Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεω να παω αυριο στο media markt και να βαλω ειτε ζελατινα ειτε να κανω αυτο με την νανοτεχνολογια. Τι προτεινετε;

Προτείνω να πας κατευθείαν σε Tempered Glass Screen Protector. Έχουν αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες αρκετές επιλογές. Κορυφαίο το dome. Αν το αντέχεις, παρ' το.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακριά από νανοτεχνολογία. Καμμία προστασία απολύτως σε s8 που είχα βάλει. Δε νομίζω να άλλαξε κάτι. Γυαλάκι dome ή xone αλλά έχουν αναφερθεί και άλλες επιλογές.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποναει το 50αρικο του dome αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι η τοποθετηση.

 

προχτές μου τοποθέτησαν το done glass, στο techface στον Κορυδαλλό. Εξαιρετική δουλειά από τα παιδιά τα οποία ήταν και ιδιαίτερα εξυπηρετικοί.

Άλλη καλή εναλλακτική (σχεδόν ισάξιο) είναι το x-one 2mm από το xtreme mobile στο Αιγάλεω. κόστος μαζί με τοποθέτηση 35 ευρώ.

 

Αν δεις λίγο παραπίσω έχουν προταθεί άλλες 3 λύσεις. Επειδή δεν τις έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ παρήγγειλα 2 συσκευασίες από Κίνα με σύνολο $15.00.Αυτές. https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.0.0.349e4c4dOhqTPf&orderId=96830527101064&productId=32902420106 .

Ελπίζω να μην το μετανοιώσω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Στο S7 edge που ειχα πριν έκανε ζημιά και σημάδια πάνω στον fingerprint scanner.

Στο Note9 είναι ακόμα οκ...

Υπάρχει κανενα αξεσουαρ να μπορώ να βάλω από πάνω σαν αυτοκόλλητο και να παίζει κανονικά ο scanner;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προχτές μου τοποθέτησαν το done glass, στο techface στον Κορυδαλλό. Εξαιρετική δουλειά από τα παιδιά τα οποία ήταν και ιδιαίτερα εξυπηρετικοί.

Άλλη καλή εναλλακτική (σχεδόν ισάξιο) είναι το x-one 2mm από το xtreme mobile στο Αιγάλεω. κόστος μαζί με τοποθέτηση 35 ευρώ.

 

Αν δεις λίγο παραπίσω έχουν προταθεί άλλες 3 λύσεις. Επειδή δεν τις έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

Πόσο κοστίζει στο theface η τοποθέτηση μαζί με το dome; Αν γίνει κάτι λάθος στο ξαναπερνανε; Έχω το x_one από extreme mobile κανένα μήνα και κατι τωρα και σκέφτομαι να πάω σε dome επειδή έχει ένα πλαίσιο γύρω γύρω μαύρο το x_one και όταν το κοιτάς από το πλαι και ενοχλει...

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ εχει κανεις την Spigen Neo Hybrid να μου πει αν δινει εξαιρετικα πολυ εξτρα ογκο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ εχει κανεις την Spigen Neo Hybrid να μου πει αν δινει εξαιρετικα πολυ εξτρα ογκο?

 

Καλημέρα.

Έχω εγώ.!

Δίνει λίγο περισσότερο όγκο από την liquid Air.

Η ίδια θήκη ουσιαστικά με το πλαστικό περιμετρικά κομμάτι..!

Σε καμία περίπτωση δεν είναι "τούβλο" όπως πχ η Samsung Protective Standing Cover.

 

Την liquid Air δύσκολα την αφαιρώ από συσκευές μου, αλλά τώρα είμαι εδώ και αρκετό καιρό με Neo hybrid.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω εγώ.!

Δίνει λίγο περισσότερο όγκο από την liquid Air.

Η ίδια θήκη ουσιαστικά με το πλαστικό περιμετρικά κομμάτι..!

Σε καμία περίπτωση δεν είναι "τούβλο" όπως πχ η Samsung Protective Standing Cover.

 

Την liquid Air δύσκολα την αφαιρώ από συσκευές μου, αλλά τώρα είμαι εδώ και αρκετό καιρό με Neo hybrid.

 

Eυχαριστω πολυ για την απαντηση! Και αλλη μια ερωτηση τωρα που σε βρηκα, με wireless φορτιστη λογικα δεν λειτουργει ε?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για την απαντηση! Και αλλη μια ερωτηση τωρα που σε βρηκα, με wireless φορτιστη λογικα δεν λειτουργει ε?

 

Μία χαρά θα λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

Nαι ναι, μολις το τσεκαρα στην περιγραφη τους, ειναι συμβατη. Θενξ γκαηζ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αυτή την εβδομάδα τον ασύρματο φορτιστή BlitzWolf BW-FWC4 5W 7.5W 10W Fast Wireless Charger. Θα φορτίζει άραγε με την standing cover της Samsung ή θα πρέπει να την αφαιρώ πριν βάλω να φορτισω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αυτή την εβδομάδα τον ασύρματο φορτιστή BlitzWolf BW-FWC4 5W 7.5W 10W Fast Wireless Charger. Θα φορτίζει άραγε με την standing cover της Samsung ή θα πρέπει να την αφαιρώ πριν βάλω να φορτισω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα φορτίζει, don't worry.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, για καρτα μνημης τί προτεινετε ??? επισης, ισχυει οτι αν εχει καρτα μνημης μεσα το κινητο θα επιβαρυνει τη μπαταρια ή ειναι ραδιο αρβυλα αυτο ???

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, για καρτα μνημης τί προτεινετε ??? επισης, ισχυει οτι αν εχει καρτα μνημης μεσα το κινητο θα επιβαρυνει τη μπαταρια ή ειναι ραδιο αρβυλα αυτο ???

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Οι sd cards της Samsung είναι καλές και αξιόπιστες.

Όσο για battery drain, μερικές φορές κάποια media αρχεία μπορεί να "κολλήσουν" και ο mediaserver να τρέχει συνέχεια, αλλά δεν είναι πολύ συχνό φαινόμενο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αυτή την εβδομάδα τον ασύρματο φορτιστή BlitzWolf BW-FWC4 5W 7.5W 10W Fast Wireless Charger. Θα φορτίζει άραγε με την standing cover της Samsung ή θα πρέπει να την αφαιρώ πριν βάλω να φορτισω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Πάντα αναρωτιόμουν τι προσφέρει η ασύρματη φόρτιση απ την στιγμή που πρέπει να έχεις το κινητό πάνω σε μια επιφάνεια όπως και στην ενσύρματη φόρτιση. Μάλιστα στην ενσύρματη έχεις και μια ευελιξία με τα καλώδιο.

Μιας και μπήκες στην διαδικασία να αποκτήσεις ασύρματο φορτιστή, τί πλεονέκτημα βρήκες;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα αναρωτιόμουν τι προσφέρει η ασύρματη φόρτιση απ την στιγμή που πρέπει να έχεις το κινητό πάνω σε μια επιφάνεια όπως και στην ενσύρματη φόρτιση. Μάλιστα στην ενσύρματη έχεις και μια ευελιξία με τα καλώδιο.

Μιας και μπήκες στην διαδικασία να αποκτήσεις ασύρματο φορτιστή, τί πλεονέκτημα βρήκες;

Δεν τον έχω παραλάβει ακόμα φίλε. Απλά γλυτώνεις το βάλε βγάλε το καλώδιο του φορτιστή και έχεις κανονικά fast charge...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Πάντα αναρωτιόμουν τι προσφέρει η ασύρματη φόρτιση απ την στιγμή που πρέπει να έχεις το κινητό πάνω σε μια επιφάνεια όπως και στην ενσύρματη φόρτιση. Μάλιστα στην ενσύρματη έχεις και μια ευελιξία με τα καλώδιο.

Μιας και μπήκες στην διαδικασία να αποκτήσεις ασύρματο φορτιστή, τί πλεονέκτημα βρήκες;

Το ότι γλυτώνεις το βάλε βγάλε του βύσματος στο κινητό και τη φθορά που αυτό συνεπάγεται;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε όλα τα μεγάλα αεροδρόμια σε restaurant σε καφέ κτλ νέα αυτοκίνητα υπάρχουν έτοιμοι wireless φορτιστές που απλά ακουμπάς το κινητό σου καθώς πίνεις τρως κτλ και αυτό φορτίζει. Γενικά η ασύρματη φόρτιση είναι από τα καλύτερα feature σε κινητό για μένα. Απλά οι περισσότεροι δεν το έχουν δοκιμάσει και δεν το εκτιμούν.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε όλα τα μεγάλα αεροδρόμια σε restaurant σε καφέ κτλ νέα αυτοκίνητα υπάρχουν έτοιμοι wireless φορτιστές που απλά ακουμπάς το κινητό σου καθώς πίνεις τρως κτλ και αυτό φορτίζει. Γενικά η ασύρματη φόρτιση είναι από τα καλύτερα feature σε κινητό για μένα. Απλά οι περισσότεροι δεν το έχουν δοκιμάσει και δεν το εκτιμούν.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

 

Η ασύρματη φόρτιση θα αποκτήσει νόημα όταν θα μπορεί να εφαρμοστεί σε μεγάλες αποστάσεις.

 

Αυτή την στιγμή μόνο μειονεκτήματα έχει,π.χ. δεν μπορώ να φορτίζω και να παίζω με το κινητό.

Επίσης το υποχρεωτικό γυαλί κάνει τις συσκευές εύθραυστες.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη φόρτιση θα αποκτήσει νόημα όταν θα μπορεί να εφαρμοστεί σε μεγάλες αποστάσεις.

 

Αυτή την στιγμή μόνο μειονεκτήματα έχει,π.χ. δεν μπορώ να φορτίζω και να παίζω με το κινητό.

Επίσης το υποχρεωτικό γυαλί κάνει τις συσκευές εύθραυστες.

 

Κοιτα για μενα η ασυρματη εχει το εξης πλεονεκτημα.

Το βραδυ που φορτιζω τη συσκευη και ειμαι νυσταγμενος κλπ, δεν εχω να ψαχνω βυσματα, θυρες και μπλεγμενα καλωδια με το ενα ματι κλειστο, απλα ακουμπαω το τηλεφωνο στη βαση του και αυτο φορτιζει. Στο ιδιο σεναριο, δεν εχω τον φοβο του να μπλεχτει κανενα καλωδιο μεσα στη νυχτα οταν θελω να κοιταξω και κατι και να βρεθει κατω η συσκευη.

 

Θα μου πεις σιγα το πραγμα για 1 λεπτο υποθεση. Προφανως θα συμφωνησω, δεν ειναι must have ο φορτιστης αλλα και παλι...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για μενα η ασυρματη εχει το εξης πλεονεκτημα.

Το βραδυ που φορτιζω τη συσκευη και ειμαι νυσταγμενος κλπ, δεν εχω να ψαχνω βυσματα, θυρες και μπλεγμενα καλωδια με το ενα ματι κλειστο, απλα ακουμπαω το τηλεφωνο στη βαση του και αυτο φορτιζει. Στο ιδιο σεναριο, δεν εχω τον φοβο του να μπλεχτει κανενα καλωδιο μεσα στη νυχτα οταν θελω να κοιταξω και κατι και να βρεθει κατω η συσκευη.

 

Θα μου πεις σιγα το πραγμα για 1 λεπτο υποθεση. Προφανως θα συμφωνησω, δεν ειναι must have ο φορτιστης αλλα και παλι...

Αυτό με το καλώδιο το έχω πάθει πριν κανενα μήνα με το Note9 και ευτυχώς με έσωσε η kickstand της Samsung. (έσκασε με την πλατη)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το καλώδιο το έχω πάθει πριν κανενα μήνα με το Note9 και ευτυχώς με έσωσε η kickstand της Samsung. (έσκασε με την πλατη)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nαι ναι συμβαινει, την εχω πατησει κι εγω παλιοτερα με αλλη συσκευη! Εν τω μεταξυ παιζει να ειναι και το πιο αδοξο σπασιμο αν σου κατσει η στραβη.

"Πως σου εσπασε?"

"Να επεσε καθως προσπαθουσα να γυρισω πλευρο χαζευοντας στο instagram"

 

Δε λεει :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη φόρτιση θα αποκτήσει νόημα όταν θα μπορεί να εφαρμοστεί σε μεγάλες αποστάσεις.

 

Αυτή την στιγμή μόνο μειονεκτήματα έχει,π.χ. δεν μπορώ να φορτίζω και να παίζω με το κινητό.

Επίσης το υποχρεωτικό γυαλί κάνει τις συσκευές εύθραυστες.

Σου ανέφερα κάποια πλεονεκτήματα που εγώ δουλεύω αποκλειστικά ασύρματη φόρτιση. Αν μπορώ χωρίς αυτή φυσικά και μπορώ αλλά πλέον δεν θα επέλεγα κινητό χωρίς ασύρματη φόρτιση.

Εσύ είσαι πεπεισμένος ότι είναι άχρηστη, οκ δεκτό.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...