ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο)!

Link to comment
Share on other sites

1) τις έχεις ενεργοποιησει στις ρυθμίσεις αυτές τις εφαρμογές?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ.. Απλά είχαν μια καθυστέρηση και χωρίς να περιμένω 6-7 δευτερόλεπτα, άρπαζα το κινητό για να ελέγξω...

Οκ έρχονται με μια μικρή καθυστέρηση (από 2 εώς 8 δευτερόλεπτα).. απαντάω και σε Viber, στέλνω και κανονικά SMS, μέσω ρολογιού...

Για τις κλήσεις όμως τι να κάνω;

Πάω να κάνω κλήση και μου βγάζει το μήνυμα "Call audio is turned off. On your phone, go to Settings > Bluetooth > Paired device settings and turn on Call audio , then try again." (Έκανα restart τις συσκευές και έκανα unpair και clear cache bluetooth share)

Edited by AELReNoS
Link to comment
Share on other sites

Οκ.. Απλά είχαν μια καθυστέρηση και χωρίς να περιμένω 6-7 δευτερόλεπτα, άρπαζα το κινητό για να ελέγξω...

Οκ έρχονται με μια μικρή καθυστέρηση (από 2 εώς 8 δευτερόλεπτα).. απαντάω και σε Viber, στέλνω και κανονικά SMS, μέσω ρολογιού...

Για τις κλήσεις όμως τι να κάνω;

Πάω να κάνω κλήση και μου βγάζει το μήνυμα "Call audio is turned off. On your phone, go to Settings > Bluetooth > Paired device settings and turn on Call audio , then try again." (Έκανα restart τις συσκευές και έκανα unpair και clear cache bluetooth share)

 

Με τι κινητό το έχεις συνδέσει ??

Link to comment
Share on other sites

1 Εχει επιλογη ασκησεων. Τι ρυθμισεις θες να κανεις;

2 Ναι

3 Ναι ( εξαρταται απο το τηλεφωνο σου για τα sms)

4 NFC λογικα εννοεις. Ναι , αλλα δεν κανει κατι. Ειναι λογικα για το samsung pay που δεν υποστηριζεται.

5 Ναι με την εφαρμογη here maps εχεις κανονικο αυτονομο gps , χωρις ομως φωνητικη πλοηγηση.

 

Καλα εισαι. Στο 51% εχω χρηση 3 μερες και 4 ωρες.

 

Τέλεια τρέξιμο βάρη γενικά απλές λογικά με καλύπτει και με το παραπάνω και από την στιγμή που μπορώ να δεχτώ κλείσεις μηνύματα και να απαντήσω ακόμη περισσότερο. Ναι nfc ήθελα να γράψω ωραία από ότι βλέπω με καλύπτει απόλυτα.

Το ποιο κύριο για εμένα είναι να μπορώ να δεχτώ κλείσεις να βλέπω μηνύματα messenger κτλ και αν γίνεται γιατί όχι και να απαντάω από ότι είδα και λίγα βιντεάκια μια χαρά γίνεται άρα θα με καλύψει ευχαριστώ πολύ για την απάντηση έχω ψηθεί να το αγοράσω.

Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πλένετε το ρολόι με σαπουνάδα ή με σκέτο νερό;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω μπάνιο με το ρολόι,δεν το βγάζω, οπότε με το αφρόλουτρο που χρησιμοποιώ..

Το σαπουνίζω κανονικά σε όλα τα σημεία!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψαχνω να προσθεσω άσκηση που υπάρχει στο Samsung health (μποξ συγκεκριμενα) αλλα στο ρολοι δεν το βγαζει (οπως και πολλα ακομα) Υπαρχει καποιος τροπος;
Link to comment
Share on other sites

Στο μπάνιο όσοι το χρησιμοποιείτε, ενεργοποιείται την λειτουργία " Κλειδωμα στο νερο" ή οχι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Με τι κινητό το έχεις συνδέσει ??

 

Με Le Max 2 (είχα μια costum ROM αλλά κόλλαγε στο pairing και πέρασα την Official Chinese ROM... έκανε σωστά το pairing αλλά δεν λειτουργεί η κλήση)

 

Να περάσω καμιά άλλη ROM μπας και συντονιστεί το Galaxy Watch καλύτερα; Έχετε κάτι να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Στο μπάνιο όσοι το χρησιμοποιείτε, ενεργοποιείται την λειτουργία " Κλειδωμα στο νερο" ή οχι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσωπικά όχι.. Βασικά αυτό το χρησιμοποιείς σε περίπτωση που ανάβει η οθόνη να μη πατιούνται διάφορα απο τα νερά.

Μόλις το απενεργοποιήσεις παίζει μουσική για να φύγουν τα νερά απο το ηχείο, αυτό το κάνω χειροκίνητα μετά το μπάνιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ,να σαι καλά!Ευτυχώς γιατί δύο τρεις φορές θυμήθηκα να τη βάλω τελευταία στιγμή νομίζοντας ότι εάν τη ξεχάσω θα πάθει κάτι το ρολοι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου για τις απαντήσεις περί πλυσίματος. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο Gear Fit 2 που είχα παιδιά για 2 χρόνια γεμάτα, έκανε μπάνιο καθημερινά και συνέχισε να είναι σαν καινούριο.. Οπότε βάζω άφοβα και αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις παρει τον παρακατω διπλο φορτιστη ?

 

 

https://www.ebay.com/itm/EloBeth-2-in-1-Wireless-Charger-Duo-Fast-Charge-StandPad-Universally-/123625151254

Link to comment
Share on other sites

Καλός είναι. Εγώ δεν θα το αγόραζα από Αμερική γιατί με τα μεταφορικά και τελωνείο θα βγει ακριβότερα από Ελλάδα.

Πάρε αυτόν: https://www.skroutz.gr/s/15583751/Samsung-Qi-Wireless-Charger-Duo-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-EP-N6100.html?from=account_favorites και αν τον θες μαύρο: https://www.skroutz.gr/s/15583748/Samsung-Qi-Wireless-Charger-Duo-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-N6100.html?from=account_favorites

Link to comment
Share on other sites

Καλός είναι. Εγώ δεν θα το αγόραζα από Αμερική γιατί με τα μεταφορικά και τελωνείο θα βγει ακριβότερα από Ελλάδα.

Πάρε αυτόν: https://www.skroutz.gr/s/15583751/Samsung-Qi-Wireless-Charger-Duo-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-EP-N6100.html?from=account_favorites και αν τον θες μαύρο: https://www.skroutz.gr/s/15583748/Samsung-Qi-Wireless-Charger-Duo-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-N6100.html?from=account_favorites

 

 

Τον εχω βρει και Ευρώπη το λινκ ειναι ενδεικτικό.

Επίσης δεν εχω διαβασει καλα σχόλια για αυτα που λες μιας και το ρολοι δεν εχει βάση σαν αυτο που έβαλα. Και λενε Πολλά προβλήματα για την φόρτιση του ρολογιού που εαν δεν ειναι στην σωστή θεση δεν αρχίζει η φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να φαίνεται το ρολόι σαν σβηστό και να μην ανταποκρίνεται σε τίποτα;

Με πατημένο το κάτω κουμπί κάνει reboot και επανέρχεται.

Μου το έχει κάνει δύο φορές, στη μία η μπαταρία ήταν στο 20% και την άλλη στο 45%.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να φαίνεται το ρολόι σαν σβηστό και να μην ανταποκρίνεται σε τίποτα;

Με πατημένο το κάτω κουμπί κάνει reboot και επανέρχεται.

Μου το έχει κάνει δύο φορές, στη μία η μπαταρία ήταν στο 20% και την άλλη στο 45%.

 

Ναι στην αρχή όταν είχα κατεβάσει watch faces. Λύθηκε με format.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις κλήσεις δεν μπορώ να το λύσω...

Το ρολόι έχει συγχρονιστεί με όλα...

Όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις, λαμβάνω ειδοποίηση στο ρολόι αλλά έχω την δυνατότητα να την απορρίψω ή να στείλω μήνυμα απόρριψης.

Δεν εμφανίζει το "πράσινο τηλέφωνο" ως επιλογή για να απαντήσω.

Είμαι με LeEco Le Max 2, Official Indian EUI 5.8.019S (Android 6.0.1)... Αναβάθμιση δεν υπάρχει σε official και άμα παίξω με costum roms δεν κάνει καθόλου pairing...

Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις κλήσεις δεν μπορώ να το λύσω...

Το ρολόι έχει συγχρονιστεί με όλα...

Όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις, λαμβάνω ειδοποίηση στο ρολόι αλλά έχω την δυνατότητα να την απορρίψω ή να στείλω μήνυμα απόρριψης.

Δεν εμφανίζει το "πράσινο τηλέφωνο" ως επιλογή για να απαντήσω.

Είμαι με LeEco Le Max 2, Official Indian EUI 5.8.019S (Android 6.0.1)... Αναβάθμιση δεν υπάρχει σε official και άμα παίξω με costum roms δεν κάνει καθόλου pairing...

Υπάρχει λύση;

 

Είναι καθαρά θέμα συμβατότητας με τη συσκευή σου. Για βάλε έναν διαφορετικό dialer μπας και... π.χ. της Goole https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.dialer

Φαντάζομαι θα έχει προ εγκατεστημένο κανένα Κινέζικο δικό του.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες,το μόνο αρνητικό ότι αργεί να ανάψει η οθόνη με το γύρισμα του χεριού και πολλές φορές δεν ανοίγει,βασική ερώτηση απλό κολύμπι στην θάλασσα κάνει να κάνουμε με το ρολόι;
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες,το μόνο αρνητικό ότι αργεί να ανάψει η οθόνη με το γύρισμα του χεριού και πολλές φορές δεν ανοίγει,βασική ερώτηση απλό κολύμπι στην θάλασσα κάνει να κάνουμε με το ρολόι;

 

Απο οτι λένε τα παιδιά παραπάνω κάνει απλά μετα θελει καλό πλύσιμο με γλυκό νερό για να μην μείνει αλάτι.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε θέμα με την ακτινοβολία που φοράμε όλη την μέρα σχεδόν το ρολόι στο χέρι μας?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...