Jump to content

[Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αρχή κανε μια εκκαθάριση cache και δεδομενων της εφαρμογής(ρυθμίσεις, εφαρμογές, υπηρεσίες Google, αποθήκευση και εκεί κάνεις τις εκκαθαρίσεις δεδομενων) ... Θα έλεγα να κάνεις το ίδιο και με την εφαρμογή Google play store (υποψη ίσως μετά να χρειαστεί να κάνεις ξανά login με τον Gmail λογαριασμό σου)

Μετά κανε απο την "φροντίδα συσκευης" αποθηκευτικος χώρος εκκαθάριση και απο "μνήμη" εκκαθάριση... Κανε επανάκινηση και βλέπεις πως θα παει....

Αν στο ξανακάνει (που φαντάζομαι πως οχι) ισως να χρειαστεί και επαναφορά εργοστασιακων

 

σε ευχαριστώ πααααρα πολύ για το μήνυμα και την βοήθεια σου! έκανα ακριβώς ότι μου περιέγραψες, και ευελπιστώ ότι δεν θα έχω πρόβλημα.... δεν έχω καμία όρεξη να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μου φαίνεται απίστευτος μπελάς...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα έχω το εξής θέμα η μπαταρία του κινητού εχει φτάσει στο 95,2 τοις εκατό και το έχω τέσσερις μήνες στην κατοχή μου το είδα από το πρόγραμμα του phone info υπάρχει καμία ιδέα στο τι να κάνω?? η δεν μας τα λέει Καλά αυτό το πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Το έλιωσα το εργαλείο! e94417077c3cb6ea89bdd230cda407b4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αψογα πηγε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο ΟΤΕ προχωρά σε όλους σε voip να ενημερώσω ότι τα speedport προκαλούν τρομερό drain στις συσκευές που είναι συνδεδεμένες με wifi. Οπότε αν έχετε αλλάξει μόντεμ και παρατηρήσατε πτώση της διάρκειας μπαταρίες να ξέρετε φταίει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

για αλλη μια φορα αριστη αυτονομια. 3 ημερες χρησης, με αρκετη χρηση δεδομενων και τις 3 ημερες, ειδικα την Κυριακη, φωτεινοτητα αυτοματο και οχι χαμηλα με FHD αναλυση (για μενα η παραπανω δε μου προσφερει καμια διαφορα στην εμπειρια οποτε η FHD μου ειναι μια χαρα αν κερδιζω κατι στη μπαταρια), χρηση social οπως whatsapp,viber,fb,messenger, instagram, πλοηγηση απο chrome και προβολη βιντεο καμια ωρα αναλυσης 1080. Επισης αρκετη ομιλια και με αρκετες μετακινησεις σε ακτινα 40χλμ.

 

Τελος, επειδη θα βγουν μερικοι να πουν οτι δεν κανω χρηση, ανεβασα ολα τα στατιστικα τα οποια δεν ξερω πως λειτουργουν και τα μετραει, αλλα πχ chrome δινει 4 λεπτα. Εγω τον chrome τον εχω λιωσει, ειδικα την κυριακη τουλαχιστον μιση ωρα χαζευα αγγελιες ποδηλατων. 17 tabs ανοιξα. Ομοιως την καμερα, την ελιωσα, εχω βγαλει την κορη μου απο το κινητο μου τουλαχιστον 10 λεπτα βιντεο 2Κ την κυριακη το βραδυ, δε μπορει να λεει μηδεν.

Δεν ξερω τι μετρανε, αλλα ποτε δεν ειχα δωσει σημασια σε αυτα, παντα σε ποσοστο ηταν χαμηλα εξαλλου (μεσα στη χρηση μπαταρια) αλλα και τωρα που δειχνει εξω ποση ωρα τα εχεις ενεργα, δεν τα δειχνει σωστα, και καλο θα ηταν να πειτε και εσεις αν βλεπετε διαφορα. Εμενα ο chrome Και η καμερα ειναι χτυπητα.. οπως και το whatsapp με κοινες συνομιλιες που εχω και μιλαω ολη μερα.

 

Με αυτη τη χρηση το νοτε 9 ξεπερναει καθε κινητο που ειχα παλιοτερα:

47521431932_942ffbf0a9_c.jpgScreenshot_20190409-233522_Settings by Nikos Bletas, on Flickr

 

46658830735_973844b79b_c.jpgScreenshot_20190409-233527_Settings by Nikos Bletas, on Flickr

 

46850415614_9644b9e40d_c.jpgScreenshot_20190409-233406_Device care by Nikos Bletas, on Flickr

 

33697420018_d461e13915_c.jpgScreenshot_20190409-233419_Device care by Nikos Bletas, on Flickr

 

32631848997_3aef6ae64c_c.jpgScreenshot_20190409-233424_Device care by Nikos Bletas, on Flickr

 

32631848777_91e054ca76_c.jpgScreenshot_20190409-233428_Device care by Nikos Bletas, on Flickr

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κλεισει ομως 2 φορες... Απο ποσο, δεν μπορω να καταλαβω...αλλα γλυτωσες απο κει λίγακι..

Επισης, πηγαινε στην χρήση μπαταρίας, κ εκει λέει πόσο χρησιμοποιηθηκε το καθε προγραμμα (κανε tap πανω στο προγραμμα που θες)

Εχεις ρολοι συνδεδεμενο ??

Απο Bluetooth, nfc κ τετοια?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κλεισει ομως 2 φορες... Απο ποσο, δεν μπορω να καταλαβω...αλλα γλυτωσες απο κει λίγακι..

Επισης, πηγαινε στην χρήση μπαταρίας, κ εκει λέει πόσο χρησιμοποιηθηκε το καθε προγραμμα (κανε tap πανω στο προγραμμα που θες)

Εχεις ρολοι συνδεδεμενο ??

Απο Bluetooth, nfc κ τετοια?

 

Προφανώς, στον ύπνο μου τι να το κάνω ανοιχτό ? Δεν το έκρυψα άλλωστε. Θα κέρδισα ένα 10% και τις μέρες το πολύ.. Αν πούμε ότι θέλει μέχρι 5% κάθε βράδυ.

Τώρα για τη χρήση, τι εννοείς ? Μέσα στη χρήση σου λέει αλλά δεν τα εμφανίζει όλα. Αντίθετα έξω έχει πιο πολλά άλλα είναι λάθος τα νούμερα...

Δες πόσα λίγα έχει μέσα.

Είχα ρολόι την 1η μέρα όλη και λίγο την 2η. Το Βάζω μόνο όταν κινούμαι έξω, αλλιώς δεν τα συνδέω. Nfc και GPS κλειστά. 4g μόνιμα ανοιχτό.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, στον ύπνο μου τι να το κάνω ανοιχτό ? Δεν το έκρυψα άλλωστε. Θα κέρδισα ένα 10% και τις μέρες το πολύ.. Αν πούμε ότι θέλει μέχρι 5% κάθε βράδυ.

Τώρα για τη χρήση, τι εννοείς ? Μέσα στη χρήση σου λέει αλλά δεν τα εμφανίζει όλα. Αντίθετα έξω έχει πιο πολλά άλλα είναι λάθος τα νούμερα...

Δες πόσα λίγα έχει μέσα.

Είχα ρολόι την 1η μέρα όλη και λίγο την 2η. Το Βάζω μόνο όταν κινούμαι έξω, αλλιώς δεν τα συνδέω. Nfc και GPS κλειστά. 4g μόνιμα ανοιχτό.

 

Πήγαινε φροντιδα, μπαταρία, χρηση μπαταριας κ μπες πχ στο chrome....

Κατω κάτω σου λεει ποση χρηση εχεις κανει ακριβως.... Δοκιμασε το, θα καταλάβεις...

Εξω, πριν την χρηση μπαταριας δεν εχω καταλαβει τι ακριβως κανει...

Παντως νομιζω οτι μπορεις κι άλλο...

Εχεις κανει καμια ρυθμιση απ τον οδηγο του swind ???

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε φροντιδα, μπαταρία, χρηση μπαταριας κ μπες πχ στο chrome....

Κατω κάτω σου λεει ποση χρηση εχεις κανει ακριβως.... Δοκιμασε το, θα καταλάβεις...

Εξω, πριν την χρηση μπαταριας δεν εχω καταλαβει τι ακριβως κανει...

Παντως νομιζω οτι μπορεις κι άλλο...

Εχεις κανει καμια ρυθμιση απ τον οδηγο του swind ???

 

Εσύ δεν έχεις καταλάβει τι λέω. Δες τις εικόνες μου παραπάνω. Οι 2 πρώτες ένα μέσα από τη χρήση. Οι αλλες είναι στο μενού απέξω. Αν είσαι ανδροιδ 8 είναι αλλιώς.

Τέλος πάντων, στο μενού μέσα στη χρήση δεν εμφανίζει όλες τις εφαρμογές που δούλεψα. Δες στις κάτω εικόνες από το έξω μενού που έχει πάρα πολλές εφαρμογές με χρήση, οι οποίες είναι λάθος σε θέμα χρόνων..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν έχεις καταλάβει τι λέω. Δες τις εικόνες μου παραπάνω. Οι 2 πρώτες ένα μέσα από τη χρήση. Οι αλλες είναι στο μενού απέξω. Αν είσαι ανδροιδ 8 είναι αλλιώς.

Τέλος πάντων, στο μενού μέσα στη χρήση δεν εμφανίζει όλες τις εφαρμογές που δούλεψα. Δες στις κάτω εικόνες από το έξω μενού που έχει πάρα πολλές εφαρμογές με χρήση, οι οποίες είναι λάθος σε θέμα χρόνων..

 

Εσυ δεν κατάλαβαινεις....

Στην μπαταρια, βλέπουμε στην φωτο το ΣΗΜΕΡΑ.... Μονο το ΣΗΜΕΡΑ....

Εσυ εχεις αναμονή 2 μερες σχεδον...αρα το συνολικό θα το δεις στην χρηση μπαταριας....

Θα πας εκει, θα πατήσεις πχ στο chrome κ θα δεις χρηση των 2 ημερών....

Αυτο λεω... Εκει ειναι το σωστό....

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η μπαταρια του Note9 overall.Λιγο καλυτερα νουμερα εχει η εκδοση του Snapdragon προφανως λογω του γνωστου θεματος του προηγουμενου exynos(που ευτυχως το διορθωσαν αρκετα στο επομενο).

 

Δεν ειναι μπαταρια που με βαρια χρηση θα σου βγαλει 2-2.5 μερες προφανως αλλα δεν ειναι και μπαταρια που αν φυγεις το πρωι με 100% το μεσημερι θα ψαχνεις φορτιστη.

 

Το μονο μου παραπονο με την σειρα Note ως τωρα ειναι που δεν εχει ακομα μεγαλυτερες μπαταριες.Υποτιθεται ειναι μια σειρα κινητων που προοριζεται αποκλειστικα για δυνατη χρηση(ή λιωσιμο που λεμε).Δεν προκειται να παρει καποιος Note μονο για τηλεφωνα και sms ας πουμε ή μονο για να ακουει μουσικη οταν ειναι στο λεωφορειο.

 

Αρα επρεπε εξ αρχης να ειχε 4000 μπαταρια και πλεον στα τελευταια note να ειχε φτασει τουλαχιστον στα 4500+ λογω και της μεγαλης οθονης(σε ιντες και αναλυση)και αρα της παραπανω καταναλωσης.

 

Ενα παραδειγμα σε αυτο ειναι το Mate20x που υποστηριζει και πενακι και εχει 5000μπαταρια σε 1080p οθονη. Αυτες ειναι μπαταριες για τετοια κινητα ειδικα για τα χρηματα που ζητανε.

 

Ελπιζω στο Note10 να δουμε τουλαχιστον 4500μπαταρια(εδω το S10+ 5g εχει τοση).

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν κατάλαβαινεις....

Στην μπαταρια, βλέπουμε στην φωτο το ΣΗΜΕΡΑ.... Μονο το ΣΗΜΕΡΑ....

Εσυ εχεις αναμονή 2 μερες σχεδον...αρα το συνολικό θα το δεις στην χρηση μπαταριας....

Θα πας εκει, θα πατήσεις πχ στο chrome κ θα δεις χρηση των 2 ημερών....

Αυτο λεω... Εκει ειναι το σωστό....

 

Ρε φιλαράκι, σου λέω ότι μέσα στη χρήση δεν έχει όλες όσες δούλεψα..αυτές που έχουν μικρό ποσοστό χρήσης δεν τις εμφανίζει.

Όσο για έξω, πχ στα πάνω που έχω βάλει λέει κάμερα 0 λεπτά χρήση και εγώ την είχα δουλέψει αρκετά... Τι να σου πω τώρα. Δεν ξέρω αν είναι η τελευταία μέρα, αν εσύ ξέρεις ότι μηδενιζει κάθε βράδυ οκ.

Από εκεί και πέρα σου είπα 10 φορές ότι μέσα δε δείχνει καθόλου κάποιες. Πως θα πατήσω να δω χρόνο χρήσης ???

 

 

Ά, όσο για οδηγό s wind, όχι σχεδόν τίποτα.. Για την ακρίβεια δεν τον έχω καν διαβάσει αλλά από αυτά που γράφουν διάφοροι ότι έκαναν όχι σχεδόν τίποτα δεν κάνω, μόνο ότι σβήνω ή κάνω απενεργοποιηση περιττά apps και σίγουρα θα έχουμε 5 κοινές ρυθμίσεις αλλά πχ φωτεινότητα οθόνης που τη δουλεύει για τυφλούς στο 20% δεν βάζω. Και άλλα τέτοια.

 

Τώρα για το Note 10, δε θα είναι κινητό αλλά ταμπλετ...ας δώσει και 10.000 μπαταρία, το κινητό είναι ήδη δυσχρηστο και σκεφτομαι να το δώσω ακόμα και αν δεν πάρω άμεσα σ10..δεν αντέχω άλλο βάρος και μέγεθος.. Οποτε δε μου λέει τίποτα η αύξηση μπαταρίας με οθόνη που θα φτάσει

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαράκι, σου λέω ότι μέσα στη χρήση δεν έχει όλες όσες δούλεψα..αυτές που έχουν μικρό ποσοστό χρήσης δεν τις εμφανίζει.

Όσο για έξω, πχ στα πάνω που έχω βάλει λέει κάμερα 0 λεπτά χρήση και εγώ την είχα δουλέψει αρκετά... Τι να σου πω τώρα. Δεν ξέρω αν είναι η τελευταία μέρα, αν εσύ ξέρεις ότι μηδενιζει κάθε βράδυ οκ.

Από εκεί και πέρα σου είπα 10 φορές ότι μέσα δε δείχνει καθόλου κάποιες. Πως θα πατήσω να δω χρόνο χρήσης ???

 

 

Ά, όσο για οδηγό s wind, όχι σχεδόν τίποτα.. Για την ακρίβεια δεν τον έχω καν διαβάσει αλλά από αυτά που γράφουν διάφοροι ότι έκαναν όχι σχεδόν τίποτα δεν κάνω, μόνο ότι σβήνω ή κάνω απενεργοποιηση περιττά apps και σίγουρα θα έχουμε 5 κοινές ρυθμίσεις αλλά πχ φωτεινότητα οθόνης που τη δουλεύει για τυφλούς στο 20% δεν βάζω. Και άλλα τέτοια.

 

Τώρα για το Note 10, δε θα είναι κινητό αλλά ταμπλετ...ας δώσει και 10.000 μπαταρία, το κινητό είναι ήδη δυσχρηστο και σκεφτομαι να το δώσω ακόμα και αν δεν πάρω άμεσα σ10..δεν αντέχω άλλο βάρος και μέγεθος.. Οποτε δε μου λέει τίποτα η αύξηση μπαταρίας με οθόνη που θα φτάσει

Θα συμφωνήσω, το μέγεθος και το βάρος του είναι δύσκολα να τα συνηθίσεις.

Όσον αφορά την μπαταρία.

Μετά τη Δεύτερα όπου έφαγε ξεζούμισμα οι επόμενες μέρες με σαφώς μειωμένη χρήση έβγαλαν άνετα τη μέρα. Τελικά δεν είναι τόσο τα 10 widgets που έχω που τρωνε μπαταρια, απλα πιστεύω ότι όταν κάνεις ταυτόχρονη χρήση εφαρμογών η μπαταρία φεύγει νεράκι. Τη Δευτέρα (απ'όπου είναι η πρώτη φώτο) μίλαγα τηλέφωνο, είχα ανοιχτό το gmail να βλέπω ένα pdf και στο καπάκι έκανα e-banking για να το δει ο πελάτης επιτόπου (άσχετα αν δε φαίνεται η εφαρμογή της eurobank) και τα αποτελέσματα ήταν τραγικά

Επίτηδες χρησιμοποίησα bt τις τελευταίες μέρες για να δω πως θα πάει και δεν είχα θέμα. Ένα άλλο θέμα (που φυσικά παρουσιάζεται σε όλα τα τηλέφωνα) είναι το ασθενές σήμα wifi. Πλέον απενεργοποιώ το wifi όταν βρίσκομαι σχετικά μακριά από εκεί που πιάνει και η κατάσταση βελτιώθηκε. Όλες οι μέρες με έβγαλαν με +35% αλλά όχι με τρελό sot.

Επίσης η χρήση μπαταρίας του κινητού πραγματικά γράφει ότι θέλει b928ec2b0ba8ed4731dfe917f063e247.jpgbc0a8711efdd0ac76396c6625a8cf50c.jpgfb703e1e894ecac33a855c84f2e21a2f.jpg

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Το μονο μου παραπονο με την σειρα Note ως τωρα ειναι που δεν εχει ακομα μεγαλυτερες μπαταριες.Υποτιθεται ειναι μια σειρα κινητων που προοριζεται αποκλειστικα για δυνατη χρηση(ή λιωσιμο που λεμε).Δεν προκειται να παρει καποιος Note μονο για τηλεφωνα και sms ας πουμε ή μονο για να ακουει μουσικη οταν ειναι στο λεωφορειο.

 

Αυτο ηταν και το αρχικο concept εξαλλου.

The ultimate phone,οσο το δυνατον bezeless,τερας μπαταρια,πενακι(πρωτοποριακο).

Οταν σκεφτομαστε τη σειρα Note και ειδικοτερα τις next generation συσκευες.

 

Ο βασιλιας...

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, το μέγεθος και το βάρος του είναι δύσκολα να τα συνηθίσεις.

Όσον αφορά την μπαταρία.

Μετά τη Δεύτερα όπου έφαγε ξεζούμισμα οι επόμενες μέρες με σαφώς μειωμένη χρήση έβγαλαν άνετα τη μέρα. Τελικά δεν είναι τόσο τα 10 widgets που έχω που τρωνε μπαταρια, απλα πιστεύω ότι όταν κάνεις ταυτόχρονη χρήση εφαρμογών η μπαταρία φεύγει νεράκι. Τη Δευτέρα (απ'όπου είναι η πρώτη φώτο) μίλαγα τηλέφωνο, είχα ανοιχτό το gmail να βλέπω ένα pdf και στο καπάκι έκανα e-banking για να το δει ο πελάτης επιτόπου (άσχετα αν δε φαίνεται η εφαρμογή της eurobank) και τα αποτελέσματα ήταν τραγικά

Επίτηδες χρησιμοποίησα bt τις τελευταίες μέρες για να δω πως θα πάει και δεν είχα θέμα. Ένα άλλο θέμα (που φυσικά παρουσιάζεται σε όλα τα τηλέφωνα) είναι το ασθενές σήμα wifi. Πλέον απενεργοποιώ το wifi όταν βρίσκομαι σχετικά μακριά από εκεί που πιάνει και η κατάσταση βελτιώθηκε. Όλες οι μέρες με έβγαλαν με +35% αλλά όχι με τρελό sot.

Επίσης η χρήση μπαταρίας του κινητού πραγματικά γράφει ότι θέλει b928ec2b0ba8ed4731dfe917f063e247.jpgbc0a8711efdd0ac76396c6625a8cf50c.jpgfb703e1e894ecac33a855c84f2e21a2f.jpg

Έχεις 2000 πράγματα στο παρασκήνιο να τρεχουν. Εχεις αλλά τόσα να σου στέλνουν συνέχεια ειδοποιησεις. Η μπάρα ειδοποιήσεων είναι γεμάτη κ δε χορανε όλα όσα έχεις! Αυτό θεωρώ ότι σου ξεζουμιζει κ με το δίκαιο του τη μπαταρία. Ργω προσωπικά είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Κ με το μέγεθος και με την οθοναρα κ φυσικά με τη μπαταρία που βγάζω 6+ ώρες καθημερινά. Όσο για το Note 10 πιστεύω θα τα δώσει όλα σε θέμα hardware. 4500+ mah πειρμενω

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις 2000 πράγματα στο παρασκήνιο να τρεχουν. Εχεις αλλά τόσα να σου στέλνουν συνέχεια ειδοποιησεις. Η μπάρα ειδοποιήσεων είναι γεμάτη κ δε χορανε όλα όσα έχεις! Αυτό θεωρώ ότι σου ξεζουμιζει κ με το δίκαιο του τη μπαταρία. Ργω προσωπικά είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Κ με το μέγεθος και με την οθοναρα κ φυσικά με τη μπαταρία που βγάζω 6+ ώρες καθημερινά. Όσο για το Note 10 πιστεύω θα τα δώσει όλα σε θέμα hardware. 4500+ mah πειρμενω

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα γι αυτό ακριβώς πήρα το κινητό. Για να καλύψει τις ανάγκες μου. Αν είναι να τα έχω όλα κλειστά ποιος ο λόγος να δίνουμε 1000ρικα?
Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό ακριβώς πήρα το κινητό. Για να καλύψει τις ανάγκες μου. Αν είναι να τα έχω όλα κλειστά ποιος ο λόγος να δίνουμε 1000ρικα?

 

Οκ.

Γενικα ειναι ενα ενεργοβορο στησιμο .

Σκεψου...

Απο το 50% μεχρι να σου φτασει στο 30% χρειαστηκε περιπου μολις 35 λεπτα οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Οκ.

Γενικα ειναι ενα ενεργοβορο στησιμο .

Σκεψου...

Απο το 50% μεχρι να σου φτασει στο 30% χρειαστηκε περιπου μολις 35 λεπτα οθονη...

Το γνωρίζω, απλά περίμενα να ανταποκρίνεται καλύτερα. Τέλος πάντων έχω ένα powebank για τις δύσκολες μέρες.

Μέσα στο μήνα θα κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και καλυτερέψει

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο να ζητήσω!?

ΥΓ. Sammy στο Νότε 10 δώστα 'όλα ' ! 30d8ed248ea515b8d6b53e6513935950.jpg7eb170f32528f21fc22ee20d0e93c5b9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα τόσο γεμάτη μπάρα ειδοποιήσεων δεν έχω ξαναδεί είναι η αλήθεια demolisher:lol: καλά του κάνεις και το εκμεταλλεύεσαι! φαντάζομαι οι τελίτσες πόσα ακόμα κρύβουν! Όταν δίνεις ώθηση σε κάτι λογικό είναι να θέλει να ρουφήξει ενέργεια ώστε να ανταποκριθεί!
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα με εκπλήσσει όλο και περισσότερο.

Σχεδόν 2 ώρες ταινία 87% μπαταρία! Τελικά πόσο ρόλο παίζει μια ενεργοβόρα εφαρμογή όπως το Facebook που χρησιμοποιώ κατά κόρον, από μια θέαση ταινίας. Σχεδόν 2 ώρες με μόνο 1% κατανάλωση το mx player!χαμηλά σχετικά η φωτεινότητα μιας κ ήμουν σε χαμηλού φωτισμού δωμάτιο

ad36b42f05d2ad5481104b388c46dbf3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα τόσο γεμάτη μπάρα ειδοποιήσεων δεν έχω ξαναδεί είναι η αλήθεια demolisher:lol: καλά του κάνεις και το εκμεταλλεύεσαι! φαντάζομαι οι τελίτσες πόσα ακόμα κρύβουν! Όταν δίνεις ώθηση σε κάτι λογικό είναι να θέλει να ρουφήξει ενέργεια ώστε να ανταποκριθεί!
Είναι τεράστιο το κινητό και η μπάρα ειδοποιήσεων παίρνει πολύ πράγμα :P
Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θα γίνει με το notes? Τρώει όλη την μπαταρία. Αυτή τη στιγμή είμαι με 3.5 ώρες οθόνη, 22 ώρες ενεργό το κινητό και σχεδόν μια ώρα κλήσεις κι έχω 29 μπαταρία. Απαράδεκτο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θα γίνει με το notes? Τρώει όλη την μπαταρία. Αυτή τη στιγμή είμαι με 3.5 ώρες οθόνη, 22 ώρες ενεργό το κινητό και σχεδόν μια ώρα κλήσεις κι έχω 29 μπαταρία. Απαράδεκτο
Κάθε φορά που το χρησιμοποιώ, μπαίνω μετά στις ρυθμίσεις και κάνω 'Επιβολή διακοπής'.

Είναι ο μόνος τρόπος για να σταματήσω την χρήση στο παρασκήνιο και την κατανάλωση της μπαταρίας μέχρι να λυθεί το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...