Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω την Neo Hybrid της Spigen μαζί με το προστατευτικό τζαμάκι της εταιρίας. Ποια είναι η γνώμη σας;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να αγοράσω την Neo Hybrid της Spigen μαζί με το προστατευτικό τζαμάκι της εταιρίας. Ποια είναι η γνώμη σας;

 

Για την θήκη, την οποία μαζί με μερικές ακόμα έχω, είναι πολύ καλή!

Και προστασία και στυλ! :)

Έχω την συσκευή σε μαύρο χρώμα και την θήκη επίσης.

Ήμουν ανάμεσα στο μαύρο χρώμα και στο γκρίζο...

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγόρασα την συσκευή έψαχνα για μία οικονομική προστασία & πήγα σε αυτή την θήκη https://www.skroutz.gr/s/15874822/Samsung-Galaxy-Note-9-360-Full-Body-Coverage-Protective-PC-Case-Cover-Black-oem.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Η οποία παρέχει μια προστασία αλλά... Όχι η καλύτερη δυνατή & επίσης χάνεις πολύ στην διαύγεια τής οθόνης. Πλέον κατέληξα σε Αυτο το γυαλί

 

https://www.skroutz.gr/s/13730694/X-ONE-3D-FULL-FACE-GLUE-SAMSUNG-NOTE-8-black.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

& σε αυτή την θήκη

 

https://www.skroutz.gr/s/15647862/UAG-Plasma-Ice-Galaxy-Note-9.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Πλέον έχει αλλάξει η αισθητική του κινητού. Θεωρώ σε διαύγεια οθόνης, απόκριση αφής, αίσθηση αφής & προστασία συσκευής είναι η κορυφή.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω χτες και εδωσα το note 3 στον πατερα μου. Του εβαλα το dome την https://www.skroutz.gr/s/15935336/Supcase-Unicorn-Beetle-Pro-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-9.html supcase με δικο της πλαστικο screen protector. Παντα βαζω 2 στις συσκευες μου. Το note 3 που ειχα σε μια otterbox επισης με εξτρα προστατευτικο ηταν σαν να το εβγαλα εκεινη την στιγμη απο την κουτα του οταν το εδωσα. Η θηκη και το προστατευτικο, μαυρα χαλια. Επισης του εβαλα και μια 256 gb της samsung. Ενδεχομενως να παρω και την ασυρματη φορτιση, αλλα προς το παρον ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Μονο στο gimbal εχω κολλησει. Καμια καλη προταση βρε παιδια? Αλλα προυποθεση να μπορει να λειτουργει με τη θηκη του
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω χτες και εδωσα το note 3 στον πατερα μου. Του εβαλα το dome την https://www.skroutz.gr/s/15935336/Supcase-Unicorn-Beetle-Pro-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-9.html supcase με δικο της πλαστικο screen protector. Παντα βαζω 2 στις συσκευες μου. Το note 3 που ειχα σε μια otterbox επισης με εξτρα προστατευτικο ηταν σαν να το εβγαλα εκεινη την στιγμη απο την κουτα του οταν το εδωσα. Η θηκη και το προστατευτικο, μαυρα χαλια. Επισης του εβαλα και μια 256 gb της samsung. Ενδεχομενως να παρω και την ασυρματη φορτιση, αλλα προς το παρον ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Μονο στο gimbal εχω κολλησει. Καμια καλη προταση βρε παιδια? Αλλα προυποθεση να μπορει να λειτουργει με τη θηκη του

Εννοείς ότι έβαλες glass screen protector και από πάνω ζελατίνα;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Του εβαλα το dome την https://www.skroutz.gr/s/15935336/Supcase-Unicorn-Beetle-Pro-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-9.html supcase με δικο της πλαστικο screen protector.

 

Προσωπικά αυτή τη θήκη δεν τη προτείνω γιατί η συσκευή κουμπώνει σε σκληρό πλαστικό με το μαλακό τμήμα της να μπαίνει από πάνω και αμφιβάλλω για το αν δεν αφήνει σημάδια στη συσκευή με την παρατεταμένη χρήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το Screen Protector GLAS.tR Nano Liquid της Spigen?

https://www.spigen.com/collections/galaxy-note-9/products/screen-protector-glas-tr-nano-liquid

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι έβαλες glass screen protector και από πάνω ζελατίνα;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ναι αυτο ακριβως. Το ιδιο ειχα και στο Note 3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά αυτή τη θήκη δεν τη προτείνω γιατί η συσκευή κουμπώνει σε σκληρό πλαστικό με το μαλακό τμήμα της να μπαίνει από πάνω και αμφιβάλλω για το αν δεν αφήνει σημάδια στη συσκευή με την παρατεταμένη χρήση.

Αυτο ισως να ισχυει οταν ειναι πλαστικο το τηλεφωνο (αν και στο Note 3 που ειναι πλαστικο και η εσωτερικη θηκη της otterbox ηταν απο σκληρο πλαστικο, δεν μου αφησε σημαδια ) αλλα τωρα που το τηλεφωνο περιβάλλεται ουσιαστικα απο μεταλλο και γυαλι δεν θεωρω οτι θα εχει θεμα.... Για καλο και κακο παντως, το πλαστικο φιλμ που περιβαλλει το τηλεφωνο δεν το εβγαλα... :P

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω την Neo Hybrid της Spigen μαζί με το προστατευτικό τζαμάκι της εταιρίας. Ποια είναι η γνώμη σας;
Δες αν θες και την thin fit 360 της spigen που χει και αυτη τζαμακι και στην εφαρμογή είναι τέλεια χωρίς να κάνει άλλο τόσο το τηλ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ακριβως. Το ιδιο ειχα και στο Note 3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο ισως να ισχυει οταν ειναι πλαστικο το τηλεφωνο (αν και στο Note 3 που ειναι πλαστικο και η εσωτερικη θηκη της otterbox ηταν απο σκληρο πλαστικο, δεν μου αφησε σημαδια ) αλλα τωρα που το τηλεφωνο περιβάλλεται ουσιαστικα απο μεταλλο και γυαλι δεν θεωρω οτι θα εχει θεμα.... Για καλο και κακο παντως, το πλαστικο φιλμ που περιβαλλει το τηλεφωνο δεν το εβγαλα... :P

 

Δεν θεωρείς ότι είσαι λιιγο υπερβολικός? Τι να το κάνεις αν σε 3 χρόνια το κινητό είναι σαν να το έβγαλες απ το κουτί αλλά δεν έχεις νιώσει πως ήταν αρχικά όταν το έβγαλες απ το κουτί?!

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρείς ότι είσαι λιιγο υπερβολικός? Τι να το κάνεις αν σε 3 χρόνια το κινητό είναι σαν να το έβγαλες απ το κουτί αλλά δεν έχεις νιώσει πως ήταν αρχικά όταν το έβγαλες απ το κουτί?!

Το κινητο για μενα ειναι πρωτα εργαλειο. Τραβαει τρομερη ταλαιπωρια και θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Καθολου δεν με ενδιαφερει η εμφανιση. Αρκει να ξερω οτι ειναι καλα προστατευμενο και οτι δεν θα χρειαστει να πληρωνω για σπασμενες οθονες κτλ καθε τρεις και λιγο. Καποια στιγμη θα ανεβασω φωτο να δεις την θηκη του note 3 για να καταλαβεις σε τι αθλια κατασταση ηταν. ;)

Link to comment
Share on other sites

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω την ίδια ακριβώς θήκη της spigen από Ελλάδα στα ίδια χρήματα. Πολύ καλή επιλογή.

 

Προσωπική γνώμη, για ζελατίνα δε θα έδινα τόσα χρήματα. Της spigen πχ η ζελατίνα είναι πολύ καλή.

 

Προσωπικά έβαλα το γυαλί της hofi που έχω αναφέρει πιο πίσω και είναι σούπερ για τα λεφτά του, 12,90€. Όποιος δε θέλει ή δε μπορεί το γυαλί της dome είναι πραγματικά εξαιρετικό overall.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια ακριβώς θήκη της spigen από Ελλάδα στα ίδια χρήματα. Πολύ καλή επιλογή.

 

Προσωπική γνώμη, για ζελατίνα δε θα έδινα τόσα χρήματα. Της spigen πχ η ζελατίνα είναι πολύ καλή.

 

Προσωπικά έβαλα το γυαλί της hofi που έχω αναφέρει πιο πίσω και είναι σούπερ για τα λεφτά του, 12,90€. Όποιος δε θέλει ή δε μπορεί το γυαλί της dome είναι πραγματικά εξαιρετικό overall.

 

Ωραιος!

Της spigen η ζελατινα εχω την εντυπωση οτι στο λευκο κανει rainbow effect, ενω αυτη που ανεβασα ειναι κομπλε!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!

Της spigen η ζελατινα εχω την εντυπωση οτι στο λευκο κανει rainbow effect, ενω αυτη που ανεβασα ειναι κομπλε!

Στο Ν9 δε την έχω δοκιμάσει τη spigen. Μπορεί να είναι έτσι όπως λές...

 

Για του λόγου το αληθές, γυαλί της Hofi παρακάτω...

ΠΡΟΣΟΧΗ ακολουθούν σκληρές εικόνες!!!Η κόρη μου έριξε έναν αναπτήρα, απέκτησε ράγισμα και θα πάω για καινούριο :p! Απλά να δείτε ότι είναι πραγματικά άψογο.

 

https://www.dropbox.com/s/vq2l4bydnjd1fyo/IMG_20181129_204606.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/y5ir5itbsawmosv/IMG_20181129_204625.jpg?dl=0

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι γυαλι φορας φιλε μου;

Είναι αυτό: https://www.frogs.gr/hofi-full-glue-tempered-glass-case-friendly-samsung-galaxy-note-9-black.html

 

Θα το πω άλλη μια φορά. Το γυαλί είναι εξαιρετικό από κάθε άποψη. Είναι full glue, δε κολλάει μόνο στις άκρες δηλαδή, το δάχτυλο γλιστράει πολύ καλά, δε κάνει rainbow effect και θεωρώ ότι σε αυτά τα λεφτά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Όποιος φοβάται με τις κόλλες, όποιος δε θέλει να δώσει τα χρήματα του εξαιρετικού dome, είναι μια σούπερ λύση. Εγώ αυτό θα βάλω ξανά.

 

Το μόνο που πρέπει να προσέξει όποιος το επιλέξει είναι ότι στη τοποθέτηση αφήνει κάποια κενά αέρα που όμως με υπομονή και με το δάχτυλο φεύγουν όλες. Όπως βλέπετε δεν έχω ούτε μισή φουσκάλα.

 

υ.γ.: τα κενά που αφήνει στο πλάι είναι ελάχιστα και δεν ενοχλούν. Δεν έχει μαύρο πλαίσιο περιμετρικά που προσωπικά σιχαίνομαι.

υ.γ..2: σε άλλο μαγαζί που διαφημίζει και το φόρουμ το έχουν 20+€ :/

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό: https://www.frogs.gr/hofi-full-glue-tempered-glass-case-friendly-samsung-galaxy-note-9-black.html

 

Θα το πω άλλη μια φορά. Το γυαλί είναι εξαιρετικό από κάθε άποψη. Είναι full glue, δε κολλάει μόνο στις άκρες δηλαδή, το δάχτυλο γλιστράει πολύ καλά, δε κάνει rainbow effect και θεωρώ ότι σε αυτά τα λεφτά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Όποιος φοβάται με τις κόλλες, όποιος δε θέλει να δώσει τα χρήματα του εξαιρετικού dome, είναι μια σούπερ λύση. Εγώ αυτό θα βάλω ξανά.

 

Το μόνο που πρέπει να προσέξει όποιος το επιλέξει είναι ότι στη τοποθέτηση αφήνει κάποια κενά αέρα που όμως με υπομονή και με το δάχτυλο φεύγουν όλες. Όπως βλέπετε δεν έχω ούτε μισή φουσκάλα.

 

υ.γ.: τα κενά που αφήνει στο πλάι είναι ελάχιστα και δεν ενοχλούν. Δεν έχει μαύρο πλαίσιο περιμετρικά που προσωπικά σιχαίνομαι.

υ.γ..2: σε άλλο μαγαζί που διαφημίζει και το φόρουμ το έχουν 20+€ :/

 

Το full glue δηλαδη εχει κολλα και στο τζαμι μεσα η μονο γυρω γυρω?

Οσα δοκιμασα τετοια πεταμενα λεφτα. Το τελευταίο Ήταν της spigen 360 χαλια και εκείνο. Ειδικα στον ήλιο αυτα τα γυαλιά φαίνονται χάλια....σαν ενα θολο νέφος

Link to comment
Share on other sites

Το full glue δηλαδη εχει κολλα και στο τζαμι μεσα η μονο γυρω γυρω?

Οσα δοκιμασα τετοια πεταμενα λεφτα. Το τελευταίο Ήταν της spigen 360 χαλια και εκείνο. Ειδικα στον ήλιο αυτα τα γυαλιά φαίνονται χάλια....σαν ενα θολο νέφος

Full glue σημαίνει ότι έχει κόλλα σε όλο το τζαμί και όχι γύρω γύρω.

Επειδή ξέρω από γυαλιά, μιας και δούλευα σε καταστήματα κινητής και τοποθετούσα, έχω να πω ότι στη κατηγορία εκτός κόλλας τύπου dome είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει.

 

Δε θέλω να σας πάρω στο λαιμό μου. Λέω τη προσωπική μου γνώμη. Το dome είναι κορυφή αλλά για κάποιους είναι ακριβό, για άλλους είναι άγχος η τοποθέτηση, και άλλοι δε θέλουν να ρισκαρουν με τη κόλλα.

 

Βέβαια και αυτό θέλει την υπομονή του στη τοποθέτηση. Καλό είναι να μπει με τη θήκη πάνω στο κινητό για να κεντραρει καλύτερα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ο Ηλίας είναι εγγύηση :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σαι καλά Αχιλλέα :)

 

Δε προτείνω τόσο εύκολα γυαλιά ούτε μ αρέσει να κάνω διαφήμιση σε ένα μαγαζί, ιδιαίτερα όταν είμαι κολλημένος με ένα συγκεκριμένο όπως γνωρίζεις ;)

Το μαγαζί μου είναι αδιάφορο όπως ήταν και η εξυπηρέτηση τους! Όμως το έχει στη καλύτερη τιμή (απ όσο έψαξα) και όντως αξίζει όσο λέω.

 

Αν είχα να διαθέσω χρήματα ναι, θα πήγαινα σε Dome. Όμως ειλικρινά δε μου κάνει αίσθηση να δοκιμάσω κάτι άλλο μετά από αυτό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό: https://www.frogs.gr/hofi-full-glue-tempered-glass-case-friendly-samsung-galaxy-note-9-black.html

 

Θα το πω άλλη μια φορά. Το γυαλί είναι εξαιρετικό από κάθε άποψη. Είναι full glue, δε κολλάει μόνο στις άκρες δηλαδή, το δάχτυλο γλιστράει πολύ καλά, δε κάνει rainbow effect και θεωρώ ότι σε αυτά τα λεφτά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Όποιος φοβάται με τις κόλλες, όποιος δε θέλει να δώσει τα χρήματα του εξαιρετικού dome, είναι μια σούπερ λύση. Εγώ αυτό θα βάλω ξανά.

 

Το μόνο που πρέπει να προσέξει όποιος το επιλέξει είναι ότι στη τοποθέτηση αφήνει κάποια κενά αέρα που όμως με υπομονή και με το δάχτυλο φεύγουν όλες. Όπως βλέπετε δεν έχω ούτε μισή φουσκάλα.

 

υ.γ.: τα κενά που αφήνει στο πλάι είναι ελάχιστα και δεν ενοχλούν. Δεν έχει μαύρο πλαίσιο περιμετρικά που προσωπικά σιχαίνομαι.

υ.γ..2: σε άλλο μαγαζί που διαφημίζει και το φόρουμ το έχουν 20+€ :/

Τι εννοειις δεν έχει μαύρο πλαίσιο περιμετρικά; Στη φωτό στο site δείχνει ότι έχει πάνω και κάτω

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειις δεν έχει μαύρο πλαίσιο περιμετρικά; Στη φωτό στο site δείχνει ότι έχει πάνω και κάτω

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Αλλο πανω-κατω και αλλο περιμετρικά ρε ζαγάρ!!!

Με πριζωσε ο φιλος elthis και θα το δοκιμασω!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλο πανω-κατω και αλλο περιμετρικά ρε ζαγάρ!!!

Με πριζωσε ο φιλος elthis και θα το δοκιμασω!

 

Έχει εν μέρει δίκιο ο @konstantinoslp, δε το διατύπωσα σωστά.

Δεν έχει τα τεράστια μαύρα περιθώρια που έχουν τα περισσότερα από τα τζαμάκια και είναι κατά την άποψη μου ενοχλητικά και κόβουν πολύ από την οθόνη

Έχει μαύρο περίγραμμα που δε σχεδόν φαίνεται καθόλου οπτικά.

 

Θα ανεβάσω ένα βίντεο σε λίγο να το δείτε καλύτερα.

 

Edit: Παρακάτω ένα μικρό βίντο με το (σπασμένο) Tempered glass αλλά και τα περιθώρια που αφήνει:

 

https://www.dropbox.com/s/hupylnw4xv9ri7g/VID_20181130_075426.mp4?dl=0

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάνεις που θα βρω κόλα?το τζαμακι που πήρα t-max άρχισε και ξεκολλάει.μου φαίνεται τσάμπα τα λεφτά 28 euro.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...