Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ερώτηση..με σβηστό το ρολόι.. ή την οθόνη, στο φως..φαίνεται σαν να έχει ένα πλέγμα με γραμμές Μέσα.. και στο κέντρο και λίγο πιο κάτω, ένα τετραγωνάκια μικρό.. είναι έτσι η αρχιτεκτονική της οθόνης?? Ή έχω πρόβλημα?

Δυστυχώς δεν αποτυπώνεται σε φωτο για να το ανεβάσω

 

Τα pixels της οθόνης είναι το "πλέγμα". Στα 277ppi (360pixels÷1.3inches), ένας με καλή όραση και υπό τις κατάλληλες συνθήκες (κλειστή οθόνη, κάτω από έντονο φως, οθόνη κοντά στα μάτια), μπορεί να τα δει. Το τετραγωνάκι είναι όντως ο αισθητήρας φωτός.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακριβό πολύ καλή δουλειά από τη ringke το Bezel Ring24fbda91254b7a322c2866f5251688a9.jpg264f8b19d31abe1ebf5db410bbea3c05.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Είναι φανταστικό Γρηγόρη, με γεια, αλλάζει όλη η εμφάνιση του ρολογιού, το κάνει πιο κυριλέ.

Από Amazon ε;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όντως αλλάζει όλο το ύφος του ρολογιού..φανταστικό.

Ωραία αγορά!!

Άσχετο..γιατί κατεβάζοντας την κουρτίνα δεν έχω από χθες το recent apps??

και η πλάκα είναι ότι δεν υπάρχει σαν συντόμευση να το προσθέσω...

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακριβό πολύ καλή δουλειά από τη ringke το Bezel Ring24fbda91254b7a322c2866f5251688a9.jpg264f8b19d31abe1ebf5db410bbea3c05.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άλλο ρολοι πραγματικά

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Είναι φανταστικό Γρηγόρη, με γεια, αλλάζει όλη η εμφάνιση του ρολογιού, το κάνει πιο κυριλέ.

Από Amazon ε;

Βασικά από ebay από τη ringke κατευθείαν 24,99$.Οταν το παρήγγειλα δεν είχε το Amazon το ατσάλι διαθέσιμο. Το καλό είναι ότι πέρασε Τελωνειακό ελεύθερο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η στεφάνι του πάει πολύ. Μπορείς να μου πεις ποιο watch face έχεις; Μου άρεσε και θέλω να το αγοράσω
Από facer είναι το modern sport-Rhine

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Γρηγόρη, ερώτηση.

Ειναι αυτοκολλητη η στεφάνη?, και μπαίνει πάνω από τη μαύρη?

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Γρηγόρη, ερώτηση.

Ειναι αυτοκολλητη η στεφάνη?, και μπαίνει πάνω από τη μαύρη?

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Ακριβώς έτσι είναι, ναι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες 3 πραγματα να ρωτήσω.

 

1) η εφαρμογη mapmyrun συγχρονιζεται στο ρολοι οπως το 'τρεξιμο' η ειναι εφαρμογη με τα δικα του δεδομενα? Δλδ αν τρεξω 10 χλμ θα υπαρχουν μόνο στην εφαρμογη η και στο λογαριασμο μας?

2) ειναι δυνατόν καποιος την πρωτη ημερα (σημερα) στην παγκόσμια προκληση να εχει κανει 162000 βηματα? Μηπως μετραει καπως και του προηγουμενου μήνα?

3) στο τρεξιμο παντα μετα τα πρωτα 2-3 χανει τους παλμους. Αργοτερα μετα το δεκαλεπτο σχεδον δεν χανει παλμους. Ισως λογο της ροης του αιματος? (Πιο εντονη ροη στο σωμα)

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες 3 πραγματα να ρωτήσω.

 

1) η εφαρμογη mapmyrun συγχρονιζεται στο ρολοι οπως το 'τρεξιμο' η ειναι εφαρμογη με τα δικα του δεδομενα? Δλδ αν τρεξω 10 χλμ θα υπαρχουν μόνο στην εφαρμογη η και στο λογαριασμο μας?

2) ειναι δυνατόν καποιος την πρωτη ημερα (σημερα) στην παγκόσμια προκληση να εχει κανει 162000 βηματα? Μηπως μετραει καπως και του προηγουμενου μήνα?

3) στο τρεξιμο παντα μετα τα πρωτα 2-3 χανει τους παλμους. Αργοτερα μετα το δεκαλεπτο σχεδον δεν χανει παλμους. Ισως λογο της ροης του αιματος? (Πιο εντονη ροη στο σωμα)

1.Όλες οι εφαρμογές της under urmor (διότι αγόρασε πολλές και με παρόμοια χαρακτηριστικά πχ endomondo) έχουν το δικό τους app και στο κινητό , στο οποίο στέλνουν μετά τα δεδομένα μέσω wifi. Αυτά μπορείς να τα συγχρονίσεις με το shealth , αλλά με μέτρια αποτελέσματα στα stats.

2.Μπορεί να έκανε υπερμαραθώνιο! Δεν μετράει του προηγούμενου μήνα , γιαυτό και κάνει 2 3 ημέρες να βγάλει το τελικό αποτέλεσμα κάθε φορά.

3.Στην δικά μου περίπτωση που το φοράω σφιχτά και έχω ξυρίσει και το χέρι δεν χάνει ΠΟΤΕ παλμούς. Καλό είναι πριν την έναρξη να περιμένεις περίπου ένα λεπτό για να λοκάρει το GPS και να αρχίσει σωστά η μέτρηση των παλμών.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν μετρά ορόφους και δεν δουλεύει το αλτιμετρο και το βαρόμετρο. Στο τεστ μενού στον αισθητήρα μου γράφει με κόκκινο FAIL. Τί να παίζει άραγε. Να το στείλω σέρβις; Είμαι και επαρχία γ@$&το!

Που το στείλες για σέρβις; ένα ένα βγαίνει off τo χειρότερο ρολόι ever

Link to comment
Share on other sites

Το αλτιμερο και το βαρομετρο χρησιμοποιουν αισθητηρες η απλα απο το ίντερνετ βλεπουν που βρίσκεσαι και υπολογίζουν?
Link to comment
Share on other sites

Το βαρομετρο ειναι αισθητηρας. Το αλτιμετρο υπολογιζει με βαση την ατμοσφαιρικη πιεση (το βαρομετρο) σε σχεση με την ατμοσφαιρικη πιεση στο επιπεδο της θαλασσας στην περιοχη σου (αυτο χρειαζεται ιντερνετ)

 

Το βαρομετρο υπολογιζει αρκετα καλα απο οτι εχω δει. Το αλτιμετρο χανει πολυ κατα καιρους, εξαρταται πολυ απο την ατμοσφαιρικη κατασταση και ειναι πιο πολυ ως "σημειο αναφορας στο περιπου"

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Που το στείλες για σέρβις; ένα ένα βγαίνει off τo χειρότερο ρολόι ever

 

Δεν το έστειλα ακόμα. Θα μιλήσω με Samsung πρώτα. Μάλλον Αθήνα υποθέτω. Παρατήρησα ότι με επαναφορά επανέρχεται αλλά μετά από κάποια λεπτά ή μερικές ώρες σταματά να μετρά.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Το βαρομετρο ειναι αισθητηρας. Το αλτιμετρο υπολογιζει με βαση την ατμοσφαιρικη πιεση (το βαρομετρο) σε σχεση με την ατμοσφαιρικη πιεση στο επιπεδο της θαλασσας στην περιοχη σου (αυτο χρειαζεται ιντερνετ)

 

Το βαρομετρο υπολογιζει αρκετα καλα απο οτι εχω δει. Το αλτιμετρο χανει πολυ κατα καιρους, εξαρταται πολυ απο την ατμοσφαιρικη κατασταση και ειναι πιο πολυ ως "σημειο αναφορας στο περιπου"

 

Το αλτιμετρο πάντως δεν ειναι πληρες αξιόπιστο. Ο αισθητήρας που βρισκεται για το βαρομετρο? Στο μικρόφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω free face watch?

Απο το τηλέφωνο, πας στο Galaxy store.

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το αλτιμετρο πάντως δεν ειναι πληρες αξιόπιστο. Ο αισθητήρας που βρισκεται για το βαρομετρο? Στο μικρόφωνο?
Στην κάτω πλευρά οι δύο οπές κοντά στο λουρί . Το ένα είναι ο αισθητήρας και η άλλη η οπή εκτόνωσης .e098ef2e279f2cbb0715794b2d45fa90.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Απο το τηλέφωνο, πας στο Galaxy store.

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Ευχαριστώ...

Υπάρχει και κάπου αλλού?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...

Υπάρχει και κάπου αλλού?

https://www.google.com/search?ie=UTF-8&client=tablet-android-samsung&source=android-browser&q=samsung+watch+faces

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το βαρομετρο ειναι αισθητηρας. Το αλτιμετρο υπολογιζει με βαση την ατμοσφαιρικη πιεση (το βαρομετρο) σε σχεση με την ατμοσφαιρικη πιεση στο επιπεδο της θαλασσας στην περιοχη σου (αυτο χρειαζεται ιντερνετ)

 

Το βαρομετρο υπολογιζει αρκετα καλα απο οτι εχω δει. Το αλτιμετρο χανει πολυ κατα καιρους, εξαρταται πολυ απο την ατμοσφαιρικη κατασταση και ειναι πιο πολυ ως "σημειο αναφορας στο περιπου"

 

Το αλτιμετρο πάντως δεν ειναι πληρες αξιόπιστο. Ο αισθητήρας που βρισκεται για το βαρομετρο? Στο μικρόφωνο?

 

Στην κάτω πλευρά οι δύο οπές κοντά στο λουρί . Το ένα είναι ο αισθητήρας και η άλλη η οπή εκτόνωσης .e098ef2e279f2cbb0715794b2d45fa90.jpg

 

 

Το αλτιμετρο είναι τελείως για τα μπαζα.... Δεν συγχρονίζει ΠΟΤΕ σωστα! Οι ενδείξεις του είναι ότι να ναι. Εμένα μου έχει δώσει και ένδειξη -100. Ούτε σε υποβρύχιο να ήμουν .

Έχω κατεβάσει 2 εφαρμογές στο κινητό όπου οποτε τις ανοιγω και κάνουν υπολογισμό, οι αριθμοί και στις δυο εφαρμογες πάντα συμφωνούν μεταξύ τους. Ποτε όμως οι μετρήσεις του galaxy watch, όχι μόνο δεν συμφωνούν με τις εφαρμογες του κινητου. αλλα ΔΕΝ πλησιάζουν καν! Επίσης ακόμα και όταν κάνω συγχρονισμό του αλτιμετρου του galaxy watch χρησιμοποιοντας δίκτυο internet κ gps πάλι είναι αλλου για αλλου!

Το χειρότερο όμως απ όλα είναι πως όταν του βάζω εγώ χειροκίνητα το σωστό ύψος, (το οποιο βλέπω από τις ενδείξεις των εφαρμογών στο κινητό) μόλις κινηθώ λίγο αρχίζει πάλι τα δικά του κ δείχνει ότι να ναι!!! Δεν κρατάει ούτε τα προσχήματα βρε αδερφε... έστω για λίγο!

Οποτε όχι μόνο χάνει κατά πολυ, ή δεν είναι πλήρες αξιόπιστο, αλλα εγώ πιστεύω πως δεν υπάρχει καν στη συσκευή ο αισθητηρας! Κ συμβουλή μου είναι πως αν είναι κριτήριο το αλτιμετρο για κάποιον ώστε να αγοράσει την συσκευή μην το σκεφτεί καν!

Διότι δεν δουλεύει ούτε κατά προσεγγιση! Είναι κριμα για τον κολοσσό της Samsung να χρησιμοποεί μεθόδους τριτοκλασατου κινεζικου μαγαζιού, για να προσεγγίσει πελάτες με λειτουργίες που στην πράξη δεν υπάρχουν και εξαπατούν.

Edited by antonis7
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Αντώνη αλλά δεν λειτουργεί με αυτό τον τρόπο. Έχει βαρομετρικό αισθητήρα που υπολογίζει την ατμοσφαιρική πίεση. Εάν για κάποιο λόγο πέσει η πίεση ή αυξηθεί αλλάζει και το υψόμετρο λανθασμένα 100% πραγματικά στο θέαμα αισθητήρων το ρολόι περνει μηδέν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...