Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπες τη μαγικη λεξη. Καθαρο περιβαλλον. Τα λιγα δευτερολεπτα που μεσολαβουν μεταξυ εφαρμογης κολλας κι εφαρμογης γυαλιου, ευκολα μπορουν να αποβουν... μοιραια για να κατσουν 1-2 σκονιτσες, απο τις απειρες που αιωρουνται στο χωρο...
Τι καθαρό περιβάλλον βρε παιδιά; Δεν υπάρχει χώρος που να μην αιωρούνται σωματίδια. Απλά πρέπει να είσαι τυχερός να μην κάτσει τη συγκεκριμένη στιγμή της τοποθέτησης κάτι πάνω στην οθόνη.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι καθαρό περιβάλλον βρε παιδιά; Δεν υπάρχει χώρος που να μην αιωρούνται σωματίδια. Απλά πρέπει να είσαι τυχερός να μην κάτσει τη συγκεκριμένη στιγμή της τοποθέτησης κάτι πάνω στην οθόνη.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Μερικοί "ανώμαλοι" προτείνουν τη τοποθέτηση μετά το μπάνιο, μέσα στο μπάνιο, λόγω υδρατμών που ελαχιστοποιουν τα σωματίδια.

 

Έχει νόημα, αλλά sorry.... Θα θελα να είμαι ντυμένος κατά τη τοποθέτηση :p

 

Υ.γ.: μην υπάρχει παρεξήγηση με το "ανώμαλοι". Εννοείται πλάκα κάνουμε :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι καθαρό περιβάλλον βρε παιδιά; Δεν υπάρχει χώρος που να μην αιωρούνται σωματίδια. Απλά πρέπει να είσαι τυχερός να μην κάτσει τη συγκεκριμένη στιγμή της τοποθέτησης κάτι πάνω στην οθόνη.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Ε αυτό λέμε, θα τζογαρουμε σε αξεσουάρ των 50 ευρώ; ένα συμβατικο γυαλί αν πάρει σκόνη το αφαιρείς και παίζει selotape, στο dome όμως δεν...

Την ανωμαλία που προτείνει ο Ηλίας την έχω εφαρμόσει παλιότερα ανεπιτυχώς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό λέμε, θα τζογαρουμε σε αξεσουάρ των 50 ευρώ; ένα συμβατικο γυαλί αν πάρει σκόνη το αφαιρείς και παίζει selotape, στο dome όμως δεν...

Την ανωμαλία που προτείνει ο Ηλίας την έχω εφαρμόσει παλιότερα ανεπιτυχώς :lol:

 

Ε, καλά.. Θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά... Αυτό είναι ένα πολύ μικρό δείγμα της δικής σου "ανωμαλίας" :p

 

Έχετε να προτείνετε λεπτή θήκη, να καλύπτει και τα κουμπιά, να έχει stand και να είναι συμβατή με γυαλιά;;; :/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά.. Θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά... Αυτό είναι ένα πολύ μικρό δείγμα της δικής σου "ανωμαλίας" :p

 

Έχετε να προτείνετε λεπτή θήκη, να καλύπτει και τα κουμπιά, να έχει stand και να είναι συμβατή με γυαλιά;;; :/

Λεπτη και με stand ρε αθεοφοβε? :lol:

BTW, το μαζεψες και το νοτε 9 ε? ;)

Link to comment
Share on other sites

Λεπτη και με stand ρε αθεοφοβε? :lol:

BTW, το μαζεψες και το νοτε 9 ε? ;)

Είδα μια spigen slim με stand και λέω να τη τιμήσω.

Βαγγέλη η δική μου ανωμαλία δε πάει πίσω :)

Δε γινόταν μια τέτοια συσκευή και ιδίως σειρά note να μη τιμήσω!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είδα μια spigen slim με stand και λέω να τη τιμήσω.

Βαγγέλη η δική μου ανωμαλία δε πάει πίσω :)

Δε γινόταν μια τέτοια συσκευή και ιδίως σειρά note να μη τιμήσω!

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα μια τέτοια θήκη, μάλιστα είχα ρωτήσει και σε προηγούμενο ποστ σήμερα, μπορείς να βάλεις ένα λινκ να την δω; Υπάρχει Ελλάδα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα μια τέτοια θήκη, μάλιστα είχα ρωτήσει και σε προηγούμενο ποστ σήμερα, μπορείς να βάλεις ένα λινκ να την δω; Υπάρχει Ελλάδα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τη παρακάτω βρήκα σε ότι πιο..... λεπτό με stand:

 

https://www.canguro.gr/spigen-slim-armor-samsung-galaxy-note-9-case-black

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τη παρακάτω βρήκα σε ότι πιο..... λεπτό με stand:

 

https://www.canguro.gr/spigen-slim-armor-samsung-galaxy-note-9-case-black

Σε ευχαριστώ. Δες και αυτή που βρήκα.

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/thikes-kiniton/spigenr-ultra-hybrid-s-gia-samsung-galaxy-note-9-crystal-clear

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Δες και αυτή που βρήκα.

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/thikes-kiniton/spigenr-ultra-hybrid-s-gia-samsung-galaxy-note-9-crystal-clear

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω με έφτιαξες πολύ καλά μιας και το έχω σε Metallic Copper και μ αρέσει που θα φαίνεται...:)

Ευχαριστώ κι εγώ!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για επισημη alcantara να μην ελπιζω ε? :(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για επισημη alcantara να μην ελπιζω ε? :(

 

Και εγω θα ηθελα να δω κατι τετοιο αλλα μαλλον δεν πηγε καλα στις πωλησεις στο Note8 και το εκοψαν.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με έφτιαξες πολύ καλά μιας και το έχω σε Metallic Copper και μ αρέσει που θα φαίνεται...:)

Ευχαριστώ κι εγώ!

Τίποτα, να είμαστε καλά να χαιρόμαστε τις μικρές χαρές τις ζωής! Και εγώ μάλλον σε αυτή που βρήκα θα πάω. Εγώ το έχω σε μπλε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα ηθελα να δω κατι τετοιο αλλα μαλλον δεν πηγε καλα στις πωλησεις στο Note8 και το εκοψαν.

 

Κριμα. Τη συγκεκριμενη τη θεωρουσα απιστευτη θηκη απο αποψη grip αλλα μου αρεσε επισης που δεν εδινε ογκο.

Στο μεταξυ ουτε την pitaka βλεπω στο Ν9... Μαλλον οι λεπτες θηκες δεν ειναι δημοφιλεις :lol:

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πολύ ωραία θήκη η alcantara. Κρίμα που δεν την ξαναέβγαλαν
https://goo.gl/images/NWCx8F

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν από σπόντα αγόρασα αυτό το protector από το Gearbest και μπορώ να πω μόνο καλά λόγια. Καταρχάς πιάνει όλη την οθόνη από άκρη σε άκρη ακόμα και στις edge πλευρές. Είναι κάτι ανάμεσα σε tempered και μεμβράνη. Είναι εύκαμπτη σαν μεμβράνη αλλά σχετικά χοντρή. Επίσης, την ξεκόλλησα σε μία γωνία που είδα ότι μπήκε τριχούλα και δεν χάλασε. Η απόκριση τέλεια, τα χρώματα χωρίς να αλοιώνονται και το εντυπωσιακό είναι ότι δεν έχει κανένα effect (halo, dots κλπ). Είναι σαν να μην φοράει τίποτα. Το πενάκι επίσης αποκρίνεται άψογα. Απλά πρέπει να είσαι μαέστρος να την τοποθετήσεις. Μεμβράνη γαρ... Για 2 ευρώ που την πήρα άξιζε με τα 1000
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε έχει κόλλα?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κολλάει όπως οι μεμβράνες. Δηλαδή έχει κόλλα παντού.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κολλάει όπως οι μεμβράνες. Δηλαδή έχει κόλλα παντού.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς όμως δε σε σώζει από τούμπες που για τους περισσότερους είναι το ζητούμενο. Σωστά?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όμως δε σε σώζει από τούμπες που για τους περισσότερους είναι το ζητούμενο. Σωστά?
Αυτό εννοείται. Βέβαια ούτε η θήκη που του έχω το προστατεύει από τούμπα οπότε καλό είναι να μην μου πέσει.

Ουσιαστικά σαν προσωρινή λύση το πήρα καθώς περιμένω ένα γυαλακι τύπου dome αλλά με εξέπληξε ευχάριστα. Και για βάλε-βγαλε από τσέπες και τσάντα παρέχει ιδανική προστασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται. Βέβαια ούτε η θήκη που του έχω το προστατεύει από τούμπα οπότε καλό είναι να μην μου πέσει.

Ουσιαστικά σαν προσωρινή λύση το πήρα καθώς περιμένω ένα γυαλακι τύπου dome αλλά με εξέπληξε ευχάριστα. Και για βάλε-βγαλε από τσέπες και τσάντα παρέχει ιδανική προστασία.

 

Και καλά έκανες που το μοιράστηκες μαζί μας. Περιμένουμε εντυπώσεις από το γυαλάκι και link.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν από σπόντα αγόρασα αυτό το protector από το Gearbest και μπορώ να πω μόνο καλά λόγια. Καταρχάς πιάνει όλη την οθόνη από άκρη σε άκρη ακόμα και στις edge πλευρές. Είναι κάτι ανάμεσα σε tempered και μεμβράνη. Είναι εύκαμπτη σαν μεμβράνη αλλά σχετικά χοντρή. Επίσης, την ξεκόλλησα σε μία γωνία που είδα ότι μπήκε τριχούλα και δεν χάλασε. Η απόκριση τέλεια, τα χρώματα χωρίς να αλοιώνονται και το εντυπωσιακό είναι ότι δεν έχει κανένα effect (halo, dots κλπ). Είναι σαν να μην φοράει τίποτα. Το πενάκι επίσης αποκρίνεται άψογα. Απλά πρέπει να είσαι μαέστρος να την τοποθετήσεις. Μεμβράνη γαρ... Για 2 ευρώ που την πήρα άξιζε με τα 1000

 

PΕΤ ζελατινουλα είναι. Τέτοια έχω βάλει κι εγώ τώρα προσωρινά. 2 μεγάλα μείον σε αυτές τις υλοποιήσεις. Λερώνουν για πλάκα (καμία σχέση με γυαλί) και γδερνονται επίσης εύκολα με εκτεταμένη χρήση γραφιδας...

Link to comment
Share on other sites

PΕΤ ζελατινουλα είναι. Τέτοια έχω βάλει κι εγώ τώρα προσωρινά. 2 μεγάλα μείον σε αυτές τις υλοποιήσεις. Λερώνουν για πλάκα (καμία σχέση με γυαλί) και γδερνονται επίσης εύκολα με εκτεταμένη χρήση γραφιδας...
Βαγγέλη γι'αυτό ρώτησα αν έχει κόλλα ή όχι. Αν είναι απλή ζελατινούλα με νερό κ σαπουνάκι μπαίνει πανεύκολα :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...