Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω κι εγώ με τα παιδιά. Η ασύρματη φόρτιση έχεις τις ευκολίες της.

Θα προσθέσω πως η σύζυγος έχει iPhone 8 plus. Δεν ψάχνουμε τους φορτιστές μας. Έχουμε έναν ασύρματο και τα φορτίζουμε χωρίς να κοιτάμε αν ταιριάζουν τα βίσματα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να το λέτε τόσοι θα βολεύει,

αυτό που εγώ δεν μπορώ να διανοηθώ είναι να μην μπορώ να χρησιμοποιώ το κινητό ενώ φορτίζει.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες τη φοβάμαι την ασύρματη δίπλα από το κεφάλι μου, αλλά και για την υγεία της μπαταριας.. Μπορεί να λέω βλακειες αλλά δεν ξέρω, προτιμώ να το βάζω στο καλώδιο. Σίγουρα είναι ευκολία να το παρατας πάνω στη βάση..αλλά ποτέ δεν φτάνω στο αμήν για να το βάλω..και αφού το έχω κλειστό, δεν με νοιάζει να δω κάτι και να το ξανά βάλω. Μπαίνει φορτίζει και βγαίνει. όμως σίγουρα βολεύει πολύ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες τη φοβάμαι την ασύρματη δίπλα από το κεφάλι μου, αλλά και για την υγεία της μπαταριας.. Μπορεί να λέω βλακειες αλλά δεν ξέρω, προτιμώ να το βάζω στο καλώδιο. Σίγουρα είναι ευκολία να το παρατας πάνω στη βάση..αλλά ποτέ δεν φτάνω στο αμήν για να το βάλω..και αφού το έχω κλειστό, δεν με νοιάζει να δω κάτι και να το ξανά βάλω. Μπαίνει φορτίζει και βγαίνει. όμως σίγουρα βολεύει πολύ
Να μην την φοβάσαι καθόλου. Η ασύρματη φόρτιση δουλεύει με επαγωγή κάτι τελείως ακίνδυνο μιας και η ακτίνα της επαγωγής φτάνει μέχρι κάποια χιλιοστά. Επίσης μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν πάρα πολλές συσκευές που λειτουργούν με επαγωγή με ποιο διαδεδομένη αυτή των εστιών μαγειρέματος.

Ούτε την μπαταρία επηρεάζει μιας και δεν ανεβάζει θερμοκρασία.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Να μην την φοβάσαι καθόλου. Η ασύρματη φόρτιση δουλεύει με επαγωγή κάτι τελείως ακίνδυνο μιας και η ακτίνα της επαγωγής φτάνει μέχρι κάποια χιλιοστά. Επίσης μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν πάρα πολλές συσκευές που λειτουργούν με επαγωγή με ποιο διαδεδομένη αυτή των εστιών μαγειρέματος.

Ούτε την μπαταρία επηρεάζει μιας και δεν ανεβάζει θερμοκρασία.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

καταλαβα. Ναι θεωρω πως αν η ταση που δινεις ειναι χαμηλη, δε γινεται να τη χαλασει τη μπαταρια. Απλα ειχα διαβασει καποιο αρθρο για τους ασυρματους οτι επειδη πανε τελειως "ακανονιστα" τα φορτια δημιουργει προβλημα κλπ στη μακροζωια της μπαταριας, κατι που αν και αλλαζω συχνα συσκευες, το προσεχω.

Τελος παντων, η αληθεια ειναι οτι λογω ρολογιου που εχω (galaxy watch) εχω διαπιστωσει ποσο βολικο ειναι και το συστηνω και εγω, μονο και μονο για να γλιτωσεις πιθανη γρατζουνια του σασι γυρω απο το φορτιστη που μες τα σκοταδια προσπαθεις να σημαδεψεις σωστα και δεν μπορεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την ασύρματη φόρτιση από την εποχή του S6 Edge+ (4 γενιές πίσω δηλαδή σε σχέση με το Note 9). Όλα αυτά τα χρόνια ζήτημα να έχω χρησιμοποιήσει καμιά 10αρια φορές το καλώδιο (εξού και όλα τα κινητά που πουλάω έχουν το καλωδιάκι της φόρτισης σφραγισμένο).

Δεν υπάρχει πιο βολικό πράγμα από την ασύρματη φόρτιση.

Τα είπαν και τα παιδιά παραπάνω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα την Samsung Rugged Standing Cover. Έχω να πω ότι είναι εξαιρετική. Τόσο στην εφαρμογή όσο και στην αίσθηση στο χέρι.

Αυτό που θα ήθελα καλύτερο είναι η αίσθηση πατήματος των πλαϊνών πλήκτρων. Στην Spigen Air Liquid η αίσθηση είναι σαφώς καλύτερα.

Παρόλα αυτά, το stand είναι πολύ εξυπηρετικό και συνολικά μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις.

Η θήκη καλύπτει όμορφα τη συσκευή, έχει καλό χείλος στην περίμετρο για προστασία της οθόνης και δένει πολύ όμορφα με το Whitestone Dome Glass.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου με το dome είναι θετική αλλά μετά από ένα διάστημα αρχίζει να μου ξεκολλάει στην edge πλευρά. Το ίδιο έγινε και με το αντίστοιχο κινεζικό. Είχα ότι είναι πάλι διαθέσιμο το fuel glue hofi από frogs και λέω να του δώσω μια ευκαιρία. Ηλία περιμένω tips για το πέρασμα :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου με το dome είναι θετική αλλά μετά από ένα διάστημα αρχίζει να μου ξεκολλάει στην edge πλευρά. Το ίδιο έγινε και με το αντίστοιχο κινεζικό. Είχα ότι είναι πάλι διαθέσιμο το fuel glue hofi από frogs και λέω να του δώσω μια ευκαιρία. Ηλία περιμένω tips για το πέρασμα :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα!

Μετά από πόσο καιρό?

Εγώ είμαι σχεδόν 3 μήνες πάνω κάτω και είναι ακόμα όπως όταν το πέρασα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου με το dome είναι θετική αλλά μετά από ένα διάστημα αρχίζει να μου ξεκολλάει στην edge πλευρά. Το ίδιο έγινε και με το αντίστοιχο κινεζικό. Είχα ότι είναι πάλι διαθέσιμο το fuel glue hofi από frogs και λέω να του δώσω μια ευκαιρία. Ηλία περιμένω tips για το πέρασμα :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αχιλλέα, σίγουρα θα αφήσει κατά τη τοποθέτηση λίγες φουσκάλες.

Αυτές όμως με υπομονή φεύγουν, σπρώχνοντας με το δάχτυλο προς διάφορες κατευθύνσεις προς τα έξω, μέχρι να δεις ότι εξαφανίζονται μια μια.

Εμένα όπως έχω γράψει μου πήρε ένα μισάωρο να τις εξαφανίσω και τα κατάφερα 100%.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το hofi...

Κανα tip για να μην περάσει σκόνη υπάρχει? Πάντα δυστυχώς όσο και Να καθαρισω την οθονη όταν περνάω γυαλί η ζελατίνα όλο και κάτι θα καταφέρνει να περνάει και μετά το βλέπω συνέχεια και μου σπάει τα νεύρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μετά από πόσο καιρό?

Εγώ είμαι σχεδόν 3 μήνες πάνω κάτω και είναι ακόμα όπως όταν το πέρασα..

Λιγότερο από 3..κ να πω ότι δεν το προσέχω..
Αχιλλέα, σίγουρα θα αφήσει κατά τη τοποθέτηση λίγες φουσκάλες.

Αυτές όμως με υπομονή φεύγουν, σπρώχνοντας με το δάχτυλο προς διάφορες κατευθύνσεις προς τα έξω, μέχρι να δεις ότι εξαφανίζονται μια μια.

Εμένα όπως έχω γράψει μου πήρε ένα μισάωρο να τις εξαφανίσω και τα κατάφερα 100%.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Θα σου πω εντυπώσεις όταν παραλάβω.
Παρήγγειλα το hofi...

Κανα tip για να μην περάσει σκόνη υπάρχει? Πάντα δυστυχώς όσο και Να καθαρισω την οθονη όταν περνάω γυαλί η ζελατίνα όλο και κάτι θα καταφέρνει να περνάει και μετά το βλέπω συνέχεια και μου σπάει τα νεύρα

Κάνε το μπανακι σου με την ησυχία σου.. Κάνε υδρατμούς και πέρασε το μετά..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή με το μπάνιο φεύγει η ατμοσφαιρική σκόνη? Δε το ήξερα...

Σαουνα θα το κάνω

Με τους υδρατμούς δεν αιωρείται η σκόνη :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το hofi...

Κανα tip για να μην περάσει σκόνη υπάρχει? Πάντα δυστυχώς όσο και Να καθαρισω την οθονη όταν περνάω γυαλί η ζελατίνα όλο και κάτι θα καταφέρνει να περνάει και μετά το βλέπω συνέχεια και μου σπάει τα νεύρα

 

εξαιρετική επιλογή, αυτό έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.. μόνο θεματάκι οι φουσκάλες στην αρχή που ανέφερε και ο ελθις, καθώς και η σκόνη που εγκλωβίζεται στα τελειώματα στις άκρες τις οθόνης λόγω μη κυρτότητας του γυαλιού

 

δεν είναι τίποτα το τρομερό, απλά μια στο τόσο θέλει καθάρισμα η περιοχή

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Η σκόνη στις άκρες πως βγαίνει? Δεν υπάρχει πιθανότητα να εισέλθει και μέσα στην οθόνη με τον καιρό?

Ήρθε το glass θα το περάσω αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το περάσω δε το είχα κεντραρει καλά το συκωσα έσπασε. Πέταξα 17 ευρώ

By the way αν δείτε στα πλαϊνά χάνει λίγο από την οθονη που δείχνει. Αυτό δε το αναφέρατε όμως.

Γυμνο με pouch και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το περάσω δε το είχα κεντραρει καλά το συκωσα έσπασε. Πέταξα 17 ευρώ

 

By the way αν δείτε στα πλαϊνά χάνει λίγο από την οθονη που δείχνει. Αυτό δε το αναφέρατε όμως.

 

Γυμνο με pouch και τέλος.

Δυστυχώς αυτά συμβαίνουν... Άλλοι έχουν πετάξει 50ευρα με το Dome. Κρίμα.

Επίσης, έχει αναφερθεί αυτό που λες για τα πλαϊνά. #392

 

υ.γ.: τα κενά που αφήνει στο πλάι είναι ελάχιστα και δεν ενοχλούν.

 

Ήρθε και η Ringke σε air smoke black. Δεν επιλέγω σχεδόν ποτέ clear γιατί ως γνωστόν κιτρινίζουν με τον καιρό.

Όντως η θήκη είναι η λεπτότερη μαζί με κάποια προστασία. Πολύ καλό grip, τα κουμπιά πολύ καλό πάτημα. Άφησα στην άκρη την Nillkin nature που είναι λίγο πιο λεπτή αλλά προστατεύει και λιγότερο.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το περάσω δε το είχα κεντραρει καλά το συκωσα έσπασε. Πέταξα 17 ευρώ

 

By the way αν δείτε στα πλαϊνά χάνει λίγο από την οθονη που δείχνει. Αυτό δε το αναφέρατε όμως.

 

Γυμνο με pouch και τέλος.

Hρθε και το δικό μου. Το πίεσα με λίγη δυναμη παραπάνω και έκανε ένα μικρό ραγισματάκι. Βέβαια δεν έδειξα κ αρκετή υπομονή. Όντως στα πλαϊνά δεν μου άρεσε κι εμένα. Οπότε ξανά στο dome. Να σημειώσω έχω δοκιμάσει και το κινέζικο. Η κόλλα του μετά από λιγο καιρό είναι σαν να μη υπάρχει. Βγήκε τόσο εύκολα σαν να μη υπήρχε καθόλου κόλλα. Ίσως γι αυτό να μου σήκωσε την μια πλευρά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να πάρεις γυαλί και να σου κλείνει μέρος της οθόνης στα πλαϊνά? Και καλά να μου έμπαινε θα το έβγαζα.

Ίσως εγώ να μην το πρόσεξα που είχε γραφτεί εδώ μέσα. Αλλά είναι σημαντικό νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εμπιστεύομαι τον Ηλία ξαναδιάβασα το post 392. Πιστεύω ότι η καινούργια παρτίδα που πήραμε είναι διαφορετική. Ο Ηλίας γράφει ότι το δικό του δεν έχει μαύρο πλαίσιο. Αυτό που παρέλαβα σήμερα είχε. Και μάλιστα χοντρό που έκοβε πολύ μέρος της οθόνης.. Πχ το menu edge ούτε καν φαινόταν.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εμπιστεύομαι τον Ηλία ξαναδιάβασα το post 392. Πιστεύω ότι η καινούργια παρτίδα που πήραμε είναι διαφορετική. Ο Ηλίας γράφει ότι το δικό του δεν έχει μαύρο πλαίσιο. Αυτό που παρέλαβα σήμερα είχε. Και μάλιστα χοντρό που έκοβε πολύ μέρος της οθόνης.. Πχ το menu edge ούτε καν φαινόταν.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αχιλλέα το παρακάτω ήταν το δικό μου.

Για δες αν είναι το ίδιο ή φταίει καμία παρτίδα που σπάνε έτσι.

 

https://www.dropbox.com/s/hupylnw4xv9ri7g/VID_20181130_075426.mp4?dl=0

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα το παρακάτω ήταν το δικό μου.

Για δες αν είναι το ίδιο ή φταίει καμία παρτίδα που σπάνε έτσι.

 

https://www.dropbox.com/s/hupylnw4xv9ri7g/VID_20181130_075426.mp4?dl=0

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Ηλία το έχουν αλλάξει δυστυχώς. Το έσπασα το δικό μου τελείως όταν πήγα να το βγάλω αλλά μια εικόνα την βλέπεις. 520036861370de6e17a771d9607a2b43.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα και εγώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό είχα και εγώ

 

Να κάνουμε ομαδική αναφορά στο site

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...