Jump to content

[Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ μέτρια πράγματα....με 4h sot σε κύκλο 1d...εκτός αν δουλεύεις πολύ δεδομένα, εγώ με wifi σε κύκλο 1d είμαι στις 6,30h sot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ μέτρια πράγματα....με 4h sot σε κύκλο 1d...εκτός αν δουλεύεις πολύ δεδομένα, εγώ με wifi σε κύκλο 1d είμαι στις 6,30h sot
50 50 WiFi 4g

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγώ με σωστο στήσιμο όπως περιγράφεται σε έναν οδηγό στο φόρουμ σε android pie έχω σε μια μέρα μαξ 6+ ώρες screen on time..

η χρήση είναι κυρίως σε wifi και το πολύ μια ώρα 3g γενικά social media και browsing.. Παιχνίδια Όχι.. ακούω και μουσική πολύ online..έχει γαμάτο ήχο.. εκεί ρουφάει λιγάκι..

δεν ξέρω αν θεωρείτε Καλά, δεν ξέρω αν θεωρείτε λίγο σε σχέση με την 8.1..

αλλά εμένα με καλύπτει..

Edited by Sardelisp

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι.

Ο φίλος παραπάνω, με το 50% data μπορεί να έχει ασθενές σήμα κινητής και να πίνει νερό τη μπαταρία.

 

Έχουμε πει, μη βάζουμε απλά ένα screenshot με χρόνους, αλλά να δίνουμε και παραπάνω λεπτομέρειες, πχ σήμα κινητής, κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιούμε όλη μέρα (εγώ πχ παίζω συχνά ένα παιχνίδι που ρουφαει πολύ μπαταρία. Αν δε το ανοίξω οι χρόνοι μπαταρίας αυξάνονται πολύ).

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι.

Ο φίλος παραπάνω, με το 50% data μπορεί να έχει ασθενές σήμα κινητής και να πίνει νερό τη μπαταρία.

 

Έχουμε πει, μη βάζουμε απλά ένα screenshot με χρόνους, αλλά να δίνουμε και παραπάνω λεπτομέρειες, πχ σήμα κινητής, κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιούμε όλη μέρα (εγώ πχ παίζω συχνά ένα παιχνίδι που ρουφαει πολύ μπαταρία. Αν δε το ανοίξω οι χρόνοι μπαταρίας αυξάνονται πολύ).

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έβαλα και φώτο με τις εφαρμογές που τρώνε μπαταρία

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση pie.

Χρήση σχεδόν αποκλειστικά wifi, 2 κάρτες sim η 1 με κακό σήμα κινητής, μισή ώρα κλήσεις, Tapatalk, social.

Fhd ανάλυση οθόνης, συγχρονισμός on, AOD, Dolby atmos on, θέση on.

Ίδια χρήση με s9+ είχα περίπου 5:30 SOT.a6756fb346241d1bceb417c63675af4e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς adguard που είχε 14% κατανάλωση. Πολύ καλύτερα 95133c55cfae90ece44cd8480a6404b7.jpg6fd26d5588b05f5cfffc9217057e64cb.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι εδω κ μερες να παω απο s9 plus σε note λογο ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ κ μονο.. Ουτε πενακι με νοιαζει, ουτε η οθόνη, μιας κ του s9+ δεν την λες μικρουλα....

Βεβαια οι χρόνοι που βλεπω εδω δεν μπορω να πω οτι με ξετρελαίνουν γιατι λιγο πολυ τοσο είμαι κ τωρα....

Με την χρήση που κανω θελω να σταματησω να φορτιζω καθε μερα κ να το κανω ανα 2 μερες.

Αν κανω πληρη φορτιση, την επόμενη μερα φευγω για δουλειά με 60% (3 ωρες κ κατι οθονη) αλλα γυρναω σπιτι με 19-20%.... Κατι που με χαλαει γιατι μπορει να παει κ 15%.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι εδω κ μερες να παω απο s9 plus σε note λογο ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ κ μονο.. Ουτε πενακι με νοιαζει, ουτε η οθόνη, μιας κ του s9+ δεν την λες μικρουλα....

Βεβαια οι χρόνοι που βλεπω εδω δεν μπορω να πω οτι με ξετρελαίνουν γιατι λιγο πολυ τοσο είμαι κ τωρα....

Με την χρήση που κανω θελω να σταματησω να φορτιζω καθε μερα κ να το κανω ανα 2 μερες.

Αν κανω πληρη φορτιση, την επόμενη μερα φευγω για δουλειά με 60% (3 ωρες κ κατι οθονη) αλλα γυρναω σπιτι με 19-20%.... Κατι που με χαλαει γιατι μπορει να παει κ 15%.

 

με τετοια ποσοστα μια χαρα εισαι. Γιατι σε χαλαει να πας 15?

αααν σε χαλαει επειδη φοβασαι οτι θα χαλασει η μπαταρια, αυτα ειναι μπουρδες. Αυτο ελειπε να χαλαει αν μεινεις λιγες ωρες στο 15%. Χαλαει αν μεινει αδεια για μερες. Επισης οταν εισαι στο 0% εχει ακομα φορτιο μεσα απλα δεν αφηνει να ανοιξει για αυτο το λογο, να μην την νεκρωσεις.

Απο εκει και περα, αν νιωθεις ανασφαλεια και γιαυτο θες νοτε, τοτε εαν εισαι με 15-25 τη δευτερη μερα με σ9+, με το νοτε θα εισαι απο 25 και πανω...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

με τετοια ποσοστα μια χαρα εισαι. Γιατι σε χαλαει να πας 15?

αααν σε χαλαει επειδη φοβασαι οτι θα χαλασει η μπαταρια, αυτα ειναι μπουρδες. Αυτο ελειπε να χαλαει αν μεινεις λιγες ωρες στο 15%. Χαλαει αν μεινει αδεια για μερες. Επισης οταν εισαι στο 0% εχει ακομα φορτιο μεσα απλα δεν αφηνει να ανοιξει για αυτο το λογο, να μην την νεκρωσεις.

Απο εκει και περα, αν νιωθεις ανασφαλεια και γιαυτο θες νοτε, τοτε εαν εισαι με 15-25 τη δευτερη μερα με σ9+, με το νοτε θα εισαι απο 25 και πανω...

 

Μπορεις να με πεις ψυχαναγκαστικο, αλλα το κινητό μολις πιασει 19% κ κάτω, μου προκαλει ανασφαλεια οταν ειμαι εξω... Μην συμβεί κάτι κ δεν εχω να επικοινωνήσω... Η οτιδήποτε.. Χαζομαρες αλλα τωρα στα πισω πισω δε μπορώ να το αλλαξω...

Θα ήθελα κατι αλλο μονο κ μονο επειδη δεν κανω ελευθερη χρηση.. Του τυπου ας μπω να δω κανα βιντεο (την Δευτέρη μερα) στη δουλεια, ας ακουσω στον γυρισμο μουσική μαζι με το facebook-browsing κτλ κτλ.

Προτειμω να φορτιζω το κινητο απ το 20% κ μετα.... Μετα κατι mate 20 pro κατι p20 δεν τα γουσταρω ιδιαιτερα.. Ισως αν κοιτούσα για αλλα στρατόπεδα, να ηταν xiaomi η κανα oneplus που έχουν καλυτερη διαχείριση, αλλα εκει παμε σε αλλες κάμερες, οθόνες κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να με πεις ψυχαναγκαστικο, αλλα το κινητό μολις πιασει 19% κ κάτω, μου προκαλει ανασφαλεια οταν ειμαι εξω... Μην συμβεί κάτι κ δεν εχω να επικοινωνήσω... Η οτιδήποτε.. Χαζομαρες αλλα τωρα στα πισω πισω δε μπορώ να το αλλαξω...

Θα ήθελα κατι αλλο μονο κ μονο επειδη δεν κανω ελευθερη χρηση.. Του τυπου ας μπω να δω κανα βιντεο (την Δευτέρη μερα) στη δουλεια, ας ακουσω στον γυρισμο μουσική μαζι με το facebook-browsing κτλ κτλ.

Προτειμω να φορτιζω το κινητο απ το 20% κ μετα.... Μετα κατι mate 20 pro κατι p20 δεν τα γουσταρω ιδιαιτερα.. Ισως αν κοιτούσα για αλλα στρατόπεδα, να ηταν xiaomi η κανα oneplus που έχουν καλυτερη διαχείριση, αλλα εκει παμε σε αλλες κάμερες, οθόνες κτλ

 

Κοίτα, άλλο να μην κάνεις χρήση για να σε βγάλει και άλλο απλά με τη χρήση που κάνεις να μην νιώθεις άνετα με 20... Σκέψου ότι από το 100 στο 60 σου βγάζει μια μέρα άρα το να φας το 20% στο γυρισμο δεν είναι τόσο εύκολο.. Εγώ στη θέση σου θα το έκανα για πείραμα.. Δηλαδή να το δουλέψω όπως θέλω και όσο βγάλει... Εφόσον είμαι στο δρόμο για σπίτι, το πολύ πολύ να μείνεις χωρίς κινητό για λίγη ώρα, σιγά..ρίξε και ένα μήνυμα στους δικούς σου αν χρειάζεται..

Έτσι θα έβλεπες και τα όρια του αλλά και πόσο πραγματικά μένει με τη χρήση σου. Εγώ έχω βγει βράδυ με 10 % και νιώθω μια χαρά ασφαλής, εφόσον δε θέλω να το σκαλίζω, αλλά βγήκα για ποτό πχ και το είχα άδειο. Αρκεί να το κάνεις μερικές φορές για να δεις ότι έχεις ακόμα αρκετή χρήση να κάνεις για να μείνεις..

 

Το note σίγουρα θα σε καλύψει αλλά και το s9 plus ίσως σε καλύπτει αν το δοκιμάσεις στα όρια του.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να με πεις ψυχαναγκαστικο, αλλα το κινητό μολις πιασει 19% κ κάτω, μου προκαλει ανασφαλεια οταν ειμαι εξω... Μην συμβεί κάτι κ δεν εχω να επικοινωνήσω... Η οτιδήποτε.. Χαζομαρες αλλα τωρα στα πισω πισω δε μπορώ να το αλλαξω...

 

Θα ήθελα κατι αλλο μονο κ μονο επειδη δεν κανω ελευθερη χρηση.. Του τυπου ας μπω να δω κανα βιντεο (την Δευτέρη μερα) στη δουλεια, ας ακουσω στον γυρισμο μουσική μαζι με το facebook-browsing κτλ κτλ.

 

Προτειμω να φορτιζω το κινητο απ το 20% κ μετα.... Μετα κατι mate 20 pro κατι p20 δεν τα γουσταρω ιδιαιτερα.. Ισως αν κοιτούσα για αλλα στρατόπεδα, να ηταν xiaomi η κανα oneplus που έχουν καλυτερη διαχείριση, αλλα εκει παμε σε αλλες κάμερες, οθόνες κτλ

Ψυχαναγκαστικό είναι και ότι δε το φορτίζεις έστω και για 10 λεπτά ανάμεσα στις 2 μέρες χρήσης;;; :)

Η μπαταρία δε παθαίνει τίποτα. Βάλε το 10 λεπτά σε γρήγορη φόρτιση και θα έχεις τη μπαταρία που θες μέχρι να το φορτίσεις πλήρως.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να με πεις ψυχαναγκαστικο, αλλα το κινητό μολις πιασει 19% κ κάτω, μου προκαλει ανασφαλεια οταν ειμαι εξω... Μην συμβεί κάτι κ δεν εχω να επικοινωνήσω... Η οτιδήποτε.. Χαζομαρες αλλα τωρα στα πισω πισω δε μπορώ να το αλλαξω...

Θα ήθελα κατι αλλο μονο κ μονο επειδη δεν κανω ελευθερη χρηση.. Του τυπου ας μπω να δω κανα βιντεο (την Δευτέρη μερα) στη δουλεια, ας ακουσω στον γυρισμο μουσική μαζι με το facebook-browsing κτλ κτλ.

Προτειμω να φορτιζω το κινητο απ το 20% κ μετα.... Μετα κατι mate 20 pro κατι p20 δεν τα γουσταρω ιδιαιτερα.. Ισως αν κοιτούσα για αλλα στρατόπεδα, να ηταν xiaomi η κανα oneplus που έχουν καλυτερη διαχείριση, αλλα εκει παμε σε αλλες κάμερες, οθόνες κτλ

 

Αρε θεουλη:p

Ακομα και μια ναυαρχιδα η οποια θα ειχε "10 Μερες" σοτ" εαν την 10η μερα ησουν το βραδυ εξω για ποτο με 19% παλι ανασφαλεια θα ειχες γιατι ειναι λογικο.Αλλο αυτο δε σημαινει τιποτα.Οταν η συσκευη ειναι πχ.στο 20% και το βαζεις στην μπριζα αλλα πρεπει εσυ να φυγεις και το βγαζεις στο 35% δεν θα παθει κατι η μπαταρια....Ξεκολα...:rolleyes:

Ασχολησε με μια μπαταρια που κοστιζει 20-25ε....

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε κινητό με μπαταρία 10 ημερων πιστεύω οτι την 10 μερα θα το πηγαινα ρελαντι για να μου κράτησει....

Απλα εχω καουρα να αποκτήσω ενα κινητο καλο κ ομορφο, οχι οτι να ναι που απλα να κρατήσει η μπαταρια δευτερη μερα χωρίς φορτιση... Πραγματικα... Ερχομαι απο s8, s6 plus, lg g4, lg g3, samsung s5, s4, s3 απ οσο θυμαμαι εως τωρα, κ κανενα δεν κραταγε η μπαταρια 2η μερα.. Διαφορετικες ηλικιες βεβαια, αλλη χρηση... Θεωρω πολυ βαρια, αφου επαιζα παιχνιδια, ήμουν fb πολλες ώρες κτλ.. Τωρα λπν που ηρεμησα καθ οτι 35 χρονων με παιδι, κανω πιο νορμαλ χρηση...

Κ μπορω να πω οτι μετα τον οδηγο του s_wind καναμε καλη δουλεια, κ ειδα διαφορα, κ μπορω να πω οτι πηρα λιιιιιγο σε μπαταρια ακομα απο εκεινο το ποστ πριν 15 μερες, θα θελα ομως το 10% χωρις να φορτισω....

Κουβεντα να γίνεται που λέμε....

Επομενη σταση.... Δρομοκαιτειο ιδρυμα.....

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες να κρατα πολυ πας σε midrange συσκευη που εχει χαμηλα τα ρολογια του core του επεξεργαστη.Εγω μια χαρα εκανα την δουλεια μου οταν ειχα και galaxy j7-2017 με 11 εως 13 ωρες σοτ.Αλλα στο ξαναλεω οταν την 3 μερα μου τελιωνε η μπαταρια ελεγα αχ να ειχε λιγο ακομα:p.Ολα μια ιδεα ειναι.Κατα βαθος ειναι λοξες αυτες που εχουμε και ασχολουμαστε με τις μπαταριες.Στην ουσια εαν μια συσκευη σου βγαζει σοτ μεχρι το βραδυ που θα πας για υπνο τι εννοια να εχει εαν εχεις μια αλλη συσκευη που θα σου βγαλει σοτ μεχρι το δευτερο επομενο βραδυ....Παλι για υπνο δεν θα πας? Εκτος και εαν εισαι ο "αγρυπνος" και δεν κοιμασαι ποτε....:p
Link to comment
Share on other sites

Ψυχαναγκαστικό είναι και ότι δε το φορτίζεις έστω και για 10 λεπτά ανάμεσα στις 2 μέρες χρήσης;;; :)

Η μπαταρία δε παθαίνει τίποτα. Βάλε το 10 λεπτά σε γρήγορη φόρτιση και θα έχεις τη μπαταρία που θες μέχρι να το φορτίσεις πλήρως.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρε θεουλη:p

Ακομα και μια ναυαρχιδα η οποια θα ειχε "10 Μερες" σοτ" εαν την 10η μερα ησουν το βραδυ εξω για ποτο με 19% παλι ανασφαλεια θα ειχες γιατι ειναι λογικο.Αλλο αυτο δε σημαινει τιποτα.Οταν η συσκευη ειναι πχ.στο 20% και το βαζεις στην μπριζα αλλα πρεπει εσυ να φυγεις και το βγαζεις στο 35% δεν θα παθει κατι η μπαταρια....Ξεκολα...:rolleyes:

Ασχολησε με μια μπαταρια που κοστιζει 20-25ε....

 

αν και συμφωνω οτι ειναι αναξιο λογο να ασχολεισαι με μπαταρια με τετοιο τροπο, δεν διαφερει αυτο το ψυχολογικο που εχει ο φιλος απο αυτα που κανετε εσεις με χειροκινητες φωτεινοτητες και κλεισιμο των παντων για οικονομια στη μπαταρια, ισα ισα τα θεωρω πιο ψυχαναγκαστικα.

Τωρα για το φιλο, και εγω το ιδιο κανω, δε θελω ουτε να του ριξω 10 λεπτα μια γρηγορη, ουτε μια αργη, θελω να με βγαλει ανετα 2 μερες και αυτο το κανει το νοτε 9, το s9+ που δε με εβγαζε το φορτιζα πληρως, σιγα μην καθομουν να ασχοληθω παραπανω.. ουτε οικονομια εκανα ουτε μικρες φορτισεις. απλα πραγματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν και συμφωνω οτι ειναι αναξιο λογο να ασχολεισαι με μπαταρια με τετοιο τροπο, δεν διαφερει αυτο το ψυχολογικο που εχει ο φιλος απο αυτα που κανετε εσεις με χειροκινητες φωτεινοτητες και κλεισιμο των παντων για οικονομια στη μπαταρια, ισα ισα τα θεωρω πιο ψυχαναγκαστικα.

 

Τωρα για το φιλο, και εγω το ιδιο κανω, δε θελω ουτε να του ριξω 10 λεπτα μια γρηγορη, ουτε μια αργη, θελω να με βγαλει ανετα 2 μερες και αυτο το κανει το νοτε 9, το s9+ που δε με εβγαζε το φορτιζα πληρως, σιγα μην καθομουν να ασχοληθω παραπανω.. ουτε οικονομια εκανα ουτε μικρες φορτισεις. απλα πραγματα.

Προσωπικά δε κάνω αυτά που λες... Μόνο ότι δε θα χρειαστώ ποτέ απενεργοποιώ.

Και αυτόματη φωτεινότητα, και bt, και συγχρονισμό και όλα ανοιχτά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα λοιπον αστα να τρεχουν ολα γιατι πιστευεις οτι σου ειναι χρησιμα.Τον αυταρχισμο των εταιριων δεν θα τον λυσω εγω.Αστα να τρεχουν γιατι ετσι πρεπει να τρεχουν..... Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε κάνω αυτά που λες... Μόνο ότι δε θα χρειαστώ ποτέ απενεργοποιώ.

Και αυτόματη φωτεινότητα, και bt, και συγχρονισμό και όλα ανοιχτά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εκανα παραθεση για το 1ο κομματι, οτι συμφωνω γενικα..απλα βαριομουν να γραφω τα ονοματα σας..

 

Ε καλα λοιπον αστα να τρεχουν ολα γιατι πιστευεις οτι σου ειναι χρησιμα.Τον αυταρχισμο των εταιριων δεν θα τον λυσω εγω.Αστα να τρεχουν γιατι ετσι πρεπει να τρεχουν.....

 

φιλε s_wind, απο το να κλεισεις 5 περιττες εφαρμογες, μεχρι το να παιζεις Manual τη φωτεινοτητα και να γυρνας πισω σε παλιοτερη εκδοση το FB επειδη διαπιστωσες λιγη παραπανω καταναλωση, εχει διαφορα..

Προσωπικα στο 1ο στησιμο εννοειται οτι κλεινω ο,τι δε χρειαζομαι αλλα μεχρι εκει, δε θα κατσω ουτε να καω ουτε να κλεισω τα παντα και να χασω απο εμπειρια χρησης..εξαλλου πολλα features που τα κλεινουμε γιατι θα θεωρουμε περιττα, καμια φορα ειναι χρησιμα, ακομα και η μετρηση των παλμων κλπ.

 

Οσο για τοφιλο, με ενα Note 9 θα ειναι κομπλε, και με s10 του χρονου ακομα καλυτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ασε με βρε Νικολα μου ασε με καλε μου που μου γραφετε εδω μεσα να πατε σε Note 9 γιατι το S9plus δεν σας βγαζει η μπαταρια ,και στην ουσια ειναι καμια 1 ωρα σοτ το πολυ ....Ασε καλε μου τωρα μη με φαγουριζεις και με πιανει το σοβαρο μου ασε με....:p Γραψτε οτι γουσταρετε....
Link to comment
Share on other sites

Αμα θες να κρατα πολυ πας σε midrange συσκευη που εχει χαμηλα τα ρολογια του core του επεξεργαστη.Εγω μια χαρα εκανα την δουλεια μου οταν ειχα και galaxy j7-2017 με 11 εως 13 ωρες σοτ.Αλλα στο ξαναλεω οταν την 3 μερα μου τελιωνε η μπαταρια ελεγα αχ να ειχε λιγο ακομα:p.Ολα μια ιδεα ειναι.Κατα βαθος ειναι λοξες αυτες που εχουμε και ασχολουμαστε με τις μπαταριες.Στην ουσια εαν μια συσκευη σου βγαζει σοτ μεχρι το βραδυ που θα πας για υπνο τι εννοια να εχει εαν εχεις μια αλλη συσκευη που θα σου βγαλει σοτ μεχρι το δευτερο επομενο βραδυ....Παλι για υπνο δεν θα πας? Εκτος και εαν εισαι ο "αγρυπνος" και δεν κοιμασαι ποτε....:p

 

Εδω βγηκε update για την φροντιδα που τελειωνει μπαμ, τι κ λες εσυ τωρα...??!!!! Χαχαχαχαχα.... Πλακα κανω...

Στο θεμα μας......

Ναι, δεν έχεις αδικο αυτο.. Τι 2 τι 3 μερες...

Αλλα γνωριζω οτι εχω λοξα... Η οτι ειμαι περιεργος.... Μην φορτιζω συνεχεια την μπαταρία κ χαλασει με τον καιρο, οχι γρηγορη φορτιση, οτι συνεχεια εως το 100%, οχι κατω απο 20% κ χαλασει.... Οχι το ενα.. Οχι το αλλο...

Πιο παλια δεν ημοουν ετσι... Αιντε φορτιζα οπως να ναι, ολο το βραδυ, κτλ.... 2-3 εχω ξεκινήσει αυτα περιεργα...

Βασίκα απο τοτε που ξεκινησα να διαβαζω εδω μεσα... Χαχαχαχαχαχα

Πολλα ψυχολογικα ρε αδερφε εβγαλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τίποτα παιδια... Διαγραφη λογαριασμου απο δω μεσα κ τέλος.... Ουτε note 9 με custom rom κ 12-13 ωρες sot δεν θα είμαι ευχαριστημένος...

Παντα θα ψαχνω εκει την 5η μερα που δεν με βγαζει η μπαταρια ολη την ημερα...

Φυσικα κ αστειευομαι.. Φυσικά κ κανουμε πλακα...

Ισως τελικά τα εχουμε ολα λυμένα στην ζωη μας κ ψάχνουμε πρόβλημα να πιαστουμε....

Link to comment
Share on other sites

Ασε με βρε Νικολα μου ασε με καλε μου που μου γραφετε εδω μεσα να πατε σε Note 9 γιατι το S9plus δεν σας βγαζει η μπαταρια ,και στην ουσια ειναι καμια 1 ωρα σοτ το πολυ ....Ασε καλε μου τωρα μη με φαγουριζεις και με πιανει το σοβαρο μου ασε με....:p Γραψτε οτι γουσταρετε....

 

Εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο ούτε θα πήγαινα στο note 9 για τέτοιο λόγο. Όπως έχω ξανά πει η τραμπα για note 9 μου στοίχισε ελάχιστα από s9 plus, αλλιώς δεν έδινα 10άρα για να έχω λίγο καλύτερη μπαταρία, απλά με βολεύει ότι βγάζω άνετα 2 μέρες πάντα. Ξέρω ότι μετά από έναν χρόνο θα έχω το ίδιο καλή αυτονομία με φορτίσεις ανά 2 μέρες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ασε με βρε Νικολα μου ασε με καλε μου που μου γραφετε εδω μεσα να πατε σε Note 9 γιατι το S9plus δεν σας βγαζει η μπαταρια ,και στην ουσια ειναι καμια 1 ωρα σοτ το πολυ ....Ασε καλε μου τωρα μη με φαγουριζεις και με πιανει το σοβαρο μου ασε με....:p Γραψτε οτι γουσταρετε....

 

Ψιλοειρωνικο - σχολιο περιφροσυνης μου κανει αλλα τεσπα. Αλλωστε το τι θεωρω εγω καλυτερο κ το τι εσυ, ειναι υποκειμενικο. Δεν νομίζω να πρεπει να λογοδοτήσω για ποιο λογο θελω ενα αλλο κινητο, κουβεντα κανουμε αλλωστε....

Σαν καινούριος στο φορουμ το αναφερω επειδη δεν σας ξερω προσωπικά κ δεν θελω να παρεξηγηθω με κανεναν.?

Link to comment
Share on other sites

:dizzy::dizzy::dizzy::dizzy::dizzy:

Αμα δεν καταλαβες να το ξαναπω γιατι δεν επιασες την ροη...Αλλα ενταξει χωρις να σου εξηγησω κοιτα προς τα πανω τα ποστ σε ολες τις παραπανω σελιδες απο παιδια που ανεβαζουν σοτ για το note 9 .Και τοτε θα καταλαβεις τι εννοω.

 

Επισης οπως λες το τι θεωρω εγω καλυτερο η εσυ ειναι υποκειμενικο ναι.Οκ Αυτη ειναι η μοδα σκεψης 2019.Οι συσκευες εχουν στανταρ δεδομενα συγκεκριμενο hardware και software.

Το εαν καποιος κανει αυθυποβολη στον εαυτο του και θελει να ζει στην κοσμαρα του πιστευοντας οτι θελει αυτος ναι κανεις δεν τον εμποδιζει.

Μιλησα γενικα και δεν γραφω προς εσενα.

 

Και με ποιο απλα λογια λοιπον το Note 9 σε σχεση με το S9 και S9+ εαν το βγαλεις απο το κουτι του βαλεις τις εφαρμογες σου και δεν προβεις σε καμια ρυθμιση κραταει πανω-κατω τα ιδια με το s9 και S9+ .Το ειχα ενα τριμηνο πριν γυρισω σε s9 .Oπως ειχα και Α8 και j7 και Α9 και A7. Η καταναλωση σε 6.4 ιντσες με 4αρα μπαταρια σε σχεση με 5.8 ιντσες με 3αρα μπαταρια ειναι σχεδον ιδια.Φυσικα δεν γινεται λογος για το εαν εχει παραπανω 1 ωρα σοτ η λιγοτερο γιατι αυτο δεν ειναι αξιο λογου.

 

Ποτε δεν θα ετυχε μαλλον να δεις την διαφημιση της samsung η οποια λεει οτι "ναι στο Note 9 βαλαμε 4000 μπαταρια τωρα θα βγαζετε την μερα ανετα".Αντε τωρα να καταλαβεις πως ο καθενας με το μυαλο του ερμηνευει τα λογια της Samsung.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

:

 

Και με ποιο απλα λογια λοιπον το Note 9 σε σχεση με το S9 και S9+ εαν το βγαλεις απο το κουτι του βαλεις τις εφαρμογες σου και δεν προβεις σε καμια ρυθμιση κραταει πανω-κατω τα ιδια με το s9 και S9+ .Το ειχα ενα τριμηνο πριν γυρισω σε s9 .Oπως ειχα και Α8 και j7 και Α9 και A7. Η καταναλωση σε 6.4 ιντσες με 4αρα μπαταρια σε σχεση με 5.8 ιντσες με 3αρα μπαταρια ειναι σχεδον ιδια.Φυσικα δεν γινεται λογος για το εαν εχει παραπανω 1 ωρα σοτ η λιγοτερο γιατι αυτο δεν ειναι αξιο λογου.

 

Ποτε δεν θα ετυχε μαλλον να δεις την διαφημιση της samsung η οποια λεει οτι "ναι στο Note 9 βαλαμε 4000 μπαταρια τωρα θα βγαζετε την μερα ανετα".

 

Αυτο δεν είπα κ γω βρε.?? Οτι σκεφτομουν το note 9 για τους δικους μου (κομπλεξικους-ψυχαναγκαστικους) λογους αλλα τα sot που βλεπω εδω δεν αξιζει αυτη η μετάβαση κ η διαφορα των χρημάτων γιατι ούτε το πενάκι με νοιαζει, ουτε η μεγαλύτερη οθονη....

Απλα καπως το ειχα λιγο θεοποίημενο στο μυαλο μου.... Αλλα τελικα με βαση τα δικα μου κριτιρια εκανα λάθος.....

Ζω στην Γερμανια ρε μαναμ κ εδω δεν οι διαφημίσεις ειναι διαφορετικες....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...