Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H μπαταρια θα σου βγαζει μερα ομως;

 

Κοιτα δεν υπάρχει περίπτωση να εχω συνεχόμενα ανοικτα τα δεδομένα παρα μόνο οταν θέλω εγω να ενημερωθώ η να τα έχω ανοικτα σε καποιο workout αν δεν εχει wifi, οπότε εγω βλέπω οτι θα μου τρώει αν οχι το ίδιο λιγο περισσότερο.

Με λίγα λόγια το θέλω σε προπονήσεις που θα κάνω τρέξιμο και δεν θα έχω ιντερνετ και αν τυχαίνει να εχω μακρια το κινητό να μην σκεφτομαι οτι πρεπει να παρω το κινητο η ξεχασα το κινητο για καποιο λογό.

Παντως παρολα αυτα και να μην αξίζει προς το παρών η αγορα lte σίγουρα η παραπάνω μνήμη θα εχει μια διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μόλις παρέλαβα από Amazon αλλά πλήρης απογοήτευση. Μόλις πάει να τελειώσει τη συνδεση με το wear με πετάει έξω. Αν πάω να το κάνω από το ρολόι απλά κανειreset.. Τι επαναφορες τι clear cashe τίποτα εχει μουλαρώσει. Αν απλά ανοίξω το bt του συνδέεται και δέχεται κλήσεις. Άλλαξα μέχρι και τις γλώσσες που λειει ο φίλος παραπάνω.. Να το γυρίσω πίσω? Το κινητό είναι το s9+

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μόλις παρέλαβα από Amazon αλλά πλήρης απογοήτευση. Μόλις πάει να τελειώσει τη συνδεση με το wear με πετάει έξω. Αν πάω να το κάνω από το ρολόι απλά κανειreset.. Τι επαναφορες τι clear cashe τίποτα εχει μουλαρώσει. Αν απλά ανοίξω το bt του συνδέεται και δέχεται κλήσεις. Άλλαξα μέχρι και τις γλώσσες που λειει ο φίλος παραπάνω.. Να το γυρίσω πίσω? Το κινητό είναι το s9+

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Κοιτα αυτο εγινε και στις κοπέλας μου το gear s3 μετα αναβαθμιση σε tizen os 4002 εκανα reset και τιποτα, εβαλα ομως την γλωσσα του κινητου στα ελληνικά και τοτε συγρονίστικε το ρολοι μεσω bluetooth αλλιως το weareble app κράσαρε (το εχουν πολλοί το σχολιάζουν στο playstore)

Το πρόβλημα ομως σε εμας ειναι οτι μετα απο αυτό δεν δουλευει κανενας αισθητηρας ουτε βήματα μετραει ουτε παλμους τιποτα,γιαυτο και το στείλαμε στην smartek

Γνωμη μου ειναι αν το πήρες και καινουριο και στο εκανε μιλα με samung members εξακρυβωσε οτι ειναι εντος ευρωπαικης ενωσης για να μπορει να το αναλαβει καποιο σερβις

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ δέχομαι κλήσεις και απαντώ κανονικά..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ δέχομαι κλήσεις και απαντώ κανονικά..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάπου με μπέρδεψες, από τη στιγμή που έχει φάει reset το ρολόι και δεν μπορεί να ανοίξει μιας και δεν συνδέεται το κινητό με το ρολόι πως κατάφερες και το σύνδεσες και δέχεσαι κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή galaxy Wear είναι το πρόβλημα. Εκεί δεν μπορώ να το συνδέσω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή galaxy Wear είναι το πρόβλημα. Εκεί δεν μπορώ να το συνδέσω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως την εχεις βάλει σε εξοικονόμηση κλπ? Επίσης στο στήσιμο το αφήνεις να τελειωσει ? Καθώς κάποια στιγμή πρέπει να περιμένεις λίγο. Έχω αλλάξει 3 ρολόγια, 2 s3 και αυτό με 5 κινητά ( δες υπογραφή μου τα 5 τελευταία) και έπαιζε σε όλα άριστα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως την εχεις βάλει σε εξοικονόμηση κλπ? Επίσης στο στήσιμο το αφήνεις να τελειωσει ? Καθώς κάποια στιγμή πρέπει να περιμένεις λίγο. Έχω αλλάξει 3 ρολόγια, 2 s3 και αυτό με 5 κινητά ( δες υπογραφή μου τα 5 τελευταία) και έπαιζε σε όλα άριστα)
Θα τα κάνω όλα αυτά το βράδυ και θα ενημερώσω..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα τα κάνω όλα αυτά το βράδυ και θα ενημερώσω..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

επανερχομαι στο θεμα.. Καταφερα και το συνεδεσα μετα απο πολλες προσπαθειες. Ομως οταν απομακρυνομαι και αποσυνδεεται μετα δεν συνδεεται αυτοματα αλλα πρεπει να μπω παλι σε διαδικασιες να τρεξω το wear 2-3 φορες. Μπορω να κανω κατι αλλο γιαυτο?

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι στο θεμα.. Καταφερα και το συνεδεσα μετα απο πολλες προσπαθειες. Ομως οταν απομακρυνομαι και αποσυνδεεται μετα δεν συνδεεται αυτοματα αλλα πρεπει να μπω παλι σε διαδικασιες να τρεξω το wear 2-3 φορες. Μπορω να κανω κατι αλλο γιαυτο?

 

Ξήλωσε την εφαρμογή από το τηλ..μηπως φταίει αυτή? Μην κοιτάς μόνο την μεριά του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μιλησα με smartec για να τους το στειλω. Ενας ευγενικος τεχνικος με παρακαλεσε να μην το στειλω γιατι εχει γεμισει η εταιρεια ρολογια! η λυση ως δια μαγειας ηταν να γυρισω τη γλωσσαα του τηλεφωνου σε αγγλικη οπως ειπε και ενας φιλος ποιο πανω. Το ξαναεκανα και απλα αυτο ηταν! Ολα τωρα δουλευουν αψογα
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.. κοίτα να το χαρείς..

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αξιοσημείωτο είναι πάντως τα πολλά Ρολόγια για επισκευή...αν ξέραμε και ποιας σειράς είναι..

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να περάσουμε στο ρολοι μεσω NFC την καρτα για το μετρο? Ετσι πηγαίνοντας στα μηχανηματα απλα να πλησιάζουμε το ρολοι και να λειτουργει οπως η καρτα?
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να περάσουμε στο ρολοι μεσω NFC την καρτα για το μετρο? Ετσι πηγαίνοντας στα μηχανηματα απλα να πλησιάζουμε το ρολοι και να λειτουργει οπως η καρτα?

Θα με ενδιέφερε. Αναμένω μπας κ το έχει κάνει κάποιος

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν ειχαμε Samsung Pay να γινοταν

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να περάσουμε στο ρολοι μεσω NFC την καρτα για το μετρο? Ετσι πηγαίνοντας στα μηχανηματα απλα να πλησιάζουμε το ρολοι και να λειτουργει οπως η καρτα?
Γίνεται αυτό με κάποιο τρόπο από το smartphone;
Link to comment
Share on other sites

Ισως αν ειχαμε Samsung Pay να γινοταν
Ούτε καν Γερμανία δεν είναι διαθέσιμο το Samsung pay, που ακόμα και η 3η ηλικία έχει από 2-3 κάρτες..

Απαράδεκτο εν έτη 2019..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μιλησα με smartec για να τους το στειλω. Ενας ευγενικος τεχνικος με παρακαλεσε να μην το στειλω γιατι εχει γεμισει η εταιρεια ρολογια! η λυση ως δια μαγειας ηταν να γυρισω τη γλωσσαα του τηλεφωνου σε αγγλικη οπως ειπε και ενας φιλος ποιο πανω. Το ξαναεκανα και απλα αυτο ηταν! Ολα τωρα δουλευουν αψογα

 

Μα αυτό σου είχαμε πει εξαρχής προφανώς κάτι είχες κάνει λάθος,

Και εγώ Galaxy watch πριν 2 μέρες και έγινε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα, αλλαζοντας την γλώσσα κινητού στα αγγλικά ξανά μπήκαν στην εφαρμογή και συνδέθηκε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το θέμα μετρητής παλμών ανά δεκάλεπτο, ποτέ δεν τηρεί το 10λεπτο μπορεί να έχει να κάνει και πάνω από 3 ώρες μέτρηση ενώ το έχω βάλει κάθε 10 λεπτά μπορείτε να μου πείτε το μπορεί να φταίει;

Επίσης αν το έχω συνδεμένο μέσω WiFi ποιος ο λόγος να μην συγχρονίζει τα βήματα στο sheath του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό σου είχαμε πει εξαρχής προφανώς κάτι είχες κάνει λάθος,

 

Και εγώ Galaxy watch πριν 2 μέρες και έγινε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα, αλλαζοντας την γλώσσα κινητού στα αγγλικά ξανά μπήκαν στην εφαρμογή και συνδέθηκε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το θέμα μετρητής παλμών ανά δεκάλεπτο, ποτέ δεν τηρεί το 10λεπτο μπορεί να έχει να κάνει και πάνω από 3 ώρες μέτρηση ενώ το έχω βάλει κάθε 10 λεπτά μπορείτε να μου πείτε το μπορεί να φταίει;

 

Επίσης αν το έχω συνδεμένο μέσω WiFi ποιος ο λόγος να μην συγχρονίζει τα βήματα στο sheath του κινητού;

Πρέπει να είσαι σε ηρεμία για να μετρήσει κάθε 10 λεπτά. Όταν κοιμασαι, κάθεσαι ήρεμος (πχ τηλεόραση), κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν Γερμανία δεν είναι διαθέσιμο το Samsung pay, που ακόμα και η 3η ηλικία έχει από 2-3 κάρτες..

Απαράδεκτο εν έτη 2019..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Γερμανια ομως ειναι στις κορυφαιες χωρες σε ποσοστο cash/συνολο πληρωμων :p Με Ελλαδα πρωτη και καλυτερη με 88% βεβαιως:lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι σε ηρεμία για να μετρήσει κάθε 10 λεπτά. Όταν κοιμασαι, κάθεσαι ήρεμος (πχ τηλεόραση), κλπ.

 

Ποιο το νόημα τότε να μου τους μετράει οταν είμαι σε ηρεμία; και καλα για να μην κάθομαι;

Το σημαντικότερο προβλημα για μένα ειναι οτι δεν συγχρονίζει μεσω wifi shealth,calendar πχ αν εχεις πρόκληση με καποιον αλλο αλλα ουτε στελνει δεδομένα μεσω wifi στο κινητο για να ανανεωθούν τα βηματα στο κινητό, ποιο το νόημα τοτε που εχει wifi να μου ρχοντε μονο email και ειδοποιήσεις;

εβαλα μια υπενθιμηση στο calendar και ημουν συνδεμένος μεσω wifi αλλα ουτε αυτή συγχρονίστηκε με το κινητο.

Γιατ δηλαδη να πρέπει υποστιρήζεται πάντα μεσω Bluetooth αρα συνεπάγεται να εχεις και το κινητο μαζι σου υποτίθεται αν δουλευε και το lte δεν θα είχες καν την αναγκη του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

Γερμανια ομως ειναι στις κορυφαιες χωρες σε ποσοστο cash/συνολο πληρωμων :p Με Ελλαδα πρωτη και καλυτερη με 88% βεβαιως:lol:
Μόνο για αυτούς που βγάζουν μαύρα φίλε :lol:

Οι υπόλοιποι με 20€ στο πορτοφόλι και 3 κάρτες :P

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Εγώ έχω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το θέμα μετρητής παλμών ανά δεκάλεπτο, ποτέ δεν τηρεί το 10λεπτο μπορεί να έχει να κάνει και πάνω από 3 ώρες μέτρηση ενώ το έχω βάλει κάθε 10 λεπτά μπορείτε να μου πείτε το μπορεί να φταίει;

Επίσης αν το έχω συνδεμένο μέσω WiFi ποιος ο λόγος να μην συγχρονίζει τα βήματα στο sheath του κινητού;

 

Αυτη την απορία ειχα και εγω κ πλεον το εχω συνεχη μετρηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Το πρόβλημα με την σύνδεση με την σύνδεση με το τηλεφωνκ λύθηκε με την αλλαγή γλωσας..

Για το NFC που δοκίμασα με pos, δεν το αναγνωρίζει. Θεωρώ ότι αν δεν βγαλει Samsung, εφαρμογη για σύζευξη προγραμμάτων (πχ my alpha wallet) με το ρολόι δεν γίνεται τίποτα. Έκανα αρκετές δοκιμές στο POS στην δουλειά και τίποτα. Το pos δεν το αναγνωριζε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...