Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή τη στιγμή δοκιμάζω αυτό. Αν και δεν μου αρέσουν τα ψηφιακά. 9f6840ff9fa4a37585dd1621b8c9e57b.jpg

 

Σε αυτό που ανέβασα σε aod έχει αντίθετα χρώματα, δηλαδή μαύρο με γκρι ενδείξεις .

Ο,τι και να κάνεις το ρολόι από μόνο του κάνει διόρθωση 1 pixel σε διαφορετικές κατευθύνσεις από την μαμά Samsung για το burn in. Και δεν νομίζω να μένουν σταθερά ακόμη και αν εχουν το ίδιο χρώμα . Μπορεί να ανάβουν και να σβήνουν σε Ms .

 

Ε βάλε την aod φίλε μου, να δούμε και τι κάλυψη έχει.

Πως να καταλάβουμε την aod από το κυρίως ρολόι!

Γιατί βλέπω μεγάλη κάλυψη και πολλά pixel είτε ένα είτε πέντε κινηθούν, θα είναι συνέχεια αναμμένα.

Τράβα την ένα screenshot να δούμε, γιατί θέλουν μεγάλη προσοχή οι aod.

Για να καταλάβεις αν το ρολόι το φτιάξεις με το designer της Samsung και έχει πάνω από 15% κάλυψη, δε σε αφήνει να το φτιάξεις!

Εάν το ρολόι το φτιάξεις στο tizen studio όμως δεν έχεις κανένα περιορισμό.

Στο faq στο Samsung developers, αναφέρεται αυτό:

 

Watch faces with always-on pixel usage of more than 15% can not be built in GWD due to battery drain and burn-in of the watch.

However, if it exceeds 15% temporarily, the watch face could be built. In this case, the store registration can be rejected during the quality verification process or it can be canceled by the user complaints even if the watch face was built.

 

Έχω δει πολλά τέτοια εκτός Samsung apps με πολύ πάνω του 20% ακόμα και του 30%, αλλά και αρκετά στο apps που κινούνται στο όριο.

Επίσης μπορεί μέσο όρο να να βγαίνει 15% και να ανέβει στο Samsung apps, αλλά σε συγκεκριμένα σημεία να είναι μόνιμα αναμμένο και μετά από λίγο καιρό θα βλέπεις....μπιμπίκια....

Αυτός που τα φτιάχνει ενδιαφέρεται για τα downloads και τις πωλήσεις του και όχι για την οθόνη σου.

Θα φαίνεται όμορφο και θα χαίρεσαι και μετά θα τρέχεις για οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ε βάλε την aod φίλε μου, να δούμε και τι κάλυψη έχει.

Πως να καταλάβουμε την aod από το κυρίως ρολόι!

Γιατί βλέπω μεγάλη κάλυψη και πολλά pixel είτε ένα είτε πέντε κινηθούν, θα είναι συνέχεια αναμμένα.

Τράβα την ένα screenshot να δούμε, γιατί θέλουν μεγάλη προσοχή οι aod.

Για να καταλάβεις αν το ρολόι το φτιάξεις με το designer της Samsung και έχει πάνω από 15% κάλυψη, δε σε αφήνει να το φτιάξεις!

Εάν το ρολόι το φτιάξεις στο tizen studio όμως δεν έχεις κανένα περιορισμό.

Στο faq στο Samsung developers, αναφέρεται αυτό:

 

Watch faces with always-on pixel usage of more than 15% can not be built in GWD due to battery drain and burn-in of the watch.

However, if it exceeds 15% temporarily, the watch face could be built. In this case, the store registration can be rejected during the quality verification process or it can be canceled by the user complaints even if the watch face was built.

 

Έχω δει πολλά τέτοια εκτός Samsung apps με πολύ πάνω του 20% ακόμα και του 30%, αλλά και αρκετά στο apps που κινούνται στο όριο.

Επίσης μπορεί μέσο όρο να να βγαίνει 15% και να ανέβει στο Samsung apps, αλλά σε συγκεκριμένα σημεία να είναι μόνιμα αναμμένο και μετά από λίγο καιρό θα βλέπεις....μπιμπίκια....

Αυτός που τα φτιάχνει ενδιαφέρεται για τα downloads και τις πωλήσεις του και όχι για την οθόνη σου.

Θα φαίνεται όμορφο και θα χαίρεσαι και μετά θα τρέχεις για οθόνη.

1 Δεν ξερω πως μπορω να τραβηξω screenshot την aod

2 Το watchface αναφερει οτι φτιαχτηκε με το galaxy watch desighner 1.6

3 Εχει σιγουρα μικροτερη καλυψη απο το stock watchface της samsung. Τα pixel που δεν ανανεωνει ο δεικτης ειναι σιγουρα περισσοτερα απο αυτα του συγκεκριμενου watchface.

4 Πως ξερεις αν το watch face εχει always on pixel και δεν κανει στιγμιαια refresh; Εγω παντως για την μετακινηση των pixel το διαβασα μετα που το παρατηρησα γιατι νομιζα οτι χαλασε η οθονη μου....

 

Mi-digital Gear S3 στο galaxy apps.

 

Αυτη τη στιγμη δοκιμαζω ενα stock της samsung που ειχε το ρολοι και ειδα διαφορα στην μπαταρια. Παλι ψηφιακο που ειτε aod ειτε κανονικο δεν υπαρχει διαφορα περα απο την φωτεινοτητα. Δηλαδη δεν το γλυτωνω το burn in με επισημο watchface....

Οτιδηποτε με δεικτες μου ανεβαζει την καταναλωση 1-2% την ωρα.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτο το αρθο το galaxy watch 4G ετοιμαζεται να κυκλοφορησει στην Αγγλια. Οποτε αργα ή γρηγορα θα κυκλοφορησει και σε αλλες Ευρωπαικες χωρες.. Οποτε πιθανο να το δουμε και στην Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Και να έρθει δεν υποστηρίζουν την τεχνολογία οι ελληνικές εταιρίες κινητής

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε songless_bird το 15% δεν το λέω εγώ αλλά η Samsung.

Και πάλι όμως δεν μου αρκεί.

Μετά από τόσα χρόνια με amoled οθόνες, δε περιμένω να μου πει τι θα κάνω ακόμα και να μου πει κάνε ότι θες άφοβα.

Η τεχνολογία της οθόνης είναι τέτοια που ευνοεί το burn in.

Δες και στα κινητά με τέτοιες οθόνες τι γίνεται.

Δικαίωμά σου βέβαια να βάλεις και κάτασπρη.

Αλλά μετά δε μπορείς να πεις δεν ήξερα.

Refresh δεν κάνει γιατί είναι χαμηλό το refresh rate της οθόνης και θα το έπιανε το μάτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε songless_bird το 15% δεν το λέω εγώ αλλά η Samsung.

Και πάλι όμως δεν μου αρκεί.

Μετά από τόσα χρόνια με amoled οθόνες, δε περιμένω να μου πει τι θα κάνω ακόμα και να μου πει κάνε ότι θες άφοβα.

Η τεχνολογία της οθόνης είναι τέτοια που ευνοεί το burn in.

Δες και στα κινητά με τέτοιες οθόνες τι γίνεται.

Δικαίωμά σου βέβαια να βάλεις και κάτασπρη.

Αλλά μετά δε μπορείς να πεις δεν ήξερα.

Refresh δεν κάνει γιατί είναι χαμηλό το refresh rate της οθόνης και θα το έπιανε το μάτι σου.

Δεν ειπα οτι δεν το λεει. Σου εγραψα οτι το συγκεκριμενο watchface εγινε με το galaxywatch desigher που οπως λες εχει το οριο 15%. Αρα πληροί τουλαχιστον αυτο το οριο.

 

Εγω σημερα δοκιμαστικα εκλεισα το AOD. Τελικα ειναι αυτο που σκοτωνει την μπαταρια. Δεν ειδα διαφορα στην χρηση γιατι ειναι ταχυτατο στο gesture του καρπου και σε εμφανιση της οθονης και σε φωτεινοτητα σε εξωτερικο χωρο. Με κλειστο GPS,wifi και καταγραφη παλμων αλλα με ανοικτο το S-Health η μπαταρια μετα απο 14 ωρες εχει πεσει 30% με αρκετα mail /sms και δυο κλησεις απο το ρολοι. Τετοια ωρα χθες με το aod ημουν στο 23% ενω τωρα ειμαι στο 70%....

Επισης δεν ξερω αν ειναι καποια λαθος ρυθμιση. Οταν ειχα το AOD και ειχα μια εφαρμογη πχ χρονομετρο , να τρεχει, οταν γυριζα να δω το ρολοι πρωτα εφευγε το aod, εδειχνε το watchface και μετα την εφαρμογη. Τωρα χωρις aod απο μαυρη οθονη οταν το κοιταξεις δειχνει κατευθειαν την εφαρμογη και αυτο ειναι πραγματικο πολυ βολικο.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι δεν το λεει. Σου εγραψα οτι το συγκεκριμενο watchface εγινε με το galaxywatch desigher που οπως λες εχει το οριο 15%. Αρα πληροί τουλαχιστον αυτο το οριο.

 

Εγω σημερα δοκιμαστικα εκλεισα το AOD. Τελικα ειναι αυτο που σκοτωνει την μπαταρια. Δεν ειδα διαφορα στην χρηση γιατι ειναι ταχυτατο στο gesture του καρπου και σε εμφανιση της οθονης και σε φωτεινοτητα σε εξωτερικο χωρο. Με κλειστο GPS,wifi και καταγραφη παλμων αλλα με ανοικτο το S-Health η μπαταρια μετα απο 14 ωρες εχει πεσει 30% με αρκετα mail /sms και δυο κλησεις απο το ρολοι. Τετοια ωρα χθες με το aod ημουν στο 23% ενω τωρα ειμαι στο 70%....

Επισης δεν ξερω αν ειναι καποια λαθος ρυθμιση. Οταν ειχα το AOD και ειχα μια εφαρμογη πχ χρονομετρο , να τρεχει, οταν γυριζα να δω το ρολοι πρωτα εφευγε το aod, εδειχνε το watchface και μετα την εφαρμογη. Τωρα χωρις aod απο μαυρη οθονη οταν το κοιταξεις δειχνει κατευθειαν την εφαρμογη και αυτο ειναι πραγματικο πολυ βολικο.

 

15 είναι το ανώτατο όριο.

Εγώ σκέψου aod που σπάνια χρησιμοποιοώ φτιάχνω εντελώς απλή (2 δείκτες) έως ....απλή.

Από 0.3% έως 3%...

Αυτή που σου είχα δείξει έχει 2%

Καταναλώνει η ρημάδα, γι αυτό την αποφεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη φτιαχνεις watchface αν καταλαβα, καπου διαβασα κατι χρησιμο. Στο aod ενας εκανε για το Burn in να δειχνει μονο την ωρα και αυτη να αλλαζει θεση ανα 5 λεπτα σε τεσσερα τελειως διαφορετικα σημεια. Εχω κατεβασει το designer αλλα δεν ασχοληθηκα για αν δω πως θα μπορουσα να κανω κατι τετοιο και εγω.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Επειδη φτιαχνεις watchface αν καταλαβα, καπου διαβασα κατι χρησιμο. Στο aod ενας εκανε για το Burn in να δειχνει μονο την ωρα και αυτη να αλλαζει θεση ανα 5 λεπτα σε τεσσερα τελειως διαφορετικα σημεια. Εχω κατεβασει το designer αλλα δεν ασχοληθηκα για αν δω πως θα μπορουσα να κανω κατι τετοιο και εγω.

 

Θα το κοιτάξω , αλλά δε νομίζω ότι γίνεται με το GWD.

Που το διάβασες; Δώσε λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω , αλλά δε νομίζω ότι γίνεται με το GWD.

Που το διάβασες; Δώσε λινκ.

 

liquidpixel

I just added a clock and duplicated it and moved the duplicates to different positions, then I adjusted the on/off of each so that only one was shown at a time for only 5 minutes. Sounds more complicated than it was to do, there's really good tutorials in the help section of the Watch Designer software.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι πολλά ρολόγια που τρέχουν συγχρόνως, απλά δεν εμφανίζονται.

Πάει η μπαταρία σου... :ninja:

 

----

Βρήκα ένα bug στο designer και μου είπαν θα το φτιάξουν στην 1.6.2 και θα βγει στις 8/11.

Να δούμε αν προσθέσουν και τίποτα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά ρολόγια που τρέχουν συγχρόνως, απλά δεν εμφανίζονται.

Πάει η μπαταρία σου... :ninja:

 

----

Βρήκα ένα bug στο designer και μου είπαν θα το φτιάξουν στην 1.6.2 και θα βγει στις 8/11.

Να δούμε αν προσθέσουν και τίποτα.

 

Αυτό με τα δευτερόλεπτα σε aod να βάζανε.. Γιατί να το έχουν μόνο τα προεγκατεστημένα της Samsung?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα δευτερόλεπτα σε aod να βάζανε.. Γιατί να το έχουν μόνο τα προεγκατεστημένα της Samsung?

 

Λόγω του ότι η aod κάνει refresh ανά λεπτό και πάλι καταναλώνει αρκετά, φαντάσου αν έκανε refresh κάθε δευτερόλεπτο τι θα γινόταν στη μπαταρία σου.

Η Samsung κάνει μεγάλο optimization και αλχημείες για να μην στην σκίζει.

Βέβαια και πάλι η κατανάλωση είναι αυξημένη, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω του ότι η aod κάνει refresh ανά λεπτό και πάλι καταναλώνει αρκετά, φαντάσου αν έκανε refresh κάθε δευτερόλεπτο τι θα γινόταν στη μπαταρία σου.

Η Samsung κάνει μεγάλο optimization και αλχημείες για να μην στην σκίζει.

Βέβαια και πάλι η κατανάλωση είναι αυξημένη, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

 

Ναι αλλά μιλάμε για το επίσημο πρόγραμμα της Samsung, που θα έπρεπε τις αλχημείες να τις εχει και σε αυτό τουλάχιστον στα απλά watch faces. Ας το είχε σαν επιλογή και ας έκρινε ο δημιουργός για την κατανάλωση της μπαταρίας. Γνώμη μου πάντα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μιλάμε για το επίσημο πρόγραμμα της Samsung, που θα έπρεπε τις αλχημείες να τις εχει και σε αυτό τουλάχιστον στα απλά watch faces. Ας το είχε σαν επιλογή και ας έκρινε ο δημιουργός για την κατανάλωση της μπαταρίας. Γνώμη μου πάντα.

 

Είναι μεν επίσημο, αλλά ετοιματζίδικο.

Δεν γράφεις γραμμή κώδικα, οπότε δεν γίνεται να υπάρχει γιατί το optimization που γίνεται είναι κάθε φορά διαφορετικό, ανάλογα το ρολόι.

Ακόμα και να υπήρχε θα σου κατανάλωνε κανένα 10% την ώρα και θα πάθαινες σοκ.

Στη Samsung ρίχνουν δουλειά σε κάθε σχέδιο για να το πετύχουν αυτό ώστε να δουλεύει ανεκτά, από θέμα κατανάλωσης.

Υπόψιν ότι ο βασικός κώδικας υπάρχει για τα δευτερόλεπτα (σε tizen studio).

Οι προγραμματιστές αδυνατούν να τον προσαρμόσουν και να τον κάνουν optimize στα ρολόγια τους.

Σε προγράμματα τύπου watch designer, απλά είναι αδύνατον.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα συμβιωσης εχουμε και λεμε για την μπαταρια.

 

1 Στρωνει μετα απο καποιες φορτισεις. Μην περιμενει καποιος την απολυτη αυτονομια απο την πρωτη μερα. Αφου σταματησουμε το σκαλισμα και την εγκατασταση εφαρμογων , μετα απο τρει-τεσσερις φορτισεις και ισως και δυο restart η συσκευη στρωνει. Ισως στρωσει και αλλο την δευτερη εβδομαδα.

2 Το AOD σκοτωνει την μπαταρια. Μπορει να στερησει μεχρι και 50% της αυτονομιας....Δεν το χρησιμοποιω και δεν με ενοχλει να σηκωνω τον καρπο μου για να δω την ωρα. Ειναι ταχυτατο το gesture.

3 Η bixby τρωει μπαταρια. Αν δεν την χρησιμοποιει καποιος την κλεινει απο τα δικαιωματα ή αν θελει να την χρησιμοποιει πρεπει να κλεισει την επιλογη στις ρυθμισεις της να ακουει και να περιμενει το "hi Bixby".

4 Καρδιακους παλμους στο off. Τους ανοιγω μονο για την νυχτερινη καταγραφη υπνου, σε ασκηση ή χειροκινητα.

5 wifi off. Απο την στιγμη που δεν μπορει να δεχτει sms και κλησεις μεσω wifi , δεν με ενδιαφερει να παρω λιγο αργοτερα τις αλλες ειδοποιησεις οταν βρει ξανα το τηλεφωνο με BT. To ανοιγω οταν δεν εχω κινητο μαζι.

6 Τις βραδυνες ωρες εχω ορισει 12-8 να ενεργοποιειται το "Μην ενοχλειτε" σε συνδιασμο με το airplane mode και το "Καληνυχτα"

7 GPS κλειστο. Παιρνει ταυχτατα στιγμα απο το κινητο. Ανοιγμα μονο οταν κανω ασκηση ή δεν εχω το τηλεφωνο.

 

Με ενεργοποιημενες ολες τις ειδοποιησεις, samsung health για βηματα και ασκησεις τρεις-τεσσερις κλησεις και αρκετα mail καθε μερα το ρολοι το φορτιζω καθε 2.5 μερες. Αυτη τη στιγμη ειμαι στο 25% απο το 53% στις 9 το πρωι που σηκωθηκα με αρκετα βηματα και οροφους καταγραφη και ενδειξη υπολοιπου αλλες 15 ωρες , που πιστευω θα ειναι παραπανω μετα τις βραδινες ρυθμισεις. Δηλαδη στην χειροτερη θα εχει αντεξει 2 μερες και 4 ωρες

 

Μονο με την απενεργοποιηση του aod , να μην ακουει η bixby και το airplane mode κερδισα 1 μερα σε σχεση με την αρχη απο την πρωτη μερα απενεργοποιησης...

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα συμβιωσης εχουμε και λεμε για την μπαταρια.

 

1 Στρωνει μετα απο καποιες φορτισεις. Μην περιμενει καποιος την απολυτη αυτονομια απο την πρωτη μερα. Αφου σταματησουμε το σκαλισμα και την εγκατασταση εφαρμογων , μετα απο τρει-τεσσερις φορτισεις και ισως και δυο restart η συσκευη στρωνει. Ισως στρωσει και αλλο την δευτερη εβδομαδα.

2 Το AOD σκοτωνει την μπαταρια. Μπορει να στερησει μεχρι και 50% της αυτονομιας....Δεν το χρησιμοποιω και δεν με ενοχλει να σηκωνω τον καρπο μου για να δω την ωρα. Ειναι ταχυτατο το gesture.

3 Η bixby τρωει μπαταρια. Αν δεν την χρησιμοποιει καποιος την κλεινει απο τα δικαιωματα ή αν θελει να την χρησιμοποιει πρεπει να κλεισει την επιλογη στις ρυθμισεις της να ακουει και να περιμενει το "hi Bixby".

4 Καρδιακους παλμους στο off. Τους ανοιγω μονο για την νυχτερινη καταγραφη υπνου, σε ασκηση ή χειροκινητα.

5 wifi off. Απο την στιγμη που δεν μπορει να δεχτει sms και κλησεις μεσω wifi , δεν με ενδιαφερει να παρω λιγο αργοτερα τις αλλες ειδοποιησεις οταν βρει ξανα το τηλεφωνο με BT. To ανοιγω οταν δεν εχω κινητο μαζι.

6 Τις βραδυνες ωρες εχω ορισει 12-8 να ενεργοποιειται το "Μην ενοχλειτε" σε συνδιασμο με το airplane mode και το "Καληνυχτα"

7 GPS κλειστο. Παιρνει ταυχτατα στιγμα απο το κινητο. Ανοιγμα μονο οταν κανω ασκηση ή δεν εχω το τηλεφωνο.

 

Με ενεργοποιημενες ολες τις ειδοποιησεις, samsung health για βηματα και ασκησεις τρεις-τεσσερις κλησεις και αρκετα mail καθε μερα το ρολοι το φορτιζω καθε 2.5 μερες. Αυτη τη στιγμη ειμαι στο 25% απο το 53% στις 9 το πρωι που σηκωθηκα με αρκετα βηματα και οροφους καταγραφη και ενδειξη υπολοιπου αλλες 15 ωρες , που πιστευω θα ειναι παραπανω μετα τις βραδινες ρυθμισεις. Δηλαδη στην χειροτερη θα εχει αντεξει 2 μερες και 4 ωρες

 

Μονο με την απενεργοποιηση του aod , να μην ακουει η bixby και το airplane mode κερδισα 1 μερα σε σχεση με την αρχη απο την πρωτη μερα απενεργοποιησης...

 

Όλα είναι θέμα χρήσης. Εγώ πχ θέλω always on απλά επειδή μου αρέσει. Από την άλλη δεν με ενδιαφέρουν τα βήματα από τη στιγμή που θα τα έκανα είτε τα μετρήσω είτε όχι. Αν κάνω γυμναστική τα ανοίγω αλλά να τα μετράω απλά για το νούμερο δε με απασχολεί. Κατά τα άλλα το κλείνω βράδυ, δεν έχω θέμα με τον ύπνο μου, πέφτω ξερος, και βγάζω 3 ημέρες με κλήσεις κλπ. Ίδιο στήσιμο έχουμε στα υπόλοιπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν κλεισω και εγω το S health τοτε θα πιασω και εγω τις 3 μερες καθαρα. Το AOD πραγματικα δεν με ενδιαφερει.. Θα με ενδιεφερε να μενει η οθονη ανοικτη οσο θελω .Πχ να εχω μια εφαρμογη χρονομετρο και να μην σβησει ποτε η οθονη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και η δική μου σειρά!

Θα επανέλθω με εντυπώσεις περί μπαταρίας

 

470a367c2f59bc5aedbece70c0da3c15.jpg14bc4e96c7d9481db703f601fce5814c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Το 42 έτσι; Το σκέφτομαι αλλά είμαι μεταξύ αυτού και του πιο οικονομικού gear sport. Περιμένω και μήπως κάτσει καμία πτώση τιμής τώρα στην black Friday
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 42 ειναι , για μένα ως γυναίκα ηταν μονόδρομος το μέγεθος!

 

Σ ευχαριστώ με το καλο και σε εσένα :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 42 ειναι , για μένα ως γυναίκα ηταν μονόδρομος το μέγεθος!

 

Σ ευχαριστώ με το καλο και σε εσένα :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Με γεια μαργαρίτα! Πως το βλέπεις ? Αναμένουμε εντυπώσεις από μπαταρία.. Πάντως και το μεγάλο δεν είναι πολύ μεγάλο για γυναίκα, καθώς γενικά είναι νορμάλ σε μέγεθος. Το πιο ωραίο είναι το δικό σου αλλά έχει μικρή μπαταρία, αλλιώς θα το σκεφτόμουν και εγώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχοντας και το gear fit 2 pro, ειμαι εξοικειωμένη όποτε το σέταρα μπαμ μπαμ.

Ομως ακόμα και άσχετος να είσαι, το ρολοι σε συνδυασμό με το κινητό σε καθοδηγούν πλήρως.

 

Και το 46αρι όντως δεν ειναι τεράστιο αλλα εγώ έχω και πολυ μικρό καρπό, πραγματικά δε μου καθόταν καλα. Γι αυτο και με χάλασε η μικρότερη μπαταρία αλλα ενώ ζω με τη μπαταρία του gear θα ζήσω και με αυτο :p

 

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες απο τη συσκευασία. Ανοίγεις το κουτί και ειναι ολα προσεγμένα. Κοιτάς το ρολοι και λες ναι πήρα κατι ποιοτικό. Έχει παντού πλαστικά προστατευτικά και η συσκευασία περιλαμβάνει και large λουράκι.

 

Μενού και widgets που περιλαμβάνουν τα πάντα ολα. Παίζοντας με το demo δεν ειχα δώσει τόση σημασία στο μενού. Δε φανταζόμουν πχ πως υπάρχει ακόμα και δυνατότητα επιλογής ήχου κλήσης. Το ρολοι ειναι παραμετροποιησιμο φουλ και πολυ εύκολα.

 

Ομολογώ πως ένας άντρας με πιο χοντρά δάχτυλα απο τα δικά μου ίσως δυσκολευτεί στο touch σε κάποιες επιλογές. Αυτο πρέπει να το δει ο καθένας σε demo για να ειναι σίγουρος αν τον βολεύει το μικρό μέγεθος.

 

Η οθόνη έχει εξαιρετικά γραφικά όπως ειναι γνωστό. Αυτο που δοκίμασα άμεσα με τα default καντράν ειναι η ορατότητα κάτω απο τον ήλιο. Ε ηταν απροβλημάτιστη , δεν έχεις κανενα θεμα να δεις το ρολοι σου και σε τέτοιες συνθήκες.

 

Παλμούς μέτρησε και εκανα διασταύρωση με πιεσόμετρο Omron και με το gear fit. Μια χαρά.

 

Πληροφορίες για τα βήματα πήρε αυτόματα όσα μου είχε μετρήσει το κινητό μέσα στη μερα.

 

Κατι που περίμενα πως και πως να δοκιμάσω ηταν οι κλήσεις. Ε λοιπόν απαντάς και σε ακούν και τους ακους ωραιότατα. Βέβαια εγώ το δοκίμασα μέσα στο σπίτι. Δεν ξερω πως θα ειναι μέσα πχ στο αμάξι αλλα προσωπικά δε θα το χρειαστώ αφού έχει Bluetooth το infotainment.

 

Αυτά ως πρώτες εντυπώσεις......

 

Θέλω τωρα να παρω προστασία οθόνης, άφησα προς το παρόν την εργοστασιακή.

Αν κάποιος έχει βρει σε ελληνικό κατάστημα , ας μας πει. Έχω βρει στο Amazon αλλα θα προτιμούσα να μη βάλω τωρα παραγγελία.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Με το 4.0.0.1 έχει διορθωθεί η καταγραφή ύπνου.

Μέχρι στιγμής, δε μου έχει κάνει ούτε ένα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη αναφορά απο την πρωτη χρήση για το 42μμ:

 

Εχθές το φόρεσα απο τις 11:45πμ ως τις 18:00. Το έβαλα με 98% μπαταρία και το έβγαλα στο 75%. Σε αυτο το διάστημα ειχα φουλ ειδοποιήσεις , ειχα μια κλήση -κλάμα το οτι μίλησα απο δοκιμαστήριο καταστήματος

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...