Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και καλά έκανες αλλά το IPhone τι φταίει δεν κατάλαβα,δεν θα φέρει το 5g αν δεν έχει ο πάροχος σου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Cosmote έχω όπως και ο συνάδελφος που έχει το iphone και μετρήσαμε στα ίδια σημεία και είχε την ίδια σαπίλα το δίκτυο είτε από τη φτηνιάρικη Xiaomi είτε από iphone 12. Δεν είπα ότι φταίει η Apple είπα ότι για να μην παίζει και στο Iphone κάτι συμβαίνει από την πλευρά της Cosmote που πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες στη συγκεκριμένη πόλη :rolleyes:.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον δεν ξέρει τι του γίνεται.

 

 

Δεν κατάλαβα ποιο δεν ξέρει τι του γίνεται;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

εννοείται αυτό απλά όπως το έγραψες φάνηκε κάτι άλλο,μην βιάζεστε

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Τι να κάνουμε φίλε όλο τρέχουμε :yahoo: :lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 κεραίες αναβαθμίστηκαν έξω από την Κατερίνη, ακόμη μέσα στην πόλη τίποτα
3? Για πες περιοχές!

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ξέρει τι του γίνεται.

 

 

Η πλάκα είναι ότι όταν πας στα reports του opensignal που λέει αυτός και βρεις το τελευταίο report για Ευρώπη, Μέση Ανατολή, Αφρική που καλύπτει από 1η Φεβρουαρίου μέχρι 1η Μάϊου βλέπεις αυτό:

Μέση ταχύτητα download, μέση μέγιστη ταχύτητα download, μέση ταχύτητα upload

202106_emea_5gbenchmark_1.jpeg

KPIs χρηστών για διάφορα use cases

202106_emea_5gbenchmark_2.jpeg

Και η σύγκριση με το 4G επειδή το 5G τώρα είναι μούφα,4G με άλλο όνομα

202106_emea_5gbenchmark_3.jpeg

 

Όταν τα έλεγε αυτός 20 Δεκέμβρη που το 5G στην Ελλάδα δεν είχε ξεκινήσει καν και μπορεί να περίμενε ότι θα αναπτυσσόταν όπως το 4G ίσως είχε κάποια βάση. Τώρα περισσότερο γραφικός φαίνεται. Και μερικά από όσα λέει είναι αρλούμπες για να βρει αρνητικό. Πχ στο midband ναι η c band(3,7-4,2) είναι πιασμένη από άλλα δίκτυα. Και; Έχεις πόσες άλλες περιοχές. Στην Ελλάδα παίζει midband στα 3,5 που είναι ελεύθερα. Για το 4G στα 2,6 λέει σαν πρόβλημα ότι στα 2,4 παίζουν τα wifi;

 

Οπότε ναι, αν από την μια βλέπω στο κινητό μου 5G και έχω μετρήσεις από ookla, opensignal και λοιπούς να λένε ότι στην Ελλάδα έχουμε από τα καλύτερα 5G δίκτυα της Ευρώπης, ookla μάλιστα να λέει ότι έχουμε την 17η καλύτερη κινητή στον κόσμο σε επιδόσεις και από την άλλη έχω έναν youtuber να λέει τα αντίθετα μάλλον ο youtuber δεν ξέρει τι του γίνεται

Link to comment
Share on other sites

καλά οι Γερμανοί είναι θεούληδες στις άπατες θυμάστε τι έγινε με το VW Gate και το δαχτυλωμα των μετρήσεων :lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

καλά οι Γερμανοί είναι θεούληδες στις άπατες θυμάστε τι έγινε με το VW Gate και το δαχτυλωμα των μετρήσεων :lol:

 

Δεν είναι αποκλειστικά για cosmote όμως, δεν αναφέρει καν παρόχους αυτό.

Τι όφελος έχουν να προμοτάρουν Ελλάδα μαγειρεύοντας μετρήσεις 3 Αμερικανικές εταιρείες κολοσσοί; Γουστάρουν Κούλη; :lol:

 

Και οι μετρήσεις της ookla δηλαδή που αναφέρουν παρόχους, από τα στοιχεία που μαζεύει η εφαρμογή του speedtest βγαίνει το μεγαλύτερο μέρος των reports.

Link to comment
Share on other sites

καλά οι Γερμανοί είναι θεούληδες στις άπατες θυμάστε τι έγινε με το VW Gate και το δαχτυλωμα των μετρήσεων :lol:

Οι πρώτες απάτες έγιναν με τη Siemens! ;) Κι εκεί άλλες μετρήσεις είχαν...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι όταν πας στα reports του opensignal που λέει αυτός και βρεις το τελευταίο report για Ευρώπη, Μέση Ανατολή, Αφρική που καλύπτει από 1η Φεβρουαρίου μέχρι 1η Μάϊου βλέπεις αυτό:

Μέση ταχύτητα download, μέση μέγιστη ταχύτητα download, μέση ταχύτητα upload

202106_emea_5gbenchmark_1.jpeg

KPIs χρηστών για διάφορα use cases

202106_emea_5gbenchmark_2.jpeg

Και η σύγκριση με το 4G επειδή το 5G τώρα είναι μούφα,4G με άλλο όνομα

202106_emea_5gbenchmark_3.jpeg

 

Όταν τα έλεγε αυτός 20 Δεκέμβρη που το 5G στην Ελλάδα δεν είχε ξεκινήσει καν και μπορεί να περίμενε ότι θα αναπτυσσόταν όπως το 4G ίσως είχε κάποια βάση. Τώρα περισσότερο γραφικός φαίνεται. Και μερικά από όσα λέει είναι αρλούμπες για να βρει αρνητικό. Πχ στο midband ναι η c band(3,7-4,2) είναι πιασμένη από άλλα δίκτυα. Και; Έχεις πόσες άλλες περιοχές. Στην Ελλάδα παίζει midband στα 3,5 που είναι ελεύθερα. Για το 4G στα 2,6 λέει σαν πρόβλημα ότι στα 2,4 παίζουν τα wifi;

 

Οπότε ναι, αν από την μια βλέπω στο κινητό μου 5G και έχω μετρήσεις από ookla, opensignal και λοιπούς να λένε ότι στην Ελλάδα έχουμε από τα καλύτερα 5G δίκτυα της Ευρώπης, ookla μάλιστα να λέει ότι έχουμε την 17η καλύτερη κινητή στον κόσμο σε επιδόσεις και από την άλλη έχω έναν youtuber να λέει τα αντίθετα μάλλον ο youtuber δεν ξέρει τι του γίνεται

 

Μου αρέσει που ασχολείσαι. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αποκλειστικά για cosmote όμως, δεν αναφέρει καν παρόχους αυτό.

Τι όφελος έχουν να προμοτάρουν Ελλάδα μαγειρεύοντας μετρήσεις 3 Αμερικανικές εταιρείες κολοσσοί; Γουστάρουν Κούλη; :lol:

 

Και οι μετρήσεις της ookla δηλαδή που αναφέρουν παρόχους, από τα στοιχεία που μαζεύει η εφαρμογή του speedtest βγαίνει το μεγαλύτερο μέρος των reports.

 

 

Φίλε μου για καλαμπουρι το έγραψα :lol::lol::lol::lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3? Για πες περιοχές!

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κ.Αγιάννης, Κίτρος, Σεβαστή!

Link to comment
Share on other sites

Κ.Αγιάννης, Κίτρος, Σεβαστή!
Μια χαρά! Το θετικό είναι ότι ξεκίνησαν, οπότε σε λίγο καιρό θα έχουμε και κέντρο πιστεύω!

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και κατέστρεψε ότι καλύτερο είχαμε στην Ελλάδα. Υπερβολή νομίζω.

Αν είναι δυνατόν να έχει τόση δύναμη ένα άτομο.

Όλοι έχουν δικαίωμα να λένε την γνώμη τους. Αν δεν μπορεί ένας ειδικός στα ηλεκτρονικά, τότε ποιός μπορεί?

Έχει ένα δίκιο όμως.

Ναι την γνώμη του μπορεί να την λέει και δεν διαφωνώ σε αυτό ούτε το απαγορεύω. Αλλά.. θυμίσου ποιο άρθρο τους έχει μακράν τα περισσότερα κλικς και σχόλια και απο που τους έμαθαν κάποιοι καλοθελητές και μη ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι την γνώμη του μπορεί να την λέει και δεν διαφωνώ σε αυτό ούτε το απαγορεύω. Αλλά.. θυμίσου ποιο άρθρο τους έχει μακράν τα περισσότερα κλικς και σχόλια και απο που τους έμαθαν κάποιοι καλοθελητές και μη ;)
Δεν έχω δει όλα τα βίντεο τους αλλά αυτά που έχω δει δεν είναι λάθος. Εκτός αν μόνο οι σπιτεστάκηδες κατέχουν την απόλυτη αλήθεια.:lol::lol:

Συμφωνεί μαζί μου πάντως, γι αυτό το ανέβασα. :lol::lol:

Τους παρακολουθώ από τότε που είχαν ανεβάσει άρθρα για τζάμπα internet.

Link to comment
Share on other sites

YouTube. Ανοιχτό πανεπιστήμιο. Τι να μας πουν και αυτοί οι άσχετοι της 3gpp. Και μετά να ακούσετε το ΣΚΑΪ να σας ενημερώσει για το τι πάει στραβά στη χώρα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κάποιο λάθος κάνεις η χώρα πάει στραβά όχι εμείς ,σε άλλες χώρες συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο,θα έπρεπε να το ξέρεις αυτο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημοκρατία έχουμε. Και εκλογές. Επομένως για ότι συμβαίνει στην Ελλάδα ευθύνη έχουν οι ψηφοφόροι. Αν κάποιος υιοθετεί την άποψη ενός YouTuber προφανώς δε φταίει ο YouTuber. Είμαστε εκτός θέματος. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι όταν διαβάζουμε ή ακούμε κάτι καλό θα είναι να ψάχνουμε αν ισχύει. Ο θεός εκτός από αυτιά και μάτια, μας έδωσε και μυαλό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μετά να ακούσετε το ΣΚΑΪ να σας ενημερώσει για το τι πάει στραβά στη χώρα.

Ειδικά αυτός, μας ενημερώνει πάντα με ακρίβεια και αντικειμενικότητα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τους παρακολουθώ από τότε που είχαν ανεβάσει άρθρα για τζάμπα internet.

Στα λόγια μου ήρθες. Το είπα απέξω αλλά ναι χάρη σε αυτούς και την δημοσιότητα που πήρε, το χάσαμε

Link to comment
Share on other sites

Δημοκρατία έχουμε. Και εκλογές. Επομένως για ότι συμβαίνει στην Ελλάδα ευθύνη έχουν οι ψηφοφόροι. Αν κάποιος υιοθετεί την άποψη ενός YouTuber προφανώς δε φταίει ο YouTuber. Είμαστε εκτός θέματος. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι όταν διαβάζουμε ή ακούμε κάτι καλό θα είναι να ψάχνουμε αν ισχύει. Ο θεός εκτός από αυτιά και μάτια, μας έδωσε και μυαλό.

 

Είναι συντάκτης του μεγαλύτερου (ίσως) περιοδικού ηλεκτρονικών στην χώρα.

Γιατί δεν γράφεις κι εσύ εκεί να μας δώσεις τα φώτα σου?:lol:

Στο θέμα είμαστε με αυτήν την γνώμη ενός ειδικού. Δεν είσαι εσύ ο μοναδικός ειδικός στον κόσμο.

 

Στα λόγια μου ήρθες. Το είπα απέξω αλλά ναι χάρη σε αυτούς και την δημοσιότητα που πήρε, το χάσαμε

 

Δεν το χάσαμε από αυτούς αλλά από τους πακι για να πουλάνε ντατα στους δικούς τους.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αυτός, μας ενημερώνει πάντα με ακρίβεια και αντικειμενικότητα.

Κανένα κανάλι δεν είναι αντικειμενικό. Ειδικότερα σε όσα αφορούν τη χώρα μας. Αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

όλα τα κανάλια είναι αντικειμενικά,εξαρτάται αν είσαι από μέσα η απ'εξω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

YouTube. Ανοιχτό πανεπιστήμιο. Τι να μας πουν και αυτοί οι άσχετοι της 3gpp. Και μετά να ακούσετε το ΣΚΑΪ να σας ενημερώσει για το τι πάει στραβά στη χώρα.

 

:up::up::up::clap::clap::clap::respect::respect::respect:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

:up::up::up::clap::clap::clap::respect::respect::respect:
Έλα βρήκες έναν φολοουερ. Ξεκίνα το δικό σου κανάλι." Όλα όσα θέλετε να ξέρετε για το 5 και δεν τολμάτε να ρωτήσετε".:lol:

Είχαμε τους αρνητές, τώρα έχουμε τους οπαδούς με κλειστά μάτια κι αυτοί. Έτσι θα έλθει η ανάπτυξη.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρήκες έναν φολοουερ. Ξεκίνα το δικό σου κανάλι." Όλα όσα θέλετε να ξέρετε για το 5 και δεν τολμάτε να ρωτήσετε".:lol:

Είχαμε τους αρνητές, τώρα έχουμε τους οπαδούς με κλειστά μάτια κι αυτοί. Έτσι θα έλθει η ανάπτυξη.:lol:

 

Μου την είπες ποιο πριν για ασχετοσύνη τώρα πάλι μου τη λες παβλιτακι. Νόμιζα ότι ήμασταν φίλοι :lol:

 

Αντε για να μην ζηλευεις :up::up::up::up::yahoo::yahoo::yah:lol:oo::yahoo::respect::respect::respect: :lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...