Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας αφήσει το SA να πάει και στο iOS 18 , δεν μας πολύ πηγάζει . Με αυτά τα λεφτά να βάλουν κάνα 2 - 3 σταθμούς γιατί με πυκνότητα εποχών umts μην πω και gsm δουλειά δεν γίνεται. παλιά είχαμε κάνει μια πολύ ωραία συζήτηση για το τι άραγε thresholds βάζουν και βγαζουν αυτή την γεωγραφική . Πλέον τα thresholds πρέπει στις πόλεις με κίνηση να είναι τα -105 στην b20 γιατι από εκεί και πέρα δεν κουνιέται τίποτα . Το θέμα με τις b20 επέστρεψε 🙂σήμα -108 με rsrq -7 σε κοντινή b3 και να επιμένει σε μια b20 στα -113 με rsrq -17 . Πρέπει να μπουν ΑΜΕΣΑ ΣΤΑΘΜΟΙ . Και ξέρετε εεεε , σταθμοί πρπεει Να μπουν σε όλη την Ελλάδα και όχι μόνο Αθήνα Ρόδο Μύκονο Κρήτη . Αυτά από μένα . Αν η Vodafone σηκώσει τα χέρια της ψηλά με τις θέσεις που έχει η COSMOTE θα μηνει πισω . ενδεικτικά στην Θεσσαλονίκη έχει πρόβλημα κάλυψης σε 25μαρτιου Πυλαία Εύοσμο νέα πολιτεία πολίχνη Τριανδρία κάτω τούμπα άνω τουμπα . Τσεκάρετε μια cellmapper και θα καταλάβετε  . 🙂🙂🙂

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zurabi_97 said:


Αν και για τα iPhone 12 χλωμό λόγω του modem.

 Δεν πειράζει κάπου στην περίοδο 3GPP rel 20 θα αναβαθμίσω το κινητό ας οριμάσει το 5G+ και τελειώσει το επενδυτικό πλάνο..2027 😂

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, georgebad said:

Ας αφήσει το SA να πάει και στο iOS 18 , δεν μας πολύ πηγάζει . Με αυτά τα λεφτά να βάλουν κάνα 2 - 3 σταθμούς γιατί με πυκνότητα εποχών umts μην πω και gsm δουλειά δεν γίνεται. παλιά είχαμε κάνει μια πολύ ωραία συζήτηση για το τι άραγε thresholds βάζουν και βγαζουν αυτή την γεωγραφική . Πλέον τα thresholds πρέπει στις πόλεις με κίνηση να είναι τα -105 στην b20 γιατι από εκεί και πέρα δεν κουνιέται τίποτα . Το θέμα με τις b20 επέστρεψε 🙂σήμα -108 με rsrq -7 σε κοντινή b3 και να επιμένει σε μια b20 στα -113 με rsrq -17 . Πρέπει να μπουν ΑΜΕΣΑ ΣΤΑΘΜΟΙ . Και ξέρετε εεεε , σταθμοί πρπεει Να μπουν σε όλη την Ελλάδα και όχι μόνο Αθήνα Ρόδο Μύκονο Κρήτη . Αυτά από μένα . Αν η Vodafone σηκώσει τα χέρια της ψηλά με τις θέσεις που έχει η COSMOTE θα μηνει πισω . ενδεικτικά στην Θεσσαλονίκη έχει πρόβλημα κάλυψης σε 25μαρτιου Πυλαία Εύοσμο νέα πολιτεία πολίχνη Τριανδρία κάτω τούμπα άνω τουμπα . Τσεκάρετε μια cellmapper και θα καταλάβετε  . 🙂🙂🙂

Στον Εύοσμο μόνο χαμηλά πιανει η στον Περιφερειακό μέσα στο κέντρο η Vodafone παίζει καλύτερα από ολους. Όσο για 25ης Μαρτίου η Vodafone έχει σταθμούς και η Cosmote παίζει με Micro. Ειδα τις άδειες που έχουν και εξηγούνται ολα. Στα στενα η Cosmote πάσχει. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή τραγωδία 😉

 Κατι έπεσε σήμερα και ολοι οι σταθμοί βάσης τουλάχιστον εδω που κινούμαι ( ΟΤΕ Κωλέττη Νυμα , Μουσείο ,Πανεπιστημίου Κυψέλη και κάμποσα Micro ακόμη) όλα κάτω.

 Μόνο κλήσεις φωνής.

 Καρτοκινητα και συμβόλαια.

Τώρα είναι ΟΚ

 

Αρχίζω να πιστεύω πως το Google Maps βλέπει και RSRQ απο δίκτυα κινητής τηλεφωνίας μαζι με WiFi SSIDs και GPS για τις " κίτρινες περιοχές"

Screenshot_2024-01-18-13-28-25-00_3d9111e2d3171bf4882369f490c087b4.thumb.jpg.33f18129a6950ace0c75848ddc1c17f5.jpg

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, csmt said:

Vasili

Προς Διαβατά έως Σίνδο είναι το σημαντικό κομμάτι καθώς και η Πόλη του Λαγκαδά. Ανατολικά όλα κομπλέ εκτός απο Διασταύρωση Χορτιάτη που δεν περάστηκε.

Τέλος μάλλον προς καλοκαιρινούς μήνες για βόλτα Αγία Τριάδα, Αγγελοχώρι, Μηχανιώνα, Παραλία Επανομής, Επανομή, Τρίλοφος και ίσως προς Βασιλικά. Κατά 99% γεωγραφικής πλέον και πληθυσμιακής κάλυψης έχει όλο το συγκρότημα της Θεσσαλονίκης NR SA. Και εις ανώτερα.

Μελλοντικά Νο2 περνώντας απο Άγιο Αθανάσιο έως Χαλκηδόνα & Κουφάλια κι έως Πρόχωμα. Μπορεί να γίνει επίσης και σε όλο μήκος της Εγνατίας Οδού μέχρι τα σύνορα.

Κατά τα άλλα ευτυχώς εντός πόλης πλέον δεν λείπει τίποτα παρά μόνο εκτός.

@waeo

Μακάρι να ήταν εύκολο να συνδεθεί όλο το υπολειπόμενο ΒΟΑΚ απο Ηράκλειο έως και Κίσσαμο. Σε δημοφιλείς τουριστικά μέρη βάζουν πλέον Ν78 και σε χωριά αν έχεις δει. Δυστυχώς δεν υπάρχει ούτε απο ΕΕΤΤ ούτε απο Street view πρόσφατες massive αλλά είναι και αδύνατη πρόσβαση στα βουνά για φωτός οπότε μόνο καταγραφή να γεμίσει το νησί και βλέπουμε.

@andreasomageiras Εσωτερικά του Ευρωπού θα γίνει τίποτα άραγε; Το έχω απορία. Παίζει να είναι το μόνο ξεχασμένο 4ψηφιο του Κιλκίς εκτός αν έχει γίνει κι αυτό και δεν καταγράφηκε.

Κάτω Σχολάρι Ε στο φουλ και μεγάλο θέμα στις κλήσεις.

Ανατολική Θεσσαλονίκη είναι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από Σχολάρι Τέμπη;!!!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα speetest awards το κακό το μάτι των νοβάκιδων έριξε και τη Vodafone και τη Cosmote 🤣

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δροσιά Ιωαννίνων-Πάνω από τη μεγάλου Αλεξάνδρου IMG_1435.thumb.png.8082e7027a0e9edb023e40e8c4732f8a.pngIMG_1431.thumb.png.1ad79cc4e2f77d36bdf87fc3b9b22245.png

Μεγάλου ΑλεξάνδρουIMG_1436.thumb.png.05cd9a69ace55738615132304e34dd20.pngIMG_1432.thumb.png.871608dc59ffdea9b9ac5a77fa13c678.png

Μακρυγιαννη-Πάνω από τους αμπελοκηπυς IMG_1438.thumb.png.ce109673a437515989e126eed60c054d.pngIMG_1433.thumb.png.eaf406e4ef5abf4c374f98be589dc815.png

ΠρακτικερIMG_1439.thumb.png.48e8f8f05369b43d29315c95d252e7ed.png

Δωδώνης προς grand seraiIMG_1440.thumb.png.a87f38670457cdf725d08302e571b1dc.png

Λίγο μετά τη διασταύρωση Δωδώνης-Κενάν Μεσαρε πηγαίνοντας προς κέντρο

IMG_1442.thumb.png.17960b401d21f4d870a8268d6f14194b.png

 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, georgebad said:

Ας αφήσει το SA να πάει και στο iOS 18 , δεν μας πολύ πηγάζει . Με αυτά τα λεφτά να βάλουν κάνα 2 - 3 σταθμούς γιατί με πυκνότητα εποχών umts μην πω και gsm δουλειά δεν γίνεται. παλιά είχαμε κάνει μια πολύ ωραία συζήτηση για το τι άραγε thresholds βάζουν και βγαζουν αυτή την γεωγραφική . Πλέον τα thresholds πρέπει στις πόλεις με κίνηση να είναι τα -105 στην b20 γιατι από εκεί και πέρα δεν κουνιέται τίποτα . Το θέμα με τις b20 επέστρεψε 🙂σήμα -108 με rsrq -7 σε κοντινή b3 και να επιμένει σε μια b20 στα -113 με rsrq -17 . Πρέπει να μπουν ΑΜΕΣΑ ΣΤΑΘΜΟΙ . Και ξέρετε εεεε , σταθμοί πρπεει Να μπουν σε όλη την Ελλάδα και όχι μόνο Αθήνα Ρόδο Μύκονο Κρήτη . Αυτά από μένα . Αν η Vodafone σηκώσει τα χέρια της ψηλά με τις θέσεις που έχει η COSMOTE θα μηνει πισω . ενδεικτικά στην Θεσσαλονίκη έχει πρόβλημα κάλυψης σε 25μαρτιου Πυλαία Εύοσμο νέα πολιτεία πολίχνη Τριανδρία κάτω τούμπα άνω τουμπα . Τσεκάρετε μια cellmapper και θα καταλάβετε  . 🙂🙂🙂

Μην ξεχνάμε και το Ωραιόκαστρο έτσι.. είναι τραγωδία ολόκληρες γειτονιές με ούτε κάλυψη στο δρόμο. Και το Παλαιόκαστρο ακόμα δεν έχει κάλυψη σε εσωτερικούς χώρους αλλά το σώζει η καλύτερη οπτική επαφή με το 101176 από Εύοσμο και σε εξωτερικούς μόνο χώρους πάει κάπως καλά αν έχει ανοιχτοσια. Στα κόκκινα όποιος δει στο cellmapper δεν βγάζεις ούτε κλήση, για δεδομένα μόνο στο πολύ κέντρο του Ωραιοκάστρου ότι κάνει αυτή η σάπια παλιά omni που τουλάχιστον πρόσθεσαν μπάντες. Αλλά ότι και να κάνουν όσο και να τεντώσουν τις κεραίες από Εύοσμο δεν γίνεται να θεωρούν κάλυψη ότι πιάνει στη σκεπή. Λόγω μορφολογίας θέλει κεραίες σε αρκετά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2024 at 10:42 ΜΜ, memoriesradio said:

Τώρα είπαν ότι είναι σίγουρο (guarantee - παιδιά είμαστε;) για τον Νοέμβριο του 2024, όπως σίγουρο ήταν και για όλα τα προηγούμενα χρόνια (15+) που θα "ξεκινούσε" (με την όπισθεν) το μετρό της Θεσσαλονίκης...

Είχα ανέβει το 2006 και θυμάμαι τους γερανους και τα εργοταξια πάνω στην Εγνατίας. Ανέβηκα και το 20, ήταν πάλι στην ίδια θέση. Καρδούλες μου λέω, με περιμένατε τόσα χρόνια να ωριμασετε και σεις μαζί μου σαν το παλιό καλό κρασί. Έχει καταντήσει σουρεαλ τελείως. Δεν θα έλεγα ότι μες στο 24 θα είναι τίποτα έτοιμο, οπότε κοιμηθείτε ήσυχοι 😛

Link to comment
Share on other sites

Τι συμπέρασμα βγάζουμε . Ότι η μισή Θεσσαλονίκη είναι μια τεράστια τρύπα για την COSMOTE 😉 μακαρι να το πάρουν χαμπάρι και να βάλουν σταθμούς . 

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση βρέφους: τι διαφορές έχουν τα 1 κ 2 και ποιες συχνότητες εξυπηρετούν; 

423.thumb.jpg.0d77a0fb63fb3d4bf067cf4d8676e54a.jpg

Edited by manzoump

Galaxy A54 54 - COSMOTE Gigamax Umlimited

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ppkmoby said:

Μικρολίμανο Πειραιάς 2μμ

Ψιλοαπογοήτευση.. περίμενα καλύτερα 

Πολύ καλά είναι. 

14 minutes ago, manzoump said:

Άλλη μια ερώτηση βρέφους: τι διαφορές έχουν τα 1 κ 2 και ποιες συχνότητες εξυπηρετούν; 

423.thumb.jpg.0d77a0fb63fb3d4bf067cf4d8676e54a.jpg

Ν78, 3400-3800 MHz 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

Τι συμπέρασμα βγάζουμε . Ότι η μισή Θεσσαλονίκη είναι μια τεράστια τρύπα για την COSMOTE 😉 μακαρι να το πάρουν χαμπάρι και να βάλουν σταθμούς . 

Δεν ειναι Μόνο η Θεσσαλονίκη. 

Εγω σήμερα στα ιωαννινα εγκαινίασα το εταιρικό μου της Nova γιατί το κύριο μου της Cosmote απλά δεν λειτουργει σε πολλά σημεία μέσα στην πόλη. Πάει το μονοψήφιο σε εξωτερικούς και το edge σε εσωτερικους χωρους σύννεφο. 
τουλάχιστον είναι καλή στα εκτός αστικού ιστού (Ανατολή, Καρδαμίτσια, Νεοχωροπουλο…)

Εντος αστικού ιστού αν μένεις εδώ δεν ξέρω κατά ποσό εξυπηρετεί έναν χρηστη. Τουλάχιστον είναι τέλεια αν είσαι κοντά σε κεραια. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2024 at 2:33 ΜΜ, georgeavl3 said:

Αυτά έβγαλε 049b16324625b1908befcea34b2a5a2e.jpg81ab92ff3ad898a7cc5ee344eaf795b9.jpg

Άλλο ss από το Netmonster επιβεβαιώνει ότι η n78 προέρχεται από τον 4065 κ όχι από τον 4064 που έχει σίγουρα massive9e004978ddf962f920fbbbfd38bb161e.jpg

 

On 14/1/2024 at 2:33 ΜΜ, georgeavl3 said:

Αυτά έβγαλε 049b16324625b1908befcea34b2a5a2e.jpg81ab92ff3ad898a7cc5ee344eaf795b9.jpg

Άλλο ss από το Netmonster επιβεβαιώνει ότι η n78 προέρχεται από τον 4065 κ όχι από τον 4064 που έχει σίγουρα massive9e004978ddf962f920fbbbfd38bb161e.jpg

@georgeavl3 Αν και πέρασαν κάποιες μέρες λόγω τριεξιματων, έσκαψα λίγο το μυαλό και θυμήθηκα που έχω δει παρόμοια περίπτωση με αυτήν που ανέφερες. Δηλαδή N78 σε παλιά πάνελ και χωρίς να βρίσκω κάτι στην αδειοδότηση. Μύλοι Αργολίδας (εκεί που σταματούσαν όλοι για σουβλάκι πριν ανέβουν για Τρίπολη κάτι αρχαία χρόνια για όποιον γνωρίζει - δεν είμαι τόσο παλιός αλλά έχω ακούσει τις ιστορίες τόσα καλοκαίρια εδώ 😛) Είναι από το καλοκαίρι η μέτρηση, ίσως την είχα ανέβασει πάλι, αλλά επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως 😛. Νόμιζα εσφαλμένα ότι έχω N78 από το ΤΚ Ναυπλίου αλλά τελικά είναι από κει μάλλον, γιατί το ΤΚ είναι αρκετά χαμηλά, δεν παίζει να με έβλεπε. Και είχα περάσει και από κοντά, παλιά πάνελ είχε η κεραία που ανεβάζω. Άρα ίδια περίπτωση μάλλον με αυτήν στη Κέρκυρα. 

Screenshot_20230812_203919_NetMonster.jpg

Screenshot_20230812_203930_Speedtest.jpg

3 ώρες πριν, panos.k2 said:

Δεν ειναι Μόνο η Θεσσαλονίκη. 

Εγω σήμερα στα ιωαννινα εγκαινίασα το εταιρικό μου της Nova γιατί το κύριο μου της Cosmote απλά δεν λειτουργει σε πολλά σημεία μέσα στην πόλη. Πάει το μονοψήφιο σε εξωτερικούς και το edge σε εσωτερικους χωρους σύννεφο. 
τουλάχιστον είναι καλή στα εκτός αστικού ιστού (Ανατολή, Καρδαμίτσια, Νεοχωροπουλο…)

Εντος αστικού ιστού αν μένεις εδώ δεν ξέρω κατά ποσό εξυπηρετεί έναν χρηστη. Τουλάχιστον είναι τέλεια αν είσαι κοντά σε κεραια. 

Στο μεταξύ στα Γιάννενα, ρίχνεις μια ματιά στο Cellmapper και βλέπεις κατευθείαν ότι η Cosmote έχει τους περισσότερους σταθμούς μέσα στη πόλη. Άρα είναι καθαρά θέμα τύχης που θα πέσεις.. Κρίμα. Έπρεπε να έχουν τσίτα τα radios να τελειώνουν και αυτοί. Λιγκιαδες στο τέρμα και όποιος αντέξει... 😏☠️ 

Link to comment
Share on other sites

Πλατεία παργης-εξαιρετικηIMG_1447.thumb.png.3ce6ce05cb16ddb7a576883aa9c0b549.png

18 minutes ago, johnny_htc said:

Στο μεταξύ στα Γιάννενα, ρίχνεις μια ματιά στο Cellmapper και βλέπεις κατευθείαν ότι η Cosmote έχει τους περισσότερους σταθμούς μέσα στη πόλη. Άρα είναι καθαρά θέμα τύχης που θα πέσεις.. Κρίμα. Έπρεπε να έχουν τσίτα τα radios να τελειώνουν και αυτοί. Λιγκιαδες στο τέρμα και όποιος αντέξει... 😏☠️ 

Εγώ την εμπειρία μου λέω. Δεν ειμαι Ικανοποιημένος από την Cosmote στα Γιάννενα και σε καμία περίπτωση δεν είμαι ο μόνος. Είμαι όμως πολυ ικανοποιημένος από αυτή στην Αθήνα που περνάω περισσότερο καιρό όποτε για αυτό επιλέγω αυτή για κυρια σύνδεση. 
Εχει πολλά micro. 
Επισης στην περιοχή μου και του @katsiletra έχει 2 σταθμους βάσης αλλά παραμένει η χειρότερη. Πως το καταφέρνει αθτο δεν ξερω  

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panos.k2 said:

Πλατεία παργης-εξαιρετικηIMG_1447.thumb.png.3ce6ce05cb16ddb7a576883aa9c0b549.png

Εγώ την εμπειρία μου λέω. Δεν ειμαι Ικανοποιημένος από την Cosmote στα Γιάννενα και σε καμία περίπτωση δεν είμαι ο μόνος. Είμαι όμως πολυ ικανοποιημένος από αυτή στην Αθήνα που περνάω περισσότερο καιρό όποτε για αυτό επιλέγω αυτή για κυρια σύνδεση. 
Εχει πολλά micro. 
Επισης στην περιοχή μου και του @katsiletra έχει 2 σταθμους βάσης αλλά παραμένει η χειρότερη. Πως το καταφέρνει αθτο δεν ξερω  

Το ξέρω, αυτό σου λέω. Τσίτα όλα και θα φτιάξει. Να γίνει της παρεμβολής το κάγκελο, να μη μαζεύεται μετά με τίποτα το μπινελίκι που θα πέφτει στο cc. 🤣

3 ώρες πριν, manzoump said:

Άλλη μια ερώτηση βρέφους: τι διαφορές έχουν τα 1 κ 2 και ποιες συχνότητες εξυπηρετούν; 

423.thumb.jpg.0d77a0fb63fb3d4bf067cf4d8676e54a.jpg

Που δεσπόζουν καμαρωτες καμαρωτες οι εν λόγω κυρίες; 😎😛

Edited by johnny_htc
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, waeo said:

Πολύ καλά είναι. 

Ν78, 3400-3800 MHz 

η 1 είναι C band (N78) κεραία της Huawei η δεύτερη μάλλον κάτι αντίστοιχο της Ericsson 

Edited by guru11
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, guru11 said:

η 1 είναι C band (N78) κεραία της Huawei η δεύτερη μάλλον κάτι αντίστοιχο της Ericsson 

Η 2 είναι τυπική διάταξη της Cosmote με τα air της Ericsson 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, johnny_htc said:

 

@georgeavl3 Αν και πέρασαν κάποιες μέρες λόγω τριεξιματων, έσκαψα λίγο το μυαλό και θυμήθηκα που έχω δει παρόμοια περίπτωση με αυτήν που ανέφερες. Δηλαδή N78 σε παλιά πάνελ και χωρίς να βρίσκω κάτι στην αδειοδότηση. Μύλοι Αργολίδας (εκεί που σταματούσαν όλοι για σουβλάκι πριν ανέβουν για Τρίπολη κάτι αρχαία χρόνια για όποιον γνωρίζει - δεν είμαι τόσο παλιός αλλά έχω ακούσει τις ιστορίες τόσα καλοκαίρια εδώ 😛) Είναι από το καλοκαίρι η μέτρηση, ίσως την είχα ανέβασει πάλι, αλλά επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως 😛. Νόμιζα εσφαλμένα ότι έχω N78 από το ΤΚ Ναυπλίου αλλά τελικά είναι από κει μάλλον, γιατί το ΤΚ είναι αρκετά χαμηλά, δεν παίζει να με έβλεπε. Και είχα περάσει και από κοντά, παλιά πάνελ είχε η κεραία που ανεβάζω. Άρα ίδια περίπτωση μάλλον με αυτήν στη Κέρκυρα. 

Screenshot_20230812_203919_NetMonster.jpg

Screenshot_20230812_203930_Speedtest.jpg

Στο μεταξύ στα Γιάννενα, ρίχνεις μια ματιά στο Cellmapper και βλέπεις κατευθείαν ότι η Cosmote έχει τους περισσότερους σταθμούς μέσα στη πόλη. Άρα είναι καθαρά θέμα τύχης που θα πέσεις.. Κρίμα. Έπρεπε να έχουν τσίτα τα radios να τελειώνουν και αυτοί. Λιγκιαδες στο τέρμα και όποιος αντέξει... 😏☠️ 

Πράγματι, το έχω παρατηρήσει και στην κεραία της περιοχής μου 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...