Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κρίσιμη ερώτηση είναι: ήταν original samsung product το s-pen του note9 ?? ήταν μέσα σε κουτί samsung ή ήταν χύμα σε σακουλάκι ?
Original σε κουτί Samsung ήταν. Όχι σε σακουλάκι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Original σε κουτί Samsung ήταν. Όχι σε σακουλάκι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Το έχεις δοκιμάσει πάνω στο note9 σου?

Έχει 100% απόκριση ? ή παρατήρησες να υπάρχει lag σε σχέση με το spen που έχει από τη μάνα του?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει πάνω στο note9 σου?

Έχει 100% απόκριση ? ή παρατήρησες να υπάρχει lag σε σχέση με το spen που έχει από τη μάνα του?

 

Γιατί να έχει διαφορά. Αυθεντικό προϊόν είναι. Δεν παίζει ούτως ή άλλως να έχουν κυκλοφορήσει ήδη spen αντιγράφα για το note 9...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχει διαφορά. Αυθεντικό προϊόν είναι. Δεν παίζει ούτως ή άλλως να έχουν κυκλοφορήσει ήδη spen αντιγράφα για το note 9...
Ακριβώς έτσι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Δεν διαφωνώ, αλλά εσύ το δοκίμασες με το note9 σου?

εχω λόγο που ρωτάω. Κυκλοφορούν πολλά μαιμούδες. Συνέβαινε με note5 note8 κατά κόρον.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Αυτό χρησιμοποιώ τώρα. Συνεργάζεται άψογα όπως και αυτό που υπήρχε με την αγορά της συσκευής.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Αυτό χρησιμοποιώ τώρα. Συνεργάζεται άψογα όπως και αυτό που υπήρχε με την αγορά της συσκευής.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

οκ.ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Υπάρχει πρόταση για βάση στήριξης σε αεραγωγό αυτοκινήτου;

 

Ευχαριστώ

https://www.skroutz.gr/s/14276010/Baseus-Qi-Wireless-Fast-Charger-Air-Vent-Gravity-Car-Mount-Black.html

Ότι καλύτερο και ποιοτικότερο έχω αγοράσει και με wireless charging.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και εγώ το dome ! Απίστευτη αίσθηση!

 

Αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με εκείνο του Note 8 . Πλέον υπάρχει πολύ περισσότερος χώρος στις γωνιές για τις θήκες. Επίσης είναι αρκετά πιο λεπτό.

 

Well done whitestone !

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά στη συσκευή εχω πανω dome Glass με άψογη τοποθέτηση από τον φίλο Πάνο και απο θήκες έχω και τις 4 MSVII (Μαύρο, μαύρο ματ, κόκκινο, μπλε) μιας και ειναι ο τύπος θηκών που μου αρέσει. Αγόρασα την κόκκινη και μπλε απο ebay 4,35€ και οι 2... Παρόλα αυτά χρησιμοποιώ την spigen liquid air μιας και το dome αφήνει περιμετρικά της συσκευης περίπου 3mm και η MSVII θήκη μένει πολύ κατω απο το γυαλί... Αυτό ειναι που δεν μου αρέσει ούτε αισθητικά, ούτε στο κράτημα και ο μονος λόγος που εχω πανω την spigen μιας και τουλαχιστον στις edge μεριές εφάπτεται με το γυαλί και η συσκευή φαίνεται πιο όμορφη με αρκετά καλύτερο grip
Τα κουμπιά σου πατιούνται εύκολα ? Γιατί εμένα όχι!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και κάτι χρόνια το tivizen (από εποχή note3 και από εποχή note 4 την ir camera flir. Αυτά έχουν microusb όχι type c. Δοκίμασα με τον αντάπτορα που είχε το note9 μέσα στο κουτί από type c σε microusb αλλά δεν παίζει κανένα. Ξέρει κάνεις αν παίζουν με άλλο τρόπο; Βλέπω να κρατάω S7 edge μόνο για αυτά...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς την Leather wallet cover της samsung να μας πει εντυπώσεις? τη δερμάτινη που βγαίνει σε 3 χρώματα,
Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για slim διάφανη θήκη (αφού μάλλον πάω για το ocean blue) με καλό grip και ποιοτική;

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για slim διάφανη θήκη (αφού μάλλον πάω για το ocean blue) με καλό grip και ποιοτική;

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την original Samsung. Αρκετά καλή θήκη.

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Επειδή η ζελατίνα που είχα βάλει από το media markt είναι απαράδεκτη (γδερνετε από το s pen) σκέφτομαι την αγορά είτε ενός t-max είτε Whitestone tempered glass. Υπάρχει καμία διαφορά στην ποιότητα? Γιατί άμα είναι να μην χαλάσω 50 ευρώ στην προσπάθεια να το βάλω το Whitestone αλλά να χαλάσω 25

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Επειδή η ζελατίνα που είχα βάλει από το media markt είναι απαράδεκτη (γδερνετε από το s pen) σκέφτομαι την αγορά είτε ενός t-max είτε Whitestone tempered glass. Υπάρχει καμία διαφορά στην ποιότητα? Γιατί άμα είναι να μην χαλάσω 50 ευρώ στην προσπάθεια να το βάλω το Whitestone αλλά να χαλάσω 25

 

Επειδή για λίγες ώρες είχα t max και μετά έβαλα Dome.

Πολύ καλό προϊόν και το t max!

Απλά αφήνει κάπως ποιο εύκολα δαχτυλιές, η ευκρίνεια αν δεν απατώμαι δεν είναι σαν του dome.

Επίσης η βάση t max δεν είναι τόσο πρακτική να το πω? ασφαλές? σαν του dome glass

 

Και στις δύο περιπτώσεις θέλει μεγάλη προσοχή.

Συστήνω Dome glass που κακός το παράτησα σε 3 "αποτυχημένες" προσπάθειες από το s8+.

Ευτυχώς το ξανά προσπάθησα τώρα με note 9.

 

Απίστευτη ευκρίνεια, και αίσθηση στο χέρι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έκδοση του whitestone dome glass που να μην είναι case friendly αλλά να πιάνει ολόκληρη την οθόνη όπως και τα πλαϊνά edge?

Βασικά θέλω να φοράω λεπτές θήκες τύπου MVII αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου με το dome μιας και μένει παντού κενό από το γυαλί και φαίνεται χάλια... Θα προτιμούσα ένα γυαλί τύπου Full Cover. ..

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έκδοση του whitestone dome glass που να μην είναι case friendly αλλά να πιάνει ολόκληρη την οθόνη όπως και τα πλαϊνά edge?

Βασικά θέλω να φοράω λεπτές θήκες τύπου MVII αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου με το dome μιας και μένει παντού κενό από το γυαλί και φαίνεται χάλια... Θα προτιμούσα ένα γυαλί τύπου Full Cover. ..

Αμάν κάναμε τόσα χρόνια να βγει γυαλί με αυτές τις διαστάσεις και εσύ θες το παλιό στυλ ; χαχαχα

 

Πλάκα κάνω!

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το DOME glass το δικό μου ενώ ήταν τέλειο στις άκρες παντού και στο touch του και πολύ ωραία η αίσθηση, μετά από 20-25 μέρες άρχισε να ξεκολλάει από την επάνω αριστερή γωνία όπως το κοιτάμε και νομίζω και λίγο κάτω στα πλάγια αριστερά.

Έχει κάποιος άλλος φίλος το ίδιο πρόβλημα και κάποιος φίλος ανέφερε κάτι για ένα κουπόνι έκπτωσης τι μπορώ να κάνω και για αυτό, εάν καλύπτει και αυτή τη περίπτωση (είναι αγορασμένο από Ελλάδα).

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sv2bzq

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Με την αγορά του Note 9, πήρα και μια θήκη Spigen Liquid Air, καθώς και το screen protector Neo Flex HD.

 

Για τη θήκη έχω να πω τα καλύτερα. Απίστευτη εφαρμογή και αίσθηση στο χέρι. Καλύπτει ικανοποιητικά χωρίς να προσθέτει περιττό όγκο. Συγκριτικά με την Rugged Armor που είχα σε προηγούμενο τηλέφωνο, τη θεωρώ ανώτερη.

 

Για το Neo Flex HD.... Η εγκατάσταση έγινε σχετικά εύκολα και με επιτυχία. Ούτε φουσκάλες ούτε σημάδια.

Όμως, η εμφάνιση του screen protector είναι απαράδεκτη. Δεν είναι ακριβώς ματ, αλλά εμφανίζει κάποια "νερά " με αποτέλεσμα να αλλοιώνει την όψη του περιεχομένου.

 

Θα την κρατήσω μέχρι να βρω κάτι καλύτερο και μετά θα πάρει πόδι...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το Neo Flex HD.... Η εγκατάσταση έγινε σχετικά εύκολα και με επιτυχία. Ούτε φουσκάλες ούτε σημάδια.

Όμως, η εμφάνιση του screen protector είναι απαράδεκτη. Δεν είναι ακριβώς ματ, αλλά εμφανίζει κάποια "νερά " με αποτέλεσμα να αλλοιώνει την όψη του περιεχομένου.

 

Δεν ξέρω πόσο καιρό το έχεις αλλά χρειάζεται μία με δύο μέρες μέχρι να δείξει σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο καιρό το έχεις αλλά χρειάζεται μία με δύο μέρες μέχρι να δείξει σωστά.
Καλά τα λες. Υπάρχει μια βελτίωση. Είναι η τρίτη μέρα που το έχω.

 

Έχει γίνει και πιο απαλή στο άγγιγμα. Δεν κολλάει το δάχτυλο.

 

Αλλά το "orange peel " υπάρχει ακόμα.

 

Θα δείξει...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια καλή skin θήκη. Ρίξτε καμία ιδέα!.

 

Επίσης σκέφτομαι και καμία διάφανη για να φαίνεται η ομορφιά του μπλε αλλά δε βρίσκω κάτι αξιόλογο.

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...