Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει βαλει κανεις τζαμακι απο germano? Κανει 25 euro.

 

Στάλθηκε από το CUBOT R9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμένω αύριο Dome glass που όλοι το ξέρουμε πλέον, και ένα t-max ίδιας φιλοσοφίας αλλά με πολύ καλύτερη τιμή.

Θα περάσω το t max πρώτα και θα σας πω εντυπώσεις.

https://plusmobi.net/T-MAX-screen-protector-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-Tempered-Glass-για-Samsung-Galaxy-NOTE-9-DIAFANO-CLEAR-διαφανο-CURVED-Case%20%20-Friendly?search=Galaxy%20note%209

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Από που και πόσο;
Η αγορά και η τοποθέτηση έγινε από μαγαζί στο Αιγάλεω. Ευχαρίστως με pm όποια άλλη λεπτομέρεια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά και η τοποθέτηση έγινε από μαγαζί στο Αιγάλεω. Ευχαρίστως με pm όποια άλλη λεπτομέρεια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Σε ρώτησα και παραπάνω αλλά απάντηση δεν πήρα.

Μπορείς να το γράψεις εδώ; Δε θεωρείται διαφήμιση συν ότι είμαστε πολλοί από επαρχία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Για τις sport δραστηριότητες μας ,,

καθώς η Θηκη της Samsung δεν βολευει και πολύ ,,Πηρα μια μεμβρανη SBS -10€- απο Public . μια χαρα !!

 

(Κάποια πρόταση για βαση στηριξης στο ταμπλό !!! του αυτοκινήτου ?)

Link to comment
Share on other sites

Για τις sport δραστηριότητες μας ,,

καθώς η Θηκη της Samsung δεν βολευει και πολύ ,,Πηρα μια μεμβρανη SBS -10€- απο Public . μια χαρα !!

 

(Κάποια πρόταση για βαση στηριξης στο ταμπλό !!! του αυτοκινήτου ?)

Exogear φίλε μου. Την έχω 3 4 χρόνια και είναι απίστευτη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο οσα ,και ειδα και ακουσα,εβαλα κι εγω το περιφημο Dome (ειχα και nano liquid στο Note 8 για ενα χρονο χωρις κανενα προβλημα)εβαλα και στο 9 ,αλλα αποφασισα να βαλω και το Dome.Αν εξαιρεσει κανεις το γεγονος οτι σου "βγαινει" η ψυχη :lol::lol: με την τοποθετηση ,μετα ολα ειναι αψογα.Θυμηθηκα τις παλιες καλες μερες με το Note 3-4 με τις flat οθονες που ειχαμε απειρες επιλογες για scrreen protectors...Πολυ καλη εφαρμογη και αισθηση.Ειναι τοσο, οσο ,να μην ενοχλει την τοποθετηση θηκης.Απλα ενημερωνω,οτι ειναι 100% συμβατο (αυτες χρησιμοποιώ προσωπικά) με : `1.Samsung Clear View Standing Cover 2. Samsung Protective Standing Cover 3.Spigen Ultra Hybrid Matte Black 4.Spigen Ultra Hybrid Crystal Clear .
Link to comment
Share on other sites

Η ScreenKnight με πόσα screen protectors έρχεται στη συσκευασία;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η ScreenKnight με πόσα screen protectors έρχεται στη συσκευασία;
1 έχει η συσκευασία.Ενα για μπροστά και ένα για το πίσω μέρος.. Αν όμως είσαι "ψειρας"να ξέρεις ότι όσο καλά και να κάτσει,η επιφάνεια του θα κάνει νερά. Πότε δεν σου δίνει την αίσθηση του λειου.. Ούτε στην υφή. Ψιλοκολαει το χέρι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 έχει η συσκευασία.Ενα για μπροστά και ένα για το πίσω μέρος.. Αν όμως είσαι "ψειρας"να ξέρεις ότι όσο καλά και να κάτσει,η επιφάνεια του θα κάνει νερά. Πότε δεν σου δίνει την αίσθηση του λειου.. Ούτε στην υφή. Ψιλοκολαει το χέρι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θυμάμαι κάποιος εδώ είχε γράψει πολύ καλά λόγια κι έλεγα να τη δοκιμάσω αλλά μετά την απάντηση σου δε Ξέρω τι θα κάνω.

Έβαλα χθες ένα τζαμάκι στα iRepair εδώ στην επαρχία που είμαι αλλά είναι χάλια. Δεν πατάει καλά στο πλάι με αποτέλεσμα να έχουν μπει ήδη σκόνες, μεταξύ του tempered και της οθόνης βλέπω όλο νερά, και στο ένα πλάι έσπασε κατευθείαν με ένα μικρό άγγιγμα στη κονσόλα του αυτοκινήτου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Τιμουλα???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο διαδίκτυο βρήκα αυτό screen protector https://phantomskinz.com/samsung-galaxy-note-9/

με σχετικά καλές κριτικές από XDA https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/accessories/review-phantom-skinz-ultra-sp-case-t3834379

Αλλά δεν το βρήκα Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Dome...ακριβό, αλλά ΔΕΝ θα το μετανιώσεις. Είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή...

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θυμάμαι κάποιος εδώ είχε γράψει πολύ καλά λόγια κι έλεγα να τη δοκιμάσω αλλά μετά την απάντηση σου δε Ξέρω τι θα κάνω.

Έβαλα χθες ένα τζαμάκι στα iRepair εδώ στην επαρχία που είμαι αλλά είναι χάλια. Δεν πατάει καλά στο πλάι με αποτέλεσμα να έχουν μπει ήδη σκόνες, μεταξύ του tempered και της οθόνης βλέπω όλο νερά, και στο ένα πλάι έσπασε κατευθείαν με ένα μικρό άγγιγμα στη κονσόλα του αυτοκινήτου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Όσο δεν ήθελα να δοκιμάσω το Dome glass, το πήρα μαζί με ένα t max..

 

Δεν ήθελα γιατί στο s8 plus είχα δοκιμάσει 3 Dome glass και κανένα δεν έκατσε 100% σωστά στην οθόνη.

Το πρώτο άφησε μια "φουσκάλα", το δεύτερο δύο το τρίτο μια πάλι!

Φουσκάλα μερικών χιλιοστών μη φανταστείτε τίποτα σοβαρό.

Σε ένα άρρωστο ψείρα όμως φαινόταν σαν να έγινε η καταστροφή του κόσμου.

 

Από τότε σε όλες τις samsung edge συσκευές μου έβαζα μεμβράνη spigen neo flex.

 

Ίσως ήμουν ο μοναδικός που γκρίνιαζε για το Dome glass.

 

Από το s8 μέχρι σήμερα, βελτίωσαν την βάση, τα παρελκόμενα, και τόσες πολλές θετικές κριτικές από άτομα που το δοκίμασαν, με έκαναν να δώσω άλλη μια ευκαιρία.

 

Δοκίμασα πρώτα το t max.

Πολύ ωραίο tempered αλλά για κάποιο λόγο σε 3 σημεία μου έβγαλε έξω από το tempered από μια σταγόνα κόλλα τις οποίες δεν μπόρεσα να αφαιρέσω.

Όχι κάτι σημαντικό, χιλιοστό.

Για μένα όμως καταστροφή!

Το πετάω (σε 8 ώρες) και δοκιμάζω Dome.

 

Τώρα καταλαβαίνω όλους όσους έγραφαν τα καλύτερα για το Dome glass!

Έκατσε 100% σωστά και πραγματικά δείχνει τέλειο.

 

Δεν είναι μόνο το 50αρικο σχεδόν που κοστίζει.

Περισσότερο είναι η ψυχή που σου βγαίνει μέχρι να περαστεί.

Δεν ξέρω πόσο εύκολα το περάσατε όσοι το έχετε, εμένα πάντως η ψυχή μου βγήκε.

Να δω οδηγίες video κτλ και να προσπαθώ να το περάσω όχι 99% αλλά 100% τέλεια!

 

Πάντως αν περαστεί σωστά, δεν υπάρχει καλύτερο προϊόν από αυτό!

 

Επίσης πολύ καλό και το t max με αρκετά λιγότερα χρήματα.

 

https://plusmobi.net/T-MAX-screen-protector-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-Tempered-Glass-για-Samsung-Galaxy-NOTE-9-DIAFANO-CLEAR-διαφανο-CURVED-Case%20%20-Friendly?search=Galaxy%20note%209

 

Αν δεν μου έβγαινε η κόλλα ένα χιλιοστό έξω δεν θα δοκίμαζα καθόλου το Dome και ας το είχα στο συρτάρι.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Όσο δεν ήθελα να δοκιμάσω το Dome glass, το πήρα μαζί με ένα t max..

 

Δεν ήθελα γιατί στο s8 plus είχα δοκιμάσει 3 Dome glass και κανένα δεν έκατσε 100% σωστά στην οθόνη.

Το πρώτο άφησε μια "φουσκάλα", το δεύτερο δύο το τρίτο μια πάλι!

Φουσκάλα μερικών χιλιοστών μη φανταστείτε τίποτα σοβαρό.

Σε ένα άρρωστο ψείρα όμως φαινόταν σαν να έγινε η καταστροφή του κόσμου.

 

Από τότε σε όλες τις samsung edge συσκευές μου έβαζα μεμβράνη spigen neo flex.

 

Ίσως ήμουν ο μοναδικός που γκρίνιαζε για το Dome glass.

 

Από το s8 μέχρι σήμερα, βελτίωσαν την βάση, τα παρελκόμενα, και τόσες πολλές θετικές κριτικές από άτομα που το δοκίμασαν, με έκαναν να δώσω άλλη μια ευκαιρία.

 

Δοκίμασα πρώτα το t max.

Πολύ ωραίο tempered αλλά για κάποιο λόγο σε 3 σημεία μου έβγαλε έξω από το tempered από μια σταγόνα κόλλα τις οποίες δεν μπόρεσα να αφαιρέσω.

Όχι κάτι σημαντικό, χιλιοστό.

Για μένα όμως καταστροφή!

Το πετάω (σε 8 ώρες) και δοκιμάζω Dome.

 

Τώρα καταλαβαίνω όλους όσους έγραφαν τα καλύτερα για το Dome glass!

Έκατσε 100% σωστά και πραγματικά δείχνει τέλειο.

 

Δεν είναι μόνο το 50αρικο σχεδόν που κοστίζει.

Περισσότερο είναι η ψυχή που σου βγαίνει μέχρι να περαστεί.

Δεν ξέρω πόσο εύκολα το περάσατε όσοι το έχετε, εμένα πάντως η ψυχή μου βγήκε.

Να δω οδηγίες video κτλ και να προσπαθώ να το περάσω όχι 99% αλλά 100% τέλεια!

 

Πάντως αν περαστεί σωστά, δεν υπάρχει καλύτερο προϊόν από αυτό!

 

Επίσης πολύ καλό και το t max με αρκετά λιγότερα χρήματα.

 

https://plusmobi.net/T-MAX-screen-protector-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-Tempered-Glass-για-Samsung-Galaxy-NOTE-9-DIAFANO-CLEAR-διαφανο-CURVED-Case%20%20-Friendly?search=Galaxy%20note%209

 

Αν δεν μου έβγαινε η κόλλα ένα χιλιοστό έξω δεν θα δοκίμαζα καθόλου το Dome και ας το είχα στο συρτάρι.

 

 

Θα ψάξω να βρώ έναν καλό ψυχίατρο στην περιοχή σου και θα σου δώσω το τηλέφωνο να αποτανθείς γιά το πρόβλημά σου. Μην ανησυχείς, όλα λύνονται, έχει κάνει άλματα η επιστήμη.

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξω να βρώ έναν καλό ψυχίατρο στην περιοχή σου και θα σου δώσω το τηλέφωνο να αποτανθείς γιά το πρόβλημά σου. Μην ανησυχείς, όλα λύνονται, έχει κάνει άλματα η επιστήμη.

 

Έχω ψυχίατρο, που με παρακολουθεί.

Θα γίνω καλά λέει!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Dex station απο note 8 δουλεύει στο note 9?

Θέλω να πάρω γιατί το note 8 μου έσπασε και μήπως με αυτο μπορέσω να βγάλω τις φωτογραφίες.και μετα να το χρησιμοποιήσω στο note 9 μην πάει χαμένο .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πιο συμφέρουσα τιμή για αγορά του Dome και από που;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Dex station απο note 8 δουλεύει στο note 9?

Θέλω να πάρω γιατί το note 8 μου έσπασε και μήπως με αυτο μπορέσω να βγάλω τις φωτογραφίες.και μετα να το χρησιμοποιήσω στο note 9 μην πάει χαμένο .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δουλεύει αλλά δεν είναι απαραίτητο αφού το Note9 μπορεί να συνδεθεί με οθόνη με έναν απλό αντάπτορα από type c σε hdmi.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψυχίατρο, που με παρακολουθεί.

Θα γίνω καλά λέει!

 

Αν καταφέρει και σε κάνει καλά, να μου τον γνωρίσεις σε παρακαλώ γιατί παρατηρώ παρεμφερή συμπτώματα και σε μένα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος Dome glass με Spigen Neo hybrid ? Κάτι μου λέει ότι δεν θα πατάει. Επίσης και με την γνήσια σιλικόνης αλλά και την γνήσια αυτή τη διάφανη πάλι σιλικόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος Dome glass με Spigen Neo hybrid ? Κάτι μου λέει ότι δεν θα πατάει. Επίσης και με την γνήσια σιλικόνης αλλά και την γνήσια αυτή τη διάφανη πάλι σιλικόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά Dome glass με spigen liquid Air, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Γύρω γύρω βλέπω το ένα χιλιοστό κενό μετάξι Dome και θήκης.

 

Και είμαι σχεδόν βέβαιος ότι η liquid είναι ποιο "επιθετική" από την neo hybrid με τα screen protector /tempered glass.

 

Άρα δεν θα υπάρχει πρόβλημα θεωρώ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά Dome glass με spigen liquid Air, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Γύρω γύρω βλέπω το ένα χιλιοστό κενό μετάξι Dome και θήκης.

 

Και είμαι σχεδόν βέβαιος ότι η liquid είναι ποιο "επιθετική" από την neo hybrid με τα screen protector /tempered glass.

 

Άρα δεν θα υπάρχει πρόβλημα θεωρώ.

Μακάρι. Αν έχει κάποιος φίλος τον συνδυασμό ας μας πει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι. Αν έχει κάποιος φίλος τον συνδυασμό ας μας πει.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την είχα εγω μια βδομάδα με το Dome Glass στο Note 9 . Κανένα απολύτως πρόβλημα. Το ίδιο και με Liquid Air και Rugged Armor.

Γενικά πρέπει να έχουν μικρύνει ελάχιστα τις διαστάσεις του dome στο Νote 9 ωστε να συνεργάζεται με τις περισσότερες θήκες.

 

Πάντως παιδιά χάνει αισθητά το κινητό με αυτές τις θήκες. Έβαλα πολύ λεπτές τις MSVII και δεν τις αποχωρίζομαι με τιποτα. Καμία σχέση σε κομψότητα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...