Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την είχα εγω μια βδομάδα με το Dome Glass στο Note 9 . Κανένα απολύτως πρόβλημα. Το ίδιο και με Liquid Air και Rugged Armor.

Γενικά πρέπει να έχουν μικρύνει ελάχιστα τις διαστάσεις του dome στο Νote 9 ωστε να συνεργάζεται με τις περισσότερες θήκες.

 

Πάντως παιδιά χάνει αισθητά το κινητό με αυτές τις θήκες. Έβαλα πολύ λεπτές τις MSVII και δεν τις αποχωρίζομαι με τιποτα. Καμία σχέση σε κομψότητα το κινητό.

Τέλεια. Από εβδομάδα θα το πάρω και εγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πραγματικά για κάποιον που θέλει super thin αυτές τις MSVII είναι οτι καλύτερο

Το ίδιο και της Spigen η Thin Fit!!

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Από εβδομάδα θα το πάρω και εγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από που θα το πάρεις το Dome Ντίνο;

 

Κι εγώ με MSVII είμαι, αλλά το γυμνό έχει άλλη χάρη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου κανένα πρόβλημα .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Από που θα το πάρεις το Dome Ντίνο;

 

Κι εγώ με MSVII είμαι, αλλά το γυμνό έχει άλλη χάρη.

Αν ήξερα ότι και το Note9 θα φύγει με κανένα trade in όπως έφυγε το Note8 γυμνό θα το άφηνα. Έχει σίγουρα άλλη αίσθηση.

Όσοι έχετε βάλει κάποια προστασία έχετε ενεργοποιήσει και το touch sensitivity;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά για κάποιον που θέλει super thin αυτές τις MSVII είναι οτι καλύτερο

Το ίδιο και της Spigen η Thin Fit!!

Ωραίες θήκες αλλά προστατεύουν; και δεν μιλάω για γρατζουνιές αλλά για πεσίματα

Link to comment
Share on other sites

Αν ήξερα ότι και το Note9 θα φύγει με κανένα trade in όπως έφυγε το Note8 γυμνό θα το άφηνα. Έχει σίγουρα άλλη αίσθηση.

Όσοι έχετε βάλει κάποια προστασία έχετε ενεργοποιήσει και το touch sensitivity;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ναι το γυμνό είναι καλύτερα. Από εποχή 2004 που είχα κινητά με οθόνη αφής (αγαπημένο Ρ800) μέχρι σήμερα ποτέ δεν έβαζα screen protectors. Δε ξέρω τι με έπιασε τώρα με το Note.

Το S9+ με το βάλε βγάλε από τις τσέπες είχε κάνει μικρό γρατζουνιές η οθόνη. Κι εννοείται ποτέ δεν ήταν με κλειδιά ή κέρματα μαζί.

Τέλος, με μια βλακεία tempered που έχω βάλει τώρα ναι έχω ενεργοποιήσει το touch sensitivity.

Ωραίες θήκες αλλά προστατεύουν; και δεν μιλάω για γρατζουνιές αλλά για πεσίματα
Μπα όχι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παντα βαζω οσο πιο λεπτη θηκη γινεται.ετσι εχω και γω την MSVII σε μπλε.υπεροχη!!προστατευει περιμετρικα και πλατη.τωρα αν πεσει και χτυπησει το τηλ σε καποια γωνια,δεν ξερω.μια βασικη προστασια την εχει.την πηρα απο aliexpress 3,50€ και σε 7 μερες εφτασε.πραγματικα γρηγορα.ειναι η δευτερη παραγγελια που κανω κολλητα απο κει τελευταια και σε 10 μερες το πολυ εχει φτασει.τι να πω..σχτικα με την προστασια οθονης..ποτε δεν εβαζα κατι στην οθονη σε κανενα τηλεφωνο.αλλωστε ειναι σαν καινουρια οταν τα πουλαω γιατι τα προσεχω πολυ(οχι κλειδια,κερματα κλπ).πρωτη φορα που εκανε καποιες γρατσουνιες ηταν στο n8 και δεν καταλαβα απο που εγιναν.ετσι εβαλα γυαλι,ζελατινα μετα αλλα καμια σχεση με την αισθηση που σου δινει στην αφη και στα χρωματα.ετσι τωρα εβαλα το nano liquid spigen.so far so good που λεμε και στην Ελλαδα :) δεν προκειται να βαλω κατι αλλο αφου το εχω ασφαλισει και αυτο για θραυση.οπουε αν γινει καμια στραβη,αλλαζω οθονη.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Από που θα το πάρεις το Dome Ντίνο;

 

Κι εγώ με MSVII είμαι, αλλά το γυμνό έχει άλλη χάρη.

Από Amazon Γερμανίας φίλε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Screen protector δε βάζω ποτέ. Σαν θήκη για λίγη βασική προστασία έχω πάρει τη Spigen [Liquid Crystal] η οποία και είναι σχεδόν αόρατη και πολλή φτηνή.
Link to comment
Share on other sites

MSVII ωραία σαν θήκη αλλά από προστασία μόνο για γρατζουνιές και αυτές όχι 100% γιατί αφήνει μέρη του τηλεφώνου ακάλυπτα. Design VS protection=1-0
Link to comment
Share on other sites

Παντα βαζω οσο πιο λεπτη θηκη γινεται.ετσι εχω και γω την MSVII σε μπλε.υπεροχη!!προστατευει περιμετρικα και πλατη.τωρα αν πεσει και χτυπησει το τηλ σε καποια γωνια,δεν ξερω.μια βασικη προστασια την εχει.την πηρα απο aliexpress 3,50€ και σε 7

Επειδή την είχα σε αρκετά τηλέφωνα την συγκεκριμένη, μια χαρά προστατεύει και από μικροπτώσεις. Οι γωνίες είναι αρκετά ενισχυμένες.

Για το Note 9 την έχω πάρει σε μαύρο και μπλε και είναι απλά πανέμορφη.

Για κάποιον που είναι γενικά προσεχτικός συστήνεται ανεπιφύλακτα...όποιος είναι ατσούμπαλος ή η δουλεία του είναι τέτοια που δεν μπορεί να το προσέχει συνέχεια, καλύτερα να κοιτάξει προς spigen μεριά.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το Dome σήμερα από το mythiki.gr , δε το έχω ξανά βάλει ποτέ και γενικά θα είναι το πρώτο τζαμάκι που θα βάλω σε συσκευή.

Όταν βρω λίγο ελεύθερο χρόνο θα ακολουθήσω τις οδηγίες σύμφωνα με το βίντεο της εταιρίας.

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το Dome σήμερα από το mythiki.gr , δε το έχω ξανά βάλει ποτέ και γενικά θα είναι το πρώτο τζαμάκι που θα βάλω σε συσκευή.

Όταν βρω λίγο ελεύθερο χρόνο θα ακολουθήσω τις οδηγίες σύμφωνα με το βίντεο της εταιρίας.

 

Πολύ καλό (για την ακρίβεια άριστο) αλφάδιασμα και όλα τα άλλα είναι εύκολα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το dome καλό είναι να το πάρετε από Amazon Γερμανίας. Εμένα μου έσπασε και μου έδωσαν όλο το ποσό πίσω, ένας φίλος το έβαλε και είχε μικρές φουσκάλες και αγόρασε ανταλλακτικό με έκπτωση στα 12 ευρώ περίπου. Μόνο από Amazon είμαστε καλυμμένοι!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το dome καλό είναι να το πάρετε από Amazon Γερμανίας. Εμένα μου έσπασε και μου έδωσαν όλο το ποσό πίσω, ένας φίλος το έβαλε και είχε μικρές φουσκάλες και αγόρασε ανταλλακτικό με έκπτωση στα 12 ευρώ περίπου. Μόνο από Amazon είμαστε καλυμμένοι!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και από mobilefun uk :) Έκανε φουσκάλα μετά από 7 μήνες και με 12 ευρώ μου έστειλαν replacement.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και από mobilefun uk :) Έκανε φουσκάλα μετά από 7 μήνες και με 12 ευρώ μου έστειλαν replacement.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό το site δεν ήταν από τα πρώτα που το δοκίμασαν και το προώθησαν; Να το έχω υπόψιν!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το site δεν ήταν από τα πρώτα που το δοκίμασαν και το προώθησαν; Να το έχω υπόψιν!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι Ντίνο. Μπαίνες στο site του whitestone, κανείς register το τζαμακι, δηλώνεις μαγαζί, ανεβάζεις απόδειξη και φωτογραφία με το πρόβλημα και σε μια εβδομάδα το πολύ έχεις το replacement με 12 δολάρια.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ντίνο. Μπαίνες στο site του whitestone, κανείς register το τζαμακι, δηλώνεις μαγαζί, ανεβάζεις απόδειξη και φωτογραφία με το πρόβλημα και σε μια εβδομάδα το πολύ έχεις το replacement με 12 δολάρια.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ισχύει για αγορά του Dome από οποιοδήποτε μαγαζί ή μόνο από Amazon;

Επίσης, κόλλα δε θα χρειαστείς;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για αγορά του Dome από οποιοδήποτε μαγαζί ή μόνο από Amazon;

Επίσης, κόλλα δε θα χρειαστείς;

Μόνο σε συνεργαζόμενα μαγαζιά. Έχει 2 κόλλες μέσα.

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω...

Αυτό το υγρό που πέφτει στην οθόνη είναι η κόλλα;

Ολόκληρη διαδικασία για να περαστεί το τζαμάκι, ευτυχώς όμως τα δείχνει όλα πολύ αναλυτικά.

Θέλει σταθερότητα πάντως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω...

Αυτό το υγρό που πέφτει στην οθόνη είναι η κόλλα;

Ολόκληρη διαδικασία για να περαστεί το τζαμάκι, ευτυχώς όμως τα δείχνει όλα πολύ αναλυτικά.

Θέλει σταθερότητα πάντως.

Πολύ καλό αλφάδιασμα. Το κυριότερο.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέταξα Ένα πενηνταρικο για το Dome. Δεν έκατσε καλά. Μια χαρά είναι η οθόνη σκέτη...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέταξα Ένα πενηνταρικο για το Dome. Δεν έκατσε καλά. Μια χαρά είναι η οθόνη σκέτη...

 

Τι πρόβλημα είχε?

Έκανε φουσκαλες?

Μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες στο s8 plus τότε, (φουσκαλες), όλα τέλεια στο note 9.

Θέλει μεγάλη προσοχή ηρεμία και να μην βιάζεσαι.

Θα αλλάξω το 128 με το 512 και σκέφτομαι το πως θα ξανά περάσω Dome.

Πολύ φοβάμαι μη πάει κάτι στραβά.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...