Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,καινουργιος στο φορουμ..εχω παρει το pocophone εδω και καμια εμβομαδα και τισ τελευταιες μερες μου παραπονιουνται οτι ακουν παρασιτα οταν μιλαμε,ξερεις κανεις τιποτα ?
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν θέλουν να περιμένουν .....

 

https://en.miui.com/getrom-355.html?m=yes&mobile=2

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο θεμα η καποιος αλλος τροπος που να εμφανιζει το ποσοστο μπαταριας?

Ρυθμίσεις-Ειδοποιήσεις & γραμμή κατάστασης - Δείκτης μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-Ειδοποιήσεις & γραμμή κατάστασης - Δείκτης μπαταρίας

 

ηθελα να πω με μεγαλα εμφανης γραμματα. ευχαριστω παντως.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να πω με μεγαλα εμφανης γραμματα. ευχαριστω παντως.

Μόνο αν πας στα θέματα και αλλάξεις το θέμα.

Εγώ κατά καιρούς έχω βάλει κάποια θέματα στα οποία το ποσοστό μπαταρίας ήταν αρκετά ευανάγνωστο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,καινουργιος στο φορουμ..εχω παρει το pocophone εδω και καμια εμβομαδα και τισ τελευταιες μερες μου παραπονιουνται οτι ακουν παρασιτα οταν μιλαμε,ξερεις κανεις τιποτα ?

 

Σε μερικούς όπως και σε μένα υπάρχει κάποιο θέμα με τις κλήσεις. Σε μένα ακούνε διπλά τη φωνή τους δεν μου έχουν πει για παράσιτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,καινουργιος στο φορουμ..εχω παρει το pocophone εδω και καμια εμβομαδα και τισ τελευταιες μερες μου παραπονιουνται οτι ακουν παρασιτα οταν μιλαμε,ξερεις κανεις τιποτα ?
και μενα τα ιδα εδω και 2-3 μερες τι διαολο γινετε.ειμαι με dev
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικούς όπως και σε μένα υπάρχει κάποιο θέμα με τις κλήσεις. Σε μένα ακούνε διπλά τη φωνή τους δεν μου έχουν πει για παράσιτα.

και σε μενα τελικα αυτο μου λενε,δοκιμασα για αρκετη ωρα κληση απο μεσσενγκερ δεν ειχα προβλημα τουλαχιστον στη συγκεκριμενη κληση ενω απο κληση κανονικη παλι τα ιδια. ξερεις τι παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

ασχοληθηκα αρκετα σημερα με το τηλεφωνο και το εφερα αρκετα στα μετρα μου.

δυο γρηγορες ερωτησεις προς το παρον:

μπορω να αλλαξω την σειρα των τριων εικονιδιων κατω κατω και αν ναι πως?

πως μπορω να φορτωσω στο τηλεφωνο μουσικη που εχω περασμενη σε μορφη mp3 στο κομπιουτερ, υποψιν το συνδεσα με το καλωδιο του στον υπολογιστη αλλα οταν προσπαθησα να μεταφερω ενα φακελλο δεν τα καταφερα.

και κατι ακομα, υπαρχει τροπος να βλεπουμε την καταναλωση των δεδομενων σε MB γιατι εχω περιορισμενο αριθμο δεδομενων και αν μπορω να βαλω ειδοποιηση οταν πλησιαζουμε να ξεπερασουμε το οριο αυτο(αυτη την δυνατοτητα την ειχα στο lg g2).

απο σημερα το απογευμα αναβαθμιστηκε σε MIUI Global 10.0.4.0(OEJMIFH stable)

Edited by manoschatz
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα τελικα αυτο μου λενε,δοκιμασα για αρκετη ωρα κληση απο μεσσενγκερ δεν ειχα προβλημα τουλαχιστον στη συγκεκριμενη κληση ενω απο κληση κανονικη παλι τα ιδια. ξερεις τι παιζει ?

Τι rom έχεις? Stable η dev?

Link to comment
Share on other sites

Stable ειναι

Εμένα το κάνει με dev

Λες να εκλασε η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά poco με προβλήματα στις κλήσεις, παρουσιάζουν αντίλαλο, ακούει ο συνομιλητής διπλά την φωνή του
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά poco με προβλήματα στις κλήσεις, παρουσιάζουν αντίλαλο, ακούει ο συνομιλητής διπλά την φωνή του

Ακουω διπλή τη φωνή μου όταν μου μιλάει ο άλλος με Bluetooth αλλά που και που μου λένε ότι ακουν παράσιτα από μένα όταν μιλάω αλλά όχι πάντα. Τώρα είναι θέμα σήματος? Θέμα κινητού? Να το στείλω σέρβις?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά poco με προβλήματα στις κλήσεις, παρουσιάζουν αντίλαλο, ακούει ο συνομιλητής διπλά την φωνή του

Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει σε όλους. Hardware δεν είναι γιατί λύση μέσω root υπάρχει, με ένα magisk module που αλλάζει μια ρύθμιση σε 0 γράφουν ότι πρόβλημα λύθηκε.

Επίσης αυτοί που έχουν το πρόβλημα αν μιλάνε με BT είναι οκ.

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως δεν το κάνει σε όλους, ανέφερα σε πολλά, λύση με root λένε πως υπάρχει, όντως, η εταιρία τι κάνει γι αυτό; από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του poco ακούω παράπονα γι αυτό το θέμα
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό ακούω και εγώ την φωνή μου όταν μιλάω με ΒΤ αλλά δεν μου έχει κάνει κανείς παράπονα όταν μιλάω κανονικά. Τουλάχιστον όχι ακόμα. Είμαι με stable.

OK να πω την αμαρτία μου όταν αγόραζα το κινητό είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι πέρνω ένα κινητό με πολλά πλεονεκτήματα σε πολύ χαμηλή τιμή άρα όλο αυτό είναι too good to be true. Κάπου μπορεί να "σκάσει" όλο αυτό. Εδώ κινητά των 1000 ευρώ και εμφανίζουν προβλήματα στις οθόνες τους και στην μπαταρία και αλλού, αυτό με 300 ευρώ δεν θα βγάλει; Μακάρι αυτά να είναι μόνο τα προβλήματα. Όχι βέβαια ότι η ποιότητα κλήσεων δεν είναι σημαντική. Θα δούμε πως θα πάει το όλο θέμα.

Edited by JimBlack
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει σε όλους. Hardware δεν είναι γιατί λύση μέσω root υπάρχει, με ένα magisk module που αλλάζει μια ρύθμιση σε 0 γράφουν ότι πρόβλημα λύθηκε.

Επίσης αυτοί που έχουν το πρόβλημα αν μιλάνε με BT είναι οκ.

 

Pocophone F1

ξερουμε πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ένα τηλέφωνο το 2019 πρέπει να κάνει τα βασικά άριστα χωρίς το παραμικρό συμβιβασμό. Εμένα προς το παρόν τα κάνει, αν όμως μου έκανε νερά στις κλήσεις ή σε browser, θα έτρωγε σουτ και ας έτρεχε το Fortnite ή είχε τον 895 επεξεργαστή...
Link to comment
Share on other sites

ασχοληθηκα αρκετα σημερα με το τηλεφωνο και το εφερα αρκετα στα μετρα μου.

δυο γρηγορες ερωτησεις προς το παρον:

μπορω να αλλαξω την σειρα των τριων εικονιδιων κατω κατω και αν ναι πως?

πως μπορω να φορτωσω στο τηλεφωνο μουσικη που εχω περασμενη σε μορφη mp3 στο κομπιουτερ, υποψιν το συνδεσα με το καλωδιο του στον υπολογιστη αλλα οταν προσπαθησα να μεταφερω ενα φακελλο δεν τα καταφερα.

και κατι ακομα, υπαρχει τροπος να βλεπουμε την καταναλωση των δεδομενων σε MB γιατι εχω περιορισμενο αριθμο δεδομενων και αν μπορω να βαλω ειδοποιηση οταν πλησιαζουμε να ξεπερασουμε το οριο αυτο(αυτη την δυνατοτητα την ειχα στο lg g2).

απο σημερα το απογευμα αναβαθμιστηκε σε MIUI Global 10.0.4.0(OEJMIFH stable)

 

-Καταρχάς αν το έχεις στα ελληνικά, στις ρυθμισεις κανεις μια αναζητηση τη λεξη: "αντιστροφή" και αν θυμαμαι καλα θα σ βρει μια επιλογη για αντιστροφη πληκτρων πλοηγησης ή κατι τετοιο. (δεν εχω MIUI και δεν μπορω να δω ακριβως τη διαδρομη που πρεπει να ακολουθησεις)

 

-Οταν το συνδεει στον υπολογιστη μπαινει σε λειτουργια ΜΟΝΟ φορτισης. Πρεπει να το συνδεσεις, να ανοιξεις την οθονη και να δεις στην μπαρα ειδοποιησεων μια ειδοποιηση που λεει οτι το κινητο φορτιζει. Πατας εκει και επιλεγεις: "Μεταφορα αρχειων". Το κανει ετσι καθε φροα για να μην σου κλεψει καποιος τα αρχεια οταν το συνδεσεις σε αγνωστο υπολογιστη.

 

-Για την καταναλωση ΜΒ εχω βαλει μαι εφαρμογη που λεγεται Internet Speed Meter Lite και εχει εικονιδιο δυο ασπρα βελακια σε μπλε φοντο. Δειχνει και ταχυτητα του ιντερνετ αλλά κανει και αυτο που θελεις.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...