Jump to content

[Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κι από μένα. Θέλω να σας ρωτήσω το εξής. Τώρα που έγινε πιο προσιτό σε τιμή θα ήθελα να κάνω τη μετάβαση από το note 3. Η 2ετής εγγύηση που δίνουν στα καταστήματα σκρούτζ είναι κανονικά της Samsung; Πιστεύω ότι αξίζει η αγορά του, έτσι δεν είναι;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό να είναι και είσαι κομπλέ ✌

Βέβαια κυκλοφορεί και πολύ πράμα σε used με extras κλπ σε γειτονικό site.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Θέλω να σας ρωτήσω το εξής. Τώρα που έγινε πιο προσιτό σε τιμή θα ήθελα να κάνω τη μετάβαση από το note 3. Η 2ετής εγγύηση που δίνουν στα καταστήματα σκρούτζ είναι κανονικά της Samsung; Πιστεύω ότι αξίζει η αγορά του, έτσι δεν είναι;
Παίζει και τιμή 649 στα public. Εγώ το πήρα την Παρασκευή. Λίγο παραπάνω από skroutz αλλά για την σιγουριά και το doa.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα για public αλλά το πήγαν πάλι στα 1000 και.ησουν τυχερός.

Θα το ξανά βάλουν ...λίγη υπομονή θέλει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και τιμή 649 στα public. Εγώ το πήρα την Παρασκευή. Λίγο παραπάνω από skroutz αλλά για την σιγουριά και το doa.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά επειδή το ψάχνω καθημερινά σε όλες τις αγγελίες και τα site ένα μπλε σφραγισμένο, το έβαλε το public 649€; Αν ναι, ποιός ο λόγος άραγε να το ξαναλλάξει ενώ έχουν περάσει 10 μήνες; Δεν πιστεύετε ότι είναι καιρός να το ρίξουν όλοι από τα 1049€; Επίσης επειδή θα πάω Ουγγαρία, είδα ότι η media markt το έχει εκεί 649€ αλλά προτιμώ να το πάρω ελληνικό να μαι ήσυχος.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά επειδή το ψάχνω καθημερινά σε όλες τις αγγελίες και τα site ένα μπλε σφραγισμένο, το έβαλε το public 649€; Αν ναι, ποιός ο λόγος άραγε να το ξαναλλάξει ενώ έχουν περάσει 10 μήνες; Δεν πιστεύετε ότι είναι καιρός να το ρίξουν όλοι από τα 1049€; Επίσης επειδή θα πάω Ουγγαρία, είδα ότι η media markt το έχει εκεί 649€ αλλά προτιμώ να το πάρω ελληνικό να μαι ήσυχος.
Εγώ τόσο το πήρα αλλά ήταν προσφορά για λίγο και μάλλον όχι πολύ φανερή. Πλέον νομίζω δεν ισχύει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί θέλετε τόσο πολύ να δώσετε το λιγότερο ένα 100αρικο παραπάνω, όταν την συσκευή την βρίσκεις στα 555 σε μαγαζιά όπως το KaizerStore και μερικά ακόμα παλιά και αξιόπιστα καταστήματα.

Να πεις ότι σε καλύπτουν σε περίπτωση DOA? Είδαμε τι είπαν και στον φίλο παραπάνω στα Public..

Όπως και να χει, εγώ το πήρα από το kaizerStore πριν σχεδόν 3 μήνες στα 585, μου βρήκανε συσκευή άμεσα μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας ενώ στο σάιτ δεν υπήρχε άμεσα διαθέσιμο και 24 ώρες μετά ήταν στο σπίτι μου στην Ελλάδα (500 χιλιόμετρα μακριά στην επαρχεία) και με περίμενε για Πάσχα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To Kaizerstore δε το έχει εδώ και 2 μήνες. Με ενημέρωσαν ότι το βάζουν στο skroutz απλά για διαφημιστικούς λόγους. Ούτε παραγγελία το κανουν.

 

Απλά σου λένε να μπαίνεις κάθε βδομάδα να βλέπεις αν έρθει παραλαβή και όταν είναι άμεσα διαθέσιμο τότε μόνο μπορείς να παραγγείλεις.

 

Εννοείται πως δεν ξέρουν πότε θα έρθει παραλαβή ίσως και πότε. Γενικά ότι ναναι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα ένα διαθέσιμο και αν θυμάμαι καλά έλεγε μερικές μέρες διαθεσιμότητα χθες που κοίταξα.

Όπως και να χει, δεν είναι το μόνο κατάστημα.

Εγώ όταν ήθελα να βρω την συσκευή έστειλα ένα mail σε 5 καταστήματα που ήξερα χρόνια, δύο με πήραν τηλέφωνο άμεσα και έγινε δουλειά. Δεν περίμενα δηλαδή να το δω διαθέσιμο στο Σκρουτζ για να το πάρω.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί θέλετε τόσο πολύ να δώσετε το λιγότερο ένα 100αρικο παραπάνω, όταν την συσκευή την βρίσκεις στα 555 σε μαγαζιά όπως το KaizerStore και μερικά ακόμα παλιά και αξιόπιστα καταστήματα.

Να πεις ότι σε καλύπτουν σε περίπτωση DOA? Είδαμε τι είπαν και στον φίλο παραπάνω στα Public..

Όπως και να χει, εγώ το πήρα από το kaizerStore πριν σχεδόν 3 μήνες στα 585, μου βρήκανε συσκευή άμεσα μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας ενώ στο σάιτ δεν υπήρχε άμεσα διαθέσιμο και 24 ώρες μετά ήταν στο σπίτι μου στην Ελλάδα (500 χιλιόμετρα μακριά στην επαρχεία) και με περίμενε για Πάσχα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Προσωπικά περιμένω να πέσει σε όλα τα μεγάλα καταστήματα ώστε να το αγοράσω ακόμα πιο φθηνά από 550€ που έχει στο skroutz, από κάποιον που έχει επιδότηση και θα το βάλει σε αγγελία. Έτσι αγόρασα και πέρυσι ένα s9. Οπότε κινητό έχω και δεν βιάζομαι κι ούτε θέλω να πληρώσω υπεραξίες.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος της μεγάλης έκδοσης του Note 9 (512 GB internal flash memory, 8 GB RAM). Είχα εδώ και 4.5 χρόνια το ιστορικό Note Edge (Note 4 Edge που, λανθασμένα, λένε κάποιοι). Η αλήθεια είναι οτι δεν ειχα κάποιο φοβερό λόγο για upgrade, καθώς το Note Edge με κάλυπτε στα πάντα, πλην του ότι δεν ετρεχε τόσο smooth το FlightRadar24 (δεν του ειχα κάνει ποτέ hard reset βέβαια). Απλά ήθελα μια ανανέωση.

 

Η συσκευη τα σπάει. Υπεργρηγορη, με άφθονο χώρο και ατελείωτη μνήμη. Εβαλα τη μία SIM που εχω 10.000 λεπτά και 10.000 SMS, έβαλα και τη δεύτερη που εχω 11 GB data, εχω και όσο χωρο θέλω χωρίς κάρτα μνήμης. Είναι και όμορφη όμως, πιάνεται με το ενα χέρι άνετα λόγω μικρού πλάτους, η οθόνη μυθική λατρεμενη AMOLED . Μόνο η μπαταρια με προβληματίζει κάπως. Μου βγαζει ανετα μερα με βαριά χρηση, αλλά για δευτερη μερα ούτε λόγος. Σε 2-3 χρόνια όμως πώς θα ναι;το non-swappable battery δεν παλεύεται (ήδη ο συμβιβασμός του να μην εχω FM radio από το Note Edge με πονούσε). Η κάρτα μνημης ειναι βασική ελευθερία που πάντα υπερασπιζόμουν, αλλά αφενός με μία SIM εχεις χωρο για κάρτα μνήμης, αφετέρου με 512 GB ειναι δυσκολο να ξεμείνεις στ αλήθεια από χώρο. Τουλάχιστον πρόλαβα το mini jack, πάλι καλά. Η έλλειψη physical/capacitive buttons δεν είναι τόσο τραγική τελικά , αφού τα gestures τα συνηθισα σε 48 ωρες και δουλευουν αψογα στο 100% των περιπτώσεων.

 

Συμπερασματικά, οι βασικές ελευθερίες που ηθελα σε ενα κινητό:

 

-καρτα μνήμης λύνεται άμεσα (με 1 SIM) ή έμμεσα (με τη μεγάλη έκδοση)

-FM radio δυστυχως το χουμε κλάψει εδω και χρόνια, απαράδεκτο να λείπει

-swappable battery θα πιω τον καφέ της παρηγοριας σε καμιά διετία πιστευω, κρίμα που καταργηθηκε

-physical/capacitive buttons σχεδόν δε μου λείπουν πια

-mini jack ίσα που το πρόλαβα, ευτυχως

 

Το δε s-pen είναι λατρεία πλέον στα όρια του θρησκευτικού φανατισμού. Κάνει τη διαφορά ανάμεσα στη ζωη και στο θάνατο. Εχω πενάκι συνεχως από το 2012 (Note 2, Note Edge, Note 9) και δε νομίζω να φυγω ποτέ από το πενάκι, δε διανοοούμαι τη ζωη μου χωρίς αυτό (εντάξει, εννοοώ το κινητό μου χωρίς αυτό, αλλά ας υπερβάλω και λίγο). Οι νέες bluetooth δυνατοτητες το κάνουν εμβληματικό πλέον, έχει γινει προέκταση του χεριού μου.

 

Αγορά από alphagadget με άψογη εξυπηρετηση . Τελική τιμή 612 ευρω με τιμολόγιο.Μπορούσα να το χα πάρει πριν κανα μήνα που ειχε πέσει στα 550 ευρω με τιμολόγιο, αλλά λανθασμενα περίμενα να πέσει κι άλλο. Περιμενα τελικά περισσότερο και από όσο υπολόγιζα αρχικά.

 

Επόμενη αλλαγή βλέπω κατά το 2023-2024, καλά να μαστε, όταν θα ναι mainstream τα foldable smartphones, ελπίζω.

Edited by voithostyrempora

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.μια ερώτηση.αν πάρω το note 9 από Αγγλία αν κούφια

Η ώρα χρειαστεί service θα πρέπει να το στείλω εκεί?Ευχαριστώ εκ τον

Προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα το έβαλε ο Γερμανός και η Cosmote στα 799€ με 159€ επιστροφή με αγορά με κάρτα Eurobank, δηλαδή βγαίνει στα 640€. Επειδή δε γνωρίζω πως ακριβώς δουλεύει η επιστροφή στην κάρτα αυτή, με συμφέρει άραγε να βγάλω μια κάρτα Eurobank για αυτή την αγορά και μόνο;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έβαλε ο Γερμανός και η Cosmote στα 799€ με 159€ επιστροφή με αγορά με κάρτα Eurobank, δηλαδή βγαίνει στα 640€. Επειδή δε γνωρίζω πως ακριβώς δουλεύει η επιστροφή στην κάρτα αυτή, με συμφέρει άραγε να βγάλω μια κάρτα Eurobank για αυτή την αγορά και μόνο;

 

Σαφώς. Η επιστροφή θα μπει στην κάρτα και πηγαίνει πχ σε super market κλπ και κάνεις τα ψώνια σου

Βέβαια στο bestprice.gr έχει 530€

https://www.bestprice.gr/item/2155391868/samsung-galaxy-note-9-128gb-dual.html

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια η εεπιστροφη πιστωνεται στην καρτα σου αφου διαθεσεις ολο το ποσο η αφαιρειται ακαριαια με την αγορα? Και τα χρηματα που θα πιστωθουν μετα μπορω να τα κανω αναληψη αν δεν θελω να κανω αλλα ψωνια?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σαφώς. Η επιστροφή θα μπει στην κάρτα και πηγαίνει πχ σε super market κλπ και κάνεις τα ψώνια σου

Βέβαια στο bestprice.gr έχει 530€

https://www.bestprice.gr/item/2155391868/samsung-galaxy-note-9-128gb-dual.html

 

Σε ευχαριστω! Αφου εψαξα και σε αγγελιες εκτος forum ειτε υπερτιμημενες γι αυτο που προσεφεραν ειτε σφραγισμενα χωρις αποδειξη ή σφραγισμενα στα 350€ ΜΟΝΟ με καταθεση απο πριν σε μελη 2 ωρων και χωρις αξιολογησεις, κατεληξα οτι αυτη τη στιγμη ηταν η καλυτερη δυνατη αγορα μιας και λογω επαγγελματος θα ηθελα να το εχω ετοιμοπολεμο σε 15 ημερες. Σημερα ειδοποιηθηκα απο το Γερμανο οτι εχει ερθει η συσκευη, οντως μεσα σε 2 εργασιμες απο την παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι δυστηχως ατυχος,μιας και αυτη την περιοδο υπαρχει ζητηση για το συγκεκριμενο κινητο και εχει ανεβει η τιμη του.

https://www.skroutz.gr/s/15488571/Samsung-Galaxy-Note-9-Dual-128GB.html

 

Αν πατησεις στο σημειο που λεει εξελιξη τιμης θα δεις οτι πριν λιγο καιρο ειχε πεσει κατω απο τα 550ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια στα 550 δεν υπήρχε διαθεσιμότητα πουθενά, έπρεπε να περιμένεις κάνα μήνα δηλαδή.

Όπως και να χει, η τιμή ανέβηκε.

Εγώ το πήρα τον Απρίλιο στα 580 από το kaizerStore και είχε έρθει την επόμενη μέρα σπίτι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπέσει...σήμερα παρουσιάζεται το καινούριο και θα ατονήσει το ενδιαφέρον για το περσινό
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...