Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγέλη γι'αυτό ρώτησα αν έχει κόλλα ή όχι. Αν είναι απλή ζελατινούλα με νερό κ σαπουνάκι μπαίνει πανεύκολα :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μωρέ εύκολα μπήκε, αλλά τα 2 που ανέφερα δεν ξεπερνώνται (δαχτυλιές, γδαρσιμο από γραφίδα)...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω εδώ και ώρα θήκες για το Note 9 που το περιμένω μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

 

 

Τα χαρακτηριστικά που θέλω είναι τα εξής:

 

  • Μαύρο σοβαρό χρώμα
  • Να αντέχει όσο περισσότερο γίνεται σε πτώσεις, κι ας αυτό την κάνει να υστερεί σε εμφάνιση
  • Να μπορεί να συνδυαστεί με tempered glass
  • Να έχει στήριγμα στο πίσω μέρος
  • Να προεξέχει λίγο στο εμπρός μέρος ώστε αν το κινητο πέσει με την μπροστά πλευρά, να μην έρθει σε επαφή η οθόνη με το έδαφος.
  • Να έχει διαθεσιμότητα μέχρι 3 ημερών από Ελλάδα γιατί στο τέλος της άλλης βδομάδας φεύγω.

Ποιά έχετε να μου προτείνετε;

 

 

Επίσης ψάχνω και για tempered glass.

 

Πέρα απ το dome ποιο άλλο είναι καλό σε υφή, ορατότητα και αντοχή

και είναι συμβατό με κάποια θήκη με τα παραπάνω χαρακτηριστικά;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν σε νοιάζει ο όγκος πας καρφί στην original protective stand case. Για γυαλί δες την φτηνή εκδοχή του dome (t-max).

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και ώρα θήκες για το Note 9 που το περιμένω μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

 

https://www.skroutz.gr/s/15829416/Spigen-Slim-Armor-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-9.html

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στηλει pm τις δίνω. Φορεμεμενες από 1 έως 3 φορές (κατακαινουργιες και πεντακάθαρες) . Η αριστερή είναι διπλή και σε γκρι χρώμα.

Συγνώμη για το off topic. 9fd7563498eedd789692ff63ab23d88c.jpg

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν σε νοιάζει ο όγκος πας καρφί στην original protective stand case. Για γυαλί δες την φτηνή εκδοχή του dome (t-max).

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Είναι πιο ογκώδης από την spigen που προτεινε ο φίλος παραπάνω; Είναι αρκετά ασφαλής;

 

 

Σχετικά με το γυαλί, υπάρχει στην Ελλάδα; Δεν το βρίσκω στο σκρουτζ.

 

 

 

Είναι πιο ασφαλής απ την original που πρότεινε ο φίλος παραπάνω;

Πολύ slim μου φαίνεται. Θα με σώσει σε περίπτωση πτωσης; Προεξέχει μπροστά;

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πολύ καλός συνδυασμός αν δεν ενοχλεί ο όγκος της θήκης αυτής.

Επίσης το tmax tempered glass ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μετά το Dome.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός συνδυασμός αν δεν ενοχλεί ο όγκος της θήκης αυτής.

Επίσης το tmax tempered glass ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μετά το Dome.!

Καλύτερο & από το xone?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο & από το xone?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω καιρό από s8 plus εποχή να δοκιμάσω όλες τις μάρκες.

Στο note 9 δοκίμασα μόνο Dome glass. T max. Spigen neo flex.

 

Όσο περνάνε τα μοντέλα θα δοκιμάζω όλο και λιγότερα.

Πχ στην επόμενη συσκευή θα πάω καρφί στο Dome glass.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός συνδυασμός αν δεν ενοχλεί ο όγκος της θήκης αυτής.

Επίσης το tmax tempered glass ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μετά το Dome.!

Η διαφορά/ες που κάνει το dome καλύτερο κατά τη γνώμη σου;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά/ες που κάνει το dome καλύτερο κατά τη γνώμη σου;

 

Το t max αφήνει ποιο εύκολα δαχτυλιές σε σχέση με το Dome glass

και καλύπτει λιγότερη οθόνη σε σχέση με το Dome glass.

 

Κάτι το οποίο δεν χρειάζεται γιατί το Dome glass είναι μαζεμένο τόσο όσο χρειάζεται ας το πω έτσι για να ταιριάζει με πολλές θήκες.

Στο note 9 όμως.

Γιατί πχ στο s9 plus το Dome glass δεν είναι τόσο μαζεμένο ώστε να μην έχει πρόβλημα με την spigen liquid crystal πχ η την rugged armor.

 

T max

Επίσης το noch του t max είναι αρκετά μεγαλύτερο σε σχέση με το Dome.

https://www.dropbox.com/sh/9c7bs9bjn84rmwb/AADblGnEAoqKErjwM4zK78bFa?dl=0

 

Dome glass

https://www.dropbox.com/sh/ctllnkiseul9it5/AAA2dGgCLp7kyufQFSmriZFGa?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που μου προτείνετε το t-max και όχι το dome είναι η τιμή; Γιατί εμένα με προβληματίζει κυρίως η δυσκολία και το ρίσκο της τοποθέτησης. Κάποιο καλό με εύκολη τοποθέτηση υπάρχει;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που μου προτείνετε το t-max και όχι το dome είναι η τιμή; Γιατί εμένα με προβληματίζει κυρίως η δυσκολία και το ρίσκο της τοποθέτησης. Κάποιο καλό με εύκολη τοποθέτηση υπάρχει;

Και το Τ max σχεδόν το ίδιο κιτ τοποθέτησης με το Dome έχει απ' ότι βλέπω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και το Τ max σχεδόν το ίδιο κιτ τοποθέτησης με το Dome έχει απ' ότι βλέπω.

 

Ναι, γι αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάποιο που να μην έχει τέτοιο ρίσκο και δυσκολία τοποθέτησης αλλά να είναι καλό.

 

Πάντως αυτό που δεν μου αρεσε στο t-max είναι που αφήνει τόσο μεγάλο κενό ψηλά στην οθόνη και φαίνεται άσχημα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάποιο που να μην έχει τέτοιο ρίσκο και δυσκολία τοποθέτησης αλλά να είναι καλό.

 

Πάντως αυτό που δεν μου αρεσε στο t-max είναι που αφήνει τόσο μεγάλο κενό ψηλά στην οθόνη και φαίνεται άσχημα.

Απ όσο έχω ψάξει, κι εχω ψάξει αρκετά εδώ και πολύ καιρό από όταν είχα s8+/s9+, δεν υπάρχει για τις κυρτές οθόνες κάποιο (αξιόλογο) tempered glass full glue που να μη χρειάζεται κόλλα.

Άρα οι λύσεις είναι:

Τύπου dome με τη διαδικασία της κόλλας,

full glue γυαλί που τοποθετεί ο Νικόλας στο extreme-mobile, χωρίς κόλλα, για όσους είναι Αθήνα (για τις υπόλοιπες πόλεις δε γνωρίζω),

tempered glass καλής ποιότητας, πχ spigen, που κολλάει μόνο περιμετρικά χάνοντας όμως λίγο στην απόκριση της οθόνης αλλά η τοποθέτηση είναι αρκετά πιο safe κι εύκολη,

ζελατίνα υγρής τοποθέτησης, πχ spigen neo flex, που είναι πραγματικά πολύ καλή και εύκολη στη τοποθέτηση αλλά φυσικά με προστασία μόνο από γρατσουνιές.

 

That's all...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο έχω ψάξει, κι εχω ψάξει αρκετά εδώ και πολύ καιρό από όταν είχα s8+/s9+, δεν υπάρχει για τις κυρτές οθόνες κάποιο (αξιόλογο) tempered glass full glue που να μη χρειάζεται κόλλα.

Άρα οι λύσεις είναι:

Τύπου dome με τη διαδικασία της κόλλας,

full glue γυαλί που τοποθετεί ο Νικόλας στο extreme-mobile, χωρίς κόλλα, για όσους είναι Αθήνα (για τις υπόλοιπες πόλεις δε γνωρίζω),

tempered glass καλής ποιότητας, πχ spigen, που κολλάει μόνο περιμετρικά χάνοντας όμως λίγο στην απόκριση της οθόνης αλλά η τοποθέτηση είναι αρκετά πιο safe κι εύκολη,

ζελατίνα υγρής τοποθέτησης, πχ spigen neo flex, που είναι πραγματικά πολύ καλή και εύκολη στη τοποθέτηση αλλά φυσικά με προστασία μόνο από γρατσουνιές.

 

That's all...

 

 

Δεν είμαι Αθήνα άρα αναγκαστηκά πρέπει να ρισκάρω με το dome.

Συμβατό με την original θηκη και τις θήκες spigel είναι;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι Αθήνα άρα αναγκαστηκά πρέπει να ρισκάρω με το dome.

Συμβατό με την original θηκη και τις θήκες spigel είναι;

Παιδιά το παρακάτω γυαλί το έχει δοκιμάσει κανείς;

https://plusmobi.net/mobile-cases/Mobile-Samsung-Cases-galaxy/case-thiki-theke-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-spigen-sgp-ringke-fusiom-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-9%20/screen-protector-%CE%93%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-FULL-GLUE-CASE-FRIENDLY-HOFI-Tempered-Glass-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-3D-%CE%9C%CE%91%CE%A5%CE%A1%CE%9F-black-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-8-9

 

edit: κι εδώ σε πολύ χαμηλότερη τιμή.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το t-max μια χαρά ήταν στην αρχή.μετα απο 5-6 μέρες άρχισε να ξεκολλάει στην πανω δεξιά γωνία. Και συνεχίζει να ξεκολλάει. 2eaf8bfe9a83450d6a1446472f7bb3f9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα Dome με 35€ (20% έκπτωση) από το https://plusmobi.net

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα Dome με 35€ (20% έκπτωση) από το https://plusmobi.net

Θα το ευχαριστηθείς!! Τέλεια υφή και εξαιρετική ευκρίνεια στην οθόνη.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα Dome με 35€ (20% έκπτωση) από το https://plusmobi.net

 

Το καλύτερο έως σήμερα προϊόν, και σε σούπερ τιμή από το plusmobi.net

Όποιος το πάρει, δεν γυρνάει μετά ποτέ σε απλές μεμβρανες και " απλά"Tempered.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το πήρα το Dome.

Αύριο παραλαμβάνω το Note και αναρωτιέμαι αν θα καταφέρω να το εγκαταστήσω σωστά.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

και γω το σκεφτομαι το whitestone αντι του t-max

αλλα απο οτι καταλαβα δεν θα εχει εγγυηση επισημα το whitestone

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα. Σημερα παρελαβα νοτε 9 και σκεφτομαι να του βαλω μεμβρανη. Γενικα επειδη προσεχω πολυ θελω απλα μια προστασια για αραχνιες κλπ κυριως και να μην δινει καθολου ογκο.

Σιγουρα το dome ειναι τελειο αλλα προτιμω μια απλη αλλα καλη μεμβρανη. Ειχα στο s9+ της spigen αλλα σκεφτομαι να δοκιμασω την γνησια της samsung, ομως δεν τη βρισκω. Βγαζει για Note 9? εχετε κανα λινκ?

Επισης την ultimate την εχει βαλει κανεις? καποτε ηταν κορυφη θυμαμαι αλλα εχω καιρο να την ακουσω, αν και μαλλον ειναι γυαλι και αυτο απο ο,τι βλεπω:

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-note-9-n960-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v-2-japan

 

edit: μαλλον δεν υπαρχει γνησια μεμβρανη και θα παιξω σε spigen αν και η αισθηση της δεν ειναι ο,τι καλυτερο:

https://spaceboy.io/store/spigen-x2pack-neo-flex-samsung-galaxy-note-9-premium-screen-protector/

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...