Jump to content

[Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπω απλά να δω μια σημείωση στο snote αρχίζει να τρώει σαν φουγάρο. Αν το αφήσεις ακομα και 3 μέρες χωρίς να μπρις στην εφαρμογή δεν καταναλώνει τίποτα.

Εγώ πλέον αυτόματα με το που μπω συην εφαρμογή κςι κάνω ο,τι θέλω, μπαίνω ρυθμίσεις κςι πατάω αναγκαστική διακοπή.

Μλκια χοντρή της Samsung πάντως.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί δεν το έχουν όλοι αυτό το πρόβλημα. Ίσως φταίνε κάποιες ρυθμίσεις που έχουμε κάνει, αν και έχω δοκιμάσει τα πάντα. Ή μπορεί να φταίει κάποια από τις εφαρμογές που έχουμε εγκαταστήσει και δημιουργεί πρόβλημα στο samsung notes.

 

Αν βρήκε κάποιος κάποια πιθανή λύση ας μας την προτείνει. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως τώρα με τις ζεστές και με χρήση data θα έχουμε πρόβλημα. Ήδη τις 2 τελευταίες ζεστές μέρες με χρήση data δε τα πήγε κ πολύ καλά! Είχα κ αυτό το πρόβλημά με την συνδεσιμοτητα και τα adguard έφευγε νεράκι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σμπασχοντες κάθε 2 με 3 βδομάδες έρχεται μια αναβάθμιση στο notes που αρχικά δείχνει ότι φτιάχνει το θέμα αλλά τελικά κάνει πάλι τα ίδια.. Οψόμεθα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Σμπασχοντες κάθε 2 με 3 βδομάδες έρχεται μια αναβάθμιση στο notes που αρχικά δείχνει ότι φτιάχνει το θέμα αλλά τελικά κάνει πάλι τα ίδια.. Οψόμεθα!
Ποιυ σας τις βγάζει αυτές τις αναβαθμίσεις; Γιατί ούτε για το πληκτρολόγιο βλέπω αναβαθμίσεις ούτε για το Snote

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ποια εφαρμογή σας προκαλεί drain ρε παίδες.

Το Notes ή το S note?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Το Samsung Notes

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα μιλάμε για την εφαρμογή notes, όχι το s note. Χάσαμε την μπάλα :lol:

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

5% κατανάλωση.

Το μόνο που έκανα είναι να την ανοίξω και την έκλεισα αμέσως όταν είχα 80% μπαταρία. Μέχρι να φτάσω τα 53% μου είχε φάει 5% μόνο αυτή! 9127c457579523336f3cd1f6dfab6c40.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα μιλάμε για την εφαρμογή notes, όχι το s note. Χάσαμε την μπάλα :lol:

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ποια είναι η μία και ποια είναι η άλλη; Όντως μπερδευτήκαμε!!:) Εγώ μιλώ για αυτή που έχει το κινητό από την αρχή την Samsung notes, αυτή που δείχνει πιο πάνω ο xtatty. Υπάρχει κάτι ακόμη;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η μία και ποια είναι η άλλη; Όντως μπερδευτήκαμε!!:) Εγώ μιλώ για αυτή που έχει το κινητό από την αρχή την Samsung notes, αυτή που δείχνει πιο πάνω ο xtatty. Υπάρχει κάτι ακόμη;
Η άλλη, δηλαδή το S Note, είναι η πιο παλιά που είχε και το Note 4. Αυτή υπάρχει στο Samsung Store για να την βάλει αν θέλει κάποιος. Εγώ την έχω βάλει για δοκιμή. Δουλεύει άψογα χωρίς να καταναλώνει την μπαταρία.

 

Εμείς όμως μιλάμε για αυτή που έρχεται προεγκατεστημενη στο Note 8 & 9. Αυτή είναι η εφαρμογή που διαχειρίζεται και τα σημειώματα που γράφουμε με σβηστή οθόνη. Οπότε είναι πολύ σημαντική για το Note. Αυτή λοιπόν από τότε που έγινε η αναβάθμιση στην Pie έχει το θέμα με την κατανάλωση της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιλάμε για τα Samsung notes που όπως είπε κι ο φίλος πιο πάνω έρχονται προ εγκατεστημένα. Επίσης εγώ να πω πως του 5% του άλλου φίλου πιο πάνω σε μένα είναι λίγο. Εμένα φτάνει και το 15% ασχέτως αν κάνω επιβολή διακοπής ή όχι!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη, δηλαδή το S Note, είναι η πιο παλιά που είχε και το Note 4. Αυτή υπάρχει στο Samsung Store για να την βάλει αν θέλει κάποιος. Εγώ την έχω βάλει για δοκιμή. Δουλεύει άψογα χωρίς να καταναλώνει την μπαταρία.

 

Εμείς όμως μιλάμε για αυτή που έρχεται προεγκατεστημενη στο Note 8 & 9. Αυτή είναι η εφαρμογή που διαχειρίζεται και τα σημειώματα που γράφουμε με σβηστή οθόνη. Οπότε είναι πολύ σημαντική για το Note. Αυτή λοιπόν από τότε που έγινε η αναβάθμιση στην Pie έχει το θέμα με την κατανάλωση της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει νόημα να κατεβάσουμε το S Note του Note 4; Έχει δηλαδή κάποια λειτουργία επιπλέον;

 

Κατά τα άλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι έχουν πρόβλημα με κατανάλωση και κάποιοι όχι....:confused:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να κατεβάσουμε το S Note του Note 4; Έχει δηλαδή κάποια λειτουργία επιπλέον;

 

Κατά τα άλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι έχουν πρόβλημα με κατανάλωση και κάποιοι όχι....:confused:

 

Το παλιό s note είναι κατά πολύ καλύτερο από τηv βλακεια τα notes που έχουν βάλει τώρα. Έχει περισσότερες λειτουργίες, ρυθμίσεις κτλ αλλά δυστυχώς δεν έχει επιλογή να το βάλεις στην κεντρική οθόνη σαν σημείωση. Μεγάλη βλακεια αυτό. Κρίμα που μετά το 8 πήγαν και το άλλαξαν. Μέχρι το 4,5 το κινητό ήταν ξεχωριστό. Τώρα είναι απλά ένα Galaxy s με πένα...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Το παλιό s note είναι κατά πολύ καλύτερο από τηv βλακεια τα notes που έχουν βάλει τώρα. Έχει περισσότερες λειτουργίες, ρυθμίσεις κτλ αλλά δυστυχώς δεν έχει επιλογή να το βάλεις στην κεντρική οθόνη σαν σημείωση. Μεγάλη βλακεια αυτό. Κρίμα που μετά το 8 πήγαν και το άλλαξαν. Μέχρι το 4,5 το κινητό ήταν ξεχωριστό. Τώρα είναι απλά ένα Galaxy s με πένα...

 

Το κατέβασα. Όντως δεν έχει επιλογή να το βάλεις στην κεντρική οθόνη σαν σημείωση και έχει το πλεονέκτημα που δεν έχει το Samsung notes και κάκιστα να συγχρονίζεται με το evernote που χρησιμοποιώ πολύ! Γιατί τα διαχώρισαν δεν μπορώ να καταλάβω.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το εαν θα δουλεψω αυτο η το earth για navigation και pois ...το βαλα και ειναι οκ προς το παρον

 

Πως ακρκιβως λεγεται το εν λογο πρόγραμμα??

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει widget για την κεντρική οθόνη.

Το πρώτο πράγμα που σου κάνει highlight όταν ανοίξεις την εφαρμογή, είναι να πατήσεις more features και να κατεβάσεις 2 έξτρα plugins.122489ebce3a6f4c73c0b5ed8f16b7f2.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε Evernote να σωθειτε.. Πιο βολικό δεν υπάρχει και δεν τρώει μπαταρία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει widget για την κεντρική οθόνη.

Το πρώτο πράγμα που σου κάνει highlight όταν ανοίξεις την εφαρμογή, είναι να πατήσεις more features και να κατεβάσεις 2 έξτρα plugins.122489ebce3a6f4c73c0b5ed8f16b7f2.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Νομίζω ότι δεν συνεργάζεται με το off screen memo όμως.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν συνεργάζεται με το off screen memo όμως.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

Δεν νομίζω γενικότερα η εφαρμογή s note να συνεργάζεται με το offscreen memo.

Δεν ασχολήθηκα κιόλας βέβαια παραπάνω για να είμαι σίγουρος.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει widget για την κεντρική οθόνη.

Το πρώτο πράγμα που σου κάνει highlight όταν ανοίξεις την εφαρμογή, είναι να πατήσεις more features και να κατεβάσεις 2 έξτρα plugins.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

widget έχει, αλλά δεν σου δίνει δυνατότητα να καρφιτσώσεις σημείωμα στην οθόνη. Μικρό το κακό, μια που καρφιτσώνω με το samsung note, αλλά το να έχουμε 2 παραπλήσιες εφαρμογές της samsung είναι χαζομάρα και κακώς η samsung απλά δεν βελτίωσε την τελευταία!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα προσωπικά.

Έχω όλη τη σουιτα της Adobe και της Autodesk μαζί μου στο κινητό και κάνω την δουλειά μου άνετα με άψογη συνδεσιμότητα σε υπολογιστή στη δουλειά, στο σπίτι, στο γραφείο, στο κινητό.

Το Samsung notes το χρησιμοποιώ για απλές σημειώσεις στην AOD.

Με τόσες επιλογές σε επίπεδο enterprise, δεν πρόκειται να ασχοληθώ παραπάνω με υλοποιήσεις τύπου evernote, Samsung notes κλπ :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

widget έχει, αλλά δεν σου δίνει δυνατότητα να καρφιτσώσεις σημείωμα στην οθόνη. Μικρό το κακό, μια που καρφιτσώνω με το samsung note, αλλά το να έχουμε 2 παραπλήσιες εφαρμογές της samsung είναι χαζομάρα και κακώς η samsung απλά δεν βελτίωσε την τελευταία!

 

Συμφωνώ απόλυτα. Αντί να αναβαθμίσει την τελευταία πήγε κι έκανε αυτό. Ντροπή. Δλδ εντάξει. Και όχι μόνο έκανε το Samsung notes αλλά είναι και ημιτελές. Έβγαλε δλδ στοιχεία που είχε το s notes

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα, κάτοχος και εγώ πλέον note 9 512gb το βρήκα ευκαιρία στα 650 εύρο, απλά εξαιρετικό το φάμπλετ!

Μάλλον είμαι πολύ βαρύς χρήστης το μηχάνημα στο μέσω της μέρας θέλει φόρτιση με πολύ χρηση βέβαια, αναρωτιέμαι μήπως κάνω κάτι λάθος???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, κάτοχος και εγώ πλέον note 9 512gb το βρήκα ευκαιρία στα 650 εύρο, απλά εξαιρετικό το φάμπλετ!

Μάλλον είμαι πολύ βαρύς χρήστης το μηχάνημα στο μέσω της μέρας θέλει φόρτιση με πολύ χρηση βέβαια, αναρωτιέμαι μήπως κάνω κάτι λάθος???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται πως η χρήση παίζει ρόλο αλλά θεωρώ πως όσο βαριά κι αν είναι, θα έπρεπε να σου βγάζει περισσότερο.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις μπαταρίας και βάλε σε αδράνεια όσες εφαρμογές δεν θέλεις να τρέχουν διαρκώς. Αν θέλεις βάλε κι ένα σκούρο θέμα και δες πως θα τα πάει για αρχή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...